Bu niye ucuz (gibi) ?

2150 TL

https://www.amazon.com.tr/Bonsenkitchen-Bonsenkitchen-Airfryer-dokunmatik-aksesuar/dp/B08FFGN2GJ

Edit: Görselde yanlış ürün vardı düzeltildi.
Edit2: 2150 TL yazacağıma 21150 TL yazmışım.
Dipnot: Uykum var sanırım pardon 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Bunu kim yapmıştı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Tarif Başka Yerde Yok (Beklenen Muzlu Süt Tarifi)

Potasyum deposu, serinletici, bol köpüklü ve + %50 Win garantili Muzlu Süt tarifi.

Geçen yayında verdiğim tarifi video yapıp yükledim. Ses haliyle telefondan ve uzak olduğu için çok iyi değil ama konuyu anlamak için yeterli olduğunu düşünüyorum 🙂

https://youtu.be/r_G6Y75_jQg

https://www.twitch.tv/videos/1584254024

Bu Tarif Başka Yerde Yok (Beklenen Muzlu Süt Tarifi)

Potasyum deposu, serinletici, bol köpüklü ve + %50 Win garantili Muzlu Süt tarifi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Takipsiz Kargolarınızı Her Yerde Takip Etme [Türkiye İçi PTT 'den Takip Edebilme]

Hepimiz yurtdışından ürünler alıyoruz genelde ve bazen bu ürünlerde verilen kargo kodlarını takip edemiyoruz. Takipsiz kargo dediğimiz ürünleri takip etmeyi göstereceğim sizlere. 🙂

Bir örnek üzerinden gidelim.

Bu ve benzeri şekilde ki kargo kodlarını https://global.cainiao.com/  adresine yazın. Hava limanına girdi mi Türkiye içi takip kodu çıkıyor. RQ3636363MY gibi ve bu PTT sisteminden takip edebilmemiz için kod oluyor. Ayrıca o site üzerinden de durumuna bakabiliyorsunuz. Takipsiz kargo dediğimiz kargolarımızı her yerde takip edebilir oluyoruz. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 174

Bu incelemeyi biliyor musunuz? (NSFW)
https://www.youtube.com/watch?v=wMf8uWbIsjI

BeğenFavori PaylaşYorum yap

RDR2'de bazı hayvanları vurmak istediğinizde ölü takilidi yapabiliyorlarmış.
https://youtu.be/ZiXV_IN2yZ8

15 INSANE Details in Red Dead Redemption 2 (Part 8)

15 INSANE Details in RDR 2RDR2 Insane DetailsIf you liked this video, please don't forget to subscribe and like. Thanks for watching😃👍Business inquiries - ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özel Posta Kutusu Kiralama (PTT)

Posta kutusu kirama işlemini nasıl yaptığımı, ne gibi şartları olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Takipsiz gönderilerimin kaybolması üzerine posta kutusu kiralama ihtiyacı hissettim. Sadece kimlik fotokopisi vererek (postanede kendisi fotokopi çekti), adres ve telefon bilgilerinin istendiği bir form doldurdum. Ardından görevli bir dolap anahtarı uzattı ve bunu çoğaltıp getirmemi istedi. Gerekli kopyaları edinip geldiğimde işlemlerini halletmiş olan görevli postacıyla görüştürüp kutuyu gösterdi, işlem tamam.
Postacı, adres bilgisi yerine; "adımı ve soyadımı, posta kutusu xx (posta kutu numaram) Mustafakemalpaşa/BURSA" şeklinde yazmam gerektiğini belirtti. Bir paket geldiğinde mesaj, çağrı gibi bir bildirim gelip gelmeyeceğini müşteri temsilcisini arayarak teyit ettirdim ki malesef öyle bir hizmetleri yok. Kiralanan kutular, Postane içerisinde vatandaşların sıra bekledikleri alanda bir köşede bulunuyor. Kutu boyutları itibariyle malesef pek yüksek değil, tahminen 10 cm kadar bir yüksekliği bulunuyor. Derinlik ve genişlik ise a4 kağıt sığacak gibi geldi bana. Adı posta kutusu ancak gelen kargolarda durum ne olur hâlâ emin değilim, muhtemelen o posta kutusuna büyük bir paket geldiğinde bir köşede bekletirler. Bu arada doldurduğum formda ailemden birileri geldiğinde, gelen postanın kendisine verilip verilmeyeceğini seçtiğim bir bölümde mevcuttu.
İnternette, bazı alışveriş sitelerinin posta kutularına gönderim yapmadığının söylendiğini gördüm ancak sorun olacağını düşünmüyorum.
Ücret kısmına gelir isek ilk açılışta 12 liralık bir depozito ücreti alınıyor, bunun dışında yıllık kiralama bedeli olarak 9 lira isteniyor yani 21 lira vermiş bulunmaktayım. PTT'nin kendi sitesinde belirttiği üzere kiralama süresi en az 1 ay, en çok 1 yıl.
Bununla birlikte aylık kira süreleri, kiralandığı ayın ilk gününden, yıllık kira süreleri de ocak ayının birinci gününden başlar ve yıllık abone olmak istediği halde yıl içinde başvuranların kira süresi yıl sonuna kadar aylık olarak hesaplanır şeklinde bir ibare var.

http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_posta_abone_kutusu_kiralama

Ekleme (28.02.2016): Şu ana kadar 3-4 ürün posta kutuma gelmiş bulunuyor, Bunlardan takipli olanı için kapılara yapıştırılan kağıdı kutuya bırakmışlardı. Nedenini sorduğumda, takipli gönderi için imza almaları gerektiğini söylemişlerdi ve bir köşede kargoların yanında bekliyordu ürünüm. Diğer gönderilerim ise kutuya sığacak boyuttaydılar ve birden fazla ürünü bir arada buldum. Yukarıda bazı sitelerin posta kutusuna gönderim yapmadığı ile ilgili söylentiler duyduğumu belirtmiştim ancak bütün siparişlerim farklı yurtdışı sitelerinden yapılmıştı ve hiç bir sorun teşkil etmedi. Postaneye girip elinizi kolunuzu sallayarak kutunuzu kontrol edip, kargonuzu alabiliyorsunuz kimseyle muhatap olmadan. Bir not daha düşeyim, 9 lira vermiş olduğum depozito miktarı konusunda farklı miktarlar ödeyenler varmış. 6 ve 3 lira isteyen şubeler olduğunu söylüyorlar, emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35

Tüm Detaylarıyla Enpara.com İncelemesi - Rehberi

Herkese merhaba. Bugün Enpara ’dan bahsedeceğim. 🙂 #akış #enpara

- Enpara.com Nedir?
Enpara.com Türkiye’nin ilk dijital bankacılık hizmetidir. Yani Enpara’nın fiziksel olarak bir şubesi yok. Onun yerine gayet basite indirgenmiş internet ve mobil şubeleri var. Fiziksel şubeleri olmamasının Enpara tarafındaki en büyük avantajı tabi ki de kira, kâğıt, yemek, çay gibi birçok masraftan kurtulmalarıdır. Müşteri tarafında ise yapılan bu tasarruflardan payımızı alıyoruz. Örneğin havale, EFT gibi para transfer işlem ücretleri, hesap işletim ücreti gibi kesintiler yapılmıyor. Bunu sözleşmelerinde de açıkça yazmışlar. Ayrıca kredi faizi oranları diğer bankalara göre daha düşük; mevduat faizi oranları ise daha yüksek. Enpara.com Finansbank’ın ürünü olduğu için tüm bankacılık düzenlemeleri ve yasaları Enpara içinde geçerlidir.

 

- Enpara ‘ya Başvurma ve Encard Edinme Süreci
Enpara müşterisi olabilmek ve Encard edinebilmek için ilk olarak başvuru yapmanız gerekmekte. Bu başvuruyu 0 (850) 222 36 63 numarasını arayarak ya da http://www.finansbank.enpara.com üzerinden yapabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan sonra gün içinde ya da ertesi gün müşteri temsilcisi sizi arıyor ve başvuruyu teyit ediyor. Daha sonra sizden müsait olduğunuz bir gün ve saat belirlemenizi istiyor. Belirttiğiniz gün gelince müşteri danışmanınız sizi arayıp müsait olup olmadığınızı soruyor sonrasında ev veya iş adresinize kadar geliyor. Bana gelen danışman oldukça güler yüzlü biriydi. Tanıştıktan sonra Enpara hakkında kısa bilgiler veriyor. Daha sonra Encard ve sözleşmelerinin bulunduğu bir paket veriyor. İçinden ek olarak kalem ve defter hediyesi çıkıyor. Kalemin gayet kalite olduğunu söyleyebilirim. Müşteri danışmanı sözleşmenin kendinde olan bir örneğini uzatıp imza istiyor ve yanındaki tabletle kimliğinizin bir fotoğrafını çekiyor. Bu işlemlerden sonra telefona hesabın etkinleştiğine dair bir mesaj geliyor. İnternet şubesine ilk kez giriş yaptığınızda güvenlik sorularının cevaplarını ve kart şifrenizi giriyorsunuz. Kartınız bundan sonra açılıyor. Bu arada gelen kartların üzerinde standart olarak isim yazmıyor ama müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart isterseniz gelen kart isimli olacaktır.

 

- Desteklenen Hesap Türleri
Enpara.com müşterisi olduğunuz anda vadesiz TL hesabına sahip olursunuz ve Encard’ınız bu hesaba bağlı olarak çalışır ve hesap işletim ücreti alınmaz. Vadesiz TL hesabının yanı sıra vadesiz Dolar ve Euro, vadeli TL, birikim ve altın hesapları açabilirsiniz. Yeni bir hesap açarken gerekli sözleşmeyi ister videolu anlatımı izleyip, ister metin belgesini okuyup onaylayabiliyorsunuz. Hesaplar hakkında detaylı bilgiyi http://www.finansbank.enpara.com/ üzerinden alabilirsiniz.

 

- Encard Hakkında
Enpara müşterisi olduğunuz anda vadesiz TL hesabına bağlı çalışan VISA destekli bir bankamatik kartına sahip olursunuz. Kartınızı ister POS cihazlarından ister internet üzerinden ya da isterseniz bankamatikler üzerinden kullanabilirsiniz. Bankamatik kısmıyla başlayalım. Encard ile tüm Finansbank ATM’lerinden para çekme/yatırma işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Fakat Enpara diğer bankalarla yaptığı anlaşmalar neticesinde 2016 yılı boyunca tüm ATM’lerden her ay yapılan ilk para çekme işlemini ücretsiz olarak yapabiliyoruz. Fiziksel olarak yapacağımız zaman VISA destekli bir POS cihazı yetiyor. İnternet bankacılığını ikinci bir başlık altında anlatacağım.

 

- İnternet Bankacılığı ve Anlaşmalar
BU BÖLÜMDE ANLATACAĞIM BİLGİLERİN BİR KISMI MÜŞTERİ HİZMETLERİYLE YAPTIĞIM GÖRÜŞMELERDEN ALINMIŞTIR.
Encard internet üzerinden alışverişe açıktır. Herhangi bir internet sitesinden kart bilgilerinizi girerek alışveriş yapabilirsiniz. Site 3D güvenliği destekliyorsa telefonunuza doğrulama kodu gelecektir. Desteklemiyorsa alışveriş direk tamamlanır. Yani 3D güvenlik desteklemeyen siteleri de kullanabilirsiniz. Fakat bazı alışveriş siteleri kart bilgilerini kendi veri tabanında tuttuğu için (örnek: Aliexpress) bu durumdan rahatsız oldum ve müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri temsilcisi bana 3D güvenliğin kapalı olduğunu ama istersem açabileceğini söyledi. Sadece 3D güvenlik ile alışveriş yapabilecek şekilde ayarladım. Fakat bu durumda PayPal üzerinden çekim yapamayacağımın farkına vardım. Müşteri temsilcisi bana Enpara’nın PayPal ile anlaşma yaptığını ve 3D güvenlik açık olsa bile PayPal’ı kullanabileceğimi belirtti. İnternet bankacılığını komple kapatmak isterseniz bunu mobil ya da internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

 

- İnternet Şubesi
Enpara kullanarak işlem yapabilmeniz için iki şube mevcut biri internet diğeri mobil şube. İnternet şubesi oldukça basite indirgenerek tasarlanmış kullanışlı bir web sitesi olmuş. Girişte SMS doğrulaması bulunmakta. Giriş yaptıktan sonra En Özet sayfası karşımıza çıkıyor. Burada hesaplarımızda ki parayı, yaptığımız son işlemleri ve ileri tarihli ödeme işlemlerini görüyoruz. Ürünler kısmında adınıza açılmış hesapları, hesap ve harcama detaylarınızı ve kredilerinizi görebilirsiniz. Transfer ve Ödeme menüsünde havale ve EFT yapabilir. Fatura, kredi, TL yükleme gibi birçok ödemenizi yapabilirsiniz. Ayrıca internet şubesi üzerinden döviz ve altın alabilir, çapraz işlem yapabilirsiniz.

 

- Mobil Şube
Enpara’nın tıpkı internet şubesi gibi basit ve kullanışlı bir mobil uygulaması bulunuyor. Hem Android hem de iOS için mevcut. Uygulama açılış ekranında Bas Biriktir, En yakın ATM, Kampanyalar, fiyatlar gibi kısa yollar var. Cep şubeye ilk kez giriş yaptığınızda SMS doğrulaması gerekiyor. Sonraki girişlerinizde sadece internet şifrenizi girmeniz yeterli oluyor. Giriş yaptıktan sonra tıpkı internet şubesindeki gibi En Özet ekranı karşımıza çıkıyor. Soldan kaydırdığımızda ödeme, transfer gibi işlemler için menüler bulunmakta. İnternet şubesinde yapılabilip de burada yapılamayan nadir ayarlar var. (SMS bilgilendirme seçenekleri gibi) Uygulama işlevsellik bakımında gayet iyi fakat tasarım olarak daha iyi olabilirdi. Ziraat Mobil ve PayPal uygulamaları gibi daha renkli ve materyal bir tasarıma geçilebilir.
Uygulamayı @salihcln ve @ddguclu videolu olarak güzel bir dille incelemiş. Videoyu https://www.youtube.com/watch?v=pa0UyKYSeNQ adresinden izleyebilirsiniz.

 

 

- Müşteri Destek ve Memnuniyeti
Şüphesiz Enpara’nın en iyi yanı müşteriye verdiği önem. Büyük ihtimalle bütün müşterilerden benimle aynı fikirde. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman birkaç dakika içinde karşınıza bir insan çıkıyor. Hatta bir keresinde Twitter üzerinden mesaj atmıştım. Beni arayıp o şekilde cevap verdiler.

 

Bankadan ve hizmetlerinden memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilir ve tavsiye edebilirim. Hoşça kalın.

Anahtar kelimeler: enpara nedir, enpara inceleme, enpara.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 44

iOS Sürümü Desteklenmeyen iPhonelara Uygulama Yükleme

iPhone 4, 4S, 5, 6 gibi artık güncelleme desteği kesilmiş iPhonelara Uygulama Yükleme Yöntemi

iPadler içinde geçerlidir.

 • İlk olarak ihtiyacınız olan şey; indirmek istediğiniz uygulamayı indirebilecek sürümde olan bir başka Apple cihaz ya da;
 • İndirmek istediğiniz uygulamanın daha önce indirildiği bir cihaz. (Uygulamayı silmiş olmanız önemli değildir, daha önce indirilmiş olması yeterlidir.)
 • Ardından güncelleme almayan eski Apple cihaza, güncel ya da uygulamanın daha önceden indirilmiş olduğu cihazın iCloud hesabını giriyoruz.
 • Karşınıza Apple Kimliği Doğrulama Kodu gelecektir.
 • Ekrana gelen hüküm ve koşullar sayfasında Kabul Et butonuna tıklamalısınız.
 • iCloud’ını girdiğiniz cihazın parolasını eski sürüm cihazınıza girmenizi gerektiren bir ibare çıkacak.
 • “iCloud Ayarları Güncelleniyor” yazan bir ekran karşınıza çıkacak.
 • Son olarak AppStore‘a giriş yapmanız gerekmektedir.
 • AppStore’da direkt olarak indireceğiniz uygulamayı aratırsanız yine Satın Alınamıyor Bu iPhone ile Uyumlu Değil hatası ile karşılaşırsınız.
 • AppStore’da en alt kısımda yer alan “Satın Alınanlar” kısmına girin.
 • Sayfanın en üst kısmında “Hepsi/ Bu Cihazda Olmayanlar” seçeneklerini göreceksiniz.
 • “Bu Cihazda Olmayanlar”a girmeniz gerekmektedir.
 • Karşınıza daha önce indirilmiş tüm uygulamalar çıkacak. Bu kısımda indirmeyi planladığınız uygulamayı bulup, indir tuşuna basmalısınız.
 • “Son uyumlu sürümü indirmek ister misiniz?” yazacak, “İndir”e basmanız yeterli.
BeğenFavori PaylaşYorum yap