#xbox #gamepass
Xbox gamepass kampanyasından yararlanıp 3 aylık almıştım yakında bitecek. Yeni bir hesap açıp bir 3 ay daha alsam aynı pc de oynayabilir miyim? Bunu engelleyen bir şey yapmışlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

1 hafta kadar önce diskte yaşadığım problemi paylaşmıştım. Disk artık tamamen kullanılamıyor. Garantisinin bitmesine 1 ay kadar var. Garantiye göndersem sizce yenisiyle değişim yaparlar mı acaba?

#disk #wd #problem Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ...

#disk #wd #problem Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ modeli sabit diskim var. 1,5 yıldır falan kullanıyorum. Disk bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#disk #wd #problem
Masaüstü bilgisayarımda ssd ye ek 3 TB WD'nin WD30EZRZ modeli sabit diskim var. 1,5 yıldır falan kullanıyorum. Disk bilgisayar açılışında geliyor ama torrenti falan açınca bir süre %100 kullanım oluyor torrentteki dosyaları listelemeye çalışıyor, sonrasında bilgisayarımdaki disk listesinden gidiyor. Disk yönetiminde de görünmüyor gittiğinde. Disk yük binince takılı değilmiş gibi davranıyor. Yeniden başlatınca diski gördü torrenti açmadan fotoğraflar falan vardı onları hariciye yedekledim çalıştı ama torrenti açınca gene bir süre %100 oldu ve gitti. Sizce disk ölmüş mü? Daha önce karşılaşan var mı bu durumla?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  Hdtune ile tarayın ve health kısmına bakın durum nedir diye

 • sawgent @sawgent

  Aslında torrent programını açınca %100 olması normal. Zira ilk açılışta listedeki dosyaları doğrulama yapıyor. Ondan sonra kaybolması normal değil tabi. Öncelikle kablo ve port değiştirmeyi deneyebilirsin. Sonrasında low level formatı başarılı şekilde atabilirsen ciddi sorun yoktur. Ama bu saatten sonra o diske ne kadar güvenebilirsin o da ayrı bir konu.

  • castiel @castiel

   Evet ilk başta olması normal ama sonrasında diskin kablosunu çekmiş gibi diski görmemesi garipti. Sata portunu değiştirdim bir değişiklik olmadı akşam. HD Tune ile gece yavaş hata taramasına bıraktım 5 saatte tamamlamış taramayı ve hata bulamamış. Sabah birkaç kez aynı durumları test ettim problemsiz çalışıyor. Torrentte de ilginç bir şekilde kaç kez denediysem %100 olmadı en fazla %80 civarına geliyor dosyaları doğrularken. Şu an verilere erişebiliyorum disk çalışıyor ama problem neydi, tekrarlar mı hiç bilemiyorum 🙁

 • lterlemez @lterlemez

  HDD'ye taktığınız, elektrik kablosunu değiştirmeyi deneyiniz. Bir de imkan varsa başka bir güç kaynağı ile deneyiniz. Bunları yapmadan önce de disk yoğun bir benchmark programı ile bir disk yükleme denemesi yapmayı deneyin. Torrent yazılımından mı başka bir şeyden mi önce onu belirleye çalışın, kısaca.

  • castiel @castiel

   Sata portunu değiştirmiştim bir faydası olmamıştı. Gece HD Tune ile yavaş hata taramasını açıp bıraktım 5 saat civarı taramış ve hata bulamamış. Sabah açılıştaki diskin kopmasına sebep olan işlemleri 4-5 kez denedim problem yaşamadım. Benchmark falan da yaptım gene herhangi bir problem olmadı. Şu an hiçbir problem yok görünüyor ama problemin sebebini bulamamış olmak sıkıntı 🙁 Tekrar olursa güç kablosunu değiştirmeyi deneyeyim, şu an yedek alıyorum riske atmak istemedim. Farklı güç kaynağıyla deneme imkanım yok maalesef. Oyun falan da açıp denedim sistem fazla güç çeksin diye ama onda da problem çıkmadı sabah. Özetle şu an çalışıyor ama neden çalışmamıştı ya da tekrar eder mi bu durumu onu bilemiyorum 🙁

27" uygun fiyatlı full hd bir monitör bakıyorum. Bilgisayarı çoğunlukla yazılım geliştirme amaçlı kullanıyorum. Kullanım oranım %80 iş, %10 video & dizi & film, %10 oyun şeklindedir aşağı yukarı. Linkteki ürün iyi midir, alternatif olarak yakın fiyatlı ne önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-sh-27-5ms-analog-hdmi-full-hd-ips-led-monitor-p-HBV000005QTL0

ViewSonic VA2719-SH 27'' 5ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led Fiyatı

ViewSonic VA2719-SH 27'' 5ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

regular expressions 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Videodaki gibi yaptıkları maket vb. şeylerin yapılış aşamalarını kaydediyorlar ya.
Onları Xiaomi Yi 2 4K gibi kameralarla çekebilir miyim? Biraz daha geniş açıdan çeksem balık gözü etkisini kaldırdığımda kullanılabilir videolar çıkar mı sizce?
https://www.youtube.com/watch?v=adZgF3MubeY

How To Make Helicopter (AH-64 Apache) - Cardboard DIY

I made an Apache(AH-64) helicopter using corrugated paper and paper. If you like this video don't forget to subscribe :) Thank you for watching. YouTube - MC...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ücretsiz olanı biraz daha bekleyip alayım kışa kadar gitsin diyordum 4 ay verdi şansıma 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün ilk defa uçağa bineceğim. Dikkat etmem gereken, bilmem gereken bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

64 ya da 128GB, yazma hızı konusunda çok üzmeyecek usb 3 bir flash bellek önerebilir misiniz?
Kullanıp memnun kalanlar belirtirse tercihte daha faydalı olur 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • FFE4 @0x41414141

  Ben cok arastirdim o konuyu gecen gunlerde. Ozellikle random read ve write konusunda cogu felaket durumda ucuz olanlar 1mb/sn'nin de altinda, ama sadece dosya transferi vs. icin kullanacaksaniz, amazonda 20-25 dolar arasinda 128GB'lik usb 3.1 gen1(3.0) bellekler var.

  Ama disk performansi isterseniz yine ucuz cinli SSDler mevcut kucuk boyutlarda veya m2 enclosure + m2 ssd(enclosure'a gore sata veya nvme) alinabilir ama bu da ornegin 500GB SATA m2 + enclosure icin yaklasik 100$ civari bir maliyeti oluyor.

  • castiel @castiel

   Öncelikle cevabınız için teşekkürler 🙂 Aslında evde dosya aktarımlarında kullandığım bir harici diskim var. Macbook air ile dışarda çalışmaya çok çıkıyorum. Bazen müşterilerden büyük boyutlu dosya alıyorum ve pc 128gb hafızaya sahip. Dolayısıyla her şeyi bilgisayara dolduramıyorum. Bu durumlarda işimi görecek ve çantada varlığını hissetmeyeceğim ufak bir çözüm olsun istiyorum. Yük olmasın diye bilgisayarın şarj aletini bile yanıma almadığım için harici disk ağırlık olarak geliyor o yüzden flash bellek çözümü arıyorum. Hızı muhteşem olmasa da olur ama ortalamanın biraz üzerinde olursa daha çok işime yarar. O yüzden deneyimleyen varsa diye sordum 🙂

 • sawgent @sawgent

  Soldan sağa doğru hızlıdan yavaşa.