Sadece 4.5 MB lık bir boyutta ve Excel'e bu kadar yakın bir program yapabilmek büyük yetenek bence. Makrolar, formüller, farklı dosya uzantıları desteği gibi efsane özellikleri var. Arayüzü Windows 3.1 den kalmış gibi görünmesi geriye dönük desteğinden kaynaklanıyor.

https://twitter.com/pcbeyin/status/1592862389997035521?s=20&t=NO4j6153Mz8FH38tXtnTNA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#underclock

Benim gibi eski bilgisayarını internette gezinmek ve video izlemek için kullananlar fan sesinden rahatsızsa işlemciye underclock çekmek çoğunlukla işi çözüyor.

Ben senede bir defa fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptığım için sıcaklığı düşürmenin tek yolu işlemciyi frenlemek oluyor. Şimdi maksimum 1.6 GHz e çıkıyor. O nedenle fan maksimuma çıkmıyor. Kafamı da ütülemiyor. Daha önce bunun için yazılım kullanmıştım ama Windows içinden bunu yapabilmek aklıma daha önce gelmemişti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anahtarlığım 8 gün önce elime ulaştı: https://teknoseyir.com/durum/1465447 . Yorumlarda bazı arkadaşların da belirttiği üzere anahtarlık tanıtıldığından beri sabırsızlıkla bekliyordum. Önceki anahtarlıkları almamıştım. O dönem bana pahalı gelmişti, gerek görmemiştim. Aradan geçen zamanla birlikte düşüncelerim değişti. Hevesimin bir başka sebebi de anahtarlık için bazı planlarımın olmasıydı. Bu anahtarlıkla birlikte @asaltek gerek tasarımı gerekse işçiliği önceki serilerin üzerine taşıdı. Ama kullanılan alüminyum malzeme aynıydı. Önceki serilerden de bilindiği üzere biraz kolay çizilebiliyor ne yazık ki. Aslında günlük kullanma gibi bir düşüncem yoktu ama ben yine de bu anahtarlıkta tasarım ve işçilikten sonra malzeme kalitesini de nasıl daha üst seviyeye taşıyabilirim diye düşündüm ve anahtarlığı bir tanıdık aracılığıyla kaplatmaya karar verdim. Aslında ilk başlarda planım birkaç anahtarlık alıp onlara farklı kaplamalar yaptırmaktı. Ama anahtarlığı alamazsam ne kadar üzüleceğimi düşündüm ve diğer insanların da bunu yaşamaması adına önce yalnızca 1 adet almaya ve eğer kalırsa ekstra almaya karar verdim. Bildiğiniz üzere hemen tükendi. Elimde yalnızca 1 adet anahtarlık olunca tabi bu anahtarlığa hangi kaplamayı yaptıracağımı bir süre düşündüm. Titanyum kaplama, siyah sert mat eloksal, şeffaf eloksal gibi çeşitli seçenekler vardı. Ben titanyum ile siyah sert mat eloksal arasında kalmıştım. Kaplamacı ile konuşunca siyah sert mat eloksalın dayanıklılık anlamında daha iyi olduğu öğrenilince onda karar kıldım. Bugün anahtarlığı teslim aldım. Ve sonuç benim gerçekten hoşuma gitti. Bazı korkularım vardı acaba kötü olur mu, anahtarlık orada kaybolur mu, çizilir mi gibisinden. Şükür kaybolmadan sağ salim geri döndü. Çizik vs. de öyle belirgin düzeyde göremedim. Kaplamadan bahsetmek gerekirse bu kaplama 45-50 mikron kalınlığında, savunma sanayiinde kullanılan bir kaplama. Dayanıklılık konusunda herhangi bir test yapmadım açıkçası ama anahtarlığa dayanıklılık kattığını tahmin ediyorum. İnternetten bir tane de siyah kadife kutu aldım. Kalite olarak daha iyi olabilirdi sanki ama idare eder. Böylece #TSAnahtarlıkNo 32 artık #BlackEdition oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Günün filmi değil belki ama zaman geçirmek için izlenebilir. On üzerinden 6,5 veriyorum. Yani konu daha güzel anlatılabilirdi. Aceleye getirmişler senaryoyu. Arşive aldım. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Top gear,The Grand Tour,Air Crash İnvestigation,Wheeler Dealers'ı fln izlemek için güzel site. Eski bölümlerde silinmiyor. Admin ok.ru'ya koyuyor videoları. Ok.ru uygulamasıyla telefondan da izleyebiliyiyosunuz.Tabi kanalı bulabilirseniz. Arama motoru leş Ok.ru'nun;

http://www.otobelgesel.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yararlı Chrome Eklentileri

ilk eklenti CONTEXT

Benim kromu eklentiler ile birlikte kullanmayı seviyorum. Bu sebeptendir ki 37 eklenti şekilde kullanıyorum. Bu kadar fazla eklenti olunca yönetmek sıkıntı oluyor. İşte bu sıkıntıma çözüm olan eklenti, açık kaynak ve gruplandırdığım uygulamayı toplu şekilde açıp kapatabiliyor.

İkinci eklenti EKİLL

Bu eklenti ise reddti,medium vb. sitelerde altta veya üste bulunan istenmeyen bölümlerin kaldırılmasına yarayan bir eklenti.

Üçüncü eklenti SLOTH

Ben aynı zamanda kromu çok sekmeli kullanıyorum. En az 50 sekmeli, bu nedenle açtığım sitelere bağlı olarak ram yetmeme durumu oluyor. Sekmeyi kapatsam olmaz, yer imine kaydetsem yüzlerce yer imi oluyor. Ne yapayım ne yapayım derken. Bu eklentiyi buldum. Sekmeleri kapatmaya gerek kalmaksızın uyku moduna(bellekten siliyor) alıyor. Sekmeye geldiğinizde tekrardan o siteyi yenilemiş oluyor. Böylelikle 450 sekme dahi olsa pc kasmıyor.

Beğenilirse diğer eklentilerimi de yazarım. Umarım işinize yarar.

#Chrome #ChromeExtension #ChromeEklentisi#GoogleChrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ELM327 Çipli Bluetooth OBD-2 Adaptörü

Merhaba arkadaşlar,

2009 yılından daha yeni bir arabanız varsa büyük ihtimalle aracınızda OBD-2 portu vardır. Bu portu kullanarak yetkili servis, aracınızın ECU (Engine Control Unit) birimine bağlanarak oluşan hataları görüp teşhisi daha kolay koyabiliyor.

E-Bay’de bu portu kullanan ve aracınızın ECU birimindeki çeşitli bilgileri mobil cihazınız üzerinden takip etmeye yarayan ELM327 çipli, Bluetooth adaptörü gördüm. İlgimi çekti, yaklaşık 6 kadar önce satın aldım. Gittigidiyor gibi sitelerden de bu cihazı bulabiliyorsunuz, yalnız fiyat farkı çok fazla. Ben bluetooth modelini 7.20 dolara (ücretsiz kargo) aldım; gittigidiyor’da aynısı 30 TL fiyattan satılıyor. Bütçeniz rahat ise ve aracınızda OBD-2 portu sıkışık bir alanda değilse aynı adaptörün WiFi bağlantısını kullanarak iletişim kuran modellerini de alabiliyorsunuz.

Siparişi verdikten 13 gün sonra cihaz elime geçti. Paketin içinden bir de CD çıktı. İçinde adaptöre bağlanmak için PC ve Mac’de kullanılabilecek ücretsiz yazılımlar olduğunu gördüm. Açıkçası pek kullanışlı değiller, Appstore veya Google Play ‘de daha iyileri var.
Ben android için Torque adlı yazılımı kullanıyorum. Ücretsiz olan Lite sürümü de bulunmakta, beğenirseniz Pro sürümünü 10 TL’ya alabiliyorsunuz.

Adaptörü paketinden çıkartıp aracımın OBD-2 portuna taktım. Kontak kapalı olduğu halde cihazın ışıkları yanmaya başladı. Android cihazıma Torque Lite yazılımını indirdim ve telefonumun bluetooth bağlantısını açtım. Telefonumda bluetooth cihazlarını arattığım zaman hemen OBD-2 adaptörünü buldu ve eşleştirdi. Eşleştirme sırasında herhangi bir PIN kodu girmek gerekmedi. Hemen başka bir telefonda eşleştirmeyi denedim, onda da PIN kodu sormadı. Bu demek oluyor ki bluetooth üzerinden çevrenizdeki herkes aracınızın ECU birimine erişebilir. Bu yüzden kullanmadığınız zaman adaptörü çıkarmayı unutmayın; kontak kapalı bile olsa adaptör ile eşleştirme yapılabiliyor.

Eşleştirmenin ardından telefonumda Torque Lite programını çalıştırdım. Program kayan ekranlardan oluşuyor ve her ekrana farklı göstergeler ekleyebiliyorsunuz. Ayarlar butonuna dokunun, ardından Add Display ‘e dokunun; size ne tür gösterge eklemek istediğinizi soruyor (Sayısal, grafik ve kadran). Aracınızın ECU birimine bağlı olarak gösterilebilen bilgi sayısı değişiyor. Chevrolet Aveo aracımda;
• Motor devri
• Hız
• İvme
• Soğutma suyu sıcaklığı
• Yakıt miktarı
• Turbo basıncı
• Yakıt basıncı
• Motor zamanlaması
• Voltaj
• Anlık yakıt tüketimi (Ayarlardan motor hacmi ve ağırlık bilgilerini girmeniz gerek)
• Ortalama yakıt tüketimi
• Motora giren hava sıcaklığı
• Hava akış oranı
• Gaz pedalı pozisyonu bilgilerini telefonumda anlık görebildim.

Buna ek olarak yazılım üzerinden aracınızın hata kodlarını görüp silebiliyorsunuz. Örnek olarak; aracınızın motor arıza ışığı yanıyor ise yazılım size arızanın nerede olduğunu söylüyor. Eğer bu uyarıyı silerseniz aracınızın motor arıza ışığı da sönüyor (Tabii onarılmadığı sürece arıza devam ediyor).

Seyahate başlamadan önce yazılımın loglama özelliğini aktifleştirirseniz, aracınızın ürettiği tüm verileri anlık olarak kaydediyor. Seyahat bitince log dosyasını isterseniz e-posta ile gönderebiliyorsunuz.

Cihazı kendim Chevrolet Aveo’da kullanıyorum. OBD-2 portu pedalların üzerindeki kısma konumlandırıldığı için takılan adaptörün boyu pek önemli olmuyor. Bir başka arkadaşım Ford Fiesta’da denedi; OBD-2 portu bir kapağın altında kaldığı için adaptörü taktığında kapak kapanmıyor ve aşağı sarkıyor. Dolayısıyla adaptörü almadan önce aracınızın OBD-2 portunun yerini öğrenip adaptör takmak için yeterli yer var mı diye kontrol edin derim. Özellikle Wifİ bağlantısı kullanan cihazların boyutları biraz iri.

Merak edenler olabilir, cihaz aracın garantisini bozuyor mu? Aracımın garantisi henüz bitmedi ve daha yeni servise götürüp bakımını yaptırdım. Kimse bir şey demedi, demek ki serviste fark edilen bir şey değil.

Son olarak Torque Lite ile Torque Pro arasındaki en büyük farkın grafiklerin akıcılığı olduğunu söyleyebilirim. Lite sürümünde her gösterge de kullanılamıyor. Ücretsiz yazılımların vazgeçilmezi reklamlarda ekranın altında çıkıyor.

Bu günlük de bu kadar. Sorusu olanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. İyi günler diliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 42

Cities Skylines Günlüğü

Çok sevdiğim bir oyun Cities Skylines. Çocukluğumdan beri en sevdiğim türlerden olan şehir simülasyonu türü içine yeni bir heyecan katan bir yapım. Dolayısıyla bir miktar boş vaktimin olduğu şu dönemde vakit geçirmek istedim oyunla. Bunu da buradan paylaşacağım elimden geldiğince. Okuyan olursa şimdiden teşekkürler...

#CitiesSkylines

BAŞLANGIÇ

Oyunu sınırsız para modunda oynamayı düşünüp başlamıştım aslında. İdealist bir ütopya kurmak istiyordum zira. Maddi beklentiler halkıma yapacağım hizmetleri engellememeliydi. Amma ve lâkin içimdeki tüccar bunun hiç zevkli olmadığı konusunda o kadar bastırdı ki dayanamadım. Modu kapatıp tekrar başladım. Artık belediye rantçılığında ben de varım 🙂

 

Bu noktada oyunu güzelleştirecek bazı mod ve eklentilerden bahsetmek istiyorum. Zira oyunun mod desteği çok ama çok muazzam seviyelerde ve bundan faydalanmamak olmaz.

 

@brave dünkü durumumda birkaç faydalı link paylaşmıştı onları veriyorum direkt:

 

-Türkçe dil desteği

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=936338233

 

-Trafik düzenlemelerini kolaylaştırıp yapay zekayı da toparlayan mod

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=583429740

 

-Otomatik boş bina kaldırıcı

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=639486063

 

Bunların dışında ben de ekstra birkaç şey kullanıyorum:

 

-Elektrik tellerini yer altına alma (Çok güzel oluyor zira günümüzde kalmadı yer üstü kablolar gerçek hayatta da)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=409251698

 

-Oyundaki her alanı açabilmenize izin veren mod (Bu önemli zira kafanızda büyütmek istediğiniz bir yön veyahut şurası açık olsa çok güzel olur dediğiniz zamanlar olabiliyor. Bu durumda sadece parasını verip satın alabiliyorsunuz o alanları. Öbür türlü oyunun gereksiz kısıtına takılıyor ve belli bir yöne büyümeye mahkum oluyorsunuz. Şiddetle tavsiye edilir bu mod)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=403798635

 

-Her gelişmenin açık olduğu mod (Bu zaten orjinal bir mod. İlk kez oynamayan herkes bu modu aktive etmeli. Zira oyun o kadar saçma kısıtlamalar koyuyor ki başlarda saçma sapan bir şehir kurmak zorunda kalıyorsunuz. Otobana tek şerit yol bağlamanız gerekiyor o derece. Açın hepsini paranız yettiğince takılın. Şehir planlama konusunda ileri görüşlülüğünüzü de görelim 🙂 )

 

Son olarak oyunda oluşturulmuş çok güzel kavşaklar var. yaparken kafayı yiyorsanız bunları da steam atölyesi üzerinden abone olarak kullanabilirsiniz. Özellikle otoban bağlantılarında 🙂

 

*****Şimdi yavaş yavaş paylaşmaya başlayacağım günlüğe geçelim. Bu blog yazısını sürekli güncelleyeceğim ancak aynı zamanda bu bölümlerin her birini de durum olarak paylaşacağım. Tamamını takip etmek isteyenler bu bloğa bildirim açabilirler.******

 

Cities Skylines Günlükleri #1

Şehri kurmaya ilk başlarken benim en büyük masrafım her zaman yol olmuştur. Önce şehri kurmayı daha sonra insanları çağırmayı sevdiğim için zamanı pause edip uzun uzun yol çalışmasına girişiyorum. Eee ileri görüşlü başkan önce imar planını yapmalı 🙂

------------------------------------------------------------------------------------------

     Sevdiğim büyük bir kavşağı (steam atolye) ve ona nispeten daha minik bir alt geçitli yapıyı otobana bağlantı için kullandım. Daha sonra ise geniş yollar ana caddeleri tek şeritli yollar ise mahalle aralarını oluşturacak şekilde şehri tasarladım.

Burada önemli olduğunu düşündüğüm nokta otobana bağlanan ana caddemi mümkün olduğunda az bağlantı noktası oluşturacak şekilde tasarladım. Olanı da kavşaklarla yaptım ki trafik akışı ışıklarla sekteye uğramasın.

Su ve elektrik herhalde oyunun en güzel işleyen sistemleri. Eski simCity oyunlarında canımızı çıkaran bir şeydi bu iki ögenin kurulumu anacak artık sadece kablo çekerek veye binalarla bir yol oluşturarak yapabiliyoruz.

Önemli bir şey söylemek istiyorum bu noktada. Su gideri ve pompası genelde şehre uzak oluyor. O noktalara elektrik çekmekle uğraşmak yerine iki istasyonun başına da birer rüzgar türbini koyarsanız yeterli olacaktır.

Polis, itfaiye, çöp ve sağlık gibi temel hizmetleri en azından yerleşilecek ilk kısımlara hemen koyuyorum ben (Normalde bu hizmetler sırayla geliyor ama her şey açık modda oynuyoruz hatırlatayım). Zira kafanız rahat ediyor. Üstelik mutluluk da arttığı için yerleşim bir miktar daha hızlı oluyor gibime geliyor. Ayrıca aralara park da serpmeyi ihmal etmedim. Hatta park konusunda belediyelerimize olan kızgınlığımdan ötürü bazen bunu abartabiliyorum 🙂

Bu noktadan sonrası insanların yerleşmesinden ibaret. Başlatıyorum oyunu ve yavaş yavaş göç eden halkıma "HOŞ GELDİNİZ" diyorum.

Yine önemli bir not eklemek istiyorum eğitim hizmetleri ile alakalı. Eğer eğitim hizmetlerini çok yeterli tutarsanız şehirde ticari alan potansiyeli daha fazla atıyor. Bu hizmeti eksik verirseniz ise sanayi şirketlerinin talebi daha fazla oluyor. En azından ben bu şekilde gözlemledim. Dolayısıyla eğitimi aşırı abartmayın. Bu ülkeye işçi de lazım 🙂

İlk günün özeti bu. Yavaş yavaş gelişimini ekran görüntüleri ile göstermek aklıma gelmedi. O sebeple 5000 nüfusa yeni ulaşmış bu küçük kasabamın son hallerini paylaşıyorum ancak ilerleyen günlüklerde daha peyderpey göstereceğin inşallah. Yine sorularınız olursa cevaplamayı da çok isterim.

 

 

Cities Skylines Günlükleri #2

Şehir neredeyse 10.000 nüfusu buldu. Genel olarak gelişimde sıkıntı yok ancak gelişimi devam ettirirken masraflardan kısmak zorunda kalıyorum. Girişimcilik ekosistemini takip ediyorsanız eğer yatırım-büyüme döngüsüne girdim diyebilirim. Büyümek için paraya, para için ise büyümeye ihtiyacım var 🙂 Dolayısıyla bankalara epey borçlandım. Özellikle yollara çok para harcıyorum. 

 

Şimdilik yüksek yoğunluklu binaları kurmadım hiç ancak yerleri hazır. Tabi ki bu alanları doldurmak için insanları çağırmadan önce epey bir park, üniversite ve belki birkaç eşsiz bina ile donatmayı düşünüyorum. Şehrin cazibe merkezine dönüşecek aşağıda görünen kısım. Tabi aynı zamanda temel hizmetler ve bu yukarıda saydıklarım için epey para gerekiyor. Dolayısıyla şimdilik beklemedeyim diyebilirim.

 

 

Önemli not: Arkadaşlar resimlerde gördüğünüz üzere ben kavşak kullanımını epey yoğun bir şekilde yaydım şehre trafiği engellemek amaçlı ancak çok da başarılı olduğunu söyleyemem bu sistemin. Direkt kesişim yapmak ama bunu minumum sayıda tutmak daha iyi oluyor trafik için gözlemlediğim kadarıyla.

 

Diğer bir problem olarak ise çöp sıkıntısı oluştu bende kısa bir dönem. Şehrin sanayi birimi ile (dolayısıyla çöp toplama merkezleri) yerleşim birimi arasında epey bir mesafe var. Bu kamyonların gelmesini epey zorlaştırıyor. Kısa vadede olmasa da şehrin bu ucuna bi çöp merkezi kurabilirim yerleşim birimlerinden uzak olmak kaydıyla.

 

Kısa vadede hedeflerimden en birincisi ise ULAŞIM sistemi. Metro ve otobüs sistemini güzelce oturmak istiyorum ama bunun için de çok önemli bir bütçe gerektiğinden hemen yapmak mümkün olmayacak. Ama bu konuda öneriniz olursa çok sevinirim...

 

Şu sol alt taraftaki yamuk yumuk kısım ne diye sorarsanız orası oyunun simülasyon hissiyatını biraz kırmak için yaptığım yerler. Cetvelle çizilmiş caddelere alışık değilim bir Türk vatandaşı olarak 😀

 

Cities Skylines Günlükleri #3

Evet nüfus neredeyse 35 bin oldu. Her şey şimdilik gayet iyi ancak en son yaptığım hamle olan tren garları bana gözle görülür bir katkı sağlamamakla beraber muazzam bir yoğunluk oluşturdu. Bundan en son bahsedeceğim.

 

En son paylaştığım durumdan bu yana yüksek yoğunluklu binalara geçiş yaptım. Aşağıdaki fotoğraflardan göreceğiniz gibi alt kısımdaki yeni şehir bölgeleri yüksek yoğunluklu olanlar. İçerisinde de şimdilik bir trafik problemi oluşmadı. Umarım böyle devam eder.

 

Çöp işi halen daha en sıkıntılı hizmet. Kimseyi isyan ettirmiyorum ama sanki sınırlardayım. Bu problemi aşmak için sol alt tarafta yuvarlak olarak gördüğünüz bir ekstra çöp merkezi oluşturdum. Özellikle eski şehir kısmı için gayet iyi oldu. Bu çözümü devam ettirebilirim hoşuma gitmedi değil.

 

 

Gelelim şu tren garlarına. Hem yolcu hem de yük garı kurdum. Ancak özellikle yük garı kurar kurmaz sanayi bölgesindeki tüm kamyonlar kapısında sıra oluşturdu. Sebebi ithalat-ihracat yapılması ama ben bu trafiği neden çekeyim sorununun cevabını bir türlü bulamadım. Bana ne doğru düzgün bir geliri var ne de yeni iş alanı oluşturuyor. Kısa vadede eğer faydasını görmezsem yıkar geçerim diye bakıyorum o derece 🙂

Ama yolcu garı fena değil. Turist getirdiğini düşünüyorum ve bu bana az da olsa bir katkı sağlıyor. Hiçbir şey olmasa şehrime turist çekebildiğim için bir başkan olarak mutlu oluyorum 🙂

Şimdilik halkım benden çok memnun. Sevgi gösterilerine maruz kalıyorum 🙂 . Bakalım bunu devam ettirebilecek miyiz? İŞTE BİRKAÇ FOTOĞRAF

 

Cities Skylines Günlükleri #4

 

Evet arkadaşlar size şehrimin mükemmel gelişimi ve benzeri güzel haberleri vermeyi çok isterdim ancak maalesef durum böyle olmadı bugün. Sevgili @brave ve @hamsiyim sağolsun trafik için denedikleri güzel bir bulvar yöntemi vardı. Bunu en azından sanayi bölgesine uygulamaya çalıştım. Ama inşa ettiğin bir sistemi yeniden düzenlemek ÇOK AMA ÇOOOK ZOR. Bunu anladım. Belediyelerin eski yolları kazıp kazım yine de çalışmayı becerememesi gibi oldu bugünki işler 😀

 

Neyse sonuç olarak en azından sanayi bölgesine bu sistemi oluşturdum. En azından öyle düşünüyorum şimdilik. Yük garlarını da ikiledim biraz da olsa trafiği azaltırsa diye. @brave, @hamsiyim siz de bir bakarsanız sevinirim.  Ayrıca ben bu kavşaklardaki trafik ışıklarını kaldırdım. Doğru  mudur ? 🙂

Eğer oynamak isteyen arkadaşlar olursa sistemden de biraz bahsedeyim bari de bugün o kadar uğraştığım birilerinin de işine yarasın. Otobandan gelen bağlantılarımızı tek yönlü 6 şeritli bulvarlara bağlıyoruz. Bu işlemi hem geliş hem de gidiş tarafı için ayrı ayrı yapıyoruz.

Devamında ise bu bulvarlarımıza paralel dar bir yol inşa ediyoruz. Bu yol tabir caiz ise parsellerimizden ana bulvara bağlanan yan yol görevi yapacak. Belirttiğim gibi parsellerimizi (tercihen küçük dikdörtgenler şeklinde) de bu yan yola bağlıyoruz. Çok işe yarıyor (Yani inşallah. Daha tam olarak deneyemedim 😀 )

 

Şimdiki hedef ise ULAŞIM. Bunu dün yapacaktım aslında ama çok uğraştırdı bu işler. Dolayısyla otobüs ve metro hatlarına şimdi başlayacağım.

 

Bugün biraz az geliştik o sebeple kusura bakmayın... Erken biterse hemen paylaşacağım sizlerle. Hayırlı geceler. olsun....

 

TO BE CONTINUED.....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu eklentiyi nasıl daha önce keşfetmemişim şaşkınlık içerisindeyim. Hayatımda kullandığım en güzel tarayıcı eklentisi. Mojave'nin Dark Mode'unu kullanırken beyaz web sayfaları kör ediyordu bunu engelleyecek bir şey ararken keşfettim Dark Reader'ı. Chrome ve Firefox için de varmış kendisi. Denemeyen herkese denemelerini tavsiye ederim. Yıllarca internetin beyazlığını nasıl çektiğinizi sorgulayacaksınız. Kendisi filterleme konusunda da gayet akıllı. Dikkat ederseniz her resmi negatifine çevirmiyor fakat png şeklinde olan Wired logosunu negatife çevirip siyah moda uyum sağlatıyor. Parlaklık ve kontrast değerleriyle oynarsanız sitelerin %90'ında çok düzgün çalışıyor. İndirdikten sonra parlaklık ve kontrast değerleriyle oynamanızı tavsiye ederim beğendiğiniz renk paletini bulmak için. #Safari #Chrome #Firefox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Yapıştırıcı hepimizin ortak ihtiyacı ve uzun senelerdir çok yapıştırıcı kullansam da memnun kalmadığımdan ötürü bu konuda umutsuzdum ancak sonunda yapıştırıcımı buldum ve bence her evde bulunması gereken bir ürün.

Cam masa kullanıyordum ve ayakları da aluminyum idi nasıl yapıştırırım diye araştırırken yabancı forumlarda methiyeler düzenleri gördüm ve aldım Pattex %100 ürününü yapıştırıcı demek hakaret bu ürüne kaynaklıyor sanki parçaları birbirine o kadar memnunum.

Gerçekten kuvvetli ve şeffaf bir yapıştırıcıya ihiyacınız varsa direk edinin Bauhaus'dan 16TL gibi bir rakama aldım ben aklınızda bulunsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11