Niyazi Saral ile 26 Yıllık Asus Macerası Üzerine Sohbet

Niyazi Saral ile geçtiğimiz haftalarda sonlanan 26 yıllık Asus macerasını konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 59
 • emkdrl @emkdrl

  Niyazi beyi teknoseyir aracılığı ile tanımış biri olarak "tüketicilerin%99'u haklı" ironisinin içerisine ahlaklı tüketicileri de eklemesini etik bulmadım! Bu cümlenin neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Şöyleki özellikle, sadece "insan" olma kültüründen yoksun toplumlarla birlikte diğer "gelişmiş" toplumlarda da diğer bir sürü olumsuzluğun yanında, kurucularının da her halükârda fâni birer tüketici oldukları gerçeğine yabancılaşan kar amacı güden kuruluşların karşısında, kaynakları sınırlı,f/p peşinde koşan, en önemlisi de firmaların varoluş sebebi olan tüketicileri korumak için oluşturulmuş en dar anlamıyla kurallar manzumesinin olmasının elzemliğinden bahsedersem çok uzun ve sıkıcı olabilir. Bu bile uzun oldu. Neyse..
  Kısaca anlatmak istediklerimin somut örneği avrupa ve amerikadaki büyük firmaların(amazon vb.) ve o ülkelerin ve takip ettigimiz kadarıyla tüketici heline verilen mahkeme kararlarıdır.
  Burada yanlış anlaşılmak istemem. Ahlaksız insanların hakettikleri şekilde cezalandırılmasını isterim. Burada ki tepkim; ahlaklı ve ahlaksız insanların birbine karıştırılarak ahlaksız insanları örnek gösterip ahlaklı insanların da haklarının gaspedilmesi, istegim ise firmaların ahlaklı ve ahlaksız tüketicileri ayırma sorumluluklarını ahlaklı tüketiciler üzerine yıkmayıp, haklarını kişi bazında hukukî yollardan aramalarıdır.
  Biraz uzun oldu ama inanın kısa tuttum.

 • delidenazhallice @yazarfen

  Yalnız neden niçin bırakıldı ben çok tatmin olamadım,hal hatır sorma muhabbeti gibi olmuş tabiki de harika muhabbet ama yenisini isteriz

 • Ahmet aykök @systemnet

  Niyazi Saral tam bir kapital olmuş , tüketicilerin hakkı olmasın şirketlerin düdüğü ötsün istiyor. Parayı kazanın hizmet vermeyin ohhh

 • efefps @efefps

  tabi garanti 3 sene olunca riski cok olur boyle işlerin bırakmak lazım 🙂

Hastasıyım....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

MSI Geforce GTX 1080Ti Lightning Z tam 4600 TL. Şu an alabileceğiniz en pahalı kart olması fan testinden korkacağım anlamına gelmiyor tabi ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31
 • ARMv7 @armv7

  abi senden sonra aldığım tüm ekran kartlarının fanını kırmaya başladım dedim vardır hamdi abinin bir bildiği.

 • primat @primat

  Fan kırılır, kasa içinde kalır.. kol kırılır fifa oynayamazsın..

 • Radagast @sistemuzmani

  Tüm Teknoseyir ailesine günaydın. Hepiniz çok kaliteli samimi insanlarsınız ve çok seviliyorsunuz. Ancak desteğinizin olmaması youtube abone sayınızın diğer şaklabanlık ve saçmalık dolu kanallardan az olması donanım firmalarının yeterli desteği sizlere sunmaması bazı bloglarda olduğu gibi önde gelen bi kaç markaya yalakalık yapmadığınız her ürününe ooo bu çok iyi mükemmel demediğiniz kullanıcıya gerçekleri söylediğiniz için büyüyememeniz çok ama çok üzücü.. Şahsen ben bi ürün alacağım zaman eğer sizde incelemesi varsa gözü kapalı sizi referans alırım. Levent abininde o detaylı yazılı incelemelerini mumla arar olduk. İnceleme adı altında yapılan yalakalık videolarının ayyuka çıktığı şu zamanlarda. Burdan Levent abiye sesleniyorum bir blog açsın (bütün masraflarını karşılarım) ve incelemelerini deneyimlerini yazsın ondan sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Hepinizi çok seviyoruz ve inşallah sizleri daha iyi yerlerde görürüz.

 • Ahmet aykök @systemnet

  Hamdi abiyi çok seviyorum sempatik biri

Yuh 41 dakika video mu olur. Walking Dead mi çekiyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9