Yazılım

NVIDIA İstenmeyen Sesleri Kesiyor: RTX Voice Detaylı Testi

NVIDIA'nın beta olarak kullanıma sunduğu RTX Voice özelliğini detaylıca test ettik. Hem mikrofonu hem de hoparlörü filtreleyebilen Voice, klasik gürültü filtrelerinin ötesine geçmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • Temp 🔚 @temp

  Hiç abartısız şimdiye kadar gördüğüm en iyi mikrofon gürültü engelleme sistemi.
  Hakkaten Nvidia'yı tebrik ediyorum. Yine şaşırtmadı. Hep söylüyorum, her fırsatta dile getiriyorum; yazılım tarafı iyi olmayan her donanım çöptür.
  "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" sözünü bir kez daha uygulamalı olarak görmüş olduk.
  Teşekkürler @gamsizm

 • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

  Piyasada bir sürü işini daha iyi yapan uygulamalar var. Bu sadece hava sesi ile klavye seslerini engelliyor. Creative ses kartlarında oyunun sesini mikrofon sesinden çıkartıyor. Böylelikle oyunun sesi karşı tarafa gitmemiş oluyor. Her mikrofonla başarılı olmuyor. Nvidia böyle bir şey yaptıysa bunu geliştirmeleri lazımdı. Ama karşı tarafın sesini düzeltmesi iyi olmuş bazı insanların işine yarayabilir.

  Yıllarca hep oyunun sesini engellemeye çalıştım sonunda başarılı oldum. Kendi sesimin güzelliğini bozuyor ama işini iyi yapıyor. Bir tane test video su yükledim. Eğer ihtiyacı olan bir arkadaş olursa nasıl yaptığımı anlatan bir video daha hazırlayabilirim.

  https://www.youtube.com/watch?v=P8vWYNn4lZo

 • Alptekin @alptekinck

  Ses işlemede gpu kullanılabilmesi garibime gidiyor. Yüzde kaç gibi bir yüke biniyor gpu ölçen oldu mu?

 • onurkenan @onurkenan

  asmr videocuları, youtuberları yaşadı..

Adobe Spark Post ile Yaratıcı Hikayeler Oluşturun

Adobe'nin özellikle yaratıcı hikayeler yayınlamak isteyenler için tasarladığı hem amatörlere hem de profesyonellere yönelik uygulaması Spark Post'u Nur Aydoğan ile inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 39

FaceApp ile Yüzünüzü Değiştirin

FaceApp uygulaması, çektiğiniz fotoğrafı modifiye eden ama bunu birçok yazılımdan daha gerçekçi yapan bir uygulama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 60

Adobe Lightroom ile Fotoğrafları Telefonda Düzenleme

Nur Aydoğan ile yapacağımız fotoğrafçılık serimizde işe Lightroom ile başlıyoruz. Çektiğimiz fotoğrafları cep telefonunda Instagram için düzenleyerek başlıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 69

Silinen Dosyaları Kurtarmak EaseUS Data Recovery Wizard Professional ile İmkansız Değil

Sponsorlu İçerik

Aktif olarak bilgisayar kullanan herkesin en azından bir kere başına gelmiştir. İhtiyacı olan dosyalara ulaşamadığı gibi; bilgisayarın hiçbir yerinde bulamadığınız zamanlarda da büyük problem yaşadığınızı ve çaresizlik hissini tatmışsınızdır.

Özellikle bu dosyalar, özel günlerinizden kalma fotoğraflar, videolar veya diğer evraklarsa; üzüntünüz bir kat daha artacaktır. Teknoloji hep olumlu yönde geliştiği için, tamamen silmiş olsanız; Geri Dönüşüm kutusundan kaldırmış olsanız dahi, sildiğiniz dosyalar ulaşmak, artık daha kolay. EaseUS programı sayesinde, sizlerde sildiğiniz ve kaybettiğimiz tüm dosyaları Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan sorunsuz olarak kurtarabilir, yedek almadan yok ettiğiniz bilinçli veya bilinçsiz dosyalarınıza kavuşabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz kullanım şansını sunan, eğer yüksek boyuttaki dosyaları da kurtarmak isterseniz satın alabileceğiniz bir yapıya sahip olan EaseUS Data Recovery Wizard Professional Veri Kurtarma Programı sayesinde, sorunsuz dosyalarınıza ulaşmanız mümkündür. Rahat kurulum, anlaşılır basit bir ara yüz ve ihtiyaç duyduğunuz hıza kavuşmak için, sizlerde programı kullanabilirsiniz.

Nereden İndirebilirim?

İlk olarak programı indirebilmek için https://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/ adresine tıklamanız gerekecektir.

Siteye girdikten sonra, karşınıza çıkan ekranda yer alan “Buy Now” ya da “Free Trial” sekmesine tıklayarak, direkt ücretsiz indirme işlemini yapabilirsiniz. Daha sonra, Türkçe kullanım sağlayabileceğiniz EaseUS Data Recovery Wizard Professional dosya kurtarma programını edinmiş olacaksınız.

Programın Mantığı Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Programın temel mantığı, bilgisayarınızda bulunan dahili veya harici bütün disklerinizin içerisinde daha önceden bir dönem bulunmuş olan ve herhangi bir sebepten dolayı silinmiş olan dosyalarınızın listelenerek, aralarından seçeceğiniz dosyanın kurtarma işleminin sağlanmasıyla son bulacaktır.

 

Tamamen Türkçe dil desteğine sahip olan yapısıyla birlikte, kolayca anlayabileceğiniz bir tasarıma sahip olan EaseUS veri kurtarma programını kullanmanız için ilk olarak belirlediğiniz harici veya dahili diski seçmeniz gerekecektir. Yukarıdaki resim gördüğünüz gibi, istediğiniz sürücüyü seçerek, ‘’Tara’’ kısmına tıklamanız gerekecektir. Tara butonuna bastığınız andan itibaren, programın sol alt kısmında bir süre belirecek ve ortalama sürücünün silinen tüm dosyalarını bulması için geçecek süreyi sizlere verecektir. İhtiyacınız olan tüm silinmiş dosyalara ulaştıktan sonra, karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi ekran belirecektir.

Süre olarak belirlenen zaman geçtikten sonra, dosyaların liste şeklinde sizlere sunulmasıyla, istediğiniz dosyayı seçerek, ‘’Kurtar’’ butonuna basmanızla birlikte, son sildiğiniz alanda program veya verileriniz tekrardan belirecektir. Program öncelikle hızlı tarama yapmaktadır, isterseniz derin tarama işlemi yapıp daha uzun süre tarayarak daha fazla dosya bulunmasını ve nihayetinde kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu sayede, daha önceden kaybettiğiniz tüm dosyaları aynı ekranda görerek, sizin hatırlamamış olacağınız anlık ihtiyaç duyacağınız bütün verilere de erişmeniz mümkün olacaktır. EaseUS, tamamen stabil çalışma mantığı, düşük boyutu ve doğru sonuç vermesiyle birlikte, ihtiyaç duyduğunuz en iyi sonuçları sizlerle buluşturmaktadır. Hayal olan veri kurtarma işini, gerçek mantıkta yapması da cabası! Profesyonel olarak çalışabileceğiniz, ilk etapta toplamda 500 MB veriyi ücretsiz olarak kurtarabileceğiniz gibi; PRO sürümüne geçtikten sonra, istediğiniz kadar veriyi sorunsuz olarak kurtarabilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş

Yazılımcı Bilgem Çakır İle Sohbet - Bölüm 2

Microsoft, Amazon gibi dünyanın en saygın firmalarında yazılım geliştirme konusunda çalışmış deneyimli bir geliştirici olan Bilgem Çakır ile yazılım geliştirme üzerine sohbetimize devam ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 43

Yazılımcı Bilgem Çakır İle Sohbet - Bölüm 1

Microsoft, Amazon gibi dünyanın en saygın firmalarında yazılım geliştirme konusunda çalışmış deneyimli bir geliştirici olan Bilgem Çakır ile yazılım geliştirme üzerine sohbet ediyoruz. İki bölüm halinde yayınlayacağımız bu söyleşinin ilk bölümüyle karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 46

Windows'tan Apple'a, macOS Sierra incelemesi

Apple Macbook Pro incelememizde söz verdiğimiz gibi, şimdi sıra macOS incelemesinde. Hamdi üç aylık kullanımdan sonra Windows ve Linux ile de kıyaslayarak macOS'u değerlendiriyor.

Video adı geçen uygulamalar:

- NTFS dosya sistemi desteği için Fuse for MacOS
- Gizli dosyaları göster göstermek için Funter
- Çeşitli Finder geliştirmeleri sunan TotalFinder
- Sanal makine üzerinden Windows çalıştırmak için Parallels
- Sistemin uyku moduna geçmemesi için Amphetamine
- Spotlight'a alternatif Alfred
- Terminal'e alternatif iTerm2 ve Oh My Zsh eklentisi
- SSH üzerinden dosya sistemi bağlamak için Forklift 3
- Pencere yöneticisi Spectacle
- Pil sağlık durumunu göstermek için coconutBattery

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 167

Android'ten iOS'a geçiş deneyimleri

Apple iPhone 7 Plus bölümlerimizin ikinci videosunda, Android'ten iOS'a geçen Hamdi bize bu geçişin artılarını ve eksilerini anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 155
 • Mami01 @mami01

  Xiaomi Mi 6 çıktığında iPhone 7nin sağlam bir rakibi çıkacak talipliside çok olduğu için ben kolay kolay unutulacağını zannetmiyorum eğer sektöre sağlam demir atarsa telefon fiyatları konusunda düşüş olacaktır ':)) @gamsizm @hkellecioglu işte ozaman teknoseyirde bu telefonu görmek isteriz ':))

 • Ka-Ching @ka-ching

  Nedense bazen aklıma aşağıdaki karikatür geliyor. 😀

  Atışmaların ülke sınırları dışında da yaşandığını bilmek tuhaf bir mutluluk veriyor insana:

 • Can Krmz @cnkrmz

  @hkellecioglu ios'ta led ile ışıklı bildirimi açabilirsiniz. videoda yok demişsiniz bunu atladınız sanırım. @gamsizm

 • Mustafa @mkyb

  @farazicosmos
  Kulaktan duyma bilgiler ile konuşmuşsunuz.

  1. Her ayar menüsünde sürekli orta tuşa basıp çıkmaya gerek yok. Sol taraftan tutup ekran baş parmakla çekerseniz hemen geri gidecektir illa sol üstteki butona tıklamaya gerek yok.
  2. Bilgiayardan fotoğraf ve video atmak için ek yazılım yüklemeye gerek yok. Bilgisayara bağlayınca otomatik olarak Android telefonlar gibi gözüküyor. İstediğiniz fotoğraf ve video dosyasını alabilir, kopyalayabilirsiniz.

Unity motoru ile örnekli mobil oyun yapımı

Levent Alpsal ile başladığımız mobil oyun yapımı video serimizde sıra Unity ile bir oyun yapmanın örneğinde. Bu sayede hem Unity'i tanıyacağız hem de oyun yapımının zorlukları ve kolaylıkları ile ilgili fikir sahaibi olacağız.

On Saniye - Top Oyunu : Android - iOS

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 72