Llama-GPT

Kendi Bilgisayarınızca Local ChatGPT yapmak için açık kaynak Facebook destekli ucuza özelleştirilebilen bir yapay zeka LLama.

Nasıl olduğu ve nasıl yapıldığı anlatılıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=9pWNZUFtQSM

Önce yabancı bir sayfada gördüm sonra Yusuf İpek anlatmıştı hatırladım ve güzelce anlatmış bunu koymak istedim. Anladığım kadarı ile Pc'nizden bir şey çıkmıyor ve tamamen size özelleşebiliyor. Linux, Windows ve Mac pclerde çalışıyor, ilk başta ingilizce gösteriyor ama Türkçe dil desteğide var videonun ortalarında gösteriyor.

Not: Önceki yazı karışıktı kaldırıp düzgünce tekrar yazdım.

#Llama-GPT #chatgpt #YapayZeka

Kendi Yapay Zekamı Yaptım (özel ve lokal)

Video hoşunuza gittiyse ve bunun gibi içerikleri görmek istiyorsanız abone olabilirsiniz. Yaptığım işi seviyorsanız kanala maddi destekte bulunup sürdürebili...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

Python ile yazılan scripleri python yerine PyPy ile çalıştırınca 6 kat hız farkı oluşuyor. Bakalım Python Vakfı ne zaman JIT sistemini entegre edecek?

https://medium.com/finswipe-tr/python-kodunuzu-daha-h%C4%B1zl%C4%B1-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1n-pypy-h%C4%B1z-tutkunlar%C4%B1-i%C3%A7in-python%C4%B1n-cazip-alternatifi-b73238350163

Python Kodunuzu Daha Hızlı Çalıştırın! PyPy: Hız Tutkunları için...

Hepinize merhabalar, yine bir makale ile karşınızdayım.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yabancı dil öğrenmek için Chrome eklentisi. Metini okurken bilmediğiniz kelimeleri seçiyorsunuz Türkçeye çeviriyor. Eğer ezberlemek istiyorsanız kaydet tuşuna basıyorsunuz.
Daha sonra kaydettiğiniz kelimeleri karışık bir şekilde size soruyor. Verileri dışarı aktarma olayı var ama keşke senkronizasyon olsaydı.

https://chrome.google.com/webstore/detail/rememberry-translate-and/dipiagiiohfljcicegpgffpbnjmgjcnf/related?hl=en

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kumbaraci @kumbaraci

  Çeviri işini görünce aklıma QTranslate geldi keşke devam etse, sistem bazında iş yapıyordu. Onda da geçmişten bakabiliyordun önceki çevirdiklerine ama öyle sorma işi yoktu. Onun yaptıklarını yapabilen Crow Translate'e de baktım, bir ara arka planda 1.5GB kaynak kullandığını yakalayınca kaldırdım anında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Şu Exxen Gain gibi platformların içeriklerini kaliteli olarak izleyebileceğim ücretsiz bir kanal var mıdır? Birşeye bakıp çıkacağım boşa üyelik almak istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Yeni bir win cihaz kurulduğunda hangi programların yüklenmesini önerirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Keşfedilmemiş iyi müzikleri gerçekten çok seviyorum.. 🙂

12 Timelapse - The Art Of Loneliness

The Art Of LonelinessGrabado, mezclado y masterizado por Adrián Berenguer - ANBR en ANBR Studio.Para licencia de sincronización: [email protected]://...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sınırsız mobil internet kullanıyorum ama. Hotspot limiti var.
Bununda aşmanın yolunu buldum beyler.
Sim kartı telefondan çıkarıp 4g modeme takıyorum.
Telefon çalarsa bana ulasamiyorlar tabi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kingston a400 480gb sata ssd alınır mı? SSD işinden anlamam, yüksek boyutlu tek seferde dosya transferi yapmam. Windows ve oyun yükler kullanırım genel olarak. Uzun süredir Samsung 860 Evo 250 gb kullanıyorum, kapasite arttırmak sadece amacım. Amazon TR'de 600 lira civarında şu sıralar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese iyi akşamlar bir sorum olacaktı. Bilgisayarın ekranını android tabletin ekranına KABLOLU ve gecikmesiz sanki ikinci ekranı bağlamışım gibi yansıtabilecek bir metod var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • trbasoglu @trbasoglu

  İlla gecikme oluyor ama doküman veya kodlama için yeterli. Spacedesk ile tarayıcı olan her cihazi ikinci ekran olarak kullanabilirsiniz.
  Wired x display
  spacedesk

 • gio @gio

  monect remote pc çok iyi hallediyor o işi kablosuz ve gecikme çok düşük bi dene bende çok düşük gecikme oluyor ama router’a bağlı biraz tabi

 • Root61 @root61

  Samsung programsız falan kablosuz paylaştırıyordu ama gecikme durumuna bakmamıştım.

 • 4ever @joe

  spacedesk. Ayrıca değişik bir özelliği daha var. Ekran kartı olmadan sistem açılmaz ya normalde ,bu bilgisayarda kurulu iken gpunuz bozulursa veya sistemden sökerseniz bilgisayar yine de açılıyor normal şekilde. Ekran telefona gelyor. Önemli belgeleri az kurüarmadım böyle.
  Ayrıca Steam, monect, unified remote control ile de ikinci ekran olayınıyapabilirsin.