Pc yeniden başlattım update gelmişti şuan internet e bağlanmıyor. Telefonda ve saire internet var ancak PC de yok. Ağ sıfırlama yaptım yeniden başlattım olmadı. Sorunu bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba elimde bir cihaz var Samsung telefonu sıfırladım Gmail hesabı girerken kabul etmiyor. Şirket telefonu olarak kullanılıyor muş sanırım şirket maili girmemi istiyor. Bunu nasıl çözebilirim bir yolu var mı yoksa rom filan mı atılması gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba dün kardeşim bir program yüklemiş ardından görev yöneticisinde DirectXPlayer diye bir programın yüksek miktarda ram, cpu filan kullandığını fark ettim. Dosyaya baktım defender dışlanan dosya bölümüne atmış oradan kaldırıp baktığımda ise coin virüsü buldu. Format atmak istemiyorum yakın zamanda atmıştım. Pratik ve güvenli şekilde nasıl kaldırabilirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba internet kafeler de kullanılan bir program var bilgisayara program yüklerseniz bile reset atınca her şey eski haline dönüyor bu programın adını bilen var mı? Deep Freeze diye bir program var en iyi çalışanı bu mu, yoksa daha iyisi var mı bildiğiniz?

Ek olarak antivirüs kullanmıyorum defender dışında kardeşim çok mod'dur, değişik değişik yazılımdır indirip duruyor. Genelde PC nin anasını ağlatıyor sürekli yüzeysel de olsa koruma sağlamak için hangi antivirüs programını tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Gamepass de ki oyunlara TR yama kuruluyor mu? Windows dosya değişikliğine izin vermiyordu diye hatırlıyorum, bu durumu aşan bir yöntem çıktı mı?

Türkçe yamayı kurabildim şu şekilde. Windows store'dan xBox uygulamasını yükleyip açıyoruz daha sonra o uygulama dan Fallout 4 'ün sayfasına giriyoruz. Oyna yazısının yanında 3 nokta var ona basıp modları aktif hale getir diyoruz. Bilgilendirmeyi onayladıktan sonra mod klasörüne git diyoruz ve oradan dosyaları atıp Türkçe yapabiliyoruz..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Instagram sayfa fikri verebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir tane blog sitesi açmayı düşünüyorum ilgi duyduğum anlarla ilgili makaleler yazmak istiyorum örneğin bilgisayar, oyun, yabancı dizi ve film, teknoloji gibi dallarda kafama esen makaleler yapmak istiyorum. Öyle TS veya Multiplayer gibi profesyonel her gün gündemi takip edip, paylaşan bir site değilde daha çok keyfi bir site. Mesela oyun önerdiğim makaleler, top list yaptığım makaleler gibi gibi ama hit alır mı emin değilim. Şahsen günlük 1000 tekil hit alsa dahi para kazanmak umrumda değil sadece kişisel hobi ve zevk için hep bir site açayım ve tutsun istemişimdir. Sadece paylaştığım makaleler hatırı sayılır derece de okunsun ve insanlar yorum yapsın benim için yeterli. Hatırı sayılır dediğim rakam da binler değil tabii ki.

Ancak şüphem YouTube dan kaynaklı. Artık her türlü içerik video şeklinde, kimse makale okumak istemiyor. Ben bile araştırdığım konunun videolu içeriği varsa onu tercih ediyorum. Aranızda sitesi olan var mı? Öyle büyük çapta değil, küçük kişisel siteler ve saire. Sizce bir blog açsam ve dediğim tarzda makaleler yayınlasam bir süre sonra istediğim noktaya gelir mi, yoksa blog işi öldü mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  YAZILAR HAP GİBİ OLMALI ARTIK
  2-3 satırdan sonrasını millet okumuyor, bakma biz okumaya alışmışız ne diye merak edip okuyoruz. 🙂 Benim tavsiyem youtube kanalı açman.

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @m-ahmet Açıkçası bu aralar kişisel sorun aşamasındayım. Bir tür bağımlılık dan kurtulmaya çalışıyorum ve yan etkisi de depresyon gibi hiç bir şey yapamama, amaan kim uğraşacak, boş ver şimdi 2 saat kim yapacak kafasındayım bunu atlatmak 10 günümü alacak daha 1. Gün deyim hayırlısı bakalım. YouTube kanalı açtım aslında N'Ler adında ve top list videoları hazırlıyorum 4 tane filan yayınladım. Onunla da uğraşırım diyorum ama bende eski kafayım web site kültüründen gelme hobi olarak Blog ile uğraşmak istiyorum ama gün sonunda paylaşılan yazılar 1, 2 okunursa ne zevki kalır nede amacı. Bu yüzden detaylı işe girişmeden bilgi toplayım dedim eğer hala daha iş yapıyorsa ona göre girişicem. Zaten bir sitenin tutması çok uzun zaman alıyor eğer site otursa bile okuyucu olmayacaksa boşuna zaman kaybı yapmaya değmez...

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @ferhatunver ikisini birlikte yapabilirsin aslında sitede yani blogda yazdıklarını videoda anlatırsın hem konuşacak metin de hazırlamış olursun böylece ama insanlar böyle düz metin gibi konuşan insanları pek sevmiyor ya da ısınmıyor diyeyim belki daha doğru tabir olur. Viideoda dersin ki işte okumayı seven arkadaşlar için daha fazlası açıklamalarda linkini verdiğim blogda, oraya da gelirseniz mutlu olurum. Bir de kanalıma hoşgeldiniz demeyi unutma. 🙂

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @m-ahmet Eyvallah şu benim için kritik olan 10 günü atlatayım ondan sonra hayırlısı ile dediğin gibi hem video hem site işine bir el atayım hobi olarak. Sıkılan kadar uğraşırım baktım birşeyler olmuyor bırakırım ama baktım az da olsa izleyen, okuyan var devam ederim. Teşekkürler tekrar dan iyi geceler, görüşmek üzere...

 • Temp @temp

  Belli bir kitlesi yine olur düşüncesindeyim aç gitsin.

Merhabalar bir konu hakkında bilgi almak istiyordum. Ben ortaokul mezunuyum ve açıkçası okul derslerini 4. Sınıftan itibaren bıraktım ve zorunlu olduğu için zar, zor orta okul diploması almış birisiyim. Metin yazmak istiyorum ancak okulda ve saire öğrenmediğim için Türkçe yazım kurallarına dair bilgim sıfır. Nerede nokta konur, nerede virgül konur ve ne şekilde yazılır hakkında hiç bir bilgim yok. Yavaş yavaş online olarak yazım kuralları eğitimi alıp öğrenmeye çalışıyorum. Her hangi bir program veya site mevcut mudur yazdığım makaleyi oraya yapıştırsam ve bana nereye hangi noktalama işareti koymam gerektiğini söyleyen yada gösteren? Bu tarzda bir site veya program çok yardımcı olurdu bana ben bulamadım bildiğiniz varsa bu sistem önerebilir misiniz? Yada her hangi bir notepad uygulaması var mı yazım hatası ve noktalama hatası yapınca söyleyen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hüseyin H. @hsynn

  Türkçeyaz.com
  Hiç denemedim ama böyle bir şey vardı. Bir bakın isterseniz. Belki işinize yarar.

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @hsynn Teşekkür ederim kardeşim hemen göz atıp, test edeceğim.

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @hsynn Dostum üye olup denedim sistemi ancak yanlış kelimeleri gösteriyor bu şekilde yazılmalı diye birde cümle sonunu nokta ile bitirmemiş isen nokta koy diye gösteriyor. Ancak virgül gibi diğer şeyleri göstermiyor ki benim için en önemlisi de o nereye virgül konmalı ve cümle nasıl olursa nokta ile bitmeli gibi gibi.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @ferhatunver Cümlenin tüm noktalama işaretlerini doğru şekilde yapabilmesi için anlamını çok iyi çözmesi gerekiyor. Türkçe'nin yapısını düşününce bunu eksiksiz bir şekilde doğru yapacak bir yapay zeka bağlantılı sistem geliştirmek çok kolay olmayabilir. İlk etapta cümlelerinizi mümkün olduğunca kısa tutarak noktalama işaretlerine ihtiyacı en aza indirerek ifade etmeye çalışabilirsiniz.

   Bir virgülle anlamın çok değişeceğini düşününce işinizi yapay zekaya bırakmamanızı önerebilirim. En güzel örnek :

   - Oku baban gibi, eşek olma.
   - Oku, baban gibi eşek olma.

   Bu iki cümlede virgülün olduğu yere göre değişen anlamı yapay zeka nasıl çözebilir? Yazar baban gibi eşek olma demek istemiş olabilir veya baban gibi oku demiş olabilir.

 • ozeba @ozeba

  Onu bunu bilmem de buraya çok güzel yazmışsınız. Lisans mezunu binlerce insan doğru düzgün yazı yazamıyor bu ülkede.
  En kolay yol teknopat ta yazı yazmak olabilir bunun için. Yanlış yazınca banlıyolardı sanırım bi ara😀

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @ozeba Sorma ya ben çok sinir olmuştum Technopat 'a. Arkadaş bilmiyorum nasıl yazı yazılır ban atıyorlar ya delirmiştim, böyle saçma bir sistem olabilir mi Allah aşkına? 😂 😂 Sürekli bilgisayarım ile sorun yaşıyordum ve çözüm için oraya yazıyordum ama sürekli ban yediğim için yardım alamıyordum. Benim mallığım ama o zamanlar deli gibi TS izlerdim YouTube dan, hatta senelerdir tek takip ettiğim teknoloji kanalı teknoseyir ama sitesine hiç zahmet edip gitmemiştim mal gibi. 😂 TS in sitesini keşfedince baya bir mutlu olup, rahatlamıştım. Gelmiş geçmiş en iyi sitelerden birisi olabilir. Twitter usulü tasarım aşırı kullanışlı, ah birde mobil uygulaması olsa keşke tadından yenmez var ya paso uygulama da takılırım. 😂

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @ferhatunver aynı sorunu technopatta bende yaşadım 😀

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @alper-kutlu Kahrolsun Technopat! Yaşasın TeknoSeyir.. 😂 😂 😂

 • eren @lpdr

  Program hiç duymadım ama noktalama için harun ardıç diye bir adamın YouTubeda ders anlatımları vardı ona bakabilirsin hocam. Ama kimsenin de yazılar çok absürt olmadığı sürece imladır noktalamadır salladığı yok. Millet hayattan bıkmış noktalı virgülü kim sallar.

  • Ferhat Ünver @ferhatunver

   @lpdr Tavsiye için sağol ek olarak. Çok boktan bir hayatım var ve şuan bir bağımlılık dan kurtulmaya çalışıyorum ve çok ciddi bir bağımlılık yani hayattan bezmişim ölsem umrumda olmaz ama yinede bir şeyler yazıyoruz bu kendi açtığım bir blog oluyor veya burası gibi bir sosyal platform oluyor dünya da kimse takımasa bile ben yinede Türkçemizi düzgün kullanmayı istiyorum. En azından bu kadarını yapalım dimi.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @ferhatunver Çabanız takdir edilmeye değer. İnsanın önem verdiği değerler olması çok önemli diye düşünüyorum. Yazdıklarınızı yeniden okursanız eminim yapay zeka olmadan seviyesi yükselecektir. Yukarıda bulunan, cevap yazdığım mesajınızı yeniden okuyup hataları düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Cümleleri çok uzun tutmayın. Bu sayede anlamı nerede ayıracağınızı daha az düşüneceksiniz.

 • Erdinç B. @erdincb

  Bence eba daki dil bilgisi derslerini izleseniz yeterli olur. Temeli düzeltmek lazım, yanlışları düzelterek öğrenemezsiniz. Belki öğrenirsiniz ama her zaman hata yapma riskiniz olur. Neyi neden yaptığınızı bilirseniz hata da yapmazsınız. Bunun için çaba harcamanız bile çok güzel. Ben de annemi ikna ettim, halkevinde okuma yazma öğreniyor. Babasız büyüdüğü için okula gitmesi engellenmiş, kardeşlerine bakmış hep. 63 yaşında şu anda, kendi kendine öğrendiği yazmasını ve yavaş okumasını ilerletmek için kursa gidiyor.

Merhaba youtube işlerinden anlayan var mı? Amatör bir kanal açtım N'Ler isminde ve amacım en iyiler listesi yapıp paylaşmak. Hazırladığım videolar izlenince nedense mutlu oluyorum bu yüzden kanalımı geliştirmeye çalışıyorum. (Tabi sadece 2, 3 görüntülenme alıyorum ama sağlık olsun. Umarım ben N'Ler videosu yükledikçe izlenme sayıları da artar diye umuyorum. Bilginiz varsa bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim.)
Şöyle bir sorun ile karşılaştım. Dizi listesi yaptım ancak telif yedim, müzikten dolayı. Para kazanma olayı aktif olmadığı için onu pek umursamadım sadece videom izlensin yeter dedim ancak görünürlüğü de azaltıyormuş sanırım. Studio dan baktığımda sadece 3, 4 yabancı ülkede gösterilmeyecek diyor ama emin olamadım, ekran görüntüsüne bir bakar mısınız, bu şekilde Türkiye deki izlenmelerim etkilenir mi acaba?

YouTube dan anlayan arkadaşlar da bana tavsiye verirse özelden çok sevinirim bu arada çünkü sosyal mecralarda bilgim neredeyse sıfır. Nasıl izlenme sayım artar, nasıl bir şeyler başarabilirim hiç bir fikrim yok. 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Merhaba, önerebileceğiniz mobil oyun var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10