Arkadaşlar merhaba. RX 580 takılı Mac Pro 5.1 cihazım için Cinema Display diye karambolde Thunderbolt Display aldım. Bu monitörü bu cihazda çalışır hale getirmenin bir yolu var mıdır? OpenCore bootloader kullanıyorum. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Can @canberke

  Mac'in üzerindeki thunderbolt çıkışı ile görüntü aktarımı sağladığınızda onboard ekran kartı mı çalışıyor? Eğer o çalışıyorsa display porttan eski tip thunderbolta dönüştürücü bulmak gerek 🙁 Çok zor bir piyasa.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Macleri bilmiyorum ama monitörde sadece thunderbolt varsa bağlanabileceğini sanmıyorum. Thunderbolttan envai çeşit çıkışa dönüşüm var ama tersi için dongle hiç görmedim. İade etmeye çalışın.

 • csancak @csancak

  Arkadaşlar mevzuyu çözdüm, Thunderbolt Display giriş olarak Minidisplay port olarak duruyor ama sinyal thunderbolt olduğundan çalışmıyor. Gigabyte Titan Ridge Thunderbolt kart alıp mac için flashlayarak, ekran kartından DisplayPort alıp Titan Ridge karta (aynı 3dfx kartlardaki gibi) bağlayıp, Thunderbolt Display'den gelen Minidisplay portu type-c ile dönüştürüp titan ridge karta takarak kullanılabiliyor. Ama bu şekilde OpenCore bootloader görüntü vermiyor.

  Monitörü iade ettim, LED Cinema Display arıyorum 🙂