Öğrencilerim yaptı. Kutu tasarımı tinkercad ile yapıldı, 3D yazıcı ile de bastık (zaxe). Basit ama başlangıç için güzel çalışma... 🎉🎊

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3D çalışmaları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Serdar kuzuloğlu Zihnen ölmüş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 19
 • Ali yıldız @ali__

  Beni yormadan gözümün önünden kaybolduğunuz için teşekkür ederim. 🙃

 • Coppermine @coppermine

  ülkede dert edinecek hiçbir durum kalmadı, herşey güllük gülistanlık, insanlar gündelik işlerini halletmişler, kendi geleceklerini ve çocuklarının geleceklerini sağlam bir şekilde kurmuşlar ve artık çok sıkılmış olmalılar ki sanatçıların 10 küsür yıl önce yazdığı/söylediği şeyleri tekrar kurcalayıp, kendi inanç peygamberinin de öncesindeki peygamberlere yapılan sözümona saygısızlıkları dert ediniyorlar. Bırakın bu “saygısızlıkları” yapanlar, kıyamet gününde kendi hesaplarını kendileri versinler. Neden herhangi bir tarafın avukatı olmak zorunda hissediyorsunuz ki kendinizi?

  • Ali yıldız @ali__

   Senin ailene ya da sevdiğin birine hakaret edildiğinde de bu kadar vurdumduymaz olabiliyorsan kendince haklısın.

  • Coppermine @coppermine

   @ali__ vurdumduymaz olmuyorum, hukuka konu ise konuyu hukuka, inanca konu ise de dua yolu ile Allah’a iletiyorum. Hukuk’a ilettiklerim -eğer haklıysam- geç olsa da tecelli ediyorlar. Allah’a ilettiklerime de, şayet bu dünyada neticesini göremezsem öbür dünyada mutlaka göreceğimi biliyorum. Bu yöntemi size de tavsiye ederim 😉

  • Ali yıldız @ali__

   @coppermine bu mantığa göre islam tarihindeki Bedir, Uhud vb savaşlar yersizdi. Oturup dua etmelilerdi.

  • Coppermine @coppermine

   @ali__ oooo süpeeer, konu sözle yapılan sözümona bir saygısızlıktan, ilk inananları öldürüp hayatı onlara zından eden kafirlerle karşı yapılan savaşlara kadar geldi.

   Yani diyorsunuz ki şuan hukuk yok, inananlar kafirlerce öldürülüyorlar, dua etseler de Allah onları dinlemiyor (haşa ben demiyorum, dua edip konuyu Allah’a havale etmek yerine savaşmayı önererek siz demiş oluyorsunuz ki bu açıkca küfre girer. Bedir ve Uhud savaşlarının iznini bizzat Allah vermiştir, Kur’an da da yazılıdır) ve savaşmalıyız diyorsunuz. Bravo! 😂😂😂 davanızı haklı göstermeye çalıştıkça battığınızın farkındasınızdır umarım.

  • Ali yıldız @ali__

   @coppermine ben sadece tepkimi gösteriyorum. Savaş örnekti. Yoksa asalım keselim demiyorum. Ama şartlar gerektiğinde savaş bile yapılıyorsa, tepkimi göstermek kadar doğal bir şey olamaz. Eğer tepki göstermiyorsam sorun vardır.

  • Ali yıldız @ali__

   @ali__ o insanlar oturup da dua etmedi sadece. İslamın ruhunu anlamadan olmaz. Yoksa uyuşuk bireylerin sayısı her geçen gün artar. Mesajımdan hoşlanmayanlar baksana nasıl da engelliyorlar. Tepkilerini gösteriyorlar. Saflarımız belli olsun. Sen neredesin. Ortada kalma sakın 🙂

  • Ali yıldız @ali__

   @coppermine “Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.” Müslim hadisidir. Hadi bakalım 🙃🙂

  • Coppermine @coppermine

   @ali__ tepki göstermek noktasında sizle tamamen hemfikirim. Tepki gösterilmesi gereken konulara karşı tepkili olmalıyız. O halde tekrar ilk mesajıma dönüyorum; “önceliklendirme”, tepki gösterilecek ve tepkimiz sonucunda da çözüm bulabilecek çok daha öncelikli ve gündelik hayatımızı doğrudan etkileyen konular halen var. Bunlara da tepki gösteriyorsanız gerçekten takdir ederim. Yok tepki göstermiyorsanız da son cümlenizi size hatırlatarak bu saygı çerçevesinde ilerlettiğimiz ufak yazışmayı bitireyim; “ Eğer tepki göstermiyorsam sorun vardır.”

  • Ali yıldız @ali__

   @coppermine benim öncelikli konum İSLAM' dır. Allah bu yoldan ayırmasın.

  • Agab @agab

   @ali__ allavvakbarrr yaa hak (ok sesleri)

  • Coppermine @coppermine

   @ali__ Hallac-ı Mansur’u da İslam’ı önceliklendirip, İslam yolundan ayrılmayan mü’minler katletmişlerdi… Görünenin arkasınındaki gerçeği bazen görmek zordur. O yüzden tepki göstererek -örneğin- yanlış olan 130%’lik Elektrik zammını düşürtebilmek için mücadele vermek ve başarırsak milyonlarca müslümanın bu tepkimiz sayesinde daha kolay bir hayata kavuşacaklarını bilmek de benim İslam inancıma göre önceliğimdir 😉

 • ozmo @ozmo

  engellendin bir daha görüşmemek üzere

Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorum da. Tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Telefonumun ekranı kırılmıştı bir tane telefon tamircisine götürdüm. İyi gibi görünüyordu iş yerleri falan. neyse almaya gittim telefonu kapağın kenarlarında biraz yapıştırıcı dışarı çıkmış ama çalışıyor sorun yok. Evde kulaklığı takmak istediğimde kulaklık yerine oturmuyordu. Çünkü üst çerçeve biraz yukarıda kalmış,(mm düzeyinde de olsa etkiliyor.) Bir kaç gün sonra gittim telefonu yaptırdığım yere. Anlattım durumu. Ama kabul etmiyorlar. Neymiş efendim olmazmış öyle şey.. Kulaklık girişinin ekranla alakası yokmuş. Baktım kadın doktor ameliyat örneği falan veriyor. Sanırsın ilk defa telefon gören birine telefon anlatıyor. Bİr daha tekrar ettim. Bakın yerine tam oturmuyor diye. Tersleye tersleye aldı telefonu cımbızla kulaklık girişine falan bakıyor. Sen önce terslemeden konuş bakalım dedim. Demez mi sen beni tersliyorsun gibi sözler. yanındaki kadın çalışan da aynı kafada. Haksız da olsak haklı gibi konuşacaz mantığındaki esnaf bunlar. Ver telefonu diyorum yok bakacam diyor hala. Kadın bildiğin ezerek pisikolojik üstünlük sağlamaya çalışıyor. Hanfendi ver telefonu dedim. en sonunda verdi. ama nasıl sinir etti beni anlatamam. sövsem adam yerine geçecek. Sen bu dükkanı kapat sen gibileri bu işi yapmasınlar dedim. Kudurdu orada hala bir şeyler zırvalıyordu. Kısacası insanlar hem yalancı hem iftiracı oldu mu kaçın oradan cevap bile vermeyin. İkinci el telefon ve telefon tamircileri her zaman tedirgin etmiştir beni. bu kez yaşayarak gördüm. Böyle de bir olay yaşadım bugün 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cgdincer @cgdincer

  Sadece telefoncu değil, elektrikçi kombici tesisatçı boyacı tamirci... gibi hiç bir çeşit esnafa güvenme.

 • Alptekin @alptekinck

  bizim insanımız genel olarak böyle. böyle olmayanı da koparmaya çalışan çok oluyor.

  • Ali yıldız @ali__

   @alptekinck tersliyor, cevap verip tepki gösterince de sen onu terslemiş oluyorsun. Yanımda şahit de yok. Kadının beyanı esastır maddesinden cesaret alıyor bence 😀 gerçi erkek de olsa aynı tipler bol miktarda mevcut.

  • Alptekin @alptekinck

   @ali__ memnuniyetsiz müşteri olunca rutin cevapları sıralıyorlar ya. bir ara n11den batarya almıştım yanlış yollamışlar, aradım yanlış ürün yollamışsın nasıl yapalım dedim. başladı ben niye sana yanlış yollayayım kargo ödüyorum bilmem ne saydı da saydı bir yanlışlık olmuş geri yolla diyor sonra da 😀 baktım ne dediğimin farkında değil geri yolladım geçtim.

 • Makineci @makineci

  Google Haritalar dan yorum yapıyorum ben genelde.

 • qubit @qubit

  Hata bizde:
  - Böyle bir şey olduğunda bir şekilde sinirimizi boşaltıp hayata devam ediyoruz. Ben de bir aile sağlık sıkıntısı sırasında acil telefonu yaptırtmak zorunda kaldım, rezil ettiler, gidip uğraşamadım. Vaktim yoktu, mazeretim vardı da sonrası?
  - Herhangi bir şekilde bu konularda bir düzen bir sistem kurulması için çivi çakmıyoruz. Bu kadar tüketici var. Milyonlarca. Kalkıp bir araya gelemiyoruz. Bilişim yayıncısıyız diyenleri zaten saymıyorum, onların kabahati daha da büyük.

  Bu nedenle koptuğu yere kadar gidiyor, kopuyor, hep beraber çekip duruyoruz. Ne yapabiliriz diye günlerce konu açılır hale geldiğinde zaten iş düzelecek.

  dipnot: mesele sadece esnaf usta kısmında değil. Avukattır vesairedir her sektörde sıkıntı var. Her yıl 20 bin avukat mezun oluyor. Kaçı iyi eğitim alıyor?

Evet, BİM' den

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Teknoseyirden de birileri trtHaber' e çıkmalı artık
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15