Anker SoundCore Pro 25W Bluetooth Hoparlör

Bir süre önce evde kullanmak için bir Bt hoparlör arayışına girmiştim. Bu maceramda pek çok markaya rastladım aralarından fiyat performans olarak en başarılı olan SoundCore Pro modelini almaya karar verdim. 100 Dolar fiyatı var ancak ben alırken 270 Tl idi şu sıralarda ise 340-350 civarında geziyor.

Kutu bu şekilde, içinden dökümanlar, garanti belgesi, cihaz ve 50 Cm bir Micro USB kablo çıkıyor.

Malzeme kalitesi

Cihazın üst ve alt kısmı kadifemsi dokuya sahip, ızgara ise metal ve sağlam hissettiriyor. Cihaz hem ağır hem de iyi malzeme kalitesine sahip olduğu için güven veriyor.

Cihazın üzerinde 5 adet tuş bulunuyor soldan sağa şekilde sıralarsak; Açma-Kapama, Ses kısma, Durdur/Başlat, Ses yükseltme, Bluetooth kapatma/açma.

4 Adet Led ile şarj seviyesini görebiliyoruz.

Bağlanma ve bağlanabilirlik

Burada Bt 4.2 teknolojisini kullanıyoruz ek olarak NFC’ye de sahibiz ancak benim telefonumda desteği olmadığı için kullanamadım.

 

Bağlantı Noktalarına gelirsek cihazda IPX4 sertifikası olduğu için portları örten bir kapak mevcut ve sıkı sıkıya oturuyor.

Gelelim ses kalitesine, bu ürünü almaya karar vermemdeki en büyük etken ses kalitesi oldu çünkü fiyat bandındaki rakiplerinden hem daha güçlü hem de daha kaliteli bir ses veriyor. Midler ve tizler gayet güzel Basslar ise güçlü bu ses 4 tane aktif ve 2 adet pasif driver sayesinde üretiliyor.

 

Şimdi gelelim pil performansına. Cihazda devasa 8000 mAh bir batarya bulunmakta ve 18 saat müzik çalma iddiası var ki bunu başarıyor, şarjı hem bitmiyor hem de hızlı doluyor. 5V 2A giriş ve çıkışa sahip. Yanlış okumadınız çıkış dedim çünkü cihazı bir Powerbank olarak da kullanabiliyorsunuz ve bu çok güzel bir özellik.

Sonuç değerlendirme ve fotoğraflar

Ben bu cihazdan çok memnun kaldım verdiğim parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum, benim gözüme gözüken tek eksisi TWS desteği olmaması yani bu cihazdan bir adet saha alırsak birbirlerine bağlayamıyoruz maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Parker Jotter Kalem İncelemesi

@alperenxx @dogan_mcan

Merhabalar, geçen seneye kadar Pentel Kerry kullanan biri olarak o kalemi kaybetmemin ardından 1 senedir kırtasiyedeki 3 liralık kalemlerden 2 tane eskittim bir tanesi üçgen Faber Castell modelinin çakması diğeriyse kendine özgü bir kalem ve gayet de kaliteli çıktı 10 aylık kullanımımda tık demedi diğer ise 2 ayda mefta oldu. Aslında kalem güzel ancak ben kaşındığım için bir kalem alayım dedim hem lise ve üniversite sınavları da yaklaşıyor dedim (her sene çözerim bu sınavları hem bilgi tazeler hem hızımı korurum) ancak alamadım sınavlar açıklanmadan önceki haftaya nasip oldu 😀 Doğan hocam kalem incelemeleri de yayınlayınca gaza geldim ona sordum bir kaç model önerdi en çok gözim tutan Parket Jotter modelini siyah renk ve 0.5mm uç şeklinde satın aldım. Deneyimlerimden önce ürünü biraz tanıyalım.

Kutunun dışı bu şekilde

Garanti belgemiz ve kullanım kılavuzumuz

Sunum bu şekilde

Gayet şık durduğunu söyleyebilirim

Siyah plastik kısım ele oldukça hoş bir his bırakıyor

Kalemi yaklaşık 3 saat kullandım bence uzun bir süre değil ancak bu kullanımımla bile çok beğendim tabii Pentel Kerry çok daha iyi bir kalemdi ancak bu da fiyatına göre oldukça başarılı.

+ Lar

Fiyat, bence uygun

Basma hissiyatı tok, basınca kalemin orası burası gıcırdayıp kırılacak hissi vermiyor

0.5mm olmasına rağmen 0.7mm gibi davranıyor uç kırılacak hissiyatı yok kağıda sağlam basıyor

Hafif

Plastik kısım elde terleme yapmıyor

- Ler

Siyah plastik kısım silgi tozu tutuyor ve tozlar ele parmağa deyince gıcık ediyor

Silgisi beyaz değil pembe neden böyle yapmışlar anlamadım

Ucu içine girmiyor cebe koymak sıkıntı olabilir

 

Okduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mehmet Can @dogan_mcan

    Bilgilendirici ve güzel bir inceleme olmuş teşekkürler. Pentel Sharp Kerry kadar farklı bir kalem olmasa da Parker sunumda ve tasarımda çok başarılı gerçekten. Aradaki fiyat farkını da göz önünde bulundurunca kendini orta fiyat segmentinde ortaya koymayı başarıyor.

    Silgi kısmı Lamy Spirit'i anımsattı. Onun da Z11 silgileri pembe ve turuncu oluyor. Açıkçası siyah olması da mantıklı ancak metalik renkteki kalemlere farklı renkteki silgilerin başka bir hava kattığı da ortada. Herkesin kalemindeki silgi beyaz veya siyah iken sizde farklı oluyor, gösteriş faktörü devreye giriyor.

    Çoğu kalemdeki grip kısmı eğer plastik veya silikon ise silgi toparcıklarını toplayabiliyor. Silgi parçacıklarından uzak tutmaya çalışmak en iyisi. Alışkanlıktan hep silgi tozlarını defterin sağ veya üst kenarına iterim ve kalemi ondan sonra masaya koyarım. Ne kadar alışkanlıklan böyle yapsam da tabii ki o tozların bir kısmı kaleme tutunuyor. Arada bir telefon ekran koruyucularla gelen mikrofiber temizleme bezi veya küçük bir ekran temizleme fırçacı ile temizlemek iyi oluyor.

    Gizlenebilir uç da genellikle aranılan bir şey ama dediğiniz gibi kalem tek başına gömlek cebine vs. konulmadığı sürece bence çok da gerekli değil. Kalemlerimi hep kalemliğimde taşıyan ve cebime yalnızca tükenmez kalem koyduğumdan ötürü çok gerek duymuyorum. Aslında olması gereken Graph Gear 1000 veya Kaweco Special/Lamy Spirit tarzı uç kullanımı. Uç kısmı ya klips yardımıyla gizlenebilir olacak, ya da gövdeye yekpare bir şekilde yerleştirilecek. Bu konuda bu kadar övdüğüm Kaweco Special bile şu sıralar yekpare modelini değil, metal gizlenebilir olmayan uçlu olan modelini satıyor. Evet gerçekten belli bir fiyatın ve kalitenin üstüne çıkınca o metal ucun da oldukça sağlam yerleştirilmiş olduğunu görüyorsunuz, nitekim Graph 1000 For Pro gibi; ancak yine de Kaweco Special özelinde bu iki modelin ürün kodlarının sitesinde bile farklı olmaması belli bir kitleyi o kalemi almamaya itebilir. Bu konuda şanslı olarak kırtasiyeden aldığım için benim özelimde bir problem yoktu ancak @chngr 'in aldığı online mağazada görsellere yekpare versiyonun konulmasına rağmen metal uçlu versiyon gönderilmiş. Tabii ki Kaweco'nun o uç işini kötü yapmadığı ve gördüğüm kadarıyla her iki modelden de insanların memnun kaldığı ortada; ama yine de bir model adı farklılığı koyulabilirdi. Parker da bu konuda iyi bir uç seçimine gitmiş aslında. Düşünce yamulacak cinste ince bir metal parçası yerine daha dayanıklı tasarlamış. Darbelere karşın korusa da kalemi sürekli cebinde taşıyacak insanların bir defa da gözden geçirmesi yararlı olabilir.

Dell İnspiron 15 7567 İncelemesi

Ürünü bir arkadaş için Pazartesi günü Ebrar Bilgisayar'dan 4180 Tl'ye satın aldık. Ürünümüzün özellikleri:

İ7 7700HQ

GTX 1050Ti 4 GB

128 GB Sandisk X400 M2 SSD

1 TB 5400 RPM HDD

16 GB DDR4 RAM

1920x1080 Tn panel ekran

Bu bir oyun bilgisayarı olduğu için ilk olarak performans'tan başlayalım. Performans bildiğimiz GTX 1050Ti ben memnun kaldım. Performansı tam olarak merak edenler zibilyon tane inceleme ve test var internette, oradan bakabilir.

Gelelim ekrana, ekranı karşıdan bakınca güzel ancak yanlara kayınca renklerde bozulmalar başlıyor ama bir Tn panel için açıları güzel. Çerçeveleri çok gözüme battı.

Şimdi gelelim cihazın en beğenmediğim noktası olan soğutmasının çıkardığı ses çok fazla dayanılacak gibi değil, tamam cihaz ısınmıyor ama sesi çok çıkıyor, kulaklık olmadan oyun oynamak imkansız.

Şimdi kasa kalitesinden bahsedelim. Kasada farklı farklı materyaller kullanılmış ve hoş olmuş. Dokunduğumuz yerlerdeki plastik kalitesi güzel ancak alt kapağın kalitesini beğenmedim. Menteşeleri ise gayet sağlam.

Klavyesini beğendim, basış hissi güzel. Touchpad mevcut ve bu bence bir artı. Klavyede tek renk bir aydınlatma mevcut bizim modelde aydınlatma rengi beyaz farklı modellerde kırmızı olduğuna da rastladım. Işığın 3 kademesi var  Kapalı- Düşük parlaklık - Yüksek parlaklık.

Touchpad'ini orta kalitede buldum ne iyi ne kötü.

Cihazın HDD hızı fena değil ancak SSD'sini pek beğenmedim daha iyi olabilirdi.

Aklıma gelen özellikleri bunlar sorularınızı yazarsanız cevaplamaya çalışırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Aptonia Thermal Bottle İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün Decathlon'dan 15 Tl'ye aldığım Aptonia Thermal Bottle ürününü inceleyeceğim.

Ürün Spocu Malzemeleri bölümünde protein tozlarının yanında duruyordu babamla sana toz alıyımmı filan diye dalga geçiyordum o sırada şişeyi gördüm hoşuma gitti satın aldım.

Ürün 5 derecedeki bir sıvıyı 3 saat boyunca tutarsa sıvının 15 derece civarına yükseleceğini iddia ediyor. Ayrıca ürünü bisiklet suluklarında kullanabiliyorsunuz.

Ürün bu şekilde

Ürünün ağızlık kısmı bu şekilde

Açıkken bu şekilde duruyor, bu ağzılığın sevmediğim kısmı sıvıyı emmek zorundasınız kendiğilinden akmıyor

Ürün bu 3 kısımdan oluşuyor:

Dış yüzey

Sıvının konulduğu asıl kap

Kapak

Yalıtımlı dış yüzeyin içi bu şekilde

Kapakta bu bilgiler verilmiş ancak tek anladığım 2 bardak su depolayabildiği ve bulaşık makinesinde yıkanabildiği

Özetle ben bu ürünü beğendim ve iddiasını yerine getiriyor üstelik fiyatıda uygun ve estetik duruyor.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap