Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (6 Ekim - 11 Ekim 2014)

Doğrudan indirme linki.

Ülkemizden ve Dünyadan Teknoloji Gündemi

- Milli Eğitim kayıtlarındaki öğrenci bilgileri kopyalanıp satıldı.

- Snapchat’te fotoğraflar sızdı

- Facebook Messenger ile para gönderme hizmeti yakında duyurulabilir.

- Facebook, WhatsApp’ı resmen bünyesine kattı.

- Facebook Anonimlik uygulaması üzerinde çalışıyor.

- Microsoft ve Adobe, dokunmatik ekranlara uyumlu Photoshop için işbirliği yapıyor.

- Microsoft, Windows RT kullanan ARM işlemcili tabletleri sonlandırabilir.

- HTC’den Desire Eye ve Re çıktı

- Twitter Amerikan Hükümeti’ne dava açtı.

- Google+ hiçbir yere gitmiyor.

- Adobe’de güvenlik açığı.

- AMD ekran kartlarında indirim yaptı.

- Safir ekran camı üreticisi iflas etti.

- Dünyada da teknoloji odaklı gazeteci sayısı azalırken, PR çalışanı sayısı ve maaşları artıyor

- Symantec ikiye bölünüyor. HP de ayrılabilir.

- 2014 üçüncü çeyrek IDC PC satış raporu açıklandı

- Apple’ın yeni etkinliği 16 Ekim'de.

- Tesla’nın en hızlı arabası Model S güncellendi.

- Redbull kanatlandıramıyormuş.

- Twitch ve Steam, sponsorlu içeriğin belirtilmesini gerektirecek.

- Windows 10 Preview’da keylogger var

- Kablo TV özelleştirilecek

- Nobel fizik ödülü mavi LED teknolojisine

Oyun Dünyasından

- Yeni Call of Duty de next-gen sürümü ücretsiz verecek.

- 13 Ekim tarihinde PSN, 7 saat kapalı kalacak.

- Witcher 3 geliştiricileri, yanıltıcı videolar konusundaki suçlamalara yanıt verdi.

- Crytek'in Xbox One özel oyunu Ryse: Son of Rome, PC sürümüyle karşımızda.

- PES 2015 sistem gereksinimleri

- Myst, TV dizisi oluyor.

- Dragon Age: Origins, Origin’de bedava.

- DriveClub kötü başladı

- Yeniden hayata dönen Sierra’nın ilk oyunu Geometry Wars 3 olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Volkan EKMEN @zisegned

  @gamsizm Bir ümit önce sonu dinledim #teknoradyo ile ilgili birşey var mı diye ama elim boş döndüm 🙁

 • somut insan @pqonerme

  kahvemi aldım geldim 🙂 teşekkürler Teknoseyir.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  aaaaa bak bizim segeke'deki güvenlik 9,5tan10 kurum değiştirmekte iyi yapmışım 😀

  bi driveclub videolarına bakıyorum birde forza horizon 2 yapma sony sosyal yarış oyunun senin neyine yap sen Gran Turismo'nu bak işine 😉

  bu arada Lumia 1520 hala 1500-1 TL bu gidişle yarın sabaha alıcam cebe sığmayan bu cep telefonunu

  not: son tercihim bimeks 😉

 • cihat emre @cihat-emre

  azerbaycanın nufusu 9 mılyon kardeş

 • Ali Erkin @alierkin

  Norton Commander'da hem hayatimiz gecti, hem defalarca hayatimizi kurtardi. Kopyalanamayan dosyalari bile kopyalamasi ne buyuk kolaylikti. Recycle bin yokken NC vardi (:

  Sierra benim icin tarihin en onemli oyun firmalarindan, Larry serisi ile gecti yillarimiz. Adventure diyince akla Sierra gelirdi. Phantasmagoria serisi o gunler icin inanilmazdi. O zamandan bu zamana oyle korku oyunu gelmedi.Lighthouse keske devam etseydi. Strateji diyince de Sierra vardi. Caesar serisinde de onlarca belki yuzlerce saat harcandi.

 • Paralelport @paralelport

  Çocukların bilgilerini çalmaları şundan olmasın: onlar 18'ine basınca otomatik adlarına hesap açarlar. Çocuklar farkedene kadar ohooo….

  İngiltere'de çocukların bilgilerinin çalınmasının nedeni genelde bu oluyordu.

 • chuck65 @chuck0555

  Youtube daki gundem ucmus ? @gamsizm

 • Gerginix @gerginix

  Kablo TV'nin dolayısıyla uydunet'in özelleştirilmesi konusunda kafam çok karışık. Devletçi olmama rağmen, sırf özelleştirilsin diye arpalığa ve yan gelip yatma yerine çevrilen, kabız devlet kurumlarının özelleştirilmesi noktasına zorla, tekme tokat ikna edilmiş daha doğrusu çaresizleştirilmiş noktadayım.

  Ancak özelleştirmeler ilgili kurumun ekonomik değeri en düşükken, birkaç yıllık cirosuna eş değer fiyatlarla, uzun vadeli ödeme planlarıyla, saçma sapan devlet bankası kredileri aracılığıyla satılmıyor eşe dosta peşkeş çekiliyor. Hatırlayanlar vardır, devletin el koyduğu Sabah grubu, Çalık grubuna yoktan var edilmiş devlet bankası kredisi ile verilmişti. Çalık, teminat olarak henüz satın almadığı Sabah medya grubunun mal varlığını ve markasını koymuştu. Yani sen ben gidip cebimizde 5 kuruş yokken Sabah'ı satın alabilirdik. Türkiye'de ihaleler öyle garip şartlarla yapılıyor ki ülkede bu şartları sağlayacak sadece bir kurum oluyor. Adı ihale ama aslında ihalesiz direk satış. Satıştan çok hediye...

  Neyse, TTNET'ten ölesiye nefret eden bendeniz bir ara oturduğum semtin altyapısının müsait olması sayesinde uydunet müşterisi idim. TV yayınından internet hızına, aldığım hizmet karşısında ödediğim paraya kadar, netmaster modem hariç memnundum. O evden taşınınca tekrar TTNET müşterisi olmak zorunda kalmıştım. Ölesiye nefret ettiğim TTNET'in kucağına düşmemek için Dsmart'ından biri'sine kadar araştırmadığım firma kalmadı. Sonuçta karşıma çıkan şey, TTNET tekel olduğu için tüm firmaların TTNET ile aynı lafı geveleyip farklı hiçbir tarife sunmamasıydı.

  Kablo TV hizmetinin özelleşmesi hem tüylerimi diken diken ediyor hem de acaba diyorum adam gibi özelleştirilirse TTNET'e sağlam bir alternatif olabilirler mi? Çünkü Uydunete sorsanız sizin bölgenize altyapının getirilmesi pek mümkün değil. Buna karşın özelleşme hizmet ağının genişletilmesi için bir umut olabilir. TTNET ile agresif bir rekabete girerse daha uygun fiyata insan gibi hizmet almamızı sağlayabilir.

  TTNET ülkemi 8mbit'e kadar terbiyesizliği ile dolandırıp, soyup soğana çeviren bir hırsız. Kurum sahiplerinin, politika belirleyicilerinin yargılanması falan gerekiyor.

  • Gerginix @gerginix

   @default-life Bunun hükümetler üstü olduğuna inanıyorum. Gerçi hükümetin değişmesi gerektiğinde ben de hem fikirim. hükümetler üstü çünkü neyin - kimin kime hangi usulsüzlüklerle satıldığını saptamak kaç yıl alır, o sürede kaç hükümet gelir geçer emin değilim. Ayrıca bu tür şeyleri başlıca gündem maddesi yaptığınızda zaten üretmeyen ve esintiden nem kapan zavallı ekonomimiz doların artışı ile sağlam bir tepki verecektir. Hani birtakım şeylerin yeniden düzenlenmesinin yaratacağı geçiş - belirsizlik vs...

   Ayrıca BTK denilen TTNET benzeri kurumların arka bahçeleri zannımca çift maaş almaktalar ki bu tekkeyi bozmak için halka ihtiyaç var, akvaryum balığına değil.

   Neyse konu dallanıp budaklanıyor ama TTNET'in satışı (satış derken argo olarak algılansın) evlat acısı gibidir hala içimde.

   Bir ara Murat Gamsız da demişti, bir hükümet, hükümet olmayı güçlendiren kararlar alınca, bu duruma muhalefet ederek iktidara gelen hükümetler bu kararların tadını çıkarmayı tercih ediyorlar.

 • pectenoid @pectenoid

  @gamsizm video kullanılamıyor uyarısı alıyorum. podcast olarak dinle çalışıyor.

 • arandur @arandur

  e-kitap olarak tüm seri var.

 • haroldfinch @haroldfinch

  @leventp abi tüm cihazlarda senkronize e kitap okuyucusu olarak google play kitaplar var.

 • Farti @cromwelle

  Gündemde pek fazla göz alıcı haberler yoktu. yinede iyiydi.

 • Uğur @ugurt

  videoda sorun var kullanılamıyor diyor.

 • Altan Yoklar @altan-yoklar

  Mp3 formatındayken arabada dinleyebiliyordum uzun yolda , şimdi m4a formatı çalmıyor arabada , dönüştürme işine girmek istemiyorum mp3 hali yok değil mi sunumda?

 • OrhanAltundağ @orhanaltundag

  Ülkemizde kitabı bırakın iki makale indirip okuyan yok onun yerine, şu x ünlüsü y ünlüsü ile görüntülendi flaş haber tıkla gibisinden haberleri okuyor.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  @leventp , @gamsizm , @hkellecioglu reklam formatında aşağıda linkini verdiğim arkadaşların yaptığı gibi video arası reklam izletmek size uygun olur mu ? İleride plus üyeler sizin videoları reklamsız izler. Plus olmayanlar video arası reklam izlemek zorunda olur. Örnek video aşağıda.

  http://www.youtube.com/watch?v=WubYF2kPgAQ

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Videoda reklam 4.11 'de başlıyor 4.44 'de bitiyor. Aşağı yukarı 6-7 dakikalık bir video için 30 saniye reklam gösterimi süresi bulunuyor. Uzun videolarda 2-3 reklam sokuyorlar içerisine bu şekilde.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Bu reklam videonun içine gömülü olduğu için plus normal üye ayrımı yapamayız herkese görünür ve zamanla değişecek farklı reklamlar alamamış oluruz. Ama site üzerinde video izlerken durdurup araya reklam alıp sonra devam etme gibi bir şansımız var belki ileride böyle bir reklam yöntemi düşünülebilir.

 • lawnmower @lawnmower

  Gündem eğlenceliydi. Kitap meselesi önemli, memleketin eğitim sistemindeki hatalardan kaynaklanıyor. Mesela bize ortaokul 1. sınıftayken, yani işte bacak kadar çocukken Yaprak Dökümü'nü okuttular. Yav adamın anasını belliyorlar. Oğlu hapse giriyor, kızı kötü yola düşüyor filan... Felaket üzerine felaket yaşanıyor. Tamam klasiktir, edebiyatımızda önemli yeri vardır filan da, çocuğa okutulacak şey değil. Hele daha önceden kitap okuma alışkanlığı olmayan bir çocuğa kitap diye o okutulursa o çocuk bir daha ömrü boyunca mecbur kalmadıkça birşey okumaz.

  Ömrünüzde hiç film izlememiş olduğunuzu hayal edin. Birisi kolunuzdan tutup "seni sinemaya götüreceğim, film izleteceğim" diyor. Sonra da Fransız yapımı festival filmine götürüyor. Dialogsuz geçen dakikalar, sabit kamera açılarıyla birbirine öylece bakan insanları gösteren uzun sahneler, heyecan verici olmayan bir konu, hayatın gerçeklerini vurgulamak için izleyicinin gözüne sokulan sıkıntılı olaylar... Büyük ihtimalle bir daha sinemaya gitmezdiniz, film izlemezdiniz. Bizdeki kitap okumama meselesinin kaynağında da bu var işte. Türk eğitim sistemi saçma dayatmaları yüzünden insanları kitaptan soğutuyor.

  Çocuksa çocuk kitabı okusun, ergen çağlardaysa o yaşlara uygun kitaplar okusun, bir şekilde okuma alışkanlığı kazansın insanlar. Yaşı uygun olduğunda canı isterse Yaprak Dökümü'nü zaten okur. İnsanlara kitapların sıkıcı olmak zorunda olmadıkları, eğlenceli de olabilecekleri bir şekilde anlatılsın, bakın o zaman nasıl artıyor kitap satışları...

  • Gerginix @gerginix

   @lawnmower
   Aynen dediğin gibi... Kemalettin Tuğcu, Ömer Seyfettin okutulan bir çağın çocuğu olarak hiçbir kitabına el sürmedim müfredatın. Teyzemin bana bir çanta içinde hediye ettiği, Can Yayınları'na ait Dünya'dan Hikayeler gibi yaklaşık 50 küsür kitaplık bir seti birkaç ayda soluksuz okudum. Bulgar, Rus masallarından Define Adası'na kadar... Öteki türlü psikopata bağlamak çok mümkün. İhtiyar Adam ve Deniz, Zamanın Kısa Tarihi okumuş 12 yaşındaki bir çocuk olmak, Kaşağı okumuş bir çocuk olmakla kıyaslanamaz. Akıl yaratmak ve budamak arasında incecik farklar var.

  • Deniz Etkin @denizetkin

   Bir lise öğretmeni olarak şunu rahatlılkla söyleyebilirim. Kitap okumamanın başında teknik bir neden yatmaktadır. Kitap okumak için gerekli okuma hızı dakikada 300 kelime civarındadır. Maalesef öğrencilerin yani insanlarımızın okuma hızı 100-150 arasında. Bu durum insanların kitap oku"ya"mamasına yol açıyor. Kısaca insanlar kitap okumuyor değil, kitap okuyamıyor.

  • LP @leventp

   Kemalettin Tuğcu. Acı çekmekten zevk alan "arabesk" kültürümüzün oluşmasında bence payı vardır.

 • 486 DX2 66 @haruns

  Bim de iphone satılmıştı hatırladığım kadarıyla

 • ulumemo @ulumemo

  AMD'deki CEO değişikliğine de değinilseydi iyi olurdu.

 • Çiğdem @ccigdem35

  Gece 11 olsun da, iTunes podcast'i açıp, kulaklığımı takıp balkonda kahvemi yudumlarken keyifle dinleyeyim. Tşk.ler tekno seyir...

 • lterlemez @lterlemez

  Kablo TV TTNet'e giderse hiç şaşırmam...

  • Paralelport @paralelport

   Ağzınızı hayra açın be kardeşim. Hapı yutarız resmen.

  • lterlemez @lterlemez

   İnşallah öyle bir şey olmaz ama olursa da şaşırmam. Çünkü mantıklı, IP Tv'yi tutturamadı TTNet ve kablo Tv en iyi çözüm (ayrıca Kablo Net'te var). İlaveten kablo döşeme derdinden de kurtulacak eğer Bilgi Toplumu Strateji planı bu haliyle kabul edilirse, çünkü tüm kablolamayı devlete yıkacak.
   Zaten en büyük hatayı hükumet yaptı, toplu iletişim kurumları parçalara ayrılmaz, ayrılmamalıdır ve tek elden yürütülmelidir. Bunun üstüne özel şirketlere izin verilmelidir, kendi kablosunu döşemek isterse döşer, istemez ise toplu iletişim kurumunun kablo yatırımına ortak olarak yardımcı olur ve kullanır.

 • lterlemez @lterlemez

  Kitap harcamaları için dolar karşılaştırması biraz dengesiz olmaktadır. Onun dışında, kitaptan vergi almak gibi bir garipliğimiz var bence.

 • Emre K @emre-k

  Şu AMD ekran kartı indirimindeki konuşmanızdan sonra aklıma bir şey takıldı. Yakın zamanda Nvidia, 750ti ile 980 arasında bir konumda Maxwell mimarili bir ürün çıkaracak mı?

  Ayrıca AMD ilk alırken aynı fiyatta rakibine göre ne kadar iyi performans sunarsa sunsun bir daha tercih etmeyeceğim bir firma çünkü iş ürünü almakla bitmiyor, sürücü desteği de çok önemli. Örneğin 8 yıl önce aldığım Laptop içindeki 8400M GT en son Windows sürümünde (8.1) bile tam driver desteği alırken ondan 2-3 yıl sonra üretilmiş olan HD4870'in driver desteği Windows 8 ile sonlandırıldı. Windows 8'de de uyduruk ve göstermelik sürücüler verildi. Yani satış sonrası desteği de göz önüne alırsanız aslında AMD ekran kartları o kadar da ucuz değiller.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bunu Apple mı sattı BIM kendisi mi sattı önemli olan o. Şu an Gold PC 1200 liraya PS4 satıyor. Sony bizi bağlamaz bozulursa parasını verir yaptırırsın diyor.

 • salihcln @salihcln

  Altta hemen '' İthalatçı firma garantili '' yazıyor bunun anlamı Apple'ın pek alakası olmadığını gösterir. Farkı ne derseniz Teknosa'dan aldığınız da size direk Apple garantisi verirler ( genelde )

 • Uğur @ugurt

  Bim'i küçümsüyorsunuz ama bazen kaliteli ürünleri gerçekten çok uygun fiyata bulabiliyorsunuz Bim'de.Örneğin kafa feneri satılmıştı bi ara çok uygun fiyata.

 • umitt @umitt

  mavi led'in faydalarından biri de oled ekranlarının önünü açması, mavi led'e nobel verirken ledi hayatımıza kazandıranlara nobel verilmemesi ne yaman çelişki.

 • salihcln @salihcln

  @ugurt BİM'i küçümsediğim yok çünkü Türkiye'ye discount market işini getirmiş hatta Dünya'nın en büyük ilk 500 discount market listesinde olan bir zincir fakat bahsettiğimiz olay farklı burada.

 • Cengiz Erdoğdu @monkdevil

  Siz birşey indirmek istediğinizde bana söyleyin, ben size hardiskle getiririm. 50 M superonline gece kuşu var. Aramız da 1 km falan. Sizlere canımız feda.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Bu arada whatsapp satış değerini gündeme getirmişken, şöyle bir bilgiyide paylaşayım. Şuan koç holdingin imkb 'de piyasa değeri 19 küsür milyar dolar. Yani whatsapp tek başına koç holding kadar değer yarattı. Bu da teknoloji yatırımlarının önemini çok iyi gösteren bir örnek olsa gerek.

 • Emre Arat @emrearat

  Bir ay kadar önce Bimeks'te yanlış hatırlamıyorsam Trend Micro'nun Anti-virüs paketi satıyordu.5 bilgisayar için 2 yıllık koruma bilgisayar başına 12 liraya falan geliyordu.3 bilgisayarlı paket de vardı ama bilgisayar başına fiyatı daha yüksekti.Teknoseyir akışına yazacaktım o zaman ama reklam gibi olur diye vazgeçmiştim.

 • arandur @arandur

  @etemedeneze elbette. eskikitaplarim sitesinde.

 • ledzep @ledzep

  3. Myst sevenleri unutmamak lazım. Ha Myst ha Amiral Battı ha "HALO". Hepsi tırt...

 • pectenoid @pectenoid

  şükür sorun giderilmiş.Ama izlenme rakamlarını etkilemiş camia podcaste yüklenmiş @gamsizm

 • Yetkin @tozyet

  Bende halka ilişkilerciyim, halkla ilişkiler korkulacak bir şey değil. Bölümüm adına sevindim

 • Uğur @ugurt

  @salihcln Küçümsemeden kastettiğim Apple orda ürün satarsa marka değeri düşer şeklindeki yaklaşımdı.Gündemde ya Murat abi yada Levent abi böyle bir yaklaşımda bulundu o yüzden bu şekilde düşündüm.Tek amacım Bim'i savunmakta değil üstelik.Bu şekilde bi yaklaşım (İphone Bim'de satılır mı hiç) telefonun değerini gereksiz yere arttırıyor.Keşke Bim'de satılsa da o kadar kuyruk oluşup şu telefonun değeri ne olursa olsun alınıyor hissi oluşmasa.Söylenecek çok söz var ama benim de bi gündem çekmem lazım derdimi anlatabilmek için:)

 • Cavid Mammadli @cavid-mammadli

  Ben Azerbaycan da yaşayan biriyim . Şu istatike söyeldiyiniz pekde tutmuyor bizim ülkeyle . Kitap okurları nerdeyse yok denecek kadar az . Ve ben veya bir çok tanıdıklarım kitapları Türkiye üzreinden alıyoruz yıllık 20-30 adet .
  Burda basılan ve çok satan kitaplar genellikle şiir kitabı veya secret den daha da berbat olan kitaplar

 • Murat Gamsız @gamsizm

  BİM'de satılan ürünün marka değeri, o ürünü tanımayan ve ilk orada karşılaşan birinin gözünde düşecektir. Çünkü bili bili marka yumurtanın yanında sizin markanız var ise bunun yaratacağı algı en hafif ifade ile ucuz ürün algısıdır. BİM dandik ürün satar diye bir algı olduğunu da sanmıyorum hepimiz alışveriş ediyoruz. Hatta marka ürünlerin aynısını kendi markaları ile satıyorlar ve çok daha ucuz. BİM=ucuz. O yüzden markalar için riskli bence.

 • Halil Akın Kart @akinkart

  yeni çalışma yerinize ciddi bir ses yalıtımı lazım sanırım. videonun en az 4-5 yerinde testere sesi geliyor. ambulans sesi geliyor vs. hadi ambulans falan neyse de testere sesi nedir anlam veremedim.

 • fehim @fehim

  Kablol TV özleşsin de TT net alırsa ihaleyi ayvayı yediğimizin resmidir en açık vede sayğılı yorumumu bu olur telekom un haririye bilmem kaç yıl kiralandığı gibi çok iyi olmaığı kesin de özllikle yatırım konusunda telekom hala cimri

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Ses kalitesinde ciddi bir düşme var. Sıkıştırma algoritması mı değişti yoksa mikrofon sisteminizde mi bir sorun var? Eski temizlik yok seste.

  • Batuhan @achfighter

   64kbit'e sıkıştırmışlar. O yüzden olmalı büyük ihtimalle. Yalnız benim de şikayetçi olduğum bir konu var. "Replay Gain" ya da en kötüsünden Adobe Premier'deki Treshold ve Replay Gain özelliklerini kullanırlarsa videolarda ve podcastlerde çok iyi ses kalitesi yakalanabilir.

 • Uğur @ugurt

  @gamsizm Apple ve iphone kelimelerini daha önce duymamış ve ilk defa Bim'de duyan biri için marka değeri ne kadar önemlidir?Bu insanların sayısı ne kadar olacak ki marka değerini etkilesin?Adana Media Markt'ta ucuzluk sepetlerinden birinde markasını bile bilmediğim bi usb ürün satılırken diğer ucuzluk sepetinde LG G3 satılıyordu.Eğer bu yaklaşım marka değerini düşürmüyorsa hiçbirşey düşürmez diye düşünüyorum.Aynı Media Markt'ta Apple ürünleri için ayrı bir stand ( düz uzun masalar ) oluşturulmuştu.Bim'de iphone satılması bence marka için LG G3'ün satıldığı ucuzluk sepeti kadar bi etkisi olacağını dünmüyorum.Cihazın nerede satıldığı değil nasıl satıldığı önemli olduğu kanısındayım.

 • Onur @megadro

  @hkellecioglu @leventp @gamsizm Redbull'un para iadesi gibi haberleri paylaşmaya devam edin lütfen. Claim'de bulundum para elime geçtiği anda size üyelik ücreti olarak geri dönecek 🙂

 • Emrah @emrahy

  Kitabevlerinin yarısı sınavlara hazırlık kitaplarıyla dolu. NT mağazası gibi bazı kitapçıların diğer yarısı dini kitaplarla dolu. İlkokul ve ortaokullarda öğrencilere zorla kitap okutuluyor. Kaç tane kitap okudukları yazılarak, en fazla kitap okuyana ödül veriliyor (kalem - defter gibi). Günde 1 kitap bitiren çocuklar var 🙂 Her alanda olduğu gibi ülkemiz kendi içinde yaptığı istatistiklerde oldukça başarılı. Okuma oranı %90 üzerinde filan gibi. Hatta üniversite mezunu oranımız pek çok ülkenin üzerinde. Ama kimse bildiği işi yapmıyor. İşletme mezunu tezgahtarlık yapıyor, mühendis bankada çalışıyor, öğretmen mühendis olmak istiyor, felsefe mezunu rehber öğretmen olmak istiyor, turizm okuyan KPSS'ye giriyor, kimya okuyan dersanede çalışıyor, tiyatro okuyan gümrükçüde çalışıyor... Neyse ki herkes bir iş yapıyor ama verimi siz düşünün artık.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  "Secret" sadece Türkiye'de değil, Amazon'da da çok satıyor:)

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Ntc'yi küçükken kullanmıştım,ama adını merak ederdim,işletim sistemi bile olduğunu düşünmüştüm:),çocukluğuma döndüm resmen 🙂

 • arardurur @arardurur

  Kitap okuma oranının artmasını beklemiyorum şahsen üç yaşındaki çocukta tablet oldukça, kitaplar bu kadar pahalı oldukça ve dizilerimiz bitmedikçe

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Norton Commander hakkında söylenecek en iyi şey DOS'a 6 versiyonu ile gelen rmdir komutunun işlevini DOS 5 de yapması idi. Bir de PETER NORTON'un dos kitabının okumuştum. Kitabın başında "Wizard Of Dos" yazıyordu. Çok hoşuma gitmişti.
  Not: Wizard of Dos: (Dos büyücüsü) Wizard of Oz (Oz büyücüsü)ile çağrışım yapıyor.

 • Burakt @burakcan_toker

  Hocam şu kitap oranlarının linkini paylasabilir misiniz @gamsizm

 • r10ie @r10ie

  İlk 10 dk'kayı taş motoruyla mı çektiniz 😀 şantiyede dinliyordum az daha Süleyman Usta'yı arayacakım usta profillerin kesimi bitmemişmiydi diye, neyse ki kayıttan geliyormuş sonradan fark etttim ,aklıma gelmedi şaşkınlık yaşadım burda cidden 😀
  Keyifle dinledim emeğinize sağlık...

 • Burakt @burakcan_toker

  Orada kastedilen fantazi romanı doğru anlamak lazım herhalde yüzüklerin efendisi serisini okuyan birini de asagilamaz levent abi 🙂

 • ibrahimtasltn @ibrahimtasltn

  gündem değerlendirmeleri eskiden daha güzeldi.Sadece "LP" ve murat gamsız vardı.

 • LP @leventp

  Edebiyat türü olarak fantaziyle alakalı bir şey söylendiğini hatırlamıyorum.

 • ibrahimtasltn @ibrahimtasltn

  bende ts yayınından çıksın demiyorum zaten videolara devam etsin ama gündem değerlendirmeleri iki kişi daha güzeldi.

 • indigo @indigo

  Güzel gündem olmuş. İşten vakit bulup dinleyebildim sonunda.. İki gündür sekmede iğneli halde bekliyordu. :)) Yalnız şu plus hakkında iki kelam edin de merakımız gitsin. Yazın adam olmaz, talep olmaz diyerek güze sarkıttınız ama hâlâ ortada ne bir tarih ne de başka birşey var.