#RingsOfPower'i yeni bitirdim. İzledigim en kötü şey olabilir. Lore'a uygunluğu zaten iki bölüm sonra umursamamaya başlamıştım. Dizi, kendi kurmaya çalıştığı şey (artık her ne ise) için bile kötü. Yani o kadar kötü ki, adamların "güney" dedikleri yer bile aslında doğu.

Söylenebilecek tek iyi şey; rezalet, berbat, çok kötü, aptalca şeyler için yeni bir benchmark'ımız var artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 28

sadece pil inceleyen bir youtube kanalı izlenme sayılarına bakın. böyle niş uzmanlaşmış kanalları çok seviyorum.
https://www.youtube.com/c/PilAdam/videos

Pil Adam

Kanal pil konusundaki Türkçe kaynak eksikliğini doldurmak amacıyla kurulmuştur. Kanalda pil kimyaları, boyutlarına göre piller, alkaline, lityum, lityum iyon, lityum polymer, lead acid aküler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steamdeck ile saçmalamalar serisinde bu akşam, taşınabilir ssd'ye kurulu windows 11 proyu, MS Continuum vari bir şekilde HP Elite X3 lapdock'a yansıttım. Böylece lapdock'um tam teşekküllü bir laptop'a dönüştü 😂 Lapdock'un klavyesi ve hoperlörleri kablosuz bağlantıda aktif, youtube da içerik izlenebiliyor, internette gezinilebiliyor, MS Office üzerinde çalışılabiliyor hatta Apple itunes'dan satın alınan filmler bile izlenebiliyor. Çok eğlenceli bir oyuncak bu 😍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bu tarz 2. el ama değişik arge ürünü cihazları Türkiye pazarında satıldığını sanmıyorum. Siz muhtemelen ebay.de ya da benzeri bir hazineyi talan ediyorsunuz.

  Bu lapdock cihazlar ise, super hafif ve düşük güç tüketimli ultraportable denen laptopların çıkması ile pazar payını iyice kaybetmiş olmalılar. Fiyatları örneğin 100-200€ seviyesindeyse yine de alınabilir gibi duruyor.

  • Coppermine @coppermine

   @ufkabakan Benim şansım Almanya’da ikamet ediyor olmak. Yoksa bu cihaz Türkiye’ye belki en fazla 10 adet gelmiş olabilir ki geldiği dönemde telefonu ile birlikte 1.500-2.000 dolar seviyelerinde satılmışdı diye hatırlıyorum. Zaten malzeme kalitesi, ekranı, klavyesi, B&O hoperlörleri piyasadaki çoğu laptop’dan daha iyi. Ben bu lapdock’u 50 Euro gibi muhteşem bir fiyata bulup aldım. Sonuçta büyük çoğunluk için hiçbir anlam ifade etmeyen bu alet, kullanmayı bilen kişilerin elinde çok eğlenceli yada çok verimli kullanımlara fırsat veriyor.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @coppermine 50 Euro mu!!! Vay arkadaş, bedava. Ben kendimce Samsung S2x bir telefon ile kullanmak için 100-200€ aralığında alınabilir demiştim. Bir de bahsettiğiniz gibi premium bir cihazsa -ki HP Elite serisi zaten HP nin premium/üst sekment ürün ailesinde kullandığı isimdi sanırım- cidden bevaymış.

Lp'yi kıskandıracak bir müze gezdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avrupa kırsalıyla aramızda mimari olarak 300 yıl var. Aşağıdaki örnek Fransa kırsalında bir yer.
(Fotolar rastgele örnekler)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 33
 • UnicornKnight @unicornknight

  çünkü birinde yerleşik olanlar çoğunlukla iyi ve güzel olan her şeye dini bir kılıf uydurup reddeden ..MAR bir güruh. (bilin bakalım hangisinde 😊)

  netice itibariyle dar gelirli olma noktasında bizimkilerden pek de farklı olmayan yanıbaşımızdaki ve esasen egemenlik sahamızdaki adalarda yaşayan Yunanlılar ve onların adalardaki yerleşik halleri Fransa kadar uzak bir örneğe bakmayı da gereksiz kılıyor. üzücü ama gerçek şu, o adalar bizim elimizde olsaydı Karadenizli Müteahhitler tarafından çoktaaan içlerinden geçilmişti.

  • Distor @distor

   Köy evini en kolay nasıl güzel yaparızı çözmüşler. Kireç sıva; kapı, pencere ve çardağa mavi vb. boya; çiçekli, çiçeksiz sarmaşıklar; saksıda çiçekler, taş duvar ve taş patika. Ucuza eve çağ atlatıyorsun.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Hep merak ettiğim bir konu var. Avrupa ve Amerika kırsalında (Avrupa'daki fotoğrafta sağdaki ev mesela) tek katlı evlerin çatısı aşırı dik olabiliyor ve bayağı da yaygın. Sebebini merak ediyorum niye çatı tasarımları böyle diye. Tavan yüksekliğinin çok geniş olması veyahut tavan arasına kat yapmak gibi faydaları aklıma gelse de, onu yapmak yerine ikinci kat çıkılıp üstüne çok daha kısa ama yine de içeriyi ferah hissettirecek kadar yüksek bir çatı yapılamaz mıydı mesela? Kendimce bulduğum sebep muhtemelen tıpkı bizde olduğu gibi orada da yerel yönetimlerin belli başlı sınırlamaları var ve kolay kolay kat çıkılamıyor fakat insanlar tavan arası da olsa ikinci kata sahip olabilmek için böyle bir yönteme başvuruyor. Ama gerçek sebebi merak ediyorum doğrusu.

 • motac @motac

  Kar yağmur için arkadaşın dediği gibi. Bir de Hollanda tipi çatı var yarım kat gibi asıl o ekstra kat olarak kullanılıyor. Bizim orijinal kerpiç evlerde de çok düz değil en azından saçakları daha uzun oluyor kerpiç ıslanmasın diye. Ama yeni son 50 60 yılda yapılan yapılar nüfusunun önemli bir kısmını savaştan hastalıktan kaybettiği için bilgili adam az kaldı pek akıl mantıkla değil bilebildiği kadarıyla yapıyor. Ayrıca kırsala okul sağlık merkezi elektrik vs getirmezseniz insanlar da il merkezine kaça Türkiye'nin batısında 1983 yılında bağlı bulunduğu ilçeden büyük köye 🙂 elektrik geldiğini düşünürsek doğaldır. İstimlak ve tapu dolandırıcılığı ile mal güvenliğini delerseniz insanlar uğraşmaz.

 • gercekuykucu @gercekuykucu

  Bulgaristan'ın köyleri ile bile karşılaştırılsa Bulgaristan önde kalıyor.

Geçen sene 16.000 tl ye aldığım ürünlerin şu an ki fiyatları.
Enfilasyon % kaçmış. Varın gerisini siz hesaplayın.
#akış #ekonomi #EskidenFiyatlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Bu çukuru başkasına yüklemeye gerek yok.
https://twitter.com/odatv/status/1563874208500834306

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6