E-Devlet'te "Şahıs Ödemeleri Sorgulama" menüsünü kontrol edin. Birisi Twitter'da paylaşınca gördüm, devletten alacağımız varsa burada listeleniyormuş. Annemde çıktı, SGK'ya gitti, 170'i arayın dediler. Aradık, 3 iş gününde parayı yatırdılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese Selamlar.
Bir kaç ay önce burada bahsettiğim kelime öğrenme eklentisini sonunda vakit bulup bitirdim.
Kısaca şöyle çalışıyor.
Siz bir sitede gezinirken anlamını bilmediğiniz kelime olduğunda bu kelimeyi sözlüğünüze ekliyorsusnuz. Sonra eklenti 'unutma eğrisi' yöntemi ile size bu kelimeyi ezberletmeye çalışıyor.
Daha detaylı açıklama market sayfasında mevcut.

Her türlü geri bildiriminizi bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yeni bir eklenti keşfettim. youtube videolarını otomatik istediğiniz dile çevirip seslendiriyor.

#Eklenti #TavsiyeEklentiler

https://chrome.google.com/webstore/detail/speak-subtitles-for-youtu/fjoiihoancoimepbgfcmopaciegpigpa/related?hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar yazılım tarafında yeni öğrendiğiniz şeylerle nasil pratik yapıyorsunuz? Aramızda deftere vs not alan var mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 11 için "TPM yok, nasıl kuracağım?" diyenlere gelsin. 😁

https://youtube.com/shorts/Am2cYKpxFBY?feature=share

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şaka maka bu remote işler piyasayı çok düşürüyor, şu reklama bakın. Senior developer için saatlik 20 EUR veriyorlar. %50'si vergiye gitse aylık 1760 EUR. Türkiye için iyi mi? Iyi ama piyasaya göre çok düşük. Bu remote işler gözlemlediğim kadarıyla piyasayı çok düşürdü ek olarak Türkiye'ye özel bir durum var. Hala Italya'da kalırım belki diye düşünürken orada büyük bir şirket 5.500 civarı brüt bir ücret teklif etmişti giriş seviyesi için. Iste net 2.800 yapıyor diyelim. Milano'da ev kiralarını bilmesem kanabilirdim ama gülüp geçmiştim(teklif Italya için iyiydi gerçi). Geçen aylarda bir arkadaşım aradı, şu şirketi biliyor musun diye sordu? Bir baktım bana daha önce iş teklif eden şirket, maaş ne kadar diye sordum. 3.750 brüt, 1900 gibi net yapar. O benden daha deneyimli, alanlarımız farklı ama ikimiz de mobile dev kadrosundaydık. Okul ve bazı farklarda var tabii ama bu kadar maaş farkı normal değil, üstüne ek olarak Milano'da 1.900'e kaçak göçmen mahallesinde zor tek başınıza eve çıkarsınız. Türkiye'den başvuran arkadaşlara gerçekten komik paralar teklif edildiğini duyuyorum bu aralar, çok dikkatli olmak lazım sömürülmemek için. Hatta sadece Türkiye'den kişilerin maaşlarını girebildikleri http://levels.fyi tarzı bir site kurmak isteyenler varsa konuşalım. Insanların sömürülmesini hiç sevmem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#ProgramÖnerisi #Fences4

Masaüstünde çokça dosya klasör veya txt gibi dosyaları tutuyorsanız bu dosyaları organize edebileceğiniz sistemi getiren hafif bir program. Çok çok uzun zamandır kullandığım programdır. Zamanını hatırlamıyorum. 32 TL

Findows 10 ve 11 destekleniyor.

https://store.steampowered.com/app/1815630/Fences_4/

Fences 4 on Steam

Automatically sort your desktop apps, files, and folders on Windows 10 and 11 with Fences. Create shaded areas on your desktop, bring your fences to the front of active programs using Peek, and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.mevzuat.gov.tr/ bunu buraya bırakayımda belki kanunlara bakmak istersiniz

Mevzuat Bilgi Sistemi

Resmî Gazete’de yayımlanan kanunlar, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, yönetmelikler, tebliğler ve diğer düzenleyici idari işlemler tek metin haline getirilir ve güncel olarak yayımlanır
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme sosyal medyada işçinin, kurum yöneticileri hakkında yazdıkları anayasa mahkemesi tarafından ifade özgürlü sayıldı.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/08/20220816-11.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap