#akış #telekom #turknet #internethızı
Hatırlayanlarınız belki vardır. Turknet aboneliğimde kopmalar yaşadığım için 4Mbit’e sabitlediğim internetim yine kopmalar yaşıyordu. Ben de deneysel olarak TTNET’e geçip olayın arka planını anlamaya çalışacağımı belirtmiştim. Bugün olay çözüldü. Ancak artık TTNET’liyim. Turknet aboneliğimi kapatmak için göndermem gereken o lanet olası faks için üşendiğimden şimdilik Turknet aboneliğimi online işlemlerden dondurdum. O konuya da buradan ulaşabilirsiniz: https://teknoseyir.com/durum/944498#comment-3470716

Neyse…

TTNET çalışanları evime bugün geldi. Bu iki kişilik ekip benim Turknet’e bıraktığım arıza kayıtları için hergün bulunduğum ilçeye gelmek zorunda kalıyormuş Tahmin etmiştim. Eve geldiler. Mevcut hattın sinyal gücünü ölçtüler. 7-9Mbit çıktı. Ancak 4’e sabitlenmiş hat bu sinyal gücüne rağmen, 4’ün altına düştüğü için 20 dakikada bir kopuyordu. Sonra benim TTNET aktivasyonunu yaptılar. Port değiştirmediklerine eminim çünkü en başta değişim olsaydı sinyal gücüm yüksek gelirdi diye tahmin ediyorum. Aktivasyon gelince sinyal gücü 16-21’e çıktı.

Şu an ayda 59₺ olan Turknet AKN’siz hizmetin aynısını TTNET ile alıyorum ancak bedeli 108₺ modem almadım. Cep telefonum Turkcell olduğu için Tivibu avantajından da faydalanamadım. Yalnız aktivasyon yapılınca komik bir şey oldu. Benim modeme kurulum yapmak istediklerinde hiçbir şey yapmadıkları halde Turknet servisi ile 10.95Mbit sonuçlanan hız testi yapıldı. Onlar da bakakaldılar. Kullanıcı adı ve şifresi girmedikleri halde modem kurulumu tamamlanmış ancak hız testinde sağlayıcı ismi Turknet çıkmıştı. Sonra modeme TTNET kullanıcı adı ve şifresini tanımlayın dedim. Hız testine bir daha geçtik 14Mbit çıktı.

Bu olay yeni soruları doğurdu. 3. bir çalışan benim eve 1200M uzaklıktaki hizmet dolabının başında bekleyip bu arkadaşların talimatı ile eş zamanlı port değişimi yapmadıysa gözümün önünde hızım en az 5’e katlandı. Olay, bir sürü başka sorular üreterek 2 kat bedel ödeyeceğim bir fatura yüküne rağmen mutlu sonuçlandı. Yazdığım bilgiler yetersiz ise sorularınızı sorun, bildiğiniz şeyler varsa cevaplar verin.

Son olarak ev 3 katlı. Her kat benim. 4 kasa, 1 mobil PC – 4 tablet – 4 telefon bu hatta bugün aynı anda bağlanıp hiç dert çıkarmadan güle oynaya takılıyorlar.

Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından...

Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından soyulmuş Telekomun iğrenç alt yapısını kullanıyor. Evime gelen sinyal 1200M uzaktaki
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından soyulmuş Telekomun iğrenç alt yapısını kullanıyor. Evime gelen sinyal 1200M uzaktaki bir hizmet noktasından ulaştırılıyor. 8Mbit gücündeki sinyal o kutudan çıkıyormuş, 2’si kabloya sürtünürken kayboluyormuş. Geriye 6 kalıyormuş. Hızımı 4Mbit’e sabitlettim. Bir süre kopma yaşamadım. Ancak bugün itibarıyla kopmalar başladı. Şu anda bana ulaşabilen sinyal bazen 3’e bazen de 1Mbit altına düştüğü için 4 bile kopmalara sebep oluyor. Sanki Telekomda sabit rakamı algılayıp ona göre kendini daha da kısan bir dedektör varmış gibi.

Bir aydır Turknet ile birlikte bu sorunu aşmak için sürekli görüşme halindeyiz. Ancak aşamıyoruz. Aşamayacağız. Çünkü Telekom müşterisi değilim. Telekom müşterisi olmadığım için teknik ekip hizmet noktasından çıkan sinyale bakıp 8Mbit’i ölçüp, defolup gidiyor.

Telekom ile görüştüm ve abonelik başvurusunda bulundum. 16Mbit kotasız 107₺. Turknet ise bunun için taahhütsüz 59₺ alıyordu. Neyse… Cumartesi günü için randevu aldık. Cumartesi günü ekip gelecek. Ben sözleşmeyi imzalamadan önce evime gelen sinyalin 16Mbit’e çıkarılması için ne gerekiyorsa yaptıracağım. Başaramazlarsa 8Mbit olan kampanyaya imza atmadan önce 8’de bile kopabilir derlerse ekibi evden kovup Turkcell’in mobil zımbırtısını düşünmeye başlayacağım. Telefonum hız testinde 190Mbit görürken ev interneti bazen 68Kbps görüyor. Cinnet geçirmeyeceğim, yaşadığım şehri hastalık gibi sarmış Araplara saldırmayacağım.
#akış #turknet #TürkTelekom

11.09.2018 BUGÜN TELEKOM BAĞLANDI. 22MBİT GÖRÜYOR HAT. GELİŞMELERİN DETAYI YAKINDA…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Kaynak – bench – resim gösteremiyorum ama belki bulup paylaşan çıkar. Nvidia’nın RT teknolojisi elinizdeki 1060-1070-1080’leri öldürmeye yetmiyor. Aldığım duyumlara göre 2080 RT açıkken 1080P’de FPS 30’a düşüyormuş. RT kapalıyken 2070, 1080TI kadar hızlı mı bilmiyorum ama RT olayı emeklerken, kart hızlı bile olsa alınmaz gibime geliyor. Elindeki kart çöp olacak korkusuyla “yeni teknoloji gelişmesin” dürtüsü, 300$ aldığı için dolar hep yükselsin diyen kafa gibi…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 1 yıl önce burada da incelemesi yapılmış olan FSP Champ 1KV UPS alıp, içindeki 60’lık stok fanın yüksek sesi yüzünden fotodaki şekilde modlamıştım. Zamanında fan sesinden kurtulmak için övünerek mod paylaşmış ve tavsiye vermiştim ama siz siz olun sakın böyle bir şey yapmayın. Benim embesil mod yüzünden içerideki devre kartı ve besleme ünitesi yandı. Bakır bobinler böyle kapkara kömür gibi oldu. Kasası yüzünden de garanti dışı kaldı. Zamanında ödediğim 850₺ çöpe gitti. Kısacası bu aleti alacaksanız ev için almayın. Deli gibi ötüyor. Sesi kısınca da yanıyor. Bu tür kuvvetli modellerin sessiz olanları var. Bir de online olması gibi süper gereksiz bir özellik için ek para ödemeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#3DPrinter
Yeni oyuncak geldi. Seri üretime geçtik. Zaxe. Türk markası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23

note5 (Pixel Launcher) com.google.android.gm uygulaması (sanırım gmail) sürekli performans sorunu ve pil tüketimi yapıyor uyarısı veriyor. Çözümü bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Umarım yakın zamanda bir inceleme yapmayı başarırım. Şu aralar çok yakında diye başlık açıp hiçbir şey yapmıyorum
#akış #3DPrinter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok yakında! #panel #mod #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

SOMA güzel oyunmuş. #oyun 14.70 iken aldım iyi de yapmışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap