Havacılık ve uzay meraklısı mühendis arkadaşlar için yeni keşfettiğim bir yayını paylaşmak istiyorum.

TAI personeli denetiminde,
havacılık öğrencilerin sanayi işbirliği ile birlikte geliştirdikleri lisans bitirme projelerinin sunumları,

Çok kafa açıcı ve terminoloji bilgisi için eşsiz,

tavsiye ederim.

https://liftup.tusas.com/canli-yayin

LIFT UP

LIFT UP, TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından düzenlenen “Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Programı“dır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mouse çift tıklama yapmaya başladı. Çöp mü oldu şimdi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Synth @synth

  Benim M705 de yapıyordu. Logitech'ten garanti desteği alamayınca kendim onardım switch'in içini açıp. Farenin modelini yazıp bir araştırın, nasıl yapıldığını gösteren videolar çıkabilir.

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=V66Cd2Y4IPs

 • Orcun @orcun

  Sağolsun TS'den bir arkadaş bana mouse yolladı, söktüm parçaladım switch'i değiştirdim. Hemen geri topladım canavar gibi çalışıyor. Değecek bir mouse ise hertürlü uğraşılır, ha ama yok zaten 10 liralıktı vs ise o durumda değmez.

  • Orcun @orcun

   @massive-attack Değer. Hatta omron switch alınır yapılır. Gerçi bende dağıtana kadar baya uğraştım. Cep telefonu bu kadar komplike değil adamlar mouse için envai çeşit şeylerle uğraşmışlar.

  • Orcun @orcun

   @rambo Çok kötü ya, ben logitech'e zaten ifritim, tövbe ettim birdaha mouse klavye vs almadım. Support üzerinden herif bana içine basınçlı hava tut diyor vs. koca firmanın önerdiği şeye bak ? kırdım dedim al bu da resmi birdaha da logitech birşey evime almam. Yenisini hemen yolladılar buradan da kutuyu açmadan bir arkadaşa sattım. Klavye alırsın tuşları ölür K360'da öyle oldu 2 kere değişti. K120 vardı aynı bela set olanı vardı mouse öldü vs. vs. vs. kıyacan bu razer mesela insanlar niye alıyor anladım. Adam omron switch koymuş ve mouse 2013 model, anca bozulmuş vs. değiştirdim mesela cayır cayır çalışıyor. Lazer ya birde şunu farkettim raporlamasından mıdır nedir ? daha önce hiçbir logitech fare işte ucuzu pahallısında görmediğim bir akıcılık varmış. Bunu ben hemen başka fare takıp onda pencere sürükledim öyle farkettim aha dedim biri fps düşük gibi atlaya atlaya yapıyor öbürü yağ gibi vs. klavyeyi de böyle sessiz bulursam birde tabi maddiyat işini çözersem kaliteli alacağım.

  • Cemre Bayrak @flagbearer

   @massive-attack g900 de çok parçası var baya uğraştırmıştı beni tamir etmek ama g700 g500 çok daha zordur tamiri

 • Rasko @rasko

  Elinden geliyorsa eski tuşu söküp yeni tuş lehimleyebilirsin. Aliexpress'te bolca bulunuyor. Ucuz bir şeyse hiç uğraşma.

 • Cemre Bayrak @flagbearer

  arkadaşlar tecrübelerime dayanarak söylüyorum omron yerine huano blue switch kullanın daha uzun ömürlü ve sorunsuz.

Apartmandan bir aileyi imza toplayarak kovdurmak istiyorum!

Üst katımda Suriyeli mi Iraklı mı ne b.ksa bir aile var. Aile dediğime bakmayın, en az on beş kişiler. Eve her gün bir o kadar da misafirleri geliyor. Güya azınlıklar ya, ev toplantıları ev eğlenceleri yapıyorlar kendi aralarında.

Bu kültürüme s.çtklarım evde halı kullanmıyorlar. Boyları da benim yarım kadar ve laminant zeminde topuklu ayakkabı tarzı sert tabanlı terlikler giyiyorlar. Tepemde at yürüyor sürekli. Hele misafirleri olduğu günler.

Balkondan aşağı ufak tefek çöpler atıyorlar. Pis pis yağlı yemekler yapıyorlar ki aman Allah’ım o ne koku. Bizim yağlı yemekler gibi değil. Çok ağır ve mide bulandırıcı.

Gece yarısı yaşlı anneleri bağıra çağıra Arapça telefonda konuşuyor.

Yönetici ile defalarca uyarıldılar. Bir oğulları var Türkçe bilen çat pat. Onu arayıp uyarıyorum. Bir süre sonra yine aynı terane.

Uzun lafın kısası gına geldi artık. İmza mı toplamak gerekiyor ne yapmak lazım, tecrübesi olanlardan yardım istiyorum.

Bunları ülkeye sokanlara da ne diyeyim...

#suriyeliler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17
 • civilization @civilization

  Aradığınız soruların cevabı kat mülkiyeti kanununda var. Kısaca belirteyim öyle imza toplayalım da olsun la olmaz malesef bu işler. Öncelikle apartöan toplantısı yapmanız gerekiyor. Bu toplantı için ya olağan toplamtıyı bekleyeceksiniz yada olağanüstü topalntı için belli bir malik imzası ile yönetime başvuracaksınız. Diyelim ki toplandınız bu durum görüşülüp oy çokluğu ile sadece uyarıda bulunabilirsiniz. Uyarıyı da önce yazılı sonra da noter üzerimden yapmanız gerekiyor ama bir değişiklik olmaz ise elinizdeki noter tebligatı ile bir sonraki aparman toplantısında durumu değerlendirmeniz gerekmektedir. Yani kısacası kat mğşkiyeti kanunu size bize onlara yani herlese bazı haklar tanımış ve bu haklar doğrultusunda yapabilecekleriniz belirtilmiş. Fakat yaptıkları yemek ağır kokuyor misafir geliypr anneleri yüksek sesle konuşuyor diyerek mahkeme yolu ile birilerini apartmandan çıkartmak çok kolay olmaz çünkü her bir sebebinizin bir savunması var.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   Her gün 15 kişi misafir edip halısız evde halay çekmenin nasıl bir savunması olabilir? Misafir gelmeden takır tukur hazırlık yapıyorlar. Misafir geliyor halay başlıyor. Misafir gidiyor takır tukur temizlik. Gecenin yarısında yatak odanızın üstünde kart sesiyle bağıra bağıra Arapça dilde bir saat aralıksız konuşuldu mu hiç? Bir hayal edin.

  • civilization @civilization

   @kgk ben sizin rahatsız olmanızı çok iyi anlıyorum fakat bu işi resmi yollarla çözmeye çalışırsanız rahatsız olduğunuz konulardan çok bişey çıkmayabilir. Adam derki ben halıdan huylanıyorum ondan dolayı evimde halı yok evde de ayakkabı ile geziyprum kimse de buna karışamaz diyebilir siz de bişey diyemezsiniz. Yada telefonla konuşurken kadının kulağı duymuyordur bundan dolyı yüksek sesle konuluyordur bunu öne sürer siz gene bişey yapamazsınız. Yani demek istediğim şu bu kişiler bariz bir şekilde güvenliği tehlikeye sokacak bişey yapmıyorlarsa, toplum huzurunu daha bariz sebeplerle bozmuyorlarsa resmi olarak tutar yanınız yok. Mevzuyu konuşarak çözmeniz gerekiyor. Tavsiyemde şu yönde olur apartman yönetimini toplayın yönetim uyarı kararı alsın ve bu kararı posta yolu ile yada imza karşılığı elden ev sahibine iletsin belki bir caydırıcılığı olur kiracıyı çıkartabilir.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Taşın abi en temizi. Ülkede seni bu duruma karşı koruyan bir şey yok.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Kat Mülkiyeti Kanunu sizin işinizi çözmez. Evet 18.maddesinde herkesin toplu yaşamın gereklerine uyması gerektiği yazılı ama buna bir yaptırım getirilmemiş.

  Sadece 25.madde uyarınca eğer birlikte yaşam çekilmez hale gelmişse mahkemeden o konutun size ya da diğer maliklere satılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için de o konutu bedelini peşin ödeyerek alacak bir babayiğit gerek.

  Bunun haricinde bir kiracıyı ya da kat malikini özellikle rahatsız etmek sebebi ile siz evinden attıramazsınız.

  Şimdi buraya kadar yazdıklarım Türkiye’de yasal ikameti bulunanlar ve TC vatandaşları için geçerli. Sizin olaydakiler anladığım kadarıyla geçici korumadan yararlanan Suriye ya da Irak vatandaşları. Bunlar hakkında şikayet olması halinde valilik inceleyebiliyor. Özellikle şikayetin büyümesi, mahalle ya da apartmanın tamamının rahatsızlığı halinde bu kişiler idare amirinin emri ile taşınabilir. Çünkü bu kişilerin sizin benim gibi seyehat hakkı, yerleşme hakkı, ikamet hakkı yok. Tamamen devletin göstereceği şartlara uymak durumundalar.

  Bu yüzden eğer bu kişilerin yasal ikamet hakkı olan (pasaport ve vize ile gelen) yabancılardan değil de geçici korumadan faydalanan (mülteci denir halk dilinde ama mülteci hukuken başka bir şey) kişilerdense hem apartman yönetimi olarak karar alıp hem de apartman sakinlerinden imza toplayarak valilik ya da kaymakamlığa şikayette bulunabilirsiniz.

  Sonuç alınacağının garantisi yok ama Kat mülkiyeti kanunu’ndan daha etkin çözümleri var.

Amerika'da UBER ile taksicilik yapan bir Türk kardeşimize denk geldim Twitch'de. Bir saattir izliyorum ve hoş sohbetler dönüyor müşteriler ile. Tabi akşam geç saatler ve haftanın sonu olunca alkollü tipler de denk geliyor. Gördüğüm kadarı ile pek sık açmıyor yayını ama sabahlayan tayfa için arkaya açılabilecek bir içerik. Mobil bağlantıdan dolayı sık sık görüntü donuyor ama ses pek takılmıyor.

https://www.twitch.tv/kaptanzoka

#twitch #uber

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mükemmel iki program kesinlikle tavsiye ediyorum ve not alarak programı seyredin bence.

https://youtu.be/HgygAnjaY5Y

https://youtu.be/_kDA0wxTDgY

'Bir Ömür Nasıl Yaşanır?' İlber Ortaylı ve Doğan Cüceloğlu anlattı -...

İlber Ortaylı ile Gündem Özel, Ortaylı'nın yeni kitabı "Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" sorusuna, hayatımızı değiştirecek önerilerle yanıt aradı. İnsanın bu hayatta...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cem Say’ın kitabını sipariş ettim daha gelmedi ama aklınızda bulunsun diye paylaşıyorum. İçinizde bunlardan birini okuyan varsa fikir verebilirsiniz. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap

25 lirayı hak eden araya sıkıştırmalık güzel bir oyun. Tavsiye ederim.

Save 50% on Northgard on Steam

Northgard is a strategy game based on Norse mythology in which you control a clan of Vikings vying for the control of a mysterious newfound continent.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YabancıSinema;
Chuck, çoook güzel bir dizi. 4. tekrarım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap