Şu madde yeterince açık değil mi? Bence açık ama sizin de görüşünüzü alayım. Beraber koyduğumuz bir kural olduğu için soruyorum. Belki iyi ifade edememişizdir, değiştiririz.

'Sosyal Ağ içinde din ve siyaset konuları, düzenlediğimiz anket sonucunda alınan ortak karar doğrultusunda, açılmaz. '

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Private Joker @stanleykubrick

  Bazıları 'amacım siyaset yapmak değil ama' tarzı gönderiler paylaşıyor.Bu tarz paylaşımlar eninde sonunda yorumlarla siyasete kayıyor.Bence ucu buna uzanan ne varsa yasaklanmalı.Gerçi kuralda da siyasete dair ne varsa diyor ama,bilemiyorum başka türlü nasıl yazılabilir bu kural.

 • ISA @isasntrk

  Elimizden geldiğince hem kendim uymaya çalışıyorum hem de arkadaşlarımızı uyarıyoruz 🙂 yoksa buralar dallasa döncek yakında

 • likeable @likeable1

  Çok doğru ama son günlerde iyice arttı. Tamam ben de bir kaç camii paylaştım ama son günlerde baya arttı hele siyasi...

 • turker @turker

  bazı konular siyasete kayar ister istemez. birisi çıkıp tesladan iyiyiz derse, ne yorum yaparsan yap siyaset olur. ne olacak bu durumda ?

  • ISA @isasntrk

   Burda ana paylaşım konusunda bahsediliyor yorum kısmında tek tek silme işlemi oluyor 🙂

  • turker @turker

   ben de ana konudan bahsediyorum. "birisi" tesladan iyiyiz diyor ve haber sitelerinde manşet oluyor. bunu teknolojik haber olarak değerlendirip burada paylaşsam ama o "biriyle" aynı görüşte olmasam siyaset olmuyor mu? bence oluyor.

  • Paralelport @paralelport

   Ne mi olacak? Site trafik kaybedecek. Bu kadar basit.
    
   Bu iş siteyi kuran arkadaşların da müdavimlerin de çözebileceği basitlikte bir şey değil. Oturup üzerine çalışılması lazım. Çalışmaz isen kaçınılmaz olarak turuncu site, ekşi gibi siteler büyürken bunlar ufalacak. Gerekiyorsa avukat-akademisyen gidip görüş alınması gerekirken kaçarsan para da senden kaçar. Youtube yorumları maalesef artık siteye gelen yorumlardan daha kaliteli.

   TR'de siyasetin girmediği teknoloji konuları ile site içeriği hazırlarsın da çıkan şey Chip dergisi kapağı olur. Kimseye satamazsın.

   Tesla çok güzel örnek. Bir iki tane daha vereyim. Binali'nin başbakan olma ihtimali. Türksat müdürünün değiştirilmesi (bununla site bile kapanır). Aşağıda kimlik bilgileri çalınması vakası hatırlatılmış.

   LP'nin TS'ye mesaj atmaması gibi bu sorun da siteye zarar veriyor. İleri tarihe ertelemeden bu konuları ele almak şart. Tecrübeyle sabittir, uçağı kaçırdın mı yetişmesi zor oluyor.

  • turker @turker

   bence yapmak istedikleri AEA gibi youtube kanalı olmaktan öte değil(di).site onlara ek yük. site kurup, toplululuk oluşturunca ne oluyor, reklam şirketleri sıraya mı giriyor. gereksiz ek yük işte...

   uğraşıp herkese özel akış yapmışlar. gözünüze takılanı engelleyin gitsin. aaa siyaset konuşuyorlar, aaaa sövüyorlar demeyi de manasız buluyorum. millet twitter gibi bir "akış" istediğinden kimseyi engellememe meyilinde.

  • Paralelport @paralelport

   Başlangıçta iyi niyetleri olduğuna eminiz, kendilerinin beyanatları hala YT videolarında duruyor., Sonuçta bu ekibi hafife almayın: Türkiye'nin en deneyimli 3 kişisi bir girişimde bulunuyor. Levent-Murat-Hamdi. Barcelona gibi takım. Geçmiş girişimleri ticari olarak başarılı olmasa da yeni platform ve dediğim gibi yılların birikimi.

   Ki başarısız bir sene geçirmiş olsalar bile sadece bardak satışı ile bir potansiyele hitap ettiklerini kendileri de gördüler. İnsanlar gelip destek oldu. Bu site için kafa yorarlarsa sosyalin ilk günlerindeki heyecanın geri dönebileceğine eminim. Bir dost olarak kendilerini de bu yüzden uyarıyorum: bu 15 yıl önceki yasak mantığı ile ancak kendi ayaklarına sıkmış oluyorlar.

   Binlerce çözüm yolu var. TR'deki hukuki sorunlar vs bu sitenin güç kaybetmesi için mazeret değil. Sosyal platform olarak ciddi gelir getirebilir. TR'de para kazanabilecekleri çok rota var. Örneğin sadece Otoseyir'den ciddi kazanç elde edebilirler. Ama tabii kendilerinin bileceği iş. İnançlarını kaybederler, güçleri kalmamıştır, bin tane troll mesajı silmekten gına gelmiştir, işine karışamazsın. Sadece üzüntümüzü belirtebiliriz o kadar.

 • İzzet Demir @izzetdemir

  Şöyle yazsak nasıl olur?
  "Ortak karar almak amacıyla düzenlediğimiz anket sonucunda; sosyal ağ içinde din ve siyaset konuları açılmaması kararı alınmıştır."

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  Performans arttırıcı ilaç tavsiyesi isterken müdahele etmediğiniz insanlar, siyaset de konuşur din de. Hatta bunlar dışında hiç bir paylaşım yapmaz. (Ha ben paylaşmıyor muyum paylaşıyorum, baktım durum altında iş çığırından çıkınca kendim kaldırıyorum zaten durumu.)

 • Onur Eryilmaz @onurery

  Türkiye sınırları içerisinde maalesef ki siyaset ve din ülkenin büyük bir kısımı için tabu halini aldığı için bu tür konular açan ya da buna cevap verenler yadırganıyor. Yani bir insan Amd, Intel 'den daha iyidir dese, yine tartışma çıkıyor lakin Amd ya da Intel kimsenin babasının malı olmadığından tartışmalar farklı boyutlara ulaşmıyor, ama sen adamın inandığı dini ya da siyası görüşünü eleştirir isen olay insanlık dışı yerle varabiliyor, bunun en büyük nedeni de herkesin siyaset ve din hakkında en iyi bilgiyi biliyor olmasını sanmasından kaynaklanıyor.

 • Player 1 @player-1

  Madde açık zaten. Bile bile yazıyor. Aynı şikayetten kaçıncı banı oldu bu.

 • Ahmet @dangerlord63

  gayet açık , ancak bence bu kurallar görünür bir yerde değil.Kendi adıma konuşuyorum , devamlı takipçi olmama rağmen bu kurallar sadece sosyal ilk oluşum zamanında koyuldu ve ondan beri sitenin hiçbir köşesinde göremedim.Belki de biraz daha göz önüne koyulmalı ..

 • Ömer @yesil

  @gamsizm teknoloji dışında şeyler de çok fazla oluyor o konuda da bi kural olmalı veya var mı nerde yazıyor kurallar?

 • Hado @hado

  Din neyse de siyasetin sınırı o kadar keskin değil. Ucundan da olsa teknolojiye kayıyor.

 • Fırat ➕ @frt

  Yeterli yaptırım yok. Aynı kişi defalarca siyasi paylaşım yapıyor ama hala burda.

 • "Bilal ÖZTÜRK" @gfbilaloztrk_68

  TS"nin gerçek üyelerinin böyle bişey yaptıklarını yada yapacaklarına ihitmal vermiyorum. Keşke insanlar buranın bir teknoloji sitesi olduğunu ve de öyle kalacağını anlayacak bilinçte olsalar da kurala falan gerek kalmasa..

  Yeni üye olanların biraz daha yakından takibedilmesi ve bi kaç kişiyi de takip için seçip onlardan da yardım alınması olabilir sankiii..

  Not= Siteyi yıllardır takibediyorum ama bende yeni üye oldum durum ve yorumlarıma bakılabilir. En ufak siyasi bişey varsa kendim çıkarım.. Her şey TS için

 • Ferhat @berbat-ferhat

  Şu şekilde de yazılabilir: "Site kullanıcıları arasında yapılan sosyal ağda paylaşılacak içerik hakkındaki .... tarihli anketin sonucu, site yönetimi tarafından da kural olarak kabul edilmiştir. Bu doğrultuda sosyal ağda dini ve politik içerikli konu açılmaz, yorum yapılamaz."

  Yasak kelimesini özellikle yazmadım, sanırım siz de öyle yapmışsınız? Benim anketten de haberim yok bu arada 🙂

 • Ela @ela

  Milli denilen projeler siyasi değil mi? Çıkan yasaları konuşmak siyasi değil mi? Doların inip çıkması bile siyasi gelişmelere bağlı. Burada aylarda edward snowden konuşulmadı mı? Onun anlattıklarıda siyasi olaylar değil miydi? Panama belgelerine ne demeli? Kusura bakmasın kimse ama herkes işine geldiği gibi anlıyor herşeyi.

  Ha birde dini paylaşımda yasak denmiş o zaman kandil ve bayram mesajlarıda yasaklansın onlarda dini içerik. Ben noeli kutladığımda mesajım silinmişti. Demek herşey müslümanların lehine çalışıyor. Herşey iki yüzlülük olmuş bu dünyada. Neyse saat 12 olmuş yarın erken kalmam lazım. Cevaplarımı yarın yazarım artık.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Teknoloji ile alakalı ise zaten biz de konuşuyoruz. Yüzde yüz sıyrılmak mümkün değil. Snowden konusunda da mesela devletlerin bizi nasıl izlediğini hep konuştuk.

   Panama belgesinde teknoloji ile ilgili bir şey çıktığında konuşuruz.
   Kuralda yazdık dini bayram kutlamak yasak değil diye sizin konu niye silindi bilmiyorum ama kesin yine bir olay çıkmıştır. yoksa Noel kutlanmasında bir sakınca yok elbette.

  • Ela @ela

   Zaten benim siyasi diye silinen yazılarımda teknoloji var. En son silinen mesajımda anket için açılan siteyi vermiştim. Birileri web sitesi yapmış bende eleştirdim niye başka aday yok diye. Hükümetin çiftçiyle ilgili teknolojiden alakasız birşey paylaşsam anlayacağım ama işte illaki teknoloji yada bilim ayağıda var konularımda.

   Mesela zamanında çok tartışılan bu video
   https://www.youtube.com/watch?v=1HrZsuOah3g

   Bence gayet teknolojik bir haber ancak aynı zamanda da siyasi. İki ülkenin halini göstermesi sebebiyle de güzel bir örnek. Hani malzeme ortada. Böyle cahil insanlar ile ülkecek herhangi bir teknolojik ayda bilimsel gelişme ben beklemem. Olsa zaten 100 senedir olurdu.

   Noel yazımda da yorumlar gelmişti altına ancak küfür yada hakaret olmadığı sürece tartışma olabilir ben ondan rahatsız olmam zaten niye tartışmaktan rahatsız olunur onuda anlamam. Sadece noele özel demiyorum tabi bu tartışma konusunu. Dünyadaki her konu tartışılabilinir olmalı. Ha diyelimki birisi küfür etti. Yine komple mesajın silinmesi yanlış. İlgili kişinin mesajı silinsin.

   Ne yazık ki bizim gibi ortadoğu ülkelerinde şakşakcılık modadır. Batıdaki gibi biri eleştirdi mi hemen saldırıya geçilir. O yüzden bu topraklar omurgasız kişilerin yalakalıkları ve onların yarattığı hayal dünyası var. Birileride o hayal dünyasından uyanmak istemiyor.

 • Ofpoyraz @redmaner

  Ben de son zamanlarda sıkılmaya başladım siyasi içerikten. Önemli makamlardaki kişilerin yaptığı her türlü ifadeyi eleştirme çabası oluşmuş. Katıl katılma bunu kimse sorgulayamaz. Ama bunu burada paylaşmak bence de sitenin amacına ters bir şey.

 • tolga d. @tolga-d

  Bu cahil halk tartışmayı bilmiyor diye her şeyi yasaklamak gerekir bu tarz mantıkla. Ben sürekli görüyorum microsoft-linux, apple-antiapple kapışmalarını, o konularda da oldukça saçma tartışmalar olabiliyor onları da mı yasaklamalıyız? Ayrıca eğer herkes kendi akışını oluşturacak deniliyorsa kısıtlama getirmenin mantığı nedir? Beğenmeyen engeller geçer. Fikir belirtmenin bir anlamı yoksa bırakın akış aksın gitsin. İnsanlara kısıtlandıkça kendini ifade edemeyen, düşünemeyen, sorgulamayan, tartışamayan bir nesil yetişiyor. Cinsellik yasak, siyaset yasak, dini sorgulamak yasak, ne serbest, sizler bizlere neyi uygun görüyorsunuz acaba? Neymiş çoğunluğun aldığı kararmış, bu ülke de çoğunluğun seçtiği insanlar tarafından yönetiliyor ama halimiz ortada, öyleyse boyun eğip her şeyi kabullenelim değil mi? Ayrıca LP, ve Can'ın sıklıkla siyasi konularda yaptıkları dokundurmaları çokça gördük imam cemaat ilişkisi kurmaya gerek yok sanırım. Yasaklamalar hiçbir olayın çözümü değildir. Benim düşüncem iyi bir denetim mekanizması olmalı ve herkes düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli, tartışabilmeliler. Yasalara aykırı durumlar oluşursa herkes gereğini yapabilir o konuda bir problem olacağını sanmıyorum.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Doğru da bunların eğitim öğretim yeri TeknoSeyir değil okul. Bizim böyle bir misyonumuz yok. Bahsettiğiniz konularda da kavga çıktığında konuları sildik. Burada ortak payda teknoloji. Din, siyaset ya da ırk değil. Bu konularda anlayışlı olmayı bir gün öğrenirse insanlar ve biz bunu görürsek, imkansız diyebilirim, kurallar değişir.

  • tolga d. @tolga-d

   Bence hepimiz çevremizden sorumluyuz diye düşünüyorum. Okulların ve her türlü kurumun durumu ortada. Ayrıca şunu söylemek istiyorum bizlerin sizi sevmemizin, desteklememizin en önemli sebepleri sorgulayan, dik duran, eleştirel bakıp görülmeyeni gören insanlar olmanızdandır. Yoksa konu sadece teknoloji olsa çok farklı alternatifler var ama sizde farklı bir şeyler olduğundan bu kadar değer görüyorsunuz. Bence sizin sorumluluklarınız sandığınızdan çok daha fazla. Toplum olarak olabildiğince ayrıştık zaten bari burası farklı olsun burada insanlar konuşup, tartışıp fikir alışverişi yapabilsin. Kurallar yine olsun ama bu kurallar fikirlerin önünü kesmesin. Ben bu siteyi sadece teknoloji sitesi olarak görmüyorum, sosyal olayı olduğundan beri başka sosyal ağlara bakma gereği duymamaya başladım, burası zaten yeterince doyurucu. Denetimli özgürlük emin olun sizi daha ilerilere götürecektir. Ha derseniz ki burada sadece teknolojik paylaşım olacak ona saygı duyarım ama o zaman da teknoloji hariç hiçbir paylaşım olmaması beklenir.

  • logiclaw @logiclaw

   Din dogmadır, kabuldür. Kabül edilir ya da ret(kabül etmiş olana göre inkar) edilir. Din kişisel bir özgürlükse toplumsal alanda açıktan sorgulayamayız; çünkü bu, kabül etmişin kişisel özgürlüğüne müdahaledir. Kabül etmiş olanın reddetmişin değeri olan inanmamayı sorgulaması da reddetmişin kişisel alanına müdahaledir.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Onlar zaten serbest. Ülkenin teknoloji rotasını siyasiler belirliyor. Teknolojiye onlar bulaşırsa biz de bulaşırız 🙂 Misal şu an internetin kotası bile siyasi bir konu. İnternet yasakları siyasi konu. Ama tartışmayı teknik düzeyde tutmayı beceremeyip 'bu hükümetin zaten neyi doğru ki' diye girince konu oradan kopuyor. Halbuki ayakları yere basan teknik bir eleştiriye zaten slogan atarak kimse cevap veremez.

 • RebornChild @rebornchild

  Bunu tartışmanın bence bir anlamı yok. Bizim insanımız bir platformu amacı dahilinde kullanmayı pek benimseyemiyor kanaatimce. Alan adına bakıyorum TeknoSeyir diyor. Yani teknoloji izlenen yer bir nevi. Bu platformda ırk, dil, din ve siyasetin ne işi var. Burası o konuların yeri değil. Elimizin altında Google var. Öyle ortamlar lazımsa aratıp, bulup, kullanabilir herkes. Adamlar arama motoru yapar, bilmediğin birşey olursa ara diye bizimkiler her siteye girmek için onu kullanır (sitenin adresini bilsede bilmesede). Sosyal ağlar çıkar ortaya, kurucusu der ki bu platformun amacı dünden bugüne tanıdıklarınızı aratın bulun iletişim kurun. Bizimkiler gelir bu sosyal ağı, nerde ne yediklerini, ne içtiklerini yazmak için kullanır veya özlü sözler paylaşır sürekli. Gözünüzü seviyim bu mantaliteye bir dur deyin. Bizim ırk, dil, din ve siyasetten ayrı daha çözmemiz gereken çok sorunumuz var. Şuan verdiğim örnekteki gibi teknoloji ile alakalı sorunlarımızı burada tartışıp çözelim. Belki sonra diğerlerine de sıra gelir.

 • Emre @emre64

  https://teknoseyir.com/durum/495467 Böyle bir yazıya bile "saçma sapan bi yazı olmuş. her şeyi iç içe alakasız şekilde bağlamışsın." diyenler varken, teknik bir yazıya her türlü cevap gelir.Sadece bir şeye açıklık getirmek istemişken bile böyle ağır bir ithamda bulunuyor insanlar.

 • wilhem @wilhem

  @gamsizm Bunun nedeni ülke olarak siyasi yatkınlığımızın yüksek olması sanırım. Siyasetçilerin ülkemizde diğer ülkelerin aksine bilim adamlarından daha fazla tanınır olmasından ve siyasetin artık günlük hayatın bir parçası haline gelmesinden kaynaklanıyor. Avrupa gazetelerine bakarsanız kendinizi siyasi bir içerik bulabilmek için çaba gösterirken bulabilirsiniz. Bizde gazetenin 24 sayfasının 20'si siyasetçi dolu. Ama teknoloji projeleri siyasiye kaydırılmadan gayet konuşulabilir. En basit bir tartışmayı bile umarsızca dini, siyasi eksene çeken insanlar var. Ben şahsen dini ve siyasi konuların tamamıyla yasaklanması taraftarıyım. Zaten tek bir moderator ile yürüyen bir sosyal ağın yükünü bir de siyasi ve dini konular ekleyerek arttırmak sizin için de bizim için de mantıklı değil.

 • Emre @emre1393

  İşe siyaset girince hep kavga çıkıyor, her yerde bu böyle, fb, twitter, ekşi, dh.... kaşla göz arasında kavga çıkıveriyor. Tabi meclisteki gibi tekme tokat girişemeyince tehdit küfür başlıyor.
  siyaset isteyen twitter'da kapışsın.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Evet doğru söylüyorsunuz. Ama gidip de hadis vs paylaşan adamın paylaşımı silinmeyince de sitenin tutumunun ne olduğunu konusunda kafam karışıyor.
  Keza bilimsel bir haberi paylaşan arkadaşların yazılarının altına dini yorumlar yapıldığı için tüm paylaşım siliniyor. Oradaki bilim haberi de gidiyor. Açık söylüyorum bunları görmek ben ve bazı arkadaşlarımı siteden uzaklaştırdı.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Bu tur konularda tartisma cikma sebebi egitimsizlik evet ama bir de insan dogasinin etkisi var.
  Sokakta, carsida, evde, hatta yatakta siyaset konusuyorken insanlar, buralara da sicramasi normal.

  Sorun hep ben hakliyim, hep sen haksizsin da yatiyor.
  A partisi hirsiz, B partisi dinsiz, C partisi Fasist, D partisi terorist, E partisi falan filan...

  Insanlar olarak gudulmeyi, yonlendirilmeyi, baskalarinin kafasiyla idare edilmeyi cok seviyoruz.
  Bir lider gelir pesinden koyun gibi gideriz, "mee" "mee" dolasiriz cevresinde, onumuze atilan otlarla idare ederiz.

  Aslinda butun siyasiler kirlidir, siyasetin kendisi bir defa kir ve pisliktir.
  Insan ruhunu kirleten, barisi kokunden dinamitleyen bir illettir.
  Sadece parti olarak degil guncel hayatimiz bile siyaset, her seye bir kusur, her seyin altinda bir capanoglu aramak, herkesi kotu dusunmek uzere kurulu hayat dongumuz.

  Olani oldugu gibi gorup kabullenmek, var ise zararlarindan kacinmak varken olani olmadigi gibi gormek ve gostermek daha cok tercih edildiginden uzlasma yollari her zaman kapali.

  Bir vatandasin kaderi "evet/hayir" pusulasina bagli, destekledigi siyasi parti basa gelmediginde baslar her turlu kavga ve tartismalar.

  Insanlar birbirlerine "ocu, bucu, sucu" demek yerine, gel arkadasim ortak yasamanin bir yolunu bulalim demektense gel seni de bizden yapalim demeyi tercih ediyor, kabul etmezsen dusmansin.
  Bu tartismanin, iki hatta butun taraflari icin de gecerli.

  Din de yine ayni, su andaki hayatimizda inanc en degerli ticari meta.
  Piyasasi hic eksilmez, para birimi de kan ve savastir...
  Insanlar inandiklari tanri adina kafa kol bacak kesmeyi erdem sayiyor, oysa inanc kisinin kendisini baglar.
  Inananlar inanmadiklarini asagilamayi, hor gormeyi de cok sever...
  Inanmayanlar da inananlarla dalga gecer...
  Boyle ironik bir eblehligin ortasinda kalmistir insanlik...
  Sanki boyle kutsal bir emir var...

  Insanlar sevmeyi unuttu, saygi gostermeyi unuttu, sabretmeyi unuttu...
  Sevmek asik olmak demek degildir, saygi duymak eziklik degildir, sabretmek aptallik degildir.

  Biz bunlari yapamadigimiz icin siyaset, din, felsefe konusamayiz.
  Laubalilik ve ukalalik yaparak laf sokmak gunumuzu eglenceli gecirtir, haddimizi bilmek enayilik demektir.

  Yol vermeyen birine kufretmek, macta istedigimiz gibi yonetmeyen hakemi dovmek, hayat kurtaran doktorlari oldurmek yada yaralamak, yasadigimiz cevreyi hayvanlarin bile asla yapmayacagi bir sekilde kirletmek, ogretmenlerin ogrencilerine yanlis muamele etmesi, ogrencilerin egitimle dalga gecip ogretmenlerine saldirmasi, yakinlarin canina, malina hatta mahremiyetine goz dikmek...

  Iste bunlar insanligin gunluk ugrasilari...

  Cok mu acimasiz oldu bu yorum?

  En son ne zaman gazete okudunuz...

  @gamsizm TS'yi temiz ve sakin bir halde tutmak istiyor, olmasi gerektigi gibi Teknoloji konusalim istiyor.
  Hakli mi?, Hakli...
  Ama siyaseti baska turlu olsa konusabilirdik demek bile bir yonde siyaset egilimi bana gore...

  @gamsizm yada baska bir idareci siyaseti yasaklamayi ankete bile almamali, siyaset pis ve igrenctir.
  Her zaman kokar, hastaliklara sebebiyet verir...

  Belki biraz agir bir elestiri gibi gorulebilir ama malesef gercek bu...

  Hic birimizin siyasete ihtiyaci yok, insanlar bunu asla anlamayacak gibi duruyor ama olur da bir gun anlarlarsa gozleri acilacak ve butun siyasilerin bulunduklari bataklik ortaya cikacaktir.

  Ihtiyac olan seyler basittir:
  Saygi, sevgi, hosgoru ve sabretmek.

  Gerisi kendisinden gelir...

  • logiclaw @logiclaw

   Yazdıklarınıza -günümüz Türkiye siyasetinin manzarası bağlamında- katılırım. Ancak siyasetin aslen kirli olması gerekmiyor, nasıl ki kötü tüccar insanı çarşı pazara çıkmaktan kaçınır hale getiriyorsa çağımızda da din sunumu ve siyaset sunumu yapanların çoğunun hali kötü tüccar gibi; dinin ve siyasetin de, ilgililerinin de topyekün çirkin ve uzak durulası olduğunu söylemek insafsızlığına kapılmamak gerek.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @logiclaw
   Gunumuz Turkiye'sinde de kirli, gecmisteki Turkiye'de de kirli idi.
   Siyasetin temiz oldugu bir ornek dahi yoktur...

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  TS IRC server da acildiginda tadindan yenmez artik 🙂

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Yeterince açık. Ben gördükçe paslıyorum.

 • Hado @hado

  Daha sünnülikten ileri gidememişken, ataistler,Yahudiler falan iyice hayal bizde.

 • Mehmet @mehmet

  çözüm çok basit; msj gönder butonunun yanına bir adet siyasi içerik tik kutusu konur, akış içinde bir adet de haber kutusu konur, herkes profilinden seçer isteyen haberi açık seçer profilinden otomatik bütün herkesin attıgı haberler düşer, isteyen siyasetı kapalı konuma getirir bu sayede siyasi içerikten rahatsız olanlar veya normal akışta çıkmaz sıyasi akış tiki olanlar isteyenler görür sadece kavgada burada biter, bu bahsettiğiniz #akış vs tag lar de işe yarıyor ama biraz daha profesyonel olur hep bahsettiğinz kişiye özel akış daha da oturmuş olur, ve bence eksik savunma sanayi, uzay, fizik bilimleri vs gibi tik kutularıda olabilir güzel bir herkesin kullanacagı profesyonel bir akış çıkmış olur bir düşünün bence. @gamsizm @hkellecioglu

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  size pasladıklarımızı şutlayın yeter. her şey açık

 • muakco @muakco

  Ülkeyi yönetenlerin teknoloji ile ilgili haberlerini eleştirmek siyasi, Tübitak onaylı salavat tarzı haberleri eleştirmek dini ise biz ne siyasi ne dini yazılar yazıyoruz. Teknolojinin içine din ve siyaset konularını başkaları ekliyor biz sadece gördüğümüzü yazıyoruz ve eleştiriyoruz. Burada kimsenin sıfırdan siyasi veya dini bir şey yazdığını görmedim. Belki bana denk gelmedi bilemiyorum.

  Bir de teknoloji de siyaset gibi hayatımızın her alanına girdi. Kimlik bilgilerimizin çalınması sadece teknoloji ile ilgili mi yoksa siyasi bir şey mi? Doların artması teknoloji tutkunu bizleri etkilemiyor mu? Bunları parti düzeyinde olmadan genel bir eleştiri getirdiğimizde dahi çoğu kişiye göre X parti eleştiriyor algısı çıkıyor. Bu algıyı yaratan biz değiliz teknolojinin içine din veya siyaset sokan biz değiliz ama yasaklar gene bize. Bu kuralın ince elenip sık dokunarak tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu da siz değerli Teknoseyir yönetimine düşüyor. Sosyal ağ olmanın sancısını çekiyor gibiyiz umarım hiçbir düşünceyi dışarda bırakmayız.

 • Kenan Baysal @baysalkenan

  siyaset görmek istesem ekşiye giderim, trol görmek istesem twitera giderim, akraba görmek istesem facebook'a giderim, goygoy istesem inciye giderim. bırakın teknoseyir, teknoseyir gibi kalsın

 • Mobilite @mobilite

  Siyaset? Tarih ne yazdıgını blmesi mi? , biz burda aveya b kişi ne yapmış değil biz ne yapıyoruzu tartışıyoruz.buda suç sayılır mı? Bilimde nasıl ileri gideriz? Demek mi suç yapıcı eleştiri yapmak mı suç?. Sizi suçlu düşürmek degil neredeyiz ne yapıyoruzu seviyeli bir şekilde tartışıyoruz. @gamsizm

 • PCMODTR @pcmodtr

  sitenin ismine bakıp konuyu anlamayan varsa içerik değil kişinin algılama kapasitesi sorgulanmalı

 • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

  Madem maddeler açık, şunuda ayrı başlık açmadan bu konunun altına yazayım...

  Aşağıda ki maddede açık değil mi? @gamsizm

  "Küfür, hakaret, aşağılama, alay etme v.b.
  TeknoSeyir ve Sosyal Ağ kullanıcılarından, 5237 sayılı Türk ceza kanununun 125. maddesinde adı geçen kişi tanımına uyanların, mesajları silinebilir, üyeliği askıya alınabilir ve hakkında cezai işlem başlatılabilir. (3 gün uzaklaştırma cezası)"

  Fakat nasıl oluyorsa bu maddeden ceza alan bazı kişiler 1 gün uzaklaştırmayla sitede yazmaya devam ediyor..Önce kendiniz yazdğınız kuralları uygularken net olmalısınız..!!

 • Can Akıncı @akinci-can-99

  @gamsizm Bence sine-i millete dönelim. Yeni bir anket şart

 • drtekno @dr-tekno

  İnsana dair herşey "siyasidir". Hatta muhabbetin ana çerçevesi her zaman keskin değil bulanıktır. Örneğin istediğiniz kadar futbol muhabbeti yok deyin, adidas'ın çıkardığı yeni teknoloji toplardan bir muhabbet açılır, bilmem ne spor futbol takımının terranesinden çıkılır afadersiniz. Dolayısıyla insana engel koyacak yine insanın kendisidir. BU yüzden "eğitim" vardır. Örneğin bir büyüğüne sövmemen için seni engelleyen hiç bir şey yoktur. Ancak "eğitim" almışsan haklı da olsan sövmezsin. @gamsizm de dediği gibi TS'in misyonu siz gençlere "eğitim" vermek değil. Yasaklar da çare değil. Her insan kendini tutmalı ve karşısındakine saygı duymalı.

 • memet @memet

  @gamsizm kuralların aynen devam etmesi taraftarıyım. kaldı ki hep kaliteli , kültürlü ,elit olarak gördüğümüz teknoseyir üyelerinin siyaset ve din gibi konular tartışıldığında nasıl bu tür vasıflardan uzaklaştıklarını görebilirsiniz. Siyasilere itham ettikleri şeylerin bizzat kendileri tarafından nasıl vuku bulduğuna şahit olabilirsiniz.

 • Starvault @starvault

  siz içerik ekleyin abi, kim ne kufur ediyorsa defolur gider zaten,

 • jack of all trades @master-of-none

  eleştiri adı altında açıkça ötekileştirme, provokasyon, ego tatmini yapılıyor, sadece buraya has bir durum değil her yer böyle. sebeplerine girmeye hiç gerek yok.

  asıl önemli olan insanların bu sitenin asıl amacını, yani teknoloji kültürünü arttırma hedefini yok sayıyor olmaları. ben çok rahatsızım bu tartışmaları özellikle bu sitede görmekten. bana ne arkadaşım senin siyasi fikrinden, berikinin inancından, öbürünün muhalifliğinden. aynı şekilde benim şahsi fikirlerimden başkasına ne. şahsi fikirlerim sadece beni bağlar ve bu fikirlerle ne bu veya başka bir platformu kirletmeye hakkım var, ne de başka insanlara kendi fikirlerimi diretmeye hakkım var. hayır kimse de şunu düşünmüyor; "yahu benden 7 milyar tane daha var benim ayırt edici özelliğim ne? benim fikirlerimi diğer insanların fikirlerinden üstün kılan ne?" herkes birbirinden nefret ediyor, iyi güzel de o nefret ettiğin insanlarla aynı havayı soluyorsun. buna tahammül edememek bildiğin ideolojik faşizm işte. bunu itiraf etmeye cesaretiniz var mı, cidden merak ediyorum.

  ve hayır sanılanın aksine vaktimi kimseyi engellemeye ayırmak mecburiyetinde de değilim. ciddi yaptırımların uygulanması lazım. burası bari steril kalsın, bu rezil tartışmalarla kirlenmesin.

  https://www.youtube.com/watch?v=1JuKFaLGirg

  http://www.milliyet.com.tr/politikayla-degil-bilimle-ugrasin-gundem-2245574/
  http://www.ensonhaber.com/aziz-sancardan-genclere-tavsiye-bilimle-ugrasin-2016-05-15.html

 • Donat Nayir @donat-nayir

  Yeterince ve hatta hayatın ta kendisi kadar açık.Anket yapılmış oy verilmiş bayadır seyrettiğimiz bir film..Dini ,siyasetten yatak odamıza kadar sokmuşlar el birliğiyle.Kullanmışlarda kullanmışlar..Ve evet biz bahsetmeyelim.Biz eğriye eğri demeyelim.Ya! siz onu,bunu,bizi geçin..Siz bari üç maymunu oynamayın..Bir gün çocuklarınız okuyacak bu satırları...

 • xpow3r @xpow3r

  kendinizi kurtaracak bi kelime vs. "yazılan çizilenden teknoseyir editörleri sorumlu değildir" gibi ters bi durum olursada verirsiniz ip adreslerini olur biter. Diğer türlü zaten başa çıkamıyorsunuz.

 • Asaf Duru @asafduru

  Ben site yönetiminin tavrını genel olarak destekliyorum. Bazı ufak tefek gözden kaçırmalar oluyor ama genel olarak doğru yoldalar

 • Metehandro @metehandro

  Beyler burada teknoloji meraklıları var, burası siyaset yeri değil.

 • Cengiz Çiftci @cengizciftci

  Bu site tertemiz. Vaktimizi çalmıyor ve bize teknolojiyi hızlıca takip etme şansı sunuyor. Başka mevzulara merakı olanlar için zaten internette bir dolu kaynak var. Duruşunuzdan dolayı tebrik ederim.

 • homosapien @biggestliar

  Konu teknoloji ise siyaset konuşulur. İstesek de konu siyasete gelir, istemesek de....
  Hele hele teknoloji üretme fakiri, elin cep telefonları ile, elin otomobilleri ile, elin tıbbi cihazları vs ile "gerdeğe giriyor isek" her türlü konu siyasete gelir....

  (Bilgi ve derinliğe sahip olanları tenzih ederek), din konusuna girmiyorum çünkü ülke ortalaması olarak onu tartışacak seviyede değiliz. Burası da yeri değil ama ister istemez arada olur...

 • Ruhi @ruhiisci

  Teknolojinin olduğu yerde para vardır. Paranın olduğu yerde siyaset vardır. Ama işin bokunu çıkarmamakta bizim elimizdedir.

 • Hüseyin TATAR @h-tatar-34

  Her şeyin yeri ayrı olmalı,böylece hiçbir şey değerini kaybetmez.Atasözü gibi mi oldu bana mı öyle geldi :))