Merhaba arkadaşlar, mevcut Asus X55Ma kodlu laptobun ramini değiştirmek istiyorum. Elimde aynı özelliklerde 4GB ram var yalnızca Cas#Latency 11 fakat şuan laptop da bulunan ram 2 GB ve Cas#Latency 5 clock. Bu rami çıkartıp cas değeri 11 olanı taksam çalışır mı veya ilerde bir sıkıntı olur mu ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
OrhanAltundağ paylaştı.

Arkadaşım tezi için online oyun oynama ve satın alma anketi yayınladı, paylaşırsanız ve doldurursanız çok sevinirim 🙂 benim fazla takipçim yok @ardazeytin @huseyinekrem @burakozkes @serhatyucell http://goo.gl/pQsMqx #akış

surveey.com, online anket sistemi

Online anket oluşturmak ve yayınlamak için anket yazılımı, web anketleri, müşteri memnuniyeti anketleri, çalışan memnuniyeti anketleri, pazar araştırması anketleri gibi anketler hazırlanabilir. Çeşitli web anket formatları mevcuttur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
OrhanAltundağ paylaştı.

#Sahur #Kampanya #HaberinizOlsun
Ramazan Boyunca Turkcell, Avea, Vodafone'dan bedava internet! Geçen sene yapmışlardı bu sene de varmış.

Turkcell2GB (Aylık) >SAHUR - 2222

Vodafone 2GB (Aylık) >KAZAN - 4455

Avea500MB (Günlük) >SAHUR - 5555
Aveanın günlük 500mb vermesi şaşırttı. Diğer operatörler aylık 2gb veriyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Merhaba arkadaşlar piyasada 1000 lira ve altında bulunan laptoplarda ortak olarak kullanılan celeron n2840 işlemci nasıldır daha önce kullanan deneyim sahibi var mı ?

Performans olarak iş görür mü ? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
OrhanAltundağ paylaştı.

https://youtu.be/WbyafyWP19g nokianın tekel olduğu, ucuz pclerin 256mb ramli olduğu zamanlar 😀

Donanımsal - Bölüm 2

Donanımsal Bölüm 2. sene 2006. Google YouTube'u yeni satın almış. Facebook var ama henüz üniversite ağı. 2006 yılının Eylül'ünde herkese açılacak. Twitter'da ilk mesaj 21 Mart 2006'da...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
OrhanAltundağ paylaştı.

Birkaç ay önce fırtınalı bir sabahta gök gürültüsü ise uyandım. Uykuya devam ettim. Uyandığımda ise fark ettim ki elektrikler gidip gelmiş, her zamanki gibi. Bana maliyeti ise:

- ADSL Modem.
- İki tane 23" monitörden biri.
- Uydu alıcı
- TV'nin uydu alıcıya bağlı olan HDMI girişi.

Hepsi içeriden kavruldu. Sadece monitörün içini açıp baktım, güç devresi üzerindeki hemen her kondansatör mantar gibi patlamış. Diğerlerinde de manzara aynıdır eminim.

İşin buraya kadar olan bölümü bizim ülkemiz için normal. Durduk yere yaklaşık 1000 TL'lik masraf çıktı ve sorumlusu kim? Asla TEDAŞ değil(!) elbette.

Şaşırdığım nokta ise stand-by'da olan bilgisayarda ve diğer monitörde hiç bir sorun olmamasıydı. Neyse ki... Aklımı da kurcaladı, niye bazısı yandı, bazısı kurtuldu diye. Uzun zaman önce alıp o kablo cehennemine girmek istemediğim için bağlamadığım akım korumalı çoklu prizi taksaydım durum değişir miydi acaba?

Geçen hafta masa değişikliği nedeni ile tüm kablo sistemini elden geçirmeye karar verdim ve farkettim ki, seneler önce bir akım korumalı priz alıp bir kısmını ona bağlamışım zaten. Bu çoklu prize takılı olan cihazlar sağ çıkmış. Normal çoklu prize bağlı olanların hemen hepsi uçmuş.

Özetle şudur ki dostlar, paraya kıyın, eli-yüzü düzgün en az bir akım korumalı priz edinin. İşe yaradığını ancak böyle bir felaketten sonra anlıyorsunuz. Bir şey yanmazsa hiç anlamıyorsunuz tabi. Normal priz olsa da gidip-gelen elektrikle baş edebilirdi belki diyorsunuz. Yaşadığım örnekte ikisini aynı ortamda acı şekilde test etmiş oldum ve kesinlikle öneriyorum.

40-50 liraya alacağınız bir akım korumalı priz, binlerce liralık aleti korumak için küçük bir bedel.

#AkımKorumalıPriz #priz #elektrik

NOT: Priz resmi temsili; diğerleri bahsettiğim monitörün gerçek resimleridir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21