Böyle bir şey varmış, #HaftalıkGündemeMalzeme olarak bile duymamışsam bu zamana kadar, kusuruma bakmayın:

https://deneyapkart.org/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Microsoft kendisi, #Windows11 desteklemeyen, TPM2.0 olmayan ve eski işlemciye sahip bilgisayarlara nasıl kurulum yapılacağını anlatmış.
https://support.microsoft.com/en-us/windows/ways-to-install-windows-11-e0edbbfb-cfc5-4011-868b-2ce77ac7c70e

Microsoft recommends against installing Windows 11 on a device that does not meet the Windows 11 minimum system requirements. If you choose to install Windows 11 on a device that does not meet these requirements, and you acknowledge and understand the risks, you can create the following registry key values and bypass the check for TPM 2.0 (at least TPM 1.2 is required) and the CPU family and model.

Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup
Name: AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
Type: REG_DWORD
Value: 1

Sadece Windows 10 üzerinden yapılan yükseltmelerde kullanılabiliyor. Değişiklikten önce ve sonraki kurulum ekranlarını ekledim. Yalnız TPM2.0 isteği atlatılsa da TPM1.2 gerekiyor hala.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sanırım bedavaya aldım 😀 #AmazonTR 16 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kasa toplama sanatı.
http://m.imgur.com/a/Dhoe7
CPU - i7-5820k
MB - ASUS Sabertooth X99
RAM - 32GB Avexir Blitz 1.1 (DDR4)
GPU - ASUS R9-295x2
PSU - Cooler Master: V1200 Platinum
Desk fans - Cooler Master: Jet flow 120's
Other fans - Silencio FP PWM
#akış #projectalterne #pcmasterrace

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Bugün şöyle küçük güzel bir program buldum. Programın amacı korumalı olduğu için silinemeyen dosya hatta klasörleri komple anında silmek, yeniden adlandırmak, taşımak vs. Kendi sitesinde varmı bilmiyorum ama internette portable hali kolayca bulunabiliyor.

Baştan uyarayım. Korumalı morumalı tüm dosya ve klasörleri şak diye silebiliyor. Ona göre bilinçli kullanın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#potplayer #4k #solukrenkler #sorunu #düzeltme
Birisi 1080p remux diğeri 4k. 4k görüntü neden daha soluk renkli acaba. 1080pde renkler çok canlı
edit: @eamedic @achfighter yardımı ile 4k olan görüntü 10 bit olduğu için soluk renk sorunu oluyormuş. Potplayer ile sağ tık video pixel shader dan use smte 2084 e tıklayınca görüntüdeki renkler düzeliyor daha canlı oluyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 39
 • Yavuz @61yavuz1967

  @eamedic @achfighter işlem tamamdır 🙂 mavdr ye gerek kalamdan halloldu

 • reducto @protego

  Ya bende de benzer bir durum var ve çok canımı sıkıyor. Potplayer kullanıyorum. Bir dizinin farklı riplerini indirdim ve kontrol ediyorum, biri biraz daha soluk diğeri daha koyu renklere sahip. Ama soluk dediğim sendeki gibi değil. Benim soluk olan senin attığın resmlerin sağındaki hali. Yani bendeki soluk sendeki canlı oluyor. Diğer ripe bakıyorum siyahlar koyu, o kadar koyu ki detaylar gidiyor. İlk başta bunun rip kaynaklı olduğunu düşündüm ama kaliteli rip indiriyorum böyle bir fark olamaz. Sonra diğer videolara falan baktım, videoları birkaç kez kapatıp açtım bu sırada, bir baktım bu sefer iki rip de aynı gözüküyor. İkisi de normal, siyahlara abanma durumu yok. Yani bende canlılık sorunu değil de aşırı siyah sorunu var. Ama bu nasıl oldu bilmiyorum. Niye oluyor niye düzeliyor. Bazen de düzelmiyor. Daha önce bir kez daha denk gelmiştim buna iki farklı ripi kontrol ederken. Şimdi yine oldu. Çok canımı sıktı yani her açtığım videoyu da kontrol edemem ki acaba siyahlara abanıp detayları yok ediyor mu diye 🙁 Bilen varsa çözümü bir el atıversin lütfen 🙁 Bu arada denediklerim arasında 10bit yok ve tüm ripler H264

  • Yavuz @61yavuz1967

   Yani bende farketmezdim bu solukluğu. Aynı filmden iki tane indirince bir karşılaştırıyım dedim. Kaliteli indiriyorsun sorunlarla uğraşıyorsun. Çok can sıkıcı. Player otomatik halletse bunları hep çok iyi olacak 🙁

  • Batuhan @achfighter

   Videoyu ekran kartının mı yoksa yazılımın mı çözdüğünün görüntü üzerinde büyük etkisi oluyor. Örneğin ben AMD ekran kartına çözdürdüğüm videoların görüntüsünü daha çok seviyorum. Çok gerçekçi geliyor. Yazılım çözünce çamur gibi gözüküyor.

 • reducto @protego

  @eamedic @achfighter MadVR'da 60fps olayını bir türlü yaptıramadım nasıl yapılıyor bu yav 😮 Ayrıca PotPlayer'da madVR değilde madshi diye bir şey ekleniyor, o değil mi?

  • Batuhan @achfighter

   Madshi Madvr'ın geliştiricisinin adı aslında. Madvr'ı sisteme yüklemeden nedense madshi'yi açamadım ben.

  • eamedic @eamedic

   Bende default öyle geldi, madvr ayarları çok geniş, bulamadım ben de bulsam 24 e düşürücem ya da orijinali oynasın istiyorum. Madshi madvr nin oluşturucusu. Ben sadece hdr videolar için kullanıyorum, yoksa kendi dahili çözücüsü çok iyi pot playerın, aslında ben power dvd kullanıyorum. Hele projeksiyona fln yansıtıp izliyorsanız power dvd ile farkı hissedersiniz. Ben pc ile bluray playerı karşılaştırdım, bluray player çok daha güzel bir görüntü oluşturuyor. Bluray playera en yakın görüntü ise power dvd.

 • Mehmet Engin @mehmetenginx

  Arkadaşlar öncelikle merhabalar sizlere şu şekilde bir sorum olacaktı.
  4k UHD H264 formatında 1080p monitörde sizin dediğiniz gibi Potplayer de ufak bir ayar ile görüntüyü canlı renklerde alabiliyorum ama çok yer kaplıyor diye H265 formatına çevirdiğim zaman soft görüntü oluyor. Bunun acaba bir çözümü var mı ? Ekteki resimde göründüğü gibi. dikkatimi çeken h265 aldığım zaman 10 bitten 8 bite dönüşüyor belki sorun bu olabilir. Eğer bu ise dönüştürücü olarak hangisini ve hangi ayarda kullanmalıyım.