Bugün ilk defa uçağa bineceğim. Dikkat etmem gereken, bilmem gereken bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23

64 ya da 128GB, yazma hızı konusunda çok üzmeyecek usb 3 bir flash bellek önerebilir misiniz?
Kullanıp memnun kalanlar belirtirse tercihte daha faydalı olur 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Access violation when executin @0x41414141

  Ben cok arastirdim o konuyu gecen gunlerde. Ozellikle random read ve write konusunda cogu felaket durumda ucuz olanlar 1mb/sn'nin de altinda, ama sadece dosya transferi vs. icin kullanacaksaniz, amazonda 20-25 dolar arasinda 128GB'lik usb 3.1 gen1(3.0) bellekler var.

  Ama disk performansi isterseniz yine ucuz cinli SSDler mevcut kucuk boyutlarda veya m2 enclosure + m2 ssd(enclosure'a gore sata veya nvme) alinabilir ama bu da ornegin 500GB SATA m2 + enclosure icin yaklasik 100$ civari bir maliyeti oluyor.

  • castiel @castiel

   Öncelikle cevabınız için teşekkürler 🙂 Aslında evde dosya aktarımlarında kullandığım bir harici diskim var. Macbook air ile dışarda çalışmaya çok çıkıyorum. Bazen müşterilerden büyük boyutlu dosya alıyorum ve pc 128gb hafızaya sahip. Dolayısıyla her şeyi bilgisayara dolduramıyorum. Bu durumlarda işimi görecek ve çantada varlığını hissetmeyeceğim ufak bir çözüm olsun istiyorum. Yük olmasın diye bilgisayarın şarj aletini bile yanıma almadığım için harici disk ağırlık olarak geliyor o yüzden flash bellek çözümü arıyorum. Hızı muhteşem olmasa da olur ama ortalamanın biraz üzerinde olursa daha çok işime yarar. O yüzden deneyimleyen varsa diye sordum 🙂

 • sawgent @sawgent

  Soldan sağa doğru hızlıdan yavaşa.

S10e almaya niyetleniyorum da Temmuz ayı içerisinde kampanyalı bir dönem olur mu yoksa aşağı yukarı şu anki fiyatlarında mı seyreder sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 21

#erkek #parfüm #parfümtavsiyesi
Bugüne kadar maddi durumlardan dolayı avon parfümlerinden ve eşdeğerlerinden kullandım. Kalıcılıkları az ve kokuları genelde sıradan. Şimdi biraz daha fazla bütçe ayırabilirim.
200-250 lira civarı bütçeyle alabileceğim, kalıcı ve güzel kokup rahatsız etmeyecek erkek parfümü önerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 32

Laptopa ssd takınca boşa çıkan 250 GB 5400 Rpm disk kenarda duruyor. Masaüstü bilgisayara sata kablo alıp taksam oyunları falan tutmak için iş görür mü?
Normalde bilgisayarda ssd var, işletim sistemi ve kullandığım programlar ssd ye kurulu.
#masaüstü #disk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Görünüşte bir artış var ama ne kadar gerçek ya da yeterli tartışılır 😒
Önemli olan instagramda paylaşmak için kitap alanları çıkarınca kalacak miktar 😂
#kitap #istatistik

Türkiye’nin kitap ve kütüphane verileri açıklandı - Dünya Halleri

Türkiye'nin kitap okuma alışkanlıkları ve yayınevi verilerine ilişkin bir araştırma yayınlandı. Araştırmaya göre Türkiye'de kişi başına yaklaşık 8 kitap düşüyor, Türkiye'de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap