dramorey paylaştı.

Horizon Zero Dawn videos'unu ambargo devam ettiği için Sony'nin isteği üzerine kaldırdık. Yorumlar vs silinmeyecek. 27'sinde tekrar online olacak. Sony'nin NDA'sını yeterince açık yazmaması nedeniyle tüm dünyada bu sorun yaşandı. Ama elbette İngilizce yayınların videolarını yayından alıp almadığını ben de ilgiyle takip edeceğim. Biz kanal uyarı almasın diye kaldırdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

Merhabalar,
30 euro gümrük sınırı uygulamaya koyuldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
Note 3 telefonumun bataryası 3 sene sonunda öldü. Yeni batarya arayışındayım. Ancak piyasada çok farklı fiyat aralığında bataryalar bulunuyor. Vatan bilgisayarda 112 TL, Hepsiburada 90 TL, Teknosa 100 TL gibi. Ayrıca N11.com da 20 TL'ye bile bulunabiliyor. Herkes de ürünün orjinal olduğunu idda ediyor. Bu durumu yaşayan oldu mu aramızda?
Ayrıca bataryalar kutusuz satılıyor. Kutulu olması gerekmez mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
dramorey paylaştı.

Bu uzun yazı Samsung Oculus Gear VR hakkındadır.

Atatürk Havalimanında gerçekleşen talihsiz olaylar nedeniyle ne yeri ne zamanı biliyorum ama kendime göre bir güncelleme yapmak istedim.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCKCWoXZuas

Teknoseyir'de bu videoda ilk değerlendirmeyi yapan kişi benim. Video yayınlandıktan sonra 29 Mayıs 2016 tarihinde Turkcell Kadıköy/Bağdat Caddesi Mağazasından Samsung Galaxy S7 Edge marka telefon aldım. Daha sonra olaylı bir şekilde (bu olayı, S7 Edge deneyimimi ve VR Deneyimlerimi Blog ve İnceleme halinde paylaşacağım) Turkcell'in hediye olarak verdiği Samsung Oculus Gear VR ürünü 27.06.2016 tarihinde ücretsiz olarak aldım. 2 günlük kısa deneyimim ardından eski videoda yaptığım bazı değerlendirmelerin yerinde olmadığını ve kendimi düzeltmem gerektiğini düşünerek bu yazıyı acilen yazma gereği duydum. Çünkü bu süre zarfında ürünü almayı düşünen ve videoda yaptığım yorumlardan dolayı ürünü almaya karar veren kişileri mağdur etmek istemiyorum. Karşılaştığım durumları başlıklar halinde yazmanın daha iyi olacağını düşündüm.

-Bugün ürünü kullandığım sırada telefonun fazla ısınması nedeniyle 20 dakikalık kullanım sonunda telefon uyarı verdi ve Oculus programını kapattı. Telefona 5 dakika boyunca dokunamadım bile. Kullanım şeklim sadece Facebookta yayınlanan 360 derece videoları izlemekti. Belki havanın da sıcaklık etkisi vardır bilemiyorum.
-Ürünün özellikle mercekleri çok çabuk kirleniyor temiz tutmazsanız kullanım deneyimi hemen etkileniyor. Her takmadan önce silmek zorunda kaldım 2 gün içerisinde ki parmakla vs. merceğe dokunulmadı. Ufacık tozlar dahi deneyime zarar veriyor.
-Ürünün mağazasında çoğu oyun pahalı ve ücretsiz kaliteli içerik çok yok. Kaldı ki ben zaten telefonda oyun oynayan biri değilim ama oynayanlar için biraz problem olabilir. 10$ gibi fiyatları olan bazı oyunlara kullanıcılar olumlu yorum bırakmışlar ama denemek nasip olmadı henüz.
-Ürün burna baskı yapıyor sıcak havada az da olsa terletiyor. Terletmese dahi insanı biraz olsun bunaltıyor. Sanırım bunda telefonun ısınmasının da probleme yol açtığını söyleyebilirim.
-Oculus Video içerisinde yer alan 360 derece videoların görüntü kalitesi zayıf genellikle. O yüzden tam deneyim sağlanamıyor. Youtubedan yayınlanmış 360 derece bir kaç videoda durum daha da vahimdi. Belki ben bulamamışımdır kaliteli içerik ama ben sadece deneyimimi söylemek zorundayım.
-Telefonun takıldığı MicroUSB girişi(belki bendeki cihaza özeldir) bazen temas problemi yaşıyor ve tekrar tekrar tak çıkar yapıyorsunuz.

Bazı sorunlar (içerik gibi) zamanla ortadan kalkabilir ama benim 29.06.2016 tarihine kadar edindiğim izlenimler böyle. Videoda deneyimlemem nedeniyle bunu paylaşmak gereği duydum. Sabrınızı zorlayarak bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.

#akış #SamsungGalaxyS7Edge #SamsungGearVR #HaberinizOlsun

Samsung Gear VR ile kullanıcı deneyimleri - 3

Samsung'un Gear VR'ı ile yeni denemelerimiz yayında. Konuklarımız Eren Çalışkan ve Mertcan Aslan. Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ►...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
dramorey paylaştı.

Kendimle alakalı bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. 11 Haziranda İstanbul Bebek'te, Arnavutköy Art Gallery'de bir karma sergiye katılıyorum. 30 Temmuza kadar da devam edecek. İlk sergim diyebilirim. Eğer gezmek görmek isteyen olursa, tanışma şansımız olursa diye haber vermek istedim. #akış #KonuDışı #sanat

http://www.arnavutkoyartgallery.com/arthouse/18_Mart_First_Look_2016_TR.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
dramorey paylaştı.

Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 4,5 aydır geliştirmesini yaptığımız, Alfabetik Karagöz isimli mobil kelime oyunumuzu bugün itibari ile Android ve IOS platformlarında yayına aldık.
Android Link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=ef.alfabetik
IOS Link:
https://itunes.apple.com/tr/app/alfabetik-karagoz/id1102293493?mt=8
Oyunu indirip oynamanızı, güzel yorumlarınızı ve yıldızlarınızı bekliyoruz.
Her türlü yapıcı eleştiri ve önerilerinizi de bekliyoruz.
Şimdiden teşekkürler...

#akış #oyun #mobiloyun #Turkiye

Alfabetik Karagöz - Kelime Bul - Google Play'de Android Uygulamaları

Alfabetik Karagöz - Rastgele düşen harflerden kelime oluştur ve zekanı test et.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

#akış Elimde bulunan kulaklığın jackını değiştirmeye çalışıyorum. Hangi kabloları birbirine bağlamam gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap