#akış Corsair MP510 2TB NMVE İncelemesi ne oldu diye soranınız varsa;

Anakartın M2 Ultra portu montaj ve çalıştırmadan yaklaşık 8 saat sonra bozuldu 😀 Şimdi garantisi bitmiş olan Asrock X99E-AC ITX anakartın ABD RMA ile görüşmelerine başladık. Konu NVME incelemesi olmaktan çıkıp US RMA - Trabzon hattına dönüştü. Kendilerine Hİntli İngilizcesi ile yazdım. Umarım beni antipatik bulmazlar. Hani şu incelemedeki anakart:
https://teknoseyir.com/inceleme/asrock-x99e-itxac-anakart-ve-nzxt-manta-itx-kasa-incelemesi

Asrock X99E-ITX/ac Anakart ve NZXT Manta ITX Kasa İncelemesi

Tekrar merhabalar. Daha önce bir duyuru olarak paylaştığım sistemi artık detaylarıyla birlikte inceleyeceğiz. Öncelikle neden ITX sisteme geçmeye karar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Aboooo adama o anakart evlat acısı gibi koyar. 🙁

  • Gerginix @gerginix

   Bu gece Ryzen 7 3700X siparişi verdim Amazon.tr'den. Gigabyte Aorus-"(pu edition) ITX anakartı da sepete attım. Ancak ASrock'tan cevap gelince siparişleri iptal ettim.

   Ayrıca Ryzen 7 Siparişimi zaten iptal edecektim çünkü:

   Baktım satıcı Amazon değilmiş. Pazaryeri olduğu için direk iptal de edemiyorsun. Satıcı bana, BENİM GİBİ ADAMAA.... diyor ki iptali siz yapabilirsiniz. Tekrar mesaj yazdım, iptal butonu yok, iptal isteği gönder var, bu benim değil senin işin, bana "yok efendim kargoya verdik, faturayı kestik falan deme, ben siparişten 10 dakika sonra bu talepte bulundum.

   Tabii işimi şansa bırakmadım. Amazon.tr ile de iletişim kurup durumu anlattım: "İş ortaklarınız sisteminizi öğrenmek ve kullanmak konusunda istekli değil sanırım" özetinde bir sohbet oldu. Amazon.tr ile her konuda anlaştık. Haa bitmedi, bir adet cüzdan ve SD kart siparişim vardı. Elbette ki MNG ile gönderdiler. Ben de kargolarımın şehre ulaşmasını keyifle bekledim. Adrese teslim yapmadıkları gibi mesaj veya arama da yapmadılar. Bunların olacağını biliyordum sadece gerekli zamanı bekledim. Bu gece o zaman doldu ve Amazon ile tek seferde 3 sorunlu sipariş görüşmesi yaptık. Görüşmeler çok verimli geçti 😀 Verimlilik derken ne demek istediğimin ayrıntılarına girmek istemiyorum. Bu Jeff Bezos ile benim aramda.

   Yani online alışveriş @leventp 'ın aksine satıcı ile muhatap olmamak için kullanılacak bir yöntem değil. Alışveriş online ise satıcıyı daha da markaja almak gerekiyor.

   Asrock cevap verince alamadık şu güzeller güzelini

  • Orcun @orcun

   @gerginix Asrock bey ne diyor o belli oldu mu ? gerçi en kötü senden geri isterler ptt ile yollarsın. Onda da kargo parası bir 200 300 lira falan olur gitmesi 1 2 hafta desek ellerine ulaşacak değişecek vs yenisi sana yollanırken herifler yazsın ama garantiden değişim ürünüdür vs gerçi yazarlar zaten faturası olur sende gümrükten alırken elindeki o gönderdiğin zamanki kağıdı ve faturanı sakla onları istiyorlar. Hatta sisteme de yollarken yani anakartın marka modelini yaz öyle imzala benim arkadaş öyle uğraştı yani hani aklında olsun. 😀 Ya bizdeki amazon tam e kafası yazmayacağım.

   Bende 970 evo almıştım. 570 miydi 540 mıydı neydi işte verdim aldım. Haydaaaaaaaa ertesi gün bir bakıyorum 440 lira, vay dedim ya amazon'a bak bizi seviyormuş. Satıcı amazon'un kendisi yani ... çikitamuz bilişim değil. Ya dedim bakın tamam olabilir indirim de bana o indirim tutarı kadar çek verin ? iptal edin öyle alayım ? yok bu sevk edilecek sırasında edemeyiz vs vs size kargo gelince kapıdan almayın, o bize geri gelir otomatik iade olur. O arada da siz indirimli fiyattan satın alın denildi kafam yandı. Ya WTF koca amazon yani WTF işte neyin kafası ? ne içiyorsunuz ya ? dedim tamam 2. indirimli siparişi vericem ilkini de geldiğinde kapıdan almam. Harbi öyle aldım da haydaaa 1. geldi dedim usta gerek kalmadı yanlış sipariş vs. almıyorum kusurabakma vs. adam tamam gitti iade amazon'a ulaştı o arada 2. ürün geldi gene aynı adam teslim etti okey sorun yok. Eee param yok ? ulan 1 ssd aldık 2 tane parası ödedim keriz gibi para nerede ? hani otomatik iade oluyordu ? yardım şeyinden arattırdım kendimi dedim böyle böyle konuştuk şu duygu mu bilmemne mi bir hanım ile hanım efendi böyle demişti bende o yüzden 2 siparişi verdim ilkini de size ulaşınca iptal edecektiniz vs niye iptal olmadı bu ?

   Not alıyorum dedi 3 4 gün içinde paranız iade edilecek vs. 4 gün sonra param iade edildi. İnternet alışverişinde şunu anladım. Aga türkiye sınırlarına kim giriyorsa bu amazon da olsa apple da olsa samsung ne olursa olsun alayı türkleşiyor. Hani kenardaki köşedeki bakkal kazıkçı necmettin abi neyse bunlarda öyle.

  • Gerginix @gerginix

   @orcun Her ne olursa olsun Amazon cidden yarı yolda bırakmaz. Onlar şu anda bizim profili çizmekle meşguller hala. Çizdikleri profilleri silip bir daha çiziyorlar. Sanırım 2 yılda en az 8 kez silip çizmişlerdir.

  • Orcun @orcun

   @gerginix Klasik türk kafası işte, kim sorumlusu ki bunların türkiyede ki ? https://tr.linkedin.com/in/hakan-karadogan-7b085b1a Bu beyefendiymiş. Normal yani ben avrupayi veya amerikan gibi bir sistem zaten beklemiyorum ama böyle saçmalıklarda olmaması lazım.

  • Gerginix @gerginix

   @orcun hb'nin başındaki eleman amazonda olsa öttürürlermiş

 • Jubei @jubei

  Geçmiş olsun, umarım RMA sonuç verir.

 • Cemre Bayrak @flagbearer

  geçmiş olsun hayalimdeki anakart dı . benimde msi x99 mpower hackintosh kurarken bozuldu . ryzen e geçiş yaptık mecburen

 • Gerginix @gerginix

  Yalnız kimse bu konudaki o küçücük gibi görünen KOCA detayı fark edemedi ya!