S10e ile gelen AKG kulaklığı kullanıyorum. Görüşmelerde yürürken falan kulaklığın sallanması ve çarpmasıyla karşıya çok gürültü gittiğinden şikayet ediyorlar. Bu durumu yaşamayacağım uygun fiyatlı kablolu kulaklık öneriniz var mıdır?
TWS kulaklıkları da düşündüm ama onların da görüşme için kullanılabilecek kaliteli olanları çok pahalı maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tezim için 2 gün yoğun çalışmam gerekiyor. Dinç kalabilmek ve geceleri az uyuyarak çalışmaya devam edebilmek için tavsiyeleriniz var mı? (Kahve hariç, onu zaten aralıklı olarak tüketiyorum)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

İşlemcinin birkaç pinine termal macun bulaştı, ne yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Ryzen 5 3600 ile kullanmak için Vatan Bilgisayar'dan MSI B450M PRO-VDH PLUS anakartı aldım. Herhangi bir talep ekranı falan yoktu, vatanbilgisayar bios güncelleme yapmadan göndermiştir değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Mevcut sistemim Intel Pentium G4600 ve RX570 ile 2x8GB Kingston HyperX Fury 2400MHz DDR4 ram kullanıyorum. Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum ama şimdilik bütçem sadece işlemci ve anakartı yenilemeye yeterli. Bir süre 2400 Mhz ram ile devam etmek mantıklı mı yoksa biraz daha bekleyip ramlarle beraber mi güncellemeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20

1 hafta kadar önce diskte yaşadığım problemi paylaşmıştım. Disk artık tamamen kullanılamıyor. Garantisinin bitmesine 1 ay kadar var. Garantiye göndersem sizce yenisiyle değişim yaparlar mı acaba?

#disk #wd #problem Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ...

#disk #wd #problem Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ modeli sabit diskim var. 1,5 yıldır falan kullanıyorum. Disk bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#disk #wd #problem
Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ modeli sabit diskim var. 1,5 yıldır falan kullanıyorum. Disk bilgisayar açılışında geliyor ama torrenti falan açınca bir süre %100 kullanım oluyor torrentteki dosyaları listelemeye çalışıyor, sonrasında bilgisayarımdaki disk listesinden gidiyor. Disk yönetiminde de görünmüyor gittiğinde. Disk yük binince takılı değilmiş gibi davranıyor. Yeniden başlatınca diski gördü torrenti açmadan fotoğraflar falan vardı onları hariciye yedekledim çalıştı ama torrenti açınca gene bir süre %100 oldu ve gitti. Sizce disk ölmüş mü? Daha önce karşılaşan var mı bu durumla?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  Hdtune ile tarayın ve health kısmına bakın durum nedir diye

 • sawgent @sawgent

  Aslında torrent programını açınca %100 olması normal. Zira ilk açılışta listedeki dosyaları doğrulama yapıyor. Ondan sonra kaybolması normal değil tabi. Öncelikle kablo ve port değiştirmeyi deneyebilirsin. Sonrasında low level formatı başarılı şekilde atabilirsen ciddi sorun yoktur. Ama bu saatten sonra o diske ne kadar güvenebilirsin o da ayrı bir konu.

  • castiel @castiel

   Evet ilk başta olması normal ama sonrasında diskin kablosunu çekmiş gibi diski görmemesi garipti. Sata portunu değiştirdim bir değişiklik olmadı akşam. HD Tune ile gece yavaş hata taramasına bıraktım 5 saatte tamamlamış taramayı ve hata bulamamış. Sabah birkaç kez aynı durumları test ettim problemsiz çalışıyor. Torrentte de ilginç bir şekilde kaç kez denediysem %100 olmadı en fazla %80 civarına geliyor dosyaları doğrularken. Şu an verilere erişebiliyorum disk çalışıyor ama problem neydi, tekrarlar mı hiç bilemiyorum 🙁

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  HDD'ye taktığınız, elektrik kablosunu değiştirmeyi deneyiniz. Bir de imkan varsa başka bir güç kaynağı ile deneyiniz. Bunları yapmadan önce de disk yoğun bir benchmark programı ile bir disk yükleme denemesi yapmayı deneyin. Torrent yazılımından mı başka bir şeyden mi önce onu belirleye çalışın, kısaca.

  • castiel @castiel

   Sata portunu değiştirmiştim bir faydası olmamıştı. Gece HD Tune ile yavaş hata taramasını açıp bıraktım 5 saat civarı taramış ve hata bulamamış. Sabah açılıştaki diskin kopmasına sebep olan işlemleri 4-5 kez denedim problem yaşamadım. Benchmark falan da yaptım gene herhangi bir problem olmadı. Şu an hiçbir problem yok görünüyor ama problemin sebebini bulamamış olmak sıkıntı 🙁 Tekrar olursa güç kablosunu değiştirmeyi deneyeyim, şu an yedek alıyorum riske atmak istemedim. Farklı güç kaynağıyla deneme imkanım yok maalesef. Oyun falan da açıp denedim sistem fazla güç çeksin diye ama onda da problem çıkmadı sabah. Özetle şu an çalışıyor ama neden çalışmamıştı ya da tekrar eder mi bu durumu onu bilemiyorum 🙁

27" uygun fiyatlı full hd bir monitör bakıyorum. Bilgisayarı çoğunlukla yazılım geliştirme amaçlı kullanıyorum. Kullanım oranım %80 iş, %10 video & dizi & film, %10 oyun şeklindedir aşağı yukarı. Linkteki ürün iyi midir, alternatif olarak yakın fiyatlı ne önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-sh-27-5ms-analog-hdmi-full-hd-ips-led-monitor-p-HBV000005QTL0

ViewSonic VA2719-SH 27'' 5ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led Fiyatı

ViewSonic VA2719-SH 27'' 5ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

regular expressions 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap