Arkadaşlar 20 adet bilgisayarı takip edebilecegimiz Personel takip yazılımı var mı bildiginiz ?
Uygun fiyatlı
#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

#sunny #axen #woon #elton İstanbul'da KİPTAŞ üzerinden 4 günde 28 milyon dolar kar elde eden bunu da marifet gibi savunan Atmaca Şirketler Grubu'nun Atmaca Elektronik tarafının markaları ̶s̶a̶n̶ı̶y̶o̶r̶u̶m̶ ̶k̶i̶ ̶ ̶O̶̶̶n̶̶̶v̶̶̶o̶̶̶'̶d̶a̶ ̶b̶u̶ ̶m̶a̶r̶k̶a̶l̶a̶r̶d̶a̶n̶ ̶b̶i̶r̶i̶.̶ Bugüne kadar kendilerinden bir ürün satın almadım ancak bundan sonra da alacağımı sanmıyorum.

https://www.haberturk.com/kiptas-a-o-satisi-nasil-yapti-adem-atmaca-konustu-3091300

Onvo hakkında itirazlar yükseliyor ancak Onvo'nun şu an ki Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Atmaca eskiden Sunny Elektronik Yönetim Kurulu Başkanıydı. Bunlar birbirinden ayrı gözüken ancak birbiri ile bağlantılı olan aile şirketleri, ben yine de emin olamadığım için özellikle "sanıyorum ki" ifadesini kullanmıştım yukarıdaki yazımdam Onvo kısmı kaldırıyorum ancak bireysel olarak Onvo'yu da ayrı tutacak değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

çok iyi çalışan bir araç.
https://tools.pdf24.org/tr/ocr-pdf

Metni OCR ile tanı - %100 bedava

OCR aracılığıyla belgelerdeki metinleri algılayan ücretsiz online araç. Kelime aratılabilen PDF dosyaları oluşturun. Birçok seçenek. Kurulum olmadan. Kayıt olmadan.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gamesir T4 Pro ile desteklemeyen oyunlarda Gamepad ile oyun oynama (Android)

Aliexpress üzerinden satın almış olduğum Gamesir T4 Pro gamepad geçtiğimiz günlerde elime ulaştı. Ben Android telefonumda oyun oynamak için almıştım. İlk başta hevesle Pes 2021 Mobil'e giriş yaptım ve hüsrana uğradım. Daha öncesinde hiç bakmamıştım meğer oyun gamepad desteklemiyormuş. Destekleyen oyunlarda gayet güzel çalışıyor. Desteklemeyen oyunlar için ise ekrandaki dokunmatik tuşları kullanacak bi aracı gerekiyor. Bunun için ise genellikle kullanıldığını gördüğüm Panda ve Octopus uygulamaları oldu. Tabi ikisi de ücretli. 5-10₺ değil 25-30₺ ücretleri var. Kendilerince doğru bir fiyat olabilir bana çok geldi. Neyse bugün boştayken biraz araştırınca gördüm ki Gamesir kendisi bu iş için bir uygulama ayarlamış. Ücretsiz bir şekilde indirip kurabiliyorsunuz. Fakat ufak bir işlem için bilgisayar yardımı gerekiyor. Burada paylaşayım ileride başkalarına kolaylık olsun istedim.

  • Öncelikle Google Play Store üzerinden "Gamesir World" uygulamasını indirebilirsiniz. Fakat Play Store'da uygulamanın eski sürümü mevcut. Bu sürüm benim telefonumda işe yaramadı. Uğraşmaktan deliye dönmüşken Gamesir sitesinde gördümki Github'a yönlendiren bir bağlantı var orada uygulamanın en güncel sürümü mevcut. Bu sürüm işime yaradı neyse ki.

GameSir Uygulama
PlayStore'daki GameSir Uygulaması
GitHub'daki GameSir Uygulaması

Not: Huawei telefonlara özel midir bilemiyorum ama benim telefonumda Github üzerinden indirdiğim güncel sürüm için virüs uyarısı veriyor. Bu virüsü araştırınca gördüm ki başka uygulama üreticileri de Huawei telefonlarda böyle sıkıntılar yaşamış. O yüzden uyarıyı dert etmedim.

Uyarı ise şöyle: "APK: RepSendbox [Trj]||arep"

  • Bu uygulamayı telefona kurduktan sonra Gamesir kullanma kılavuzunda da basitçe anlatıldığı üzere gamepadi telefona bağlıyoruz. (Aslında bu aşamada bağlamaya gerek yok gibi ama ben bağladım ve öylece kenara bıraktım.)
  • Sırada ise bilgisayardan yapacağımız işlem var. Gamesir'ün sitesinde görsellerle anlatımı yapılmış oradan da devam edebilirsiniz. Aşağıda verdiğim adresten programı indirebilir yönergeleri takip edebilirsiniz.

GameSir Aktivasyon

  • Bu işleme başlamadan önce telefonun geliştirici seçeneklerini aktif edip USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmeniz gerekiyor. Huawei ve Xiaomi telefonlar için ekstra 2 isteği daha var.

Huawei: ADB hata ayıklamaya yalnızca şarj modunda izin ver.

Xiaomi: USB hata ayıklama (Güvenlik Ayarları)

  • Bu ayarları yaptıktan sonra telefonu usb kablo vasıtasıyla bilgisayara "yalnızca şarj" modunda bağlıyoruz.
  • Gamesir'ün sitesinden indirdiğimiz "vtouch-1.0.9" adlı programı çalıştırıyoruz (xiaoji adlı sitede 1.0.22 sürümü mevcut ama ne önemi var bilmiyorum. Bu sürüm iş görüyor ve direkt Gamesir sitesinde olduğu için bunu kullandım). İlk ekranda telefonu bağlamanızla ilgili uyarılar var direkt "OK" diyerek geçin. Telefonda izin ekranı çıkabilir onu onaylayın. Ardından "Start Activation" yazısına tıklayıp bekleyin. İşlem başlayınca telefondan Gamesir World uygulaması açılacak ve bir şeyi kabul etmenizi isteyecek "Agree" yazısına tıklayarak kabul edin. İşlem bitince programda "Activation Success" yazacak "finished" yazısına tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Telefondaki Gamesir uygulamasının bildirimine bakarsanız "The GameSir Remapping Function is on." yazacaktır. Yazmıyorsa bir sorun var demektir. Örneğin; ben ilk başta Huawei telefonumda "ADB hata ayıklamaya yalnızca şarj modunda izin ver." seçeneğini etkinleştirmeyi bilmediğim için sürekli hata aldım deliye döndüm. Sonradan öğrenince kolayca oldu tabi.

Uygulamanın genel görünümü de böyle. "Add a game" bölümünden oyunlarınızı ekleyip, buradan açabilirsiniz. Ardından telefonda bir arayüz çıkıyor ve buton yapılandırmalarınızı yapabiliyorsunuz.

PES 2021 Mobil özelinde kendi yapılandırmamı göstererek tarif etmeye çalışayım.

Oyun başladıktan sonra gamepad üzerindeki "start" butonuna basarak ekrandaki butonları gizleyebilirsiniz.

Tek soru işaretine basıp ekranda basılmasını istediğiniz yere yerleştirdikten sonra gamepad üzerinden hangi tuşu atamak istiyorsanız ona basmanız gerekiyor. Eğer ki çift tuşa basarak komut girecekseniz 2 soru işareti olan buton yapılandırmasını seçip yerleştirmeniz gerekiyor.

"Save as" butonuyla ayarlarınızı kayıt edebilirsiniz.

Kaydettiğiniz buton yapılandırmalarınız burada görünüyor.

Keyifli oyunlar dilerim. #gamepad #gamesir #t4pro #pes2021 #mobile #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Viper4Windows = On/Off

Bazılarınız Android'den aşina olabilir kendisine,Windows için ekolayzır arayan arkadaşlar vardı,kendi hoparlörüme göre yaptığım ayarlarla ufak bir demo çektim.Kesinlikle çok büyük farklar var arada,bu arada bass sevdiğim için o biraz ekstra gelmiş olabilir bazı kişilere ortasını tutturmak lazım sadece 🙂

Herkes kendi kulak zevkine göre ayarlayabilir,her ne kadar karışık gibi gözükse de aslında 5 tane oynayacağınız ayar ya var ya yok,gerisi ekolayzır zaten bildiğimiz.Bu arada Ekolayzır'ı açmak çok ufak bir gecikme ekliyor 1 saniye kadar ve en son çalan sesi tekrarlıyor ufak bir süreliğine.Bu son söylediğim ses tekrarı olayını maalesef anlatamam buradan,kullanıp anlamanız lazım 😀 Ekolayzırsız da çok büyük farklar ekliyor Clarity ve Bass seçenekleri fakat Ekolayzır tabi ki onunda etkisi büyük.Ben çok dert etmiyorum o gecikmeyi.Bu ses farkına bu gecikme feda olsun :p

Not:Aynı videoyu birde telefonda Xiaomi AirDots ile dinledim,basslar orada bana bile fazla geldi.Dediğim gibi her cihaza göre uygun ayarlandığı taktirde güzel sonuçlar verecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=p35Elbh9i_w

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bimdeki 50 liralık kontrolünün kutusunun içinde böcek çıktı.

Ekleme: Dostlar kontrolcü PS3 için bu da demek oluyor ki PC'ye normal bir PS3 kontrolcüsünü nasıl tanıtıyorsanız o şekilde tanıtacaksınız. Emülatör vs.

Kontrolcüyü gerçekten beğendim. Ucuz mal evet ama elde dökülmüyor. Bu tarz ucuz kontrolcülerden kullandıysanız onlardan iyi. Gidin alın. İkinciyi alsam mı diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 51

WordPress kullanan arkadaşlar için site hızlandıran bir eklenti keşfettim.
Cloudflare'nin varolan cache özelliğini detaylı olarak yapılandırmanızı ve cloudflare premium planlara benzer şekilde sonuç almanıza yarıyor.
Henüz keşfedilmemiş bir eklenti. Deneyip farkı görebilirsiniz.
Not: Cloudflare kullanmanız şart.

WP Cloudflare Super Page Cache

Speed up a WordPress website by enabling and managing a page cache on a Cloudflare free plan.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardeşime yemek tarifi videosu çektik,bazı yerleri kesmek,hızlandırmak,ses eklemek için video düzenleme uygulaması gerekli,ücretsiz ve basit olursa iyi olur.Tavsiyelerinize açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce bir paylaşımda adından bahsedince hepinize önerme ihtiyacı duydum.

Eğer, "Neden Avrupalılar Amerika'yı keşfetti de Amerikalılar Avrupa'yı keşfetmedi?" sorusu sizde merak uyandırıyorsa Tüfek Mikrop ve Çelik (Guns, Germs and Steel) kitabını okumanızı eğer kitap için zamanınız yoksa belgeselini izlemenizi öneririm. Çok değerli bir yapımdır.

Burada bu linki vermem doğru mu bilmiyorum ama aşağıdaki linkten izlenebilir.

http://www.belgun.tv/?s=T%C3%BCfek%2C+Mikrop+ve+%C3%87elik+

BeğenFavori PaylaşYorum yap