#akış Corsair MP510 2TB NMVE İncelemesi ne oldu diye soranınız varsa;

Anakartın M2 Ultra portu montaj ve çalıştırmadan yaklaşık 8 saat sonra bozuldu 😀 Şimdi garantisi bitmiş olan Asrock X99E-AC ITX anakartın ABD RMA ile görüşmelerine başladık. Konu NVME incelemesi olmaktan çıkıp US RMA - Trabzon hattına dönüştü. Kendilerine Hİntli İngilizcesi ile yazdım. Umarım beni antipatik bulmazlar. Hani şu incelemedeki anakart:
https://teknoseyir.com/inceleme/asrock-x99e-itxac-anakart-ve-nzxt-manta-itx-kasa-incelemesi

Asrock X99E-ITX/ac Anakart ve NZXT Manta ITX Kasa İncelemesi

Tekrar merhabalar. Daha önce bir duyuru olarak paylaştığım sistemi artık detaylarıyla birlikte inceleyeceğiz. Öncelikle neden ITX sisteme geçmeye karar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gerginix @gerginix

  Bu gece Ryzen 7 3700X siparişi verdim Amazon.tr'den. Gigabyte Aorus-"(pu edition) ITX anakartı da sepete attım. Ancak ASrock'tan cevap gelince siparişleri iptal ettim.

  Ayrıca Ryzen 7 Siparişimi zaten iptal edecektim çünkü:

  Baktım satıcı Amazon değilmiş. Pazaryeri olduğu için direk iptal de edemiyorsun. Satıcı bana, BENİM GİBİ ADAMAA.... diyor ki iptali siz yapabilirsiniz. Tekrar mesaj yazdım, iptal butonu yok, iptal isteği gönder var, bu benim değil senin işin, bana "yok efendim kargoya verdik, faturayı kestik falan deme, ben siparişten 10 dakika sonra bu talepte bulundum.

  Tabii işimi şansa bırakmadım. Amazon.tr ile de iletişim kurup durumu anlattım: "İş ortaklarınız sisteminizi öğrenmek ve kullanmak konusunda istekli değil sanırım" özetinde bir sohbet oldu. Amazon.tr ile her konuda anlaştık. Haa bitmedi, bir adet cüzdan ve SD kart siparişim vardı. Elbette ki MNG ile gönderdiler. Ben de kargolarımın şehre ulaşmasını keyifle bekledim. Adrese teslim yapmadıkları gibi mesaj veya arama da yapmadılar. Bunların olacağını biliyordum sadece gerekli zamanı bekledim. Bu gece o zaman doldu ve Amazon ile tek seferde 3 sorunlu sipariş görüşmesi yaptık. Görüşmeler çok verimli geçti 😀 Verimlilik derken ne demek istediğimin ayrıntılarına girmek istemiyorum. Bu Jeff Bezos ile benim aramda.

  Yani online alışveriş @leventp 'ın aksine satıcı ile muhatap olmamak için kullanılacak bir yöntem değil. Alışveriş online ise satıcıyı daha da markaja almak gerekiyor.

  Asrock cevap verince alamadık şu güzeller güzelini

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  geçmiş olsun hayalimdeki anakart dı . benimde msi x99 mpower hackintosh kurarken bozuldu . ryzen e geçiş yaptık mecburen

 • Gerginix @gerginix

  Teşekkürler. Kartın garantisi bitik ama Amazon.es ss de aldım. Bakın daha önce 3 Asrock anakart almışım mağdurum falan.

 • Gerginix @gerginix

  @orcun Her ne olursa olsun Amazon cidden yarı yolda bırakmaz. Onlar şu anda bizim profili çizmekle meşguller hala. Çizdikleri profilleri silip bir daha çiziyorlar. Sanırım 2 yılda en az 8 kez silip çizmişlerdir.

 • Gerginix @gerginix

  Yalnız kimse bu konudaki o küçücük gibi görünen KOCA detayı fark edemedi ya!

 • Gerginix @gerginix

  @orcun hb'nin başındaki eleman amazonda olsa öttürürlermiş