Klaus, Çok güzel animasyon filmi olmuş görseller müthiş hikayenin temeli de başarılı izlemenizi tavsiye ederim. Türkçe dublaj'da başarılı öyle izleyin bence. #Klaus #Netflix

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendi kendime hep sorarım en sevdiğim müzisyen, yazar, yer falan nedir diye. Karar vermesi zor bir kategoridir "en sevdiğim" kategorisi. Ama yazar konusunda artık eminim Malcolm Gladwell kesinlikle en sevdiğim yazar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1930'lu yillarin Newyork sehri...

Saka gibi...

#Maziden

https://www.youtube.com/watch?v=ZpXnEvW0XD0

New York in the mid 1930's in Color!

Extremely interesting long film about New York towards the end of the Great Depression. This film is in colour, motion-stabilized, enhanced and speed-correct...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

#BirazMüzik
Eskilerden.
https://youtu.be/EIhSnaqou0I

JENNIFER PAIGE "CRUSH" original version (Official Video) HQ

The official video for Jennifer Paige's smash hit "Crush". Buy it on iTunes here: http://itunes.apple.com/de/album/crush/id287955263
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Son #Delphi olayı Türk developer camiasının görünen yüzlerinin kırk fırın ekmek yemesi gerektiğini ortaya koydu. Hackernews da yapılan tartışmanın kalitesi ile bizim ibişlerin argümanları arasında dağlar var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 38
 • turker @turker

  Herkes prof. Dr. Yazılımcı mübarek. Herkes biliyor.

 • kirazerik @kirazerik

  Bana RAD mantığındaki GUI dizayn edip program yazabileceğimiz, mac pc ve linuxda çalışabilen uygulamalar yazabileceğimiz (hatta mobil) bir dil önerebilirmisiniz ???

 • Orçun @orcnd

  meslek liselerinde ve meslek yüksek okullarında pascal ve delphi eğitimde kullanılıyor. temelde amaç pascal'ın kolay olmasından dolayı hızlı bir giriş sağlaması, delphi'nin de win32 kütüphanesi ve idesi ile masaüstü programlamaya geçişi sağlaması. fakat bu yöntemler baştan aşağı eski ve hatalı.

  bilişim öğretmenleri de delphi ve pascal ile yetiştiği için bu sistemde ısrar ediliyor. fakat bu iş böyle yürümez. çocukların vaktini çalmaya kimsenin hakkı yok. bilişim öğretmenleri bir zahmet oturup python'u basit seviyede öğrenecek ve öğretecek.

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   görece eski pc donanımlarının da bunda etkisi vardır bence... aslında tüm bu yazılanlar bu işin kökten değişmesi gerektiğinin kanıtı gibi 😉

  • Orçun @orcnd

   @aerdogan17 donanımların eski olması python lehine bir durum. delphi'nin idesi çok daha ağırken python basit bir editörle yazılabilir. kurulumu kolay ve ücretsiz. pc dede çalışır 100 dolarlık raspberry pi dada. hemde tam kapasite ile.

   zaten bence mantıklı olan da bu. tüm labaratuarlardan pc leri çıkarıp raspberry pi ile bu dersler verilebilir. uzman bir ekibin hazırlayacağı bir rasbian dağıtımı ile tüm eğitim ekipmanı tek sd kartta yüklenebilir.

   üstüne raspberry pi ile hem linux, hem yazılım hemde elektronik programlama ve robotik eğitimi verilebilir.

   fakat bu yol yerine delphi gibi ölü bir dilin eğitimini devam ettirmek kolaya kaçmak oluyor

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   @orcnd bu işi öğretecek insanların bu python'u öğrenmeleri gibi açmaz var ve noktada bu insanlar hiç ama hiç gönüllü değiller 😉 (daha önce .net'in hayatımıza girişinde bunu net bi şeklilde gördüm)

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  Bu sabah Embarcadero aşağıdaki epostayı yolladı.

  Değerli İş Ortaklarımız,

  Bugün sizlerle paylaşmış olduğumuz duyuru sonrası sektörden oldukça fazla olumlu geri dönüş aldık. Desteğiniz için buradan siz değerli partnerlerimize teşekkür etmek isteriz.

  Mevzu bahis protokolde, tüm program ve eğitimler ücretsiz verilmektedir. Durum böyle olmasına rağmen sosyal medyada (twitter, eksisozluk) bu protokol haksız yere dayanaksız ve bilinçsizce karalanmaktadır. Delphi'ye karşı bu karalamada siz de düşüncelerinizi sosyal medyada paylaşabilirseniz MEB'i ve bu protokole gölge düşmesine destek olabilirsiniz.

  Bu Protokol, ülkemiz gençliğine daha etkin ve verimli bir yazılım geliştirme eğitimi ve öğretimi sağlama ve böylelikle yazılım sektöründeki kalifiye eleman eksikliğini giderme sürecinde, diğer yazılım dilleri ile birlikte Delphi programlama dilinin de güncel sürümü ile yer alması hedefiyle, kurumlarımızın özverili çalışmaları neticesinde imzalanmıştır. İlave olarak protokol, gençlerimizi sektör ile buluşturmak amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki kurumlara hiç bir maddi külfet getirmeyecek biçimde sağlanacak burs ve staj imkanlarını ve ulusal yarışma desteklerini içermektedir.

  Sizlerin de birinci elden doğruları öğrenmeniz adına tekrar bir açıklama yapma gereği duyduk.

  Desteğiniz için teşekkürler.

  Saygılarımızla,

Kaynak: DeliKasap Rock'n'Roll Kültürü Mecmuası
İLK TÜRK METALCİLERİNDEN DELİ AYHAN: "Çok Acı Çektik"
Deli Ayhan lakabıyla seksenli yıllar yerli metal aleminin dar ama nitelikli çevresinde bir hayli tanınan Ayhan Cüreklibatur(56), 83 yılında Türkiye’de heavy metalci olmanın her babayiğidin harcı olmadığını açıkladı. Metalin ilk çıktığı dönemlere dair “Kızım, o zamanlar biz bir avuç deli metalciydik, rockçıların öncü kuşağıydık” diyen Deli Ayhan, otuz gün polisin işkencesi altında heavy metale tövbe ettiğini, günümüzde artık Bon Jovi bile dinleyemediğini söylüyor.
“Bizi anarşist, terörist gibi televizyonlarda teşhir ettiler, mahallede yemediğim dayak kalmadı, lanet olsun müptezel Dave Mustaine’e, lanet olsun James Hetfield köpeğine” diyen Ayhan abi, AC/DC’nin meşhur gitarcısı Malcolm Young’ın vefatı sonrası Şenlikdede Camii’nde mevlüt okutmayı düşündüğünü, eski dostun asla düşman olamayacağını” da sözlerine ekledi.
“Şimdiki gençlere çok kızıyorum” diyen Deli Ayhan, seksenli yıllarda polisin heavy metalcilere terörist muamelesi yaptığını, heavy metale bugün tövbe etmiş olsa da yine de o eski günleri özlediğini de iletmeden duramıyor.
Hala sakladığı metalcilik günlerindeki fotoğrafını muhabirimiz Sümeyye’ye gösteren Ayhan (en sağdaki), “şu ortadaki benim hemşo Can Sancak, Sabotage adlı plağın hayranı olmasaydı belki de içerde bu kadar kalmazdık” diyerek eski kankasına hala sinkaflı küfürler yağdırmaya devam ediyor.
Beyaz tişörtlü olan arkadaşları Memlük Cem Ali’nin (en solda) ise aralarındaki tek solcu olduğunu, belki de dayağı en çok onun hakettiğini kaydeden Deli Ayhan, “Üzerinde Che Guevara baskılı tişörtü polislere Iron Maiden’ın solisti diye yutturdu” derken kahkahasını tutamıyor.
Metal dinlemeyi gördükleri polis işkencesi sonrası bırakmasının delikanlık ile bağdaşmadığını söylediğimizde ise Deli Ayhan sesini yükselterek suçu Metallica’nın “Load” albümüne yüklüyor.
“Ya işkenceye bile katlanılır da… Siz bilmezsiniz, bizim zamanımızda Kill Em All, Master Of Puppets gibi fevkalade plaklar basarlardı. Ama Load albümüyle işi bok ettiler” diyen Ayhan abi, bugün hala Beyoğlu Balo sokakta esnaflık yapıyor.
Bize peynir ikram etmeyi de ihmal etmeyen Ayhan Cüreklibatur “Artık Türk Sanat Müziği dinliyorum” diyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adamlar ırkçılığın filmini yapmışlar. Filmin konusu: "Siyahlar hep kötü, birkaç siyahi hariç. Beyazlar hep iyi, birkaç beyaz hariç."
https://youtu.be/QCfSeVCr7ng

BLACK AND BLUE - Official Trailer (HD)

Why should you have to choose? #NaomieHarris and #TyreseGibson star in #BlackAndBlueMovie - watch the trailer now. Visit Site: https://www.blackandblue.movie...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

5.5 yıl öncenin acı ve hüzün içeren videosu.

TeknoSeyir'in geleceği

TeknoSeyir 2.0'a geçiş öncesinde gelecek planlarımızdan bahsediyoruz. Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY Web S...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7