Herkese merhaba,
Dünya da kelime oyunlarının popüler olduğunu görünce ben neden yapmıyorum diye düşünüp, bir tane de ben yaptım.

Henüz ios için yayınlamadım. Hem şu an apple hesabım yok hem de eksikleri olduğunu düşünüyorum.

Mümkün olduğunca eksikleri tamamlaya çalışacağım listemdeki. Siz de bana geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Android kullanıyorsanız hemen deneyebilirsiniz 🙂

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamo.wordgame

Wowords - Apps on Google Play

Join the fun world of Wowords now. Wowords is a free word game. One of the most entertaining games of all time. You have to think fast and find the words in the game. The faster you find words and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu abi neden en para ile abonelik satın almak çözülemiyor..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba,

Bu yaz staj döneminde Moralabs firması altında yaptığımız oyun yayında. Sizde destek olursanız sevinirim 🙂

Süreçle ilglili kısa bir yazımı da burada bulabilirsiniz: https://www.linkedin.com/pulse/yaz-staj%C4%B1ndan-daha-fazlas%C4%B1-berkay-%C3%A7it/?published=t

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moralabs.cubesinwoods

IOS: https://itunes.apple.com/us/app/cubes-in-woods/id1428643997?ls=1&mt=8

Yaz Stajından Daha Fazlası!

Moralabs a ilk geldiğim zamanı hatırlıyorum, birazcık heyecanlıydım. İçeri girer girmez herkes beni güler yüzle karşılamıştı. Buradaki ortam içimi
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • muakco @muakco

  Bilmiyorum sizin elinizde mi bu seçenek ama 5ser saniyelik reklamlar yerine altta çıkacak rahatsız etmeyecek reklamlar çıkarsanız çocuklar için ve yaşı ilerlemiş insanlar için zaman geçirecek güzel bir oyun olmuş. Veya cüzi bir bedelle reklam kaldırma seçeneği olabilir. Şahsen annem için düşünmeden alırdım kadıncağız yıllardır 1010 oynuyor bu da güzel bir seçenek olurdu.

Sevgili teknoseyir topluluğu;
Öncelikle sizi gerçekten seviyorum. Ancak beni oldukça üzen bazı yorumlar var ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Lütfen yorumlarınızı bütün yazımı okuduktan ve benim düşüncelerimi anlamaya çalıştıktan sonra yazınız. Paylaşmak istediğim konu bağımsız Türk oyunları hakkında.

Teknoseyirde her bağımsız oyun incelemesi yapıldığında insanların tepkisi "Türkler oyun yapmayı bıraksın", "rezilsiniz", "beceriksizler" vs bir sürü kırıcı ifade içeriyor.
Tamam kabul ediyorum inanılmaz oyunlar çıkmıyor.

Ama buradaki temel problem insanların Türkiyede sürekli bir şeyleri yapıcı olmayan şekilde eleştirmesi. Mesela dolar ve euro kurunu eleştiriyoruz sürekli. Türkiyede son çıkan oyunları 350TL gibi rakamlara almak zorunda kalıyoruz. Evet dolar ve euro kurunu eleştirmek hakkımız ama peki neden kimse buna yönelik bir çözüm yapmayı düşünmüyor. Türk lirasını kendi elimizde döndürerek veya Türkiye içerisinde birbirimizi kazıklayarak Türk lirasına değer kazandıramayız. Türk lirasının değer kazanması için ihracat yapmamız gerekiyor. Yani doları veya eurosu olan insanlara kendi ürünümüzü satmamız gerekiyor.

Bu yapılan bağımsız oyunlar ne kadar kötü olursa olsun, her zaman global pazarı hedefliyor ve ülkemize büyük olsun küçük olsun bir döviz girişi söz konusu oluyor.
Arkadaşlar hem döviz kurlarından şikayet ediyorsunuz, hem de Türkiye ye döviz sokmaya çalışan adamların yaptığı işleri küçümseyip "Türkler oyun yapmayı bıraksın" diye yorum yazıyorsunuz.

Teknoseyir de incelemesi yapılan bir çok Türk bağımsız oyun var. Bunlar hiç hoşunuza gitmeyebilir. Ama gün geçtikce bu bağımsız oyun firmaları çoğalıyor ve küçük küçük de olsa ülke ekonomimize ciddi destek oluyorlar. Geçen teknoseyir gündeminde Türkiye de oyun pazarının 700 milyon doları bulduğu konuşuluyordu.

İnsanlarla tartışmayı gerçekten sevmeyen bir kişiyim. Bu yüzden mümkün olduğunca yorum yapmaya bile çekinen biriyim ama bu yapıcı eleştirimi değerli gördüğüm teknoseyir topluluğu için paylaşmak istedim.

Evet her zaman eleştiri bizim hakkımız, döviz kurlarını eleştirebiliriz eleştirebiliriz, yapılan bağımsız kötü oyunları eleştirebiliriz. Ama sadece eleştirmekle olmuyor, bir şeylerin değişmesini istiyorsak bu eleştirdiğimiz şeylere bir çözüm getirmeliyiz veya çözüm getiren kişileri taşlamamalıyız.

Teknoseyirde yapılan bu bağımsız incelemeler belki bir çok Türk gencini motive edecek ve onlar da bu yolda birşeyler yapmaya çalışacak, yani Teknoseyirin burada yaptığı hem bu işi yapacak insanları motive etmek hemde yapmış olanlarada daha iyisini yapmaları için bir motivasyon sağlamak. Ve bu bağımsız oyun geliştiricileri ne kadar artarsa Türkiye de bundan o kadar fayda sağlayacaktır. Bu yüzden teknoseyir e teşekkür ediyorum.

Bu yazımda kimseyi hedef almıyorum, umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaz.
Sevgilerimle.
Berkay Çit

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • Gump @runforrest

  Ben o arkadaşlara kıl oluyorum, açık açık söyleyeyim. "Bu ne böyle?" "90'lardan kalmış" gibi vs. vs. saçma yorumlar görüyorum. Ya arkadaş elini taşın altına koyarsın ve ondan sonra eleştirirsin. Bugün bu seviyededir yarın üstüne koyula koyula kim bilir neler çıkar. Ek olarak o projelerde çalışan insanların tecrübeleri artar ve bu sayede sektöre adam yetişir. İnsanlar üretmeyi tüketmek kadar kolay görüyor, o yüzden bu denli bol keseden eleştirileri. Sırf CSGO'da bir map bile, (basit bir bina) adam uğraşmış denilecek bir proje ise benim saygımı hak eder. Üzerine düşünülsün birebir kopyalanmasın bir iki ufak detay göze çarpsın değer oluşturur bence. Her oyuna "Abi bu GTA açar mı?" diyen velet gibi yaklaşmayın lütfen. 🙂

  Misal şu oyuna 180 saat gömmüşüm ve halen canım sıkılsa baştan oynarım. Gel gör ki GTA 5'e daha az zaman harcadığım halde tekrar oynama isteği uyandıramıyor. Kısacası her şey grafik ve harcanan milyonlar değil.

 • Ofpoyraz @redmaner

  @systemapps insanların fikirlerini yaşına göre değerlendirmek veya sırf yaşı büyük olduğu için tahakküm hakkı varmışçasına davranabilmek... Saçma geliyor

 • Mert @merpheus

  @systemapps Sorun oyuna giydirmek değil, oyuna giydirilmeli. Yerli diye hiç bir şeye iltimas geçilmemeli katılıyorum. Çünkü asıl eleştiriler, kaliteyi yükselten unsurlardır. Lakin şunu da belirtmek isterim, üstteki arkadaşın yazısında yapan kişilere "beceriksizler" ,"siz oyun yapmayın" gibi ifadeler kullanılması, oyuna yönelik bir eleştiriden ziyade yapan kişilerin şahsiyetine yönelik ithamlar barındırdığından bir işe yararlığı yok. Oyunda mekanikler kötü, grafikler rezil gibi yorumlar eyvallah haklıdır ve düzeltmek için bir ipucu verir, bilakis değerlidir. Ancak yapan adama yönelik "siz oyun yapmayın" , "rezilsiniz" gibi söylemler söylenince adam ne yapsın, çekip kendini mi vursun ? Bence yorum yazanların kastettiği nokta da bu.

 • Berkay Çit @greendeveloper

  selam @systemapps öncelikle şunu söylemeliyim ki söylediklerimi anlayamamışsın. Belki tekrar okumayı deneyebilirsin.
  En ucuza en kaliteliyi sunan kazanır dediğin gibi. Zaten bununla ilgili farklı bir şey de söylemedim. Beğenmediğiniz oyunları gidin satın alında demedim. Demek istediğim çok farklı şeylerdi.
  Anlayamadığın için üzüldüm.

Teknolojiyle pek alakası yok ama ne zaman internette şu fizik derslerini anlatan adamı dinlesem sesini @leventp 'a benzetiyorum 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=4zCN0itLARo

Kütle Merkezi Konu Anlatımı Mehmet Karaağaç

Kütle Merkezi konu anlatımı. Konu ile ilgili ayrıntılı 43 videolu soru çözümü. www.fizikkoleji.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap