@gamsizm Benim incelemelerimi niye siliyorsunuz kardeşim 🙂 Gigabyte GTX 1070 Mini ekran kartı incelemesi de uçmuş. Önce incelemeye eklediğim fotolar uçmuştu şimdi de inceleme uçmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 19

Corsair CC-9011105-WW Carbide Series 270R Seitenfenster: Amazon.de: Computer &...

Corsair CC-9011105-WW Carbide Series 270R Seitenfenster: Amazon.de: Computer & Zubehör
BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://gaming.logitech.com/tr-tr/product/g933-7-1-surround-sound-gaming-headset
Hatırlayan vardır. G930 kulaklığım bozulmuştu. Ben de RMA açmıştım 40 gün önce. Bunlar RMA’ya cevap vermeden konuyu kapattılar iki kez. Başımın çaresine bakmaya karar verince kulaklığı söküp pilini değiştirmiştim. O da yememişti NTC kablosundaki temassızlık yüzünden yine çalışmamıştı. Eski bir Nokia şarj kablosu bulup o kablo ile bağlantıyı da modlamıştım. Kulaklığın pil ömrünü arttırıp sorunu çözmüştüm.

Ancak sonrasında bu duruma düştüğüm için Logitech’ten hesap sormaya karar verdim. Facebook üzerinden RMA vaka no’larımı da belirterek detaylı bilgi verdim. Anında RMA’ya dönüştürdüler. Benden istenen fotoları gönderdim. Kulaklığa neden müdahale etmek zorunda kaldığımı / bırakıldığımı anlattım. Sağolsunlar muazzam bir ilgi gösterdiler ve ellerinde G930 olmadığı için G933 veya G533 teklif ettiler. G933’ü muadil saydım ve G933 istedim. Kabul ettiler.

Bu süreç böyle sonuçlanmasaydı, satın aldığım ve kayıt yaptığım 8 Logitech ürününe rağmen ilk RMA talebimdeki olumsuzluk sebebiyle kafam karışacaktı. Ancak buna izin vermediler. Ola ki iletişim kuramazsanız, facebook üzerinden iletişim kurun anında RMA’ya dönüşüyor.

G402 -- G602 -- X540 -- K400 -G710+ ve G710 -- G930 -- G230 -- F710 -- 3D Joystick kullanmış / kullanan biri olarak Logitech kullanmaya ve satın almaya devam edeceğim.

Bu arada süreci istismar etmeye çalışmadım. Durum neyse anlattım. Kulaklığa müdahale ettiğim için garanti dışı bırakılabileceğinin farkında olduğumu da söyledim. Ancak RMA kayıtlarımın cevapsız biçimde kapatılması yüzünden bu noktaya gelmiş olmama hak verdiler.

Mutlu son.

Logitech G933 Artemis Spectrum kablosuz surround ses oyun kulaklığı

G933, kablolu ve kablosuz ses arasında seçim yapmanıza izin verir. Pro-G ses sürücüleri, 7.1 surround, programlanabilir G Tuşları, ayarlanabilir RGB aydınlatma ve çok kaynaklı ses...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
Gerginix paylaştı.

#ikinciel
Msi Gtx1060 armor 6gb oc kart satılıktır. Kart geçtiğimiz sene ağustos ayında alındı amazonun kartıdır. Msi’a kayıt ettirilmiştir. Kart çok yakın bir arkadaşıma aittir. Sistemi eski olduğundan zaten pek kullanamadı. Kart bende duruyor.
Ankara içi elden teslim diğer illere kargo yaparım.
Fiyat: 950 Liradır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23

#akış #kulaklık #mod
2.5 yıl önce Amazon.com’dan aldığım G930 bir aydır bozuktu. Geçen hafta logitech’ten RMA açtım. İlgilenen olmadı. Ben de bastım kalayı. Sonra kulaklığı açtım. Kulaklıkla birlikte aldığım yedek pili taktım. Ancak 2.5 yıl önce aldığım pil de durduğu yerde boşalmış. Pili şokladık kendine getirdik ancak o sırada aklıma gelen başka bir fikri hayata geçirdik. Pil yuvasındaki plastik tırnakları kırıp bunun içine 2000mah’lık cep telefonu pili oturttuk ve gereken bağlantıları da sağlayıp standart pil ömrünü 3 katından fazla hale getirdik. İşlem çok basit. Yapmanız gereken tek şey bir pil seçip onun güç bağlantısını kulaklığa uygun şekilde modlamak.

Benim kulaklığın pili bozulmuştu. En ufacık sarsıntıda kapanıyordu. Pil ömrünü tamamlamıştı.

Ayrıca soyulan kulaklık pad’leri yerine de 2 çift şundan sipariş ettim.
https://tr.aliexpress.com/item/Factory-price-For-Logitech-Earpads-for-G230-G430-G930-G35-F450-Gaming-Headset-Black-Red-160831/32724342032.html?spm=2114.13010608.0.0.KEq1Ft

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Tahmini Teslimat Zamanı

Ucuz Karton Mini Projektör DIY Akıllı Telefon Projektör Basit Projeksiyon Ekipmanları Oyuncak İyi Hediye marka yeni, Satın Kalite projektörler doğrudan Çin Tedarikçilerden: 100% brand new...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

180GB Steam dosyasını sildim yanlışlıkla 🙂 Aylardır oyun oynamıyordum, oynayasım tuttu ama gidip D’deki oyun dosyalarını yedek diye sildim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

#akış #astronomi #teleskop

https://www.youtube.com/watch?v=aV-_zNQkXLs
@zirkenyum ‘dan arakladığım basit fakat etkili diyeceğim Konus 7138 Dürbün Teleskop ve Note 5 telefon kamerası ile birkaç dakikalık ay videosu elde ettim. Bu video kundak motorlu teleskop kullanmanın (Titreşimlerden kurtuluyorsunuz), en az birkaç bin ₺ değerindeki fotoğraf makinelerinin neden önemli olduğuna kanıt niteliğinde. Ancak yine de benim gözümde Hıdır Power ile öyle böyle bir sonuç çıkardık. @yasinc

Telefon tutucu: https://www.amazon.de/gp/product/B0188KP6T8/ref=ox_sc_sfl_title_6?ie=UTF8&psc=1&smid=A1AL15VM12EH1E

Solomark Universal Telefon Adapter und Mount: Amazon.de: Kamera

Solomark Universal Telefon Adapter und Mount: Amazon.de: Kamera
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaçınılmaz olana dek, imkansız gibi görünüp bekleyen “an” nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • Gerginix @gerginix

  Süre doldu arkadaşlar. Cevap: TESADÜF idi. Kimileri bu kavramdan hoşlanmaz. Bu kavramı varlığının ve amacının boşaltılması için ideolojik bir saldırı gibi görür. Ancak tesadüf kavramının 41 yıllık hayatım boyunca edindiğim birikim ile zannımca en saf tanımı bu şekilde saptanmıştır. 14 milyar yıl önce big bang ile ortalığa saçılan sonsuz olasılık okyanusunda, benim 41 yıl önce doğma olasılığım 1/sonsuz iken şu an nefes alıyor olmamı açıklayacak başka bir kavram yok. Ancak bu olasılık özünde, kendisine sonsuz zaman ve sonsuz fırsat verildiğinde %100’e yani kaçınılmazlığa terfi ediyor. Kısacası tesadüf denen şey üzerine ipotek koyamadığımız ve kontrolümüz dışında ancak makul fırsata sahip olduğunda gayet %100 seviyesinde bir olasılıktır.

  Elbette ki %100 seviyesi zamanın sonsuzda bir an’ı için makuldür. Bu durum, olayı tekrar 1/sonsuz’a döndüren bir paradoks da barındırır.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   Peki biri bir gün çıkar Tesadüf diye bir şey yoktur denirse…:=))) Her şey yaratılış ve sınav derse… İşin garibi sınava girme mecburiyeti de var?

   Beni neden yarattın diye sorma kabiliyetin olursa?
   -- Sevdiğimden. Hadi buda kabul edilebilir. Hayırdır?
   -- Bilinmek istedim…:=))) Hııı…

   Bizce Sonsuz bir Evren içerisinde İnsan ve diğer canlılar…
   Bizim akvaryumla kıyaslanırsa bayağı büyük bir alan…:=)))

   Senin soruya eski yunan felsefecilerinin çoğunluğu Tanrı vardır demiş mantık gereği. Tartışmışlar. Peki bu Tanrı Tekil mi Çoğul mu? Ve Aktif mi Pasif mi?

   İlk nesil yazmalar elde yok. Sadece savunmalar ve değişken parçalar elde kalmış.
   Sokrates -- Buda -- Konfüçyus bir peygamber mi? Zamanla bozulan günümüze ulaşmayan bir vahiyle mi geldiler. Mu-Atlantis ve Tufan hikayesi… Bundan M.Ö. 10.500 yıl öncesini gösteriyor… Buzulçağ bitiyor… MÖ 10.000 filmi onun devamı niteliğinde… Bu işin anahtarı Mısırdan kaçırılan eski ahit sandığı ve İsrail haldur huldur onu arıyor Mescidi Aksanın altında… Hz.Adem’den beri gelen tüm bilgi ve teknoloji ile Kitap ve Sahifeler orada… Kur’an-ı Kerim hariç… ( Onu biz indirdik biz koruyacağız diyor ayette )

   Uzman görüşü : Dünyanın Manyetik ve dönme kuvvetinden kazanılan enerjiyi pramidde biriktirip süper iletken antenler sayesinde tüm ülkeye kablosuz bedava elektrik ulaştırsan… Faradayın ölmeden uğpraştığı iş…:=))) Ya bu Mısırlılar bu pramitlerin içerisinde vücuttan vücuda nakil veya yeniden dünyaya gelme işleriyle uğraşıp Tanrıcılık oynuyorlarsa… Eski kaynaklar Mu ve Atlantisin Hem maddi hemde manevi teknoloji ( BÜYÜ ) bazında Tanrının sınırlarına girmeye kalkıp sidik yarıştırmaya kalktıkları için birbirlerine düşüp medeniyetlerini YOK ettikleri üzerine yazılır… Bundan kurtulanların kaçanların sadece geride bıraktıkları gittikleri yerlere yaptıkları pramidler ve çevresindeki yerliler…:=(((

   Tasavvuf denilen havuzdan halka açıklanmayan kısımlar var…

   Madem gendini uzaya verdin al sana ders… Yeni baskısını edin önemli eklemeler var…:=)))

  • Gerginix @gerginix

   @kadirg1976 Sümerler, Marduk… Hayat yaklaşık 3.5milyar yıl önce, gezegenin kaba inşaatı bitmek üzereyken çarpan bir kuyrukluyıldızın tohumlamasıyla mı başladı, yoksa Venüs veya mars’dan kaçıp bu gezegene yerleşerek, geldikleri uzay gemilerini güneşe gönderip her şeye yeniden başlamak isteyen bir grup felaket gazisi ile mi başladı. Bunlar benim gözümde kulağa hoş gelen edebi yazılar olarak kalacak. Dostum İncil der ki dünya MÖ. 2002 yılında 6 gün süren bir inşaat sonunda yaratıldı. Sıkı Katolik ise milyon yaşındaki dinozor fosili e bakıp “bu fosil beni doğru yoldan çıkarmak için şeytanın toprak altına koyduğu bir tuzak veya tanrı inancımı sınamak için onu oraya koydu” diyerek işin içinden çıkıyor.

   Tufan meselesine gelince, oldukça basit. Buzul dönemi sona ererken hem de oldukça hızlı bir şekilde… Ani su baskınlarını, deniz seviyesinin kısa süre içinde yükselmesini kaçınılmaz hale getiriyor. Şimdi bu olayı basit bir doğa dinamiği olarak tanımlayacak birikimimiz yokken “günahkar temizliğine” yormayı anlayışla karşılıyorum. MÖ 10500 tahmini için sözlü veya yazılı hikayeler varsa bu insanın uzun zamandır, hem de oldukça uzun zamandır küçümsenmeyecek birikime ve ifadeye sahip olduğunu ispatlıyor.

   Douglas Adams’ın otostopçunun Galaksi Rehberi romanında bir gezegen ırkı vardı. Bunlar bir burun deliği içine tutunmuş tatak olduklarına inanırlardı. Kehanete göre büyük beyaz mendilin gelişi, onların kıyametiydi. Yanlış hatırlamıyorsam kutsal kitapları soğuk algınlığı hastalığının şeytani olduğunu söylüyordu. Hapşırmak falan çok kaba davranışlardı.

   Umarım yanlış değilimdir. 11 Mart’ta Adams için google’da doodle yapılacak. Toprağı bol olsun.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @gerginix Selametde ol dost… İslam dinazor işine değil evrim-devrim işine takılıyor… Çünki yaratılış en güzel şekilde olduysa evrim nedir? Kısmi genetik evrimi koyan Allah mı? Topyekün devşirilme üzerine bir bilimsel bulgu yok… Sadece bulmacanın birleştiremediklerimiz var…

   Prometeus insanı ve şeytanı yarattı ise ve dünyaya indirdi ise onları kim yarattı? Filmin ana sorusu bu idi ve boşa gitti… Predatorlar ise melekler mi?

   Secde Suresi’nin 5. ve Mearic Suresi’nin 4. ayetleri hem zamanın izafiliğine işaret etmekte, hem de “yevm” kelimesinin anlamının doğru anlaşılmasını sağlamaktadır. Arapça “yevm” kelimesi “gün” olarak çevrildiği gibi, aynı zamanda “dönem veya çağ ” olarak da çevrilebilmektedir. Yani Arapça “yevm” deyince sadece 24 saatlik gündüz ve geceden oluşan bir dönem olan “gün” anlaşılmaz, aynı zamanda genel anlamda “dönem” de “yevm” kelimesiyle kastedilmiş olabilir. Söz konusu iki ayette bir “yevm”in bin senelik bir “yevm”e veya elli bin senelik bir “yevm”e eşit olabildiğinin söylenmesi bunun bir delilidir. Bu açıklamanın iyi anlaşılması Evren’in ve yeryüzünün altı “yevm”de yaratıldığını söyleyen Kuran ayetlerinin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar. (Bakın 7-Araf Suresi 54, 11-Hud Suresi 7, 10-Yunus Suresi 3, 25-Furkan Suresi 59, 32-Secde Suresi 4, 57-Hadid Suresi 4). Altı “yevm”de yaratılmadan bahsedilen ayetlerde altı “dönem”de yaratılmadan bahsedildiğini anlamak gerekir.

   1- Dünya toz idi büyük yıldızlardan gelen demirin etrafında ateş topu oldu.
   2- Dönerken soğudu Kıtalar-Kayalar oluştu.
   3- Kuyruklu yıldızlar Sıvılarını bıraktı.
   4- Zamanla oluşan topraktan Bitkiler çıktı ve Atmosfer oluşturdu.
   5- Bitkilerin bahçıvanı Otçul Hayvanlar çıktı.
   6- Otçulları dengelemek için Etciller hayvanlar oluştu.
   7- İnsanı yarattı ve dünyaya indirdi… Malzemesi dünyadan olan İNSAN başka bir evrende yaratıldı. Buna Cennet deniyor. Şeytanda oradaydı. Filim başladı.

   Peki filim ve oyunlarda gördüğün kemiğin kasa bürünmesini gerçekte görsen ne düşünürsün…:=))) Peki ay ikiye yarıksa ispatı olmaz mı?

  • Gerginix @gerginix

   @kadirg1976 ben böyle zamanlarda ben hep şunu söylerim “allah isterse maymunu insana çevirir ulan. Allah’a şirk mi koşuyorsun :)”

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @gerginix Kuranda Allah’ın bazı azgın milletleri insandan maymuna ve diğer hayvanlara çevirdiği betimlenir… Kimisi Babun kimisi de nesilleri kurudu der…:=)))

   En iyisini Allah bilir…

 • YasinC @yasinc

  Şunu merak etmişimdir neden hepsi kabileci ? İyilik, iyi olmak, dürüst olmak vb evrensel değil midir ? Bir insan dürüst ve iyi ise bir bayrak altında olması şart mıdır ?

Meade Dobson Teleskop N 305/1524 12" LightBridge: Amazon.de: Elektronik

Meade Dobson Teleskop N 305/1524 12" LightBridge: Amazon.de: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17