Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorum da. Tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Telefonumun ekranı kırılmıştı bir tane telefon tamircisine götürdüm. İyi gibi görünüyordu iş yerleri falan. neyse almaya gittim telefonu kapağın kenarlarında biraz yapıştırıcı dışarı çıkmış ama çalışıyor sorun yok. Evde kulaklığı takmak istediğimde kulaklık yerine oturmuyordu. Çünkü üst çerçeve biraz yukarıda kalmış,(mm düzeyinde de olsa etkiliyor.) Bir kaç gün sonra gittim telefonu yaptırdığım yere. Anlattım durumu. Ama kabul etmiyorlar. Neymiş efendim olmazmış öyle şey.. Kulaklık girişinin ekranla alakası yokmuş. Baktım kadın doktor ameliyat örneği falan veriyor. Sanırsın ilk defa telefon gören birine telefon anlatıyor. Bİr daha tekrar ettim. Bakın yerine tam oturmuyor diye. Tersleye tersleye aldı telefonu cımbızla kulaklık girişine falan bakıyor. Sen önce terslemeden konuş bakalım dedim. Demez mi sen beni tersliyorsun gibi sözler. yanındaki kadın çalışan da aynı kafada. Haksız da olsak haklı gibi konuşacaz mantığındaki esnaf bunlar. Ver telefonu diyorum yok bakacam diyor hala. Kadın bildiğin ezerek pisikolojik üstünlük sağlamaya çalışıyor. Hanfendi ver telefonu dedim. en sonunda verdi. ama nasıl sinir etti beni anlatamam. sövsem adam yerine geçecek. Sen bu dükkanı kapat sen gibileri bu işi yapmasınlar dedim. Kudurdu orada hala bir şeyler zırvalıyordu. Kısacası insanlar hem yalancı hem iftiracı oldu mu kaçın oradan cevap bile vermeyin. İkinci el telefon ve telefon tamircileri her zaman tedirgin etmiştir beni. bu kez yaşayarak gördüm. Böyle de bir olay yaşadım bugün 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • Alptekin @alptekinck

  bizim insanımız genel olarak böyle. böyle olmayanı da koparmaya çalışan çok oluyor.

  • Ali yıldız @ali__

   @alptekinck tersliyor, cevap verip tepki gösterince de sen onu terslemiş oluyorsun. Yanımda şahit de yok. Kadının beyanı esastır maddesinden cesaret alıyor bence 😀 gerçi erkek de olsa aynı tipler bol miktarda mevcut.

  • Alptekin @alptekinck

   @ali__ memnuniyetsiz müşteri olunca rutin cevapları sıralıyorlar ya. bir ara n11den batarya almıştım yanlış yollamışlar, aradım yanlış ürün yollamışsın nasıl yapalım dedim. başladı ben niye sana yanlış yollayayım kargo ödüyorum bilmem ne saydı da saydı bir yanlışlık olmuş geri yolla diyor sonra da 😀 baktım ne dediğimin farkında değil geri yolladım geçtim.

 • ahmet @ahmet0

  Bugün sanayiye gittim arabayı ustadan almaya sırada 5 6 tane araba vardı. Adam işini yapıyor ve iletişimi iyi. Diğerleri sinek avlıyor.

 • Makineci @makineci

  Google Haritalar dan yorum yapıyorum ben genelde.

 • qubit @qubit

  Hata bizde:
  - Böyle bir şey olduğunda bir şekilde sinirimizi boşaltıp hayata devam ediyoruz. Ben de bir aile sağlık sıkıntısı sırasında acil telefonu yaptırtmak zorunda kaldım, rezil ettiler, gidip uğraşamadım. Vaktim yoktu, mazeretim vardı da sonrası?
  - Herhangi bir şekilde bu konularda bir düzen bir sistem kurulması için çivi çakmıyoruz. Bu kadar tüketici var. Milyonlarca. Kalkıp bir araya gelemiyoruz. Bilişim yayıncısıyız diyenleri zaten saymıyorum, onların kabahati daha da büyük.

  Bu nedenle koptuğu yere kadar gidiyor, kopuyor, hep beraber çekip duruyoruz. Ne yapabiliriz diye günlerce konu açılır hale geldiğinde zaten iş düzelecek.

  dipnot: mesele sadece esnaf usta kısmında değil. Avukattır vesairedir her sektörde sıkıntı var. Her yıl 20 bin avukat mezun oluyor. Kaçı iyi eğitim alıyor?

Evet, BİM' den

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Teknoseyirden de birileri trtHaber' e çıkmalı artık
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Bugün kredi kartımdan 3 tl lik bir harcama yapılmış diye mesaj geldi bankadan. Steamgames.com dan alışveriş yapılmış. Hemen bankayı aradım kartı iptal ettim. Mobil bankacılıktan baktığımda ise 128 tl lik harcama yapılmış. Doğru bankaya gittim tabi hemen. Dilekçemi aldılar. Paranın 21 iş günü içinde iade edileceğini söyledi bankacı. Ayrıca hesabımdan 3 deneme yapılmış. Sadece bir deneme başarılı olmuş. Hatta benle ilgilenen bankacının kayınpederinden de yılbaşı gecesi aynı siteden alışveriş yapılmış.
Durduk yere iş çıktı. Bir de gittim bankada bunlarla uğraştım.
Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba sitede merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Kamera çekimini doğrudan bilgisayara aktarmak için hangi kabloyu kullanmalıyım. Canlı ders için de kullanılacak. Ayrıca video kayıtları da yapılacak. Kamera üzerindeki çıkışlar resimdeki gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

MESS teknoloji merkezi açılışında tableti getiren robotun düşmesinden korkanlar buraya 😁😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4-5 yıl kasmadan çalışacak tavsiye bilgisayar var mı? Ofis işlemleri ağırlıklı kullanılacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16