BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Bu ara çoğu kişi format atacak gibi bilmeyenler için bilgi vereyim dedim. Format sırasında işlemler devam ederken bu dil bölge seçenekleri geliyor.

Burada ikinci satırdaki yani time yazan yerdeki ülkeyi “İngilizce-world( dünya ) olarak değiştiriyoruz. Diğer iki ayar Türkçe şeklinde kalacak.

Devamında windows kurulum aşamasına devam ederken bir yerde hata alacaksanız o hatayı alana kadar bekleyin hata mesajı çıktıktan sonra atla seçeneğine basın.

Tataaaa İşlem bitti bilgisayarınız yandı 😀 Şaka şaka Masaüstüne geldiğinizde Windows’un default yüklediği microsoft app ürünleri face insta spotifydır tiktoktur veya bazı saçma şeyler yüklenmemiş olacak en sade windows karşınıza çıkacak. Ben hep böyle kurarım en temiz Windows’u. Benim yerime kafasına göre program yüklemesin ben yüklerim derim hep.

Unuttuğum dip not: Normalde microsoft app çalışmaz ve bazı saat ayarı. Masaüstü gelince bölge ayarlarına gidip oradaki bölgeyi dünya değilde türkiye yapın tekrar windows etkinleştirmesi olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üniversite e-postasıyla ücretsiz yararlanabileceğiniz hizmetler.
Digital Ocean üzerinde 50 $ kredi
Name.com üzerinde ücretsiz alan adı.
Github Copilot
Jetbrains yazılımları

https://medium.com/@busenurcet/github-student-developer-pack-nedir-nas%C4%B1l-kullan%C4%B1l%C4%B1r-556f04778960

Github Student Developer Pack Nedir? Nasıl Kullanılır?

Github Student Developer Pack, Github’ın öğrenciler için hazırladığı ve tek bir yerden geliştirici araçlarına ÜCRETSİZ bir şekilde…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir önceki paylaşımıma bir kaç tane favori gelince yararlı olması açısından daha açıklayıcı bir şekilde düzeltilmiş hali ile yazayım dedim.

En basit şekilde youtube abimize yakalanmadan reklamları engelliyoruz.

1- Öncelikle hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun için uygun olan TamperMonkey eklentisini kuruyoruz ben brave kullanıyorum chrome ve brave için şu linktekini indirebilirsiniz.

TamperMonkey linki: https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo?hl=tr

2- Sonrasında şu linkteki scripti indiriyoruz ve kuruyoruz, linke tıkladığınızda zaten sizi tampermonkey eklentisine yönlendiriyor sadece kur demeniz yeterli.

Script linki:
https://github.com/planetarian/TamperMonkey-Scripts/raw/main/YoutubeAntiAntiAdblock.user.js

3- Son olarak mevcut kullandığınız reklam engelleyicisi varsa youtube abimizi beyaz listeye alıyoruz ki boşuna engellemeye çalışmasın.

Tampermonkey

Change the web at will with userscripts
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim gibi el ve ayak terlemesinden mustarip olan varsa terkur diye bir krem var şiddetle tavsiye ederim. Kullanmaya başladıktan sonra 2. günden itibaren el terlememi kesti. Ameliyat olmayı düşünüyordum bu sorun için ama gerek kalmadı 😀 50 lira civarı bir fiyatı var. ilk 3-4 gün gece yatmadan önce kullanılıyor, sonrasında 2-3 gün ara ile yine gece yatmadan kullanılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyunla ilgili ne düşündüysem kaleme almış. Jim Sterling'in tekrar yazılı incelemelere dönmüş olması da güzel. Hayatı boyunca oynadığı oyun sayısı iki elin parmaklarını geçmeyen heyecanlı çocukların yazdıkları incelemelerden sonra ilaç gibi geliyor.

https://www.thejimquisition.com/post/starfield-empty-spaces-review

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen 30 gün (belki daha az) yapay zeka resim işlerinden 390 usd kazandım total. Upworkten aldım genelde işleri. Lora modeli yaptım 5 tane. 700ü aşkın resim ürettim farklı müşterilere. Bi kaç kişiye danışmanlık bile yaptım. 😂
Gittim 24GB 4090 aldım geçen hafta borca girip yüklü bir. 3060 ile bir resim üretirken ortalama şu an 8 resim üretebiliyorum dakikada, kendi bilgisayarımda model eğitimi de yapabiliyorum artık🦥 (4090, Ryzen 2600 + b350m de çalışıyor bu arada😂) #garabetpc #stablediffusion #yapayzeka

İş yapmak isteyenlere tavsiyem güzel bir instagram sayfası yapın ve işlere başvururken ekleyin mutlaka. Oradan yakalıyorum genelde işleri.

Stable Diffusion ile bir proje(uygulama, web app vs.) yapmak isteyen yazılımcı varsa mutlaka iletişime geçelim...

Bedava sdxl modeli eğitmek isteyenler için faydalı link: https://youtu.be/JF2P7BIUpIU?si=NIuGKAXsmHyPUQ5r

Ücretsiz stable diffusion ile resim üretebileceğiniz en kapsamlı site de bu: http://www.tensor.art (günlük 100dü sanırım ücretsiz limit.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Aynı durumu yaşayıp Google'da arayan olursa karşısına çıksın diye yazıyorum.

SSK'lı çalışan biri olarak mobil uygulama geliştiriciği (ve sosyal medya içerik üreticiliği) istisna belgesi çıkartmıştım. SSK'yı dikkate almadan Bağ-Kur yapılmış ve borç gözüküyordu. SGK'nın il müdürlüğüne gidip durumu anlattım, 1 dakika içinde sorunu çözdüler.

@hamitozlu Zamanında verdiği bilgiler için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  TS'nin bu konuda çektiği herhangi bir özel video var mıydı? Vergi uzmanları ile çekilen 2 saatlik bir canlı yayın hatırlıyorum ama başka bir şey hatırlayamadım.

  LP geçen ikinci ana üssümüzde RT'lemişti: https://twitter.com/Ejderha/status/1693532895611064528?s=20

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Yani sistem nasıl ikinci kere sigorta yapılmasına izin veriyor Allah aşkına... Hakkımızda bilmedikleri bir şey yok halbuki. 😀

  Hiç olmazsa iş bilenlerin olduğu bir yere denk gelmişsin de sıkıntı uzamamış. 🙂

 • castiel @castiel

  Ben bu konunun başka bir kısmıyla ilgili soru sormak istiyorum. Bilginiz varsa yanıtlarsanız sevinirim 🙂
  Mobil uygulama geliştiriciliği istisnası sadece uygulama içi satın almalarda geçerliydi değil mi? Reklamdan elde edilen gelirler bu kapsamın dışındaydı diye hatırlıyorum. Bir de bir şirkete/kuruma mobil uygulama geliştirsek yine fatura kesmeden istisnadan faydalanabiliyor muyuz bu konuda bilginiz var mı acaba?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   Reklamlar da geçerli. Şirkete uygulama geliştirme durumunu bilmiyorum.

  • castiel @castiel

   @ozgurg İlgili istisnaya ait metinde "akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar için uygulama geliştirenlerin elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları üzerinden elde ettikleri kazançlar gelir vergisinden müstesnadır." yazdığı için reklamın kapsam dışı olduğunu okumuştum mantıklı gelmişti de. Acaba güncelleme falan mı yapıldı yoksa benim bilmediğim bir durum mu var.

  • castiel @castiel

   @ozgurg "Mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliği faaliyeti kapsamında yalnızca elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları üzerinden elde edilen kazançlar mezkûr madde kapsamında istisna edilmektedir. Bu platformlar üzerinden elde edilen; ücretli uygulama satış geliri, reklam geliri,
   uygulama içi satış geliri, sponsorluk geliri, ücretli abonelik geliri gibi gelirler istisna kapsamında dikkate alınacaktır. Diğer taraftan, elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları dışında elde edilen kazançlar ise istisna kapsamında değerlendirilemeyecektir." şeklinde güncelleme yapmışlar. Bu durumda Admob vs de dahil gibi anladım.

  • castiel @castiel

   @fikri Evet detaylara bakınca onu gördüm. Reklam gelirlerinin dahil edilmesi bile iyidir 🙂

Yerel bağlantı üzerinden dosya aktarımı yapmak için site. İki cihazı aynı ağa bağlayıp aşağıdaki adrese gidiyorsunuz ve dosya aktarımı yapıyor.
iPhone'dan çift yönlü dosya aktarımını çok kolaylaştırıyor. Yerel ağ üzerinden aktarım yaptığı için Kişisel Erişim Noktası oluşturup diğer cihazı oradan bağlayarak aktarım yapabilirsiniz.

https://www.sharedrop.io/

ShareDrop

ShareDrop is a peer-to-peer file sharing app powered by HTML5 WebRTC.
BeğenFavori PaylaşYorum yap