Eski PC'lere Windows 11 kurma

 

 

Windows 11'in sistem gereksinimleri nedeniyle eski PC'lere kurulamaması bu donanımlara sahip olan kullanıcıların bu deneyime ulaşmasına bir engel. Fakat kurulum sırasında girilecek bir kaç kayıt ayarı ile bu aşılabiliyor. Bunu NLite ile kurulum medyasının içine gömüp elle müdahale etmeden sistemin işlemci, TPM, RAM gibi sistem ihtiyaçlarını kontrol etmesini engelleyerek kurulum yapmak mümkün.

Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz Windows ISO'sunu USB belleğe yazdırın. Aşağdaki satırları reg uzantılı bir dosya olarak kaydedin. Bu dosyayı, oluşturduğunuz USB'ye kopyalayın ve sistemi tekrar başlatın. Yükleme ekranı geldiğinde Shift + F10 tuşları ile Komut Satırı'nı açın. Regedit.exe'yi çalıştırın. Dosya menüsünden Al'ı ve oluşturduğunuz dosyayı seçin. İşlemden sonra Regedit'i ve Komut Satırı'nı kapatın. Daha sonra kuruluma devam edebilirsiniz.

 

İşlem yasaldır. Kurulan sistem aktive edilmemiş halde olacak. Benim yaptığım denemede i5 2500K işlemcili, TPM modülü olmayan sisteme sorunsuz kuruldu. Sistemdeki Windows 10 güncellenemedi. Temiz kurulum yapılması gerekti.

 

Windows Registry Editor Version 5.00By

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassCPUCheck"=dword:00000001

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör