CGN (Carrier Grade Nat, sanal IP) belasından kurtulabilen var mı? Varsa, nasıl kurtuldunuz? (sabit IP almadan)

Defalarca TTNET'i aradım (farklı günlerde), her seferinde birbirinden bilgisiz çaılşanlar sinirden çatlayacak noktaya getirdi beni. Hepsi de ağız birliği yapmış gibi bir şey yapamayız diyorlar, içlerinde sadece biri statik IP'den bahsetti birisine danıştıktan sonra.

#akış #TTNET #cgn #cgnip

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Logitech G502 Proteus Spectrum Amazon.de sitesinde 35 Euro yani yaklaşık 130 TL. 44 Euro'luk fiyatı sipariş aşamasında vergi düşünce 35 oluyor. Siparişinizi 50 Euro'ya tamamlarsanız kargo ücretsiz. Farenin Türkiye fiyatı 300-350 TL civarında.

"Türkiye'ye gönderilmiyor" ibaresini dikkate almayın, sipariş sorunsuz tamamlanıyor.

https://www.amazon.de/gp/product/B019NFPE2G/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

#akış #blackfriday #Logitech #Fırsat #Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Batman Arkham Knight rezaleti gittikçe büyüyor. Şimdi de Nvidia'nın tanıtım videosunu hızlandırarak 60 fps görünmesini sağladığı iddia edildi.

Videoyu izlerken dikkatli dinlerseniz oyundaki konuşmaların tiz çıktığını yani hızlandırılmış olduğunu görebilirsiniz. İlk videoda özellikle dikkatli dinlenmesi gereken yerler belirtilmiş.

Eğer durum böyleyse Nvidia oyunun berbat durumunu bilerek göz boyama yapmış ve yalan söylemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=rE1D_l2JNes

https://www.youtube.com/watch?v=zsjmLNZtvxk

#Oyun #akış

Batman: Arkham Knight NVIDIA GameWorks Video

Check out the incredible effects NVIDIA GameWorks brings to Batman Arkham Knight! Smoke and fog react to the movement in the fight scenes, including when a box is thrown or part of the floor blows up...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Batman Arkham Knight PC satışları RS tarafından durduruldu.

http://community.wbgames.com/t5/Support-for-PC/June-24-Update-on-PC-Version-of-Arkham-Knight/m-p/575332#U575332

#Oyun #akış

June 24 Update on PC Version of Arkham Knight

  Dear Batman: Arkham Knight PC owners,   We want to apologize to those of you who are experiencing performance issues with Batman: Arkham Knight on PC. We take these issues very seriously and have therefore decided to suspend future game sales of the PC version while we work to address these...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ledzep @ledzep

    PC versiyonunu konsollardan portlayan firma başka, 12 kişilik ufak bir ekip. Bu nedenle bu kadar kötü zaten. İlk iki oyun gibi bunu da PC'ye RS portlasaydı şu an durum farklı olabilirdi. Her halukarda WB ve RS asıl sorumlu ve suçlu.

    Steam Refund sistemini getirmeseydi belki parmaklarını bile oynatmayabilirlerdi umursamadan.

Bir saat kadar Batman Arkham Knight oynadım ve sonuç:

Görsellik, oynanış, atmosfer ve etkileyicilik çok iyi, önceki oyunların üstüne çıkmış kesinlikle.

Batmobile gösterişli, kullanışlı ve keyifli. Kullanmaktan sıkılacağımı hiç sanmıyorum.

Karakter modellemeleri ve animasyonları Witcher 3 kalitesine yakın ama özellile modellemeler ve doku kaliteleri biraz daha aşağısında bence.

Optimizasyon kısa ve öz olarak "berbat", tam bir performans ve stabilite kaosu yaşıyor oyun. Rocksteady'nin en kötü optimizasyonlu oyunu diyebiliriz rahatlıkla. "Konsol portuyum ben" diye bağırıyor:

- 30 fps sınırlaması var. "ini" dosyasında değiştirilebiliyor ama tavsiye etmem.

- Unreal motorunun efsanevi stuttering sorunu kendini özletmiyor, tam gaz devam. Yukarda yazdığım 30 fps sınırını kaldırırsanız yöresel bir etkinlikten ulusal bir festivale geçiş yapıveriyor. 30 fps sınırı aktif olsa, 4 GB video belleğiniz en az 8 GB RAM'iniz olsa bile festival coşkusunu size tattırıyor, Batmobile ile hızlı gitmek teoride kalıyor anlık fps düşüşleri ve oynamaları nedeni ile.

- Oyun içi ayar seçenekleri çok az, Motion Blur bile kapatılamıyor; bahsettiğim "ini" dosyasından kapatmaya çalışırsanız oyun göçüyor, şaka değil. Gösteririm ama elletmem diyor resmen. MB'u kapatan birçok kişinin oyunu göçmenin ardından kendini imha etmiş, evet, yine şaka değil, oyun kendini silmiş! Neyseki ben yaşamadım imha olayını ama her ihtimale karşı yedeğini almıştım oyunun.

- Nvidia GameWorks görsel anlamda iyi işler başarıyor ama performansa öldürücü darbeyi vuruyor. Özellikle "Interactive Smoke/Fog" ayarı çetenin başı; kapatıldığında 20-30 fps civarı artış görülebiliyor. Duman efektleri güzel olsa da Assassins Creed IV Black Flag'deki gibi abartılı bir efekt oluşturuyor.

- NGW duman kapalı, diğerleri açık ve tüm ayarlar en sonda iken 40-115 fps arasında sonuç alıyorum benchmark'da. 40 fps minimum sebebi de stuttering ne yazıkki. Oyun ekran kartımın 4 GB belleğini sonuna kadar sömürüyor ve Thief 4 vari bir "memory leak" sorunu da olması büyük ihtimal.

- Doku çözünürlüğü için en yüksek ayar "normal" ve 50-55 GB yer kaplayacağı söylenen oyun 35 GB yer kaplıyor. Yani yüksek çözünürlüklü doku güncellemesi çıkabilir ya da performans sorunları yüzünden son anda oyuna eklemekten vazgeçtiler.

- Dedikodu kıvamında olsa da son bomba oyunun Denuvo ile korunduğu söylentileri. Umarım yalandır, yoksa bu kadar parlatmanın üzerine cila hiç çekilecek gibi değil.

Almayı düşünenler kesinlikle beklesin adam gibi yamalar çıkana ve sorunlar giderilinceye kadar. Sorunlar tamamen giderilmezse büyük bir indirim olmadan da almayın derim. Ben Witcher 3'e dönüyor ve en az bir aylığına bu oyunu unutuyorum.

#akış #Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Steam TL aktif oldu. 1 dolar 1.5 TL.

Ekleme: Doğrudan 1.5 TL demek yanlış olacak gibi, yüksek fiyatlı oyunlarda kur düşük tutulmuş gibi görünüyor.

Ekleme 2: Bazı oyunlarda fiyatlar harika bazılarında yüksek. Ya net bir kur yok ya da fiyatlandırmalarda yanlışlık var.

Ekleme 3: Fiyat farkları dağıtımcıya göre değişiyor sanırım, bir yanlışlık yok yani. Ubisoft oyunları genel olarak hep abartı fiyatlı.

Haber merkezimiz yeni gelişmeleri bildirmeye devam edecek. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm ve @hkellecioglu şu "Hakkımızda" bölümünü yenilemeyi düşünüyor musunuz? Elzem değil ama yeni gelenler için kafa karıştırıcı olabilir. Yenilerseniz de eskiden ekipte olanları tamamen kaldırmayıp "emeği geçenler" ve/veya "ayrılanlar" gibi bir alt bölümde belirtirseniz güzel olur bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'de bugün:

Levent Pekcan GTX 980'i hız aşırtma testi sırasında yaktı, inceleme iptal.

Murat Gamsız gündem değerlendirmesini yüklerken uyuya kaldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'deki telefon incelemeleri diğer incelemelere fark atarken merak ettim; akılsız telefon kullananların TS'deki sayısı nedir? Numunelik hale mi geldik?

Not: W910 kullanıyorum, pili ölünceye kadar da kullanacağım sanırım, şu an can çekişiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

@hkellecioglu, engelleme sisteminde bir sorun var sanırım. İkinci kez engellediğim kişinin mesajlarını görmeye başladım ve yine engelledim. Bu sistem kendini arada sıfırlıyor ya da siz bir ayar değişikliği yapınca sıfırlanıyor galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap