Paylaş Paylaş

Bilkom ile Witcher 3 üzerine röportaj

Witcher 3'ün çıkışına az bir süre kala, Bilkom'dan eğlence ve yazılım ürün yöneticisi Hakan Denizyılmaz ile Witcher 3'ü ve oyunun lansmanına dair detayları konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat ➕ @frt

  @cydia röportaj yapmak için senin sormani bekliyorlarmış herhalde. Önce Windows, şimdi de bu 🙂

  http://teknoseyir.com/durum/311827#comment-1460054 :mrgreen:

 • UğuR @walker

  Oo Witcher 3 alırım bi dal 😀

 • Cavid CV @cv

  Teknoseyir bu işlere girmezdi. Hayırdır ?

 • uydurellezi @uydurellezi

  witcher 2 süperdi tek sıkıntısı taşıma kapasitesiydi deli etmişti beni.. bunu çok merak etyorum.. 🙂

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Konuya ilgim olmadığı için pek fazla önemsemedim. 🙂

 • Arasaka @protego

  Sesler sadece sol kanaldan mı geliyor yoksa benim kulaklık mı gitti? @gamsizm (Daha doğrusu ağırlıklı olarak soldan geliyor)

 • Servet @enigmasi

  İyi tanıtım yapıyorlar. Ama kendi memleketlerinde oyunun fiyatı 80 liraya denk geliyor.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Vakit blunur inşallah hocam 🙂

 • dramorey @dramorey

  Röportajı '..eee' parantezine alsak iki dakika anca sürecek.

 • Arasaka @protego

  Bu arada keşke Collector sürümünün durumunu sorsaydınız en önemli yer atlanmış yahu 🙁 @gamsizm @nuguryurtsever

 • kirazerik @kirazerik

  @gamsizm öncelikle inceleme için teşekkürler ama bir şey demeden yapamayacam. Macid iyi ve sevimli bir şekilde oyun incelemesi yapıyordu. Arcade veya fps veya sporlarda iyiydi belki ama. @nuguryurtsever arkadaşımız bence son iki yılda teknoseyirin yaptığı en iyi gelişmedir. Önceki arkadaşlar teknoseyir kalitesine yakışıyordu. Bu arkadaş teknoseyirin kalitesini arttırdı bence. Daha önceki incelemeleri de iyidi bu sohbette ki hakimiyeti de süperdi. Oyunların @leventp abisi gibi çok sıkı takipteyiz. Umarım videoda dediğiniz şey gerçektir. Ve ekibin kalıcı bir parçası olur.

 • Alptekin @alptekinck

  Tam da bu aralar beklediğim bir oyun üstüne 😀 (oynayamayacağız ama insan merak ediyor)

 • Emre Mert KARACA @mert41994

  Hayvan gibi almak istiyordum şu oyunu. Fakat ekran kartı çıtasını o kadar yukarıya koydular ki alamıyorum 🙁

 • Jrex @jrex

  Türkçe çevirili hali 300 tl olsa düşünmeden alırdım. Evet ingilizcem var ama edebiyat ve roleplay kısmında istediklerimi yapabilmem için anadilde oynamam gerekirdi 🙁 Heyecanla bekliyoruz. Triss vazgeçilmez de Ciri'yede aşık oldum bu arada.

  • Arasaka @protego

   @jrex Eh adamlar da haklı. Witcher 2'nin yaması yapılmıştı ve firmaya gönderilmişti. Yamanın en baştan testi vs... Oyunun Türkiye satışları bu gideri bile karşılamamaış. Haklı adamlar.. Witcher 3'ü alan çok gibi işler tersine döner belki..

  • Jrex @jrex

   Dostum doğru diyorsun da her şey maliyet değildir ki. Katma değeride vardır. Ben TW2 çıktığında almadım daha sonra enchanced edition'ı türkçe desteği ile birlikte olduğu için uygun fiyattan aldım. Belki çıkış fiyatına göre çok düşük fiyattan aldım ancak beni bu şekilde TW3 için Collector Edt. alacak ve bir çok arkadaşıma aldıracak manyağa çevirdiler 🙂 CD PROJEKT ile ilgili her haberi takip eder oldum. Bu açıdan bakmak gerek birazda, bakmalılar yani. Sırf gönül verdiği için çeviri yapanlar var, abartıldığı kadar maliyetli olacağını da düşünmüyorum. Seslendirme istemiyoruz ki, altyazı eklensin.

 • Kenan Avcı @kenancanavci

  60 TL Witcher 3 gibi bir oyun için inanılmaz bir fiyat. G2A'den baktım, Bilkom oradaki en iyi fiyattan bile yüzde 50 daha ucuza getiriyor. Hem de kutulu! Çıkınca almayı düşünüyordum ama dayanamadım bu saatte verdim önsiparişi. Yalnız D&R orada ufak bir çakallık yapmış, bedava kargo 60 TL üzeri için geçerli, oyun ise 59.49 TL. 4 TL kargo parası vereceğinize aynı fiyata birkaç tane güzel e-kitap var, onları değerlendirin derim.
  Umarım bağlantılarını genişletirler de malum kan emici firmaya sıkı bir rakip gelir. Ayrıca emsal dava gibi emsal oyun olabilir diğer firmaların bundan sonraki fiyat politikalarını belirlemeleri için, düşünmesi bile güzel.

 • Alperen @alperen

  Oyunu aldım ve heyecanla bekliyorum. Bekliyorum da ne halt etmeye bekliyorum bilmiyorum. Türkçeleşmeden oynayamayacağım, yapımcılara da kızamıyorum biz 2. oyunda satın almayarak ve 10.000 imza bile toplayamıyarak bu şansı kaçırdık. The Witcher 1'i Türkçeleştiren arkadaşlar yapana kadar ( en az bir yıl sürer ) benim oynayabilmem mümkün değil.

 • RemziK @remzi-kurtbasan

  Bu yeni konsept gerçekten çok iyi oldu. Keşke Windows 10'da canlı yayın yerine bu şekil gerçekleşseydi. Uğur Yurtsever'in katılımları ise ayrı bir hava katıyor. Neden mi ? Macit Bey gerçekten oyun kültürü iyi olan bir editördü ancak RPG tarzı oyunlar yerine daha popüler oyunları incelemeye yönelik bir havası vardı. Bu tarz oyunlarda pek bir etkileşim gösteremiyordu. Sonuçta ne çıkacak yeni dönemde Black Ops 3 bunu Murat Bey Levent Bey Hamdi Bey hepsi inceler ancak Witcher 3 incelenmesi zor bir oyun biraz bilgi birikimi ve oynanması gereken bir oyun bu yüzden Uğur Bey gayet iyi oldu.

  Şunu da belirtmek isterim Witcher serisiyle 2. oyunda tanıştım Skyrim ile aynı dönemde çıkmıştı Skyrim'i yüzlerce saat oynadım ilk bir iki saat sonunda tamamen bütün oynanış mekaniklerine alıştım ve PC de kötü optimizasyona rağmen. Ancak Witcher 2'ye bir türlü adapte olamadım. Büyü kullanımları bana zor ve karmaşık gelmişti. Bu yüzden oyunu bir türlü adam akıllı oynayamadım GTA V işi bittikten sonra bitirmeye çalışacağım. Umarım Witcher 3 bu şekilde olmaz.

  Bu arada Bilkom sayesinde Apple ürünlerini Teknoseyir'de görebilecek miyiz ?

  • Arasaka @protego

   @coushya Dediğin kısmen doğru. Witcher 2'de ben de zorlanmıştım. Alışması uzun sürüyor. Şöyle diyeyim. Oyuna başladım, 2-3 saat oynadım. Sonra bıraktım. Aradan 1 ay geçti. Çok boş zamanım oldu oynayacak birşey yoktu. Bari bir daha bakayım dedim. Biraz sabrettim. Oyuna aşık oldum. Eğer o ara başka bir oyun bulmuş olsaydım böyle bir eserden mahrum kalacaktım. Sen de biraz sabret şans ver. 10 saat sonra mekaniğe alışıyor olsan da bir daha bıraktırmıyor. Öyle bir takıntı haline getirmiştimki oyunu, tüm sonlarını bitirdim 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Apple ürünerine Apple bakıyor Bilkom'un işi değil artık.

  • RemziK @remzi-kurtbasan

   @protego GTA V insin bitireyim ondan sonra kesinlikle şans vereceğim zaten.

 • Stewie Griffin @stewie

  Demekki neymiş 60 tlye AAA oyunlar olabiliyormul ülkemizde

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Şu güzelim oyunları oyanayacak vaktim ne zaman olacak çok merak ediyorum 🙁

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  bu tür oyunları oynayamasam bile bu fiyata alınacak oyun olmuş. Yaş 36 olunca uzun vakit ayıramıyor ama almayı düşünüyorum bende gerçi ekran kartım R7 260X 2gb gpu 1320Mhz ram 7200Mhz olarak çalışabiliyor ama min HD 7870 gibi bir laf duydum programda bakalım nasıl bir performans verecek Witcher 3 ve seriye onunla başlayacak gibiyim hayırlısı

 • Cowboys @cowboys

  Bu oyun bana masraf çıkartacak gibi geliyor, 2 ücretsiz almıştım gayet güzeldi büyü bozulmasın diye 3üde ücretsiz aldım 🙂

 • Berkay Çit @greendeveloper

  videoda anlatılmamış ama ben anlatayım. witcher2 de oyunçeviri ekibinden birileri cd project e mesaj atıyorlar. sonrasında cd project diyor ki tamam siz çevirin biz resmi olarak koyacağız. sonrasında resmi olarak Türkçe altyazı desteği geliyor. steamde yanlış hatırlamıyorsam 4-5 liraya satıldığı oldu witcher2 nin. ve Türkiyeden sanırım orjinal alan bin kişi civarıymış. Sonrasında bunu gören cd project ben oyunu Türkçeye çevirmekle uğraşamam kusura bakmayın diyor. Oyunçeviri ekibi biz çevirelim gönüllü olarak diyor ama adamar diyor ki biz full profesyonel işler istiyoruz, amatör çevirileri oyunumuza koyamayız kusura bakmayın.
  Yani evet destek verelim ki Türkçe olsun.!

 • ledzep @ledzep

  Witcher 3'ün aynı anda bünyesinde tutmayı başardığı ve bu nedenle günümüzde eşsiz olmasını sağlayan üç özelliği:

  - Oyuncu dostu, paylaşımcı, açgözlü olmayan, çalışkan, samimi ve iyi niyetli harika bir geliştiriciye sahip olması.

  - İlk maddenin doğal bir sonucu olan harika fiyatı.

  - Birinci oyundan itibaren istikrarlı yükselişini hızlıca sürdüren Witcher serisinin son oyununun eşi az bulunan bir zirve ile efsaneye noktayı koyacak olması (Geralt için) Fantastik oyun dünyasının GTA V'i lafını boşa etmiyorlar.

  Bu oyun tüm bunlara rağmen adam gibi satış rakamları yakalayamazsa yazık...

  • Arasaka @protego

   @ledzep D&R'ın açıklamasına göre bugüne kadar Türkiye'de en çok önsipariş alan oyun olmuş 🙂 Ve Steam'de (Dünya geleni) geçen hafta ilk 10'a girip 8. sıraya yerleşmiş satışlarda. Bence sağlam satacaklar..

 • Executioner @executioner

  Ön sipariş verdim bende..1 ve 2 kutulu olarak var. İkisinide yurt dışından ısmarlamıştım ve gerçekten çok güzel kutu içerikleri var. 3.'nünde aşağı kalacağını zannetmiyorum.

 • Arasaka @protego

  @gamsizm Bu arada birşey farkettim. Birkaç bölümdür fena bir dipses var arkadan gelen. Daha doğrusu, orijinal ses kötüymüş zaten, sesi işlemişsiniz, fakat işleme yeterince iyi olamadığından seslerde bozulma olmuş. Kendi deneyimlerimle aynı bozulma belirtileri geldi çünkü kulağıma. Gerçi kalitesiz bir kulaklık veya hoparlörle çok rahat anlaşılabilecek birşey olmayabilir denemek lazım.. Bir değişiklik yaptınız sanırım ses olayında fakat birazcık rahatsız ediyor açıkçası..

 • daldiy @daldiy

  G4 daha goze yakin bana gore.Hem camasir makinasi hem telefon ben ona gicigim esas.Nikon buzdolabi goren varmi?

 • Vuqar Quliyev @vuqar-quliyev

  İlk 2 oyunu oynamadım ama yenisi baya iyi görünüyo o

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Türkçe olsaydı da rekoru o zaman görseydiniz. Tr olsaydı ben de alacaktım.

  • Hakan Denizyilmaz @hakandenizyilmaz

   Gönül isterdi ki Türkçe olsun. Çok da uğraştık, emin olabilirsiniz. Bazı şeyler zamanla olur. Cyberpunk 2077'de eğer bu başarılı grafik devam ederse Türkçe dil desteği görürüz. Ben de senelerdir oyun oynayan biriyim. Oyunlarda iki şeyin önemli olduğuna inanıyorum. Birincisi tabii ki fiyatı (umarım herkesin hoşuna gitmiştir), ikincisi de anlaşılır olması yani yerel dil desteği. Kesinlikle bunları hedeflemek lazım ancak başta da dedim. Bazı şeyler zamanla olur. Geçmişte bir Football Manager örneği var. Türkiye siparişleri belli bir adede çıkarsa Türkçe yapacağız demişlerdi. O adedi tutturamadılar belki ama muazzam rakamlar yakaladılar ve yaptılar. Emin olun, belki bugün değil ama ileride şu anda aldığınız kutulu oyunun katma değerini göreceksiniz. Şu anda size bunu sadece ürünün fiyatıyla gösterebiliyoruz ancak ileri dönemlerde muhakkak oyuncunun ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebilecek noktalara geleceğiz.

  • Arasaka @protego

   @hakandenizyilmaz Güvenilirlik konusunda gözümde en ufak bir değeri olmasa da merlininkazanı geçenlerde bir haber yapmıştı. Witcher 3'e TR yama hazırlanıyor diye. Henüz ismini açıklayamayız çıkış tarihine de yetişmeyecek gibi ama çalışıyorlar diye yazmışlardı. 2 gün sonra haberi kaldırdılar. bu konuda bir bilginiz var mı?

   Şimdi açıkçası D&R birkaç ay önce bir açıklama yapmıştı. Türkiye'de bugüne kadar en çok önsipariş alan oyun olduğunu söylemişlerdi Witcher 3 için.. Yani bunun bir karşılığını bekliyor insan. Çıkışında olmasa da birkaç ay sonra yine Enhanced Edition adı altında TR yama gelmeli diye düşünüyorum. Heleki Cyberpunk 2077 kesinlikle Türkçe gelmeli. İnsanlar bekliyor çünkü. Witcher 3 ile türk oyuncular bir adım attı, şimdi herkes CDProject'ten bir adım bekliyor. Türkçe gelmesi için elinizden geleni yaptığınıza eminim sonuçta sizin de yararınıza olacak. Ama imkanların biraz daha zorlanması gerek sanki.. 🙂

  • Hakan Denizyilmaz @hakandenizyilmaz

   Öncelikle verdiğim gecikmeli cevap için lütfen kusura bakmayın. Oyunun lansman hazırlığına odaklanmış durumdayız ekip olarak.

   O haberde benim anladığım kadarıyla bahsedilen çeviri ekiplerinin kendi çıkaracağı çevirilerdi.

   D&R'ın açıklaması doğrudur. Satışları gayet de güzel gidiyor. Rakam veremem ama Türkiye standartlarının gerçekten üzerinde. Fakat bir gerçek daha var. Bu adet Türkiye şartlarında çok iyi. Dil desteği getirilen ülkelerde belki de standartların çok altında da olabilir. Açıkçası ben de bu konuda çok uğraştım. Hatta gelmesi için hala uğraşıyorum fakat bazı şeyler hemen olmuyor başta da belirttiğim gibi. Öncelikle Türkiye'deki insanların resmi kanallardan oyunu alabildiğini ve bunun karşılığında birşeyler yapılması gerektiğini göstermek gerekiyor. Bunun için de zaten gelecekteki oyunları kastediyorum. Şu aşamada yamayla çıkarmaları çok zor. Yine de şansımı denemeye devam ediyorum.

   İmkanlar zorlanır, ancak makul istekler ortaya çıkarsa bu yapılır. Şu aşamada emin olun çok makul görünmüyor. Firmaların fiyatları makul olsa başka maliyetler çıkıyor. Bunun dengesini sağlamak çok zor. Yoksa görüştüğümüz birçok firma oldu. Çok detay veremem ama yapılabilecek herşeyi yaptık diyebilirim size. Sonuçta ben de oyuncuyum ve bence de oyun anlaşılır olmalı. İngilizce bilen var, bilmeyen var. Fakat ortada bir satış adedi gerçeği var Türkiye için. Umarım cevabım kafanızdaki soru işaretlerini bir nebze de olsa giderir.

  • Arasaka @protego

   @hakandenizyilmaz Cevap için teşekkürler.

   Maliyetlerden bahsetmişsiniz. Eminimki Türk oyuncuların çoğunluğu oyunun uygun fiyatlı olmasındansa Türkçe olmasını tercih ederdi 🙂

   Samimi konuşuyorsunuz bu yüzden dediğiniz gibi oyunun Türkçe çıkması için elinizden gelen herşeyi yaptığınıza eminim.

   Dediğinizde haklısınız. Türkiye için yüksek bir satış rakamı olsa da diğer ülkelerle kıyaslandığında düşük bir sayı olabilir. Bence burda firmaların Türkiye ile dünya arasında değilde, Türkiye'de satılan oyunlar arasında bir kıyaslama yapmaları daha doğru olur. Açıkçası Türkiye'de oyun satışlarının artması için oyun firmaları ellerini biraz daha taşın altına solmaları gerekiyor gibi. Korsan kullanımda dünyanın önde gelen ülkelerinden biriyiz. Türk oyuncuların bu algısının kırılması için oyun firmalarının orjinal oyun almaya değerecek sebepler göstermesi gerekiyor. CDProject Witcher 3'ü uygun fiyatla getirerek bu algının birazını kırdı. En azından satışlar bunu gösteriyor. Dünya genelinde olmasa da Türkiye genelinde bu uygun fiyatın karşılığını aldığını düşünüyorum CDProject'in. Lakin biraz önce dediğim gibi bir gerçek var. Türk profili için önce adımı firmaların atması gerekiyor. Witcher 3'ten sonra gelecek ilk oyun benim tahminimce Cyberpunk 2077 olacaktır. Yine benzer fiyattan gelirse ve oyunun tanıtımı iyi yapılırsa (standart bir Türk oyuncunun şu anda Cyberpunk'ı bildiğinden şüpheliyim) yine güzel bir satış adedi yakalnır. Özellikle kutulu oyundan çıkan önsipariş bonuslarının etkisi çok büyük. Ama bir de Türkçe gelirse. Önsipariş içeriğinden çıkan harita, rehber gibi şeyler de Türkçe olursa o zaman eminimki satış patlaması olacaktır. Burada maalesef en büyük görev Türkiye Distribütörü olarak size düşüyor gibi. Çünkü CDProject'e Türk oyuncu profilinin anlatılması gerekiyor. Belki bir kamuoyu yoklaması işinize yarayabilir. Mesela bir anket. "Hangisi olursa Cyberpunk'ı (veya başka bir oyun) orijinal alırsınız?" gibi bir soru sorulduğunda eminimki satışların artması için yapılması gerekenler net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Maalesefki, Türk oyuncu profilinde orijinal oyun satılması için firmaların oyunculardan daha fazla fedakarlık yapması gerekiyor gibi..

  • Hakan Denizyilmaz @hakandenizyilmaz

   İnanın çok uçardı fiyatı. Bu da ne sizi, ne de bizi mutlu ederdi. Kurun 3 TL gibi bir rakama geldiği bir piyasada bu fiyatları tutabilmek de çok güç normalde. Amacımız açık konuşmak gerekirse insanlara orijinal oyunu sevdirmek, Türk oyuncularına uygun fiyatlı oyunlar sunmak. Türkçe dil desteği için her zaman kapıları aşındırmak. Ama emin olun yüksek fiyata Türkçe oyun mu yoksa uygun fiyata İngilizce oyun mu diye sorduğumda uygun fiyat çok daha ağır basıyor.

   Türkiye büyüyecek. Bu rakamlar artarak devam edecek. Burada bir başarı yakalanabilirse emin olun ileride işler çok değişir. Acele etmeyin. Kesinlikle elimizden geldiği kadarıyla çalışıyoruz. Bazı şeyleri hatalı veya eksik yapabiliriz ancak bunlar zamanla düzeltilebilir şeyler olacaktır. Sizlerden tek ricamız, bu oyunu sevdiyseniz alın. Resmi yollarla aldığınız sürece sektöre katkı sağlarsınız ve sektör de bunu size zaman içerisinde hizmet olarak sunar.

   Cyberpunk 2077 de bence çok güzel bir oyun olacak. Görsel var mı derseniz bende bile görseli yok ama ben açıkçası CD Projekt RED'in oyunlarına güveniyorum. Ayrıca şu anda ön incelemelerinde ortalama %93'ü tutturmuş bir oyun The Witcher 3. Tabii yazdığım tarihten sonra gelecek incelemelere göre değişkenlik gösterir ama genel anlamda beğenilmiş. O tarih geldiğinde emin olun çok güzel bir oyun çıkacaktır. Belki kendileri direkt Türkçe dil desteği isteyecek. Zamana bırakıp görmekte fayda var.

   Son olarak burası tamamıyla kurumsal ben dışında yazacağım alandır baştan belirterek cümleme başlayayım. Şahsen, İngilizce'yi çok iyi bilen biri olarak Türkçe dil desteğinin olmasını çok isterdim. Bu oyunun dünyasını çok daha net anlatırdı.

   Ancak şu haliyle de inanılmaz büyük bir haritada gezecek bir dolu alan var. Beni heyecanlandıran esas konu yaşayan bir şehrin olması. Yani Skyrim'de yapılmaya çalışılan olay burada gerçekten olmuş. Hakkını yemeyelim ama o döneme göre Skyrim de efsane bir oyundu.

   Oyun müzikleri zaten malum çok büyük emeklerle harcandı. Güzel haber, soundtrack DVD'si her sürümde olacak. Ayrıca her sürümde harita da olacak. Daha da önemlisi harita fiziksel bir harita. Dijital değil.

   18 Mayıs gecesi Adeks lansmanında oyunu erken deneyimleme fırsatı da olacak. PC tarafında bir ayar yapmaya çalışıyoruz. PS4 için güzel bir alanımız var. Ufak birkaç detayı kaldı. Onlar da orada size sürpriz olacak aslında der konuyu kapatırım 🙂

  • Arasaka @protego

   @hakandenizyilmaz Cevap için tekrar teşekkürler 🙂

   Oyunu zaten satın alacağım. D&R'dan kutulu olarak. Genelde kutulu oyun almam fakat hem daha uygun fiyatı, hem de fiziksel harita gibi bonuslar olması kutulu versiyonun avantajlı olmasını sağladı.

   Az çok İngilizce biliyorum. Oyunlar filmler sayesinde çatpat öğrendim. Fakat bir RPG oyununda maalesefki çok iyi derecede İngilizce gerekiyor. O derin hikayeyi anlayabilmenin başka bir yolu yok. Witcher 2'yi de başta korsan indirip denemiştim. Baktım dili doğru dürüst anlayamıyorum, bekledim. Enhanced Edition çıkıp Türkçe olduğunda tekrar dendim. Beğenince GOG üzerinden aldım. Şu an sırf fiziki bonuslar için kutulu alacağım şimdiden. Yoksa açıkçası TR yamayı bekleyecektim. Ama bu konuda beni en üzen Collector sürümü oldu. PC sürümünün neden gelmediğini sadece PS4 sürümünün geldiğini anlayabilmiş değilim gerçekten. Hiçbir yerde de yok. En az Türkçe dil desteği kadar üzdü bu durum beni. Bundan sonra gelecek olan oyunlarda bu konuda da çalışmalarınız olursa çok iyi olur. O kolyeyi gözüme kestirmiştim gerçekten 🙁

   Lansmana keşke gelebilsem. Öyle bir denk geldiki. Normalde İstanbul'dayım, 1 haftalığına Bursa'da olmam gerekiyor. Kötü denk geldi. Lansman 19'unda olsa yetişebilirdim 🙂

  • Hakan Denizyilmaz @hakandenizyilmaz

   Bütün beklentilerinizde haklısınız. Zaten orada bir denklem var. Maalesef o denklem şu anda bizden yana değil. Aynı düşünceyi ben de savunuyorum. Fakat fiyatla değil, başarıyla bu tür çeviriler gelecektir. Ufak gruplar yine bu oyunu çevireceklerdir diye umut ediyorum. Onları da zaten oyun basını sürekli takip edip bilgilendiriyor. Gönül isterdi ki çıkarken Türkçe olsun ama maalesef olmuyor.

   CE sürümünde yapacak birşey kalmamıştı aslında. Sebebini açıklayamıyorum ama herkesin oldukça haklı mücbir sebepleri vardı. Başta da belirttiğim gibi açıklayamıyorum.

   Lansmanda gece oyun da satılacağı için 18 Mayıs'a aldık. Başka türlü eğlenceli olması mümkün de olmazdı. Hayırlısı olsun artık. Umarım oyunu beğenirsiniz.

 • Akozi @akozi

  Seste sağ kanalda sıkıntı yaşayan var mı ??

 • eldrun @eldrun

  kutulu bir oyun aldığınızda nasıl bir sürünme bekliyorsunuz anlayamadım açıkçası.

 • Kerem Kalafat @chaos7

  Kutulu versiyonlarının içinden steam'de aktif yapmak için kod çıkıyor mu acaba?

  • Hakan Denizyilmaz @hakandenizyilmaz

   GOG Galaxy Client için çıkıyor kodlar. Kutulu versiyonda GOG.com'a özel dijital içerikler var (GOG.com'a kayıt yaptırmak gerekiyor.) ve ayrıca kutulu oyunun içerisinden harita, sticker, soundtrack ve compendium çıkıyor. Üç adet özel kod da mevcut.

   Steam tarafında save dosyası varsa bunu da yine oyun kullanım kılavuzunda verilen yönergelerle kullanabiliyorsunuz. Özetle hangisi kolay gelirse onu alın.