Eve Alınan İlk Bilgisayar / Cep Hikayeleri No:159

Emre Şerim, herkesin başarılı olmasını beklediği bir öğrenciyken evine bir bilgisayar geldi. Sonrasında okul hayatı bambaşka bir seyir izledi. Her hafta yeni...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Bazı teknoloji editörleri okumanızı gerek yok diyor unv gideceğine çalış diyor. Öyle sinirleniyorum ki...
  Ulan mal ben ünv. 4 yıllık mezun olsaydım şimdi kaspersky da güvenlik uzmanı olurdum. O zamanlar deli gibi ağ protokolleri Cisco vs. uçuyordum. 2010 da...
  Videoda da görüldüğü gibi unv. mezunu değilsen istersen o işin tanrısı ol yine muhattab bile olmuyorlar.
  Paylaşan arkadaşım saol.

  • Melburg @melburg

   Hangi teknoloji editörü diyor onu 😀

  • ad33p @ad33p

   Türkiye için farklıdır belki ama geçen Github çalışanlarının oranı vardı, şimdi bulamadım, bulursam paylaşırım. Tahminimden çok fazla lisans mezunu olmayan çalışan vardı.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Gene muhatap olursun ama terminolojiden bir haberdar olursun, Emre Bey'in de dediği gibi, sadece bir kelime ile anlatabileceğin şeyi, yeri gelir kelimeler ile bile anlatamazsın. Eğitim amacı budur zaten ve neden hala temel eğitim verilmeye devam edildiğini de açıklayan güzel bir açıklamadır. Lise ve üniversite, temel eğitim verir ve bir seviyeye kadar da temel eğitimi güncelleyebilir ama her şeyi, her yeniliği vermez, veremez. Çünkü ne öğreticinin ne de öğrenenin bu kadar zamanı yoktur. Normal şartlarda üniversiteye gelen bir öğrenci, hazırlık sınıfı ile birlikte 18-19 yaşında üniversiteye geliyor ve sadece 4 senelik bir okul okuyor. Dolayısı ile bu süre içinde verilen temel eğitimin dışında öğrenenin de çabalaması gerekiyor.
   Şimdiye kadar yapılan tartışma da budur zaten, temel eğitim ve temel eğitimin üzerine neler, nasıl ve neden eklenmelidir.