Superonline vdsl 24 mbps paket kullanıyorum. Modem arayüzünden baktığımda, hat değerlerim 35 mbps hızı karşılamasına rağmen müşteri hizmetleri hattımın 35 mbps hızı desteklemediğini söylüyor. Sizce müşteri hizmetleri haklı mı?

Edit:
Superonline müşteri hizmetlerini aradım. Teknik olarak yeterli, hat değerlerimi konuşabileceğim bir arkadaşa bağlamalarını söyledim. Sağolsunlar bana bağladıkları arkadaş çok yardımcı oldu. Kendisiyle hat değerlerimi yorumladık ve en fazla 27 mbps hız alabileceğimi söyledi. Ben de modem arayüzünden baktığımda hattımın maksimum 46 mbps e kadar desteklediğini kendisine ilettim. Kendisinin söylediği 27 mbps ile benim modem arayüzünden gördüğüm 46 mbps değerleri arasındaki çelişkinin neden kaynaklandığını sordum.
İşte can alıcı nokta burada:
Bana şunu söyledi "Kullanmakta olduğunuz altyapı Türk Telekom altyapısı olduğundan, TT kendi altyapısını diğer operatörlere kısıtlı kapasitede kullanmalarına izin veriyor. Tam kapasitede alacağınız hız 46 mbps, ancak Superonline, bu hattı kısıtlı kapasitede kullanabildiği için maksimum 27 mbps verebiliyoruz." dediler. Daha önceden müşteri hizmetlerini arayıp sorduğumda bu kadar açık cevap vermemişlerdi.
#akış #superonline #vdsl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Semih Karcı @semih-karci

  Dostum türk telekom işini adam akıllı yapmıyor dolabın başında toplasan 4 5 tane hat ölçüyorlar hepsini aynı hız destekliyor diye yazıyorlar modeme göre bendeki hat 111mbits destekliyor gösteriyor ancak internette sorgulandığında 66mbits yazıyor

 • KRAK3NN @passenoir

  @venovar Down-up stream noise safety coefficient dediği snr oluyor.Bu tabloyu da buraya bırakayım belki lazım olur.

  Bu değerlerle normalde 35mbit çok rahat alabiliyor olmanız lazım.

  • Burgamer @burgamer

   Tablo için teşekkürler umarım diğer arkadaşların da işine yarar. Müşteri hizmetlerini arayıp 35 mbps hız olan paketlere geçmek istediğimde, hattımın maksimum 32-33 mbps desteklediğini söylüyorlar. Ben de "Bana 35 mbpslik paket tanımlayın, hattımın desteklediği kadar hız almak istiyorum. 32-33 mbps alsam da razıyım." dediğimde, hattım 35 mbps altında hız desteklediği için 35 mbpslik paketlere geçiş yapamazsınız diyorlar.

   Özetle, Superonline 35 mbps paketlere geçebilmek için hattımın minimum 35 mbps desteklemesi gerektiğini söylüyor. Superonline'a göre hattım maksimum 32-33 mbps destekliyor. Bu nedenle paket yükseltemiyorum. Ancak, modem arayüzüne göre hattım 46 mbps e kadar destekliyor.

  • Semih Karcı @semih-karci

   @burgamer kardeşim 35 mbitste alsan 100 de alsan bisey değişmiyor biz 16mbits adsl kullanıyorduk ping 60-65ti oyunda 35mbits vdsl pakete geçtik upload 6mvits ping yine aynı bisey değişmedi sadece download değişti

  • Burgamer @burgamer

   @semih-karci Download hızımın artması için 35 mbpslik pakete geçmek istiyorum. Ping ile alakalı yorum yaptığımı hatırlamıyorum?

 • maxemilian @maxemilian

  MH elemanlarinin bazilari eski adrese bakabiliyor veya baska etmenler olabiliyor.
  Sorun cozulene kadar tekrar aramaniz gerekiyor.
  Gordugunuz bilgileri karsilikli teyit ettirmeyi deneyebilirsiniz.

SanDisk Extreme Pro 1TB External SSD (sdssde80-1t00-g25). Çok az (74 saat) kullanılmış, temiz, ssdmi satıyorum. 13 Ocak 2023 tarihine kadar garantisi var. Fiyatta pazarlığa açığım.
Fiyat: 1499 TL
#ikinciel #haricissd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Geçenlerde amazon.com.tr den kampanya yakalayıp sandisk external 1 TB ssd yi 1250 tlye almış bulundum. 500mbit/s hız veren modelinin 1200 tl civarında satıldığı düşünüldüğünde fiyat avantajlı oldu. Uzun süredir 1000mbit/s yazma hızı olan harici bir ssd bakıyorum.Aldığım hızlar şöyle:
1000mbit/s ssd:
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07TMP9YLL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
500mbit/s ssd:
https://www.amazon.com.tr/SanDisk-Extreme-SSD-1-TB/dp/B078STRHBX/ref=zg_bs_12602100031_3?_encoding=UTF8&psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Allahını seven üstüme bellek atsın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba, bilgisayar mühendisliği öğrencisi olup tablete ders notu tutan var mı? 1. sınıfa yeni başlayacağım. Not almak dışında ders kitaplarının dijital versiyonlarını da buradan kullanırım diye düşünüyorum. Almayı düşündüğüm cihaz iPad 7. nesil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Elimdeki windows 10 education keyini satıyorum. Keyin 3 Eylül tarihine kadar kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle internetteki bir çok siteye göre uygun bir fiyat belirledim. Windows 10 education, pro sürümüne göre daha fazla özellik sunan bir sürümdür. Windows sürümlerinin karşılaştırmasını aşağıdaki linkten görebilirsiniz. İlgilenenler aşağıya yorum bırakabilir. Pazarlık payı vardır.
Fiyat: 150 tl
http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-10-surumleri-karsilastirma-ozellikler.html

Windows 10 Sürümleri Karşılaştırma ve Özellikler | Serhat AKINCI - IT Blog

Windows 10 sürümleri karşılaştırma tablosu. Windows 10 sürümlerinin desteklediği özellikleri öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı ve tabloyu referans alabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

3X6MV-2FXRX-RD77?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk gelen alır Cities-Skylines
Lütfen bir teşekkürü çok görmeyin 🙂

https://www.humblebundle.com/gift?key=n6Sr7FHuVDpevzn4

BeğenFavori PaylaşYorum yap