Herkese Merhaba! TurkNet kodu olan varsa alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar,

Aerocool A120B oyuncu koltuğumun metal yıldız ayaklarından bir tarafı eğildi. Amortisör'ü açtığım zaman o-ringlerinden birinin parçalandığını gördüm. O-ring'in yedeğini bulup taksam bile ayaklardan birisi eğilmiş durumda.

Sorum ise; bu amortisör ve ayaklar standart mıdır? Mesala aşağıdaki parçayı alsam uyum sağlar mı?

https://ziogaming.com/urun/metal-yildiz-ayak/

Şimdiden teşekkür ederim.

Metal Yıldız Ayak Seti | Zio Gaming | Oyuncu Koltuğu Gaming Chairs

Özel şeritli tasarım, dayanıklı metal yıldız ayak Amortisör 5 Tekerlek…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. RX 580 takılı Mac Pro 5.1 cihazım için Cinema Display diye karambolde Thunderbolt Display aldım. Bu monitörü bu cihazda çalışır hale getirmenin bir yolu var mıdır? OpenCore bootloader kullanıyorum. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Can @canberke

  Mac'in üzerindeki thunderbolt çıkışı ile görüntü aktarımı sağladığınızda onboard ekran kartı mı çalışıyor? Eğer o çalışıyorsa display porttan eski tip thunderbolta dönüştürücü bulmak gerek 🙁 Çok zor bir piyasa.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Macleri bilmiyorum ama monitörde sadece thunderbolt varsa bağlanabileceğini sanmıyorum. Thunderbolttan envai çeşit çıkışa dönüşüm var ama tersi için dongle hiç görmedim. İade etmeye çalışın.

 • csancak @csancak

  Arkadaşlar mevzuyu çözdüm, Thunderbolt Display giriş olarak Minidisplay port olarak duruyor ama sinyal thunderbolt olduğundan çalışmıyor. Gigabyte Titan Ridge Thunderbolt kart alıp mac için flashlayarak, ekran kartından DisplayPort alıp Titan Ridge karta (aynı 3dfx kartlardaki gibi) bağlayıp, Thunderbolt Display'den gelen Minidisplay portu type-c ile dönüştürüp titan ridge karta takarak kullanılabiliyor. Ama bu şekilde OpenCore bootloader görüntü vermiyor.

  Monitörü iade ettim, LED Cinema Display arıyorum 🙂

csancak paylaştı.

#HaftalıkGündemeMalzeme
windows xp kaynak kodları ve bir çok belge internete sızdırıldı. Toplam veri boyutu 47 GB.

https://www.reddit.com/r/technews/comments/iz4778/the_windows_xp_source_code_has_been_leaked_on/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
csancak paylaştı.

Eve Alınan İlk Bilgisayar / Cep Hikayeleri No:159

Emre Şerim, herkesin başarılı olmasını beklediği bir öğrenciyken evine bir bilgisayar geldi. Sonrasında okul hayatı bambaşka bir seyir izledi. Her hafta yeni...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Bazı teknoloji editörleri okumanızı gerek yok diyor unv gideceğine çalış diyor. Öyle sinirleniyorum ki...
  Ulan mal ben ünv. 4 yıllık mezun olsaydım şimdi kaspersky da güvenlik uzmanı olurdum. O zamanlar deli gibi ağ protokolleri Cisco vs. uçuyordum. 2010 da...
  Videoda da görüldüğü gibi unv. mezunu değilsen istersen o işin tanrısı ol yine muhattab bile olmuyorlar.
  Paylaşan arkadaşım saol.

  • Melburg @melburg

   Hangi teknoloji editörü diyor onu 😀

  • ad33p @ad33p

   Türkiye için farklıdır belki ama geçen Github çalışanlarının oranı vardı, şimdi bulamadım, bulursam paylaşırım. Tahminimden çok fazla lisans mezunu olmayan çalışan vardı.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Gene muhatap olursun ama terminolojiden bir haberdar olursun, Emre Bey'in de dediği gibi, sadece bir kelime ile anlatabileceğin şeyi, yeri gelir kelimeler ile bile anlatamazsın. Eğitim amacı budur zaten ve neden hala temel eğitim verilmeye devam edildiğini de açıklayan güzel bir açıklamadır. Lise ve üniversite, temel eğitim verir ve bir seviyeye kadar da temel eğitimi güncelleyebilir ama her şeyi, her yeniliği vermez, veremez. Çünkü ne öğreticinin ne de öğrenenin bu kadar zamanı yoktur. Normal şartlarda üniversiteye gelen bir öğrenci, hazırlık sınıfı ile birlikte 18-19 yaşında üniversiteye geliyor ve sadece 4 senelik bir okul okuyor. Dolayısı ile bu süre içinde verilen temel eğitimin dışında öğrenenin de çabalaması gerekiyor.
   Şimdiye kadar yapılan tartışma da budur zaten, temel eğitim ve temel eğitimin üzerine neler, nasıl ve neden eklenmelidir.

csancak paylaştı.

Nerdesin Sierra Games!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone üzerinden hattına ek cihaz alan var mı? Teslimatta hat sahibi yerine hat sahibinin oğlu teslim almak isterse sorun çıkar mı? Sorun çıkarsa cihazı hat sahibi ile birlikte nasıl teslim alabiliriz? Bilgisi olan var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap