@leventp Levent Bey, geçenlerde bir videoda bazı çalışanların özellikle İnternet bağlantısı olmayan bilgisayarları tercih ettiğinizi söylemiştiniz ve hatta bir marka-model örneği vermiştiniz. Hatırlıyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, ekranı yamultan bir virüs vardı, format atmadan üzerine yeni Windows kurulumu yaptım. Açılırken ekran görüntüsü böyle yeşil görünüyor, fakat masaüstü görününce düzeliyor. Sorun hakkında fikri olan var mı?
#arıza #Windows #yeşil #ekran #TeknoDestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

@ozkane Merhaba, web sitelerini ve bazen de kataloglarını yaptığım inşaat firmaları için inşaatlarının yüksekten fotoğraflarını çekmek amacıyla sizin de kullandığınız aletlerden (helikopter, multikopter gibi) almayı planlıyorum. Baskı amaçlı da kullanabilmem için yüksek çözünürlüklü fotoğraf alabileceğim en uygun araç tavsiyenizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese günaydın. Arkadaşlar #wordpress ve #joomla #tema arıyorum. Ama yabancı temaları Türkçeleştiren değil, kendi yapıp satan... Joomla ve WordPress ile ilgili forumlara ve destek sayfalarında ücretli ve ücretsiz temalar var fakat neredeyse tamamı yabancı temaların değiştirilmiş halleri. ThemeForest, TemplateMonster ya da benzeri Türkiye'den çıkma bir site bileniniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Emrah @emrahy

    Teşekkür ederim, kendileriyle iletişim kurdum, şimdilik sorun yok gibi görünüyor. Pazartesi müşterime temalarını gösterir, beğendirebilirsem kullanmaya başlarım. Maalesef fazla tema çeşitleri yok. Joomla da yapmıyorlar. Ben de WordPress'in ya da Joomla'nın hayranı değilim ama yeni bir altyapı öğrenmek için zamanım yok. O nedenle Türkçe tema yapıp satan arayışım sürüyor.

#WhatsApp Merhabalar, Whatsapp mesajları 2 gündür geç geliyor ve gönderdiğim mesaj okunmasına rağmen, görüldü anlamına gelen işaret çıkmıyor. Sizde de oluyor mu, yoksa bendeki telefonda bir sorun olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AlışVeriş #Hediye Merhabalar, bir sebepten dolayı teknoloji marketlerinin birisinden taksitle hediye çekiya da hediye kartı almam gerekiyor. Amacım telefon almak değil, kartı vereceğim kişi telefon haricinde istediği bir şeyi alabilmeli ama ne kadar aradıysam Vatan, Teknosa, Bimeks... Hiçbirinde hediye kartısatışı kalmamış. Bir yok bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AliExpress #AliBaba #YurtDışı #AlışVeriş Merhabalar, Aliexpress'le ilgili bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Belki birinin işine yarar: 1 ay kadar önce verdiğim bir siparişin Gaziantep'te başka birisine gittiği, takip numarasından öğrendim.
Meğer satıcı (ya da dolandırıcı) takip numarası olarak Gaziantep'teki bu arkadaşın siparişinin takip numarasını vermiş. Adam teslim alınca, ben AliExpress'e şikayet etsem de, güya teslim aldığımı söyleyecekmiş.
Neyse ki bu satıcının (ya da dingilin) daha önce aldığı şikayet nedeniyle, mükerrer takip numarası girdiği satışlarını iptal edip, paralarını iade etmişler. Ben ekstreye bakıp iade olan parayı görseydim bu kadar heyecanlanmazdım ama olsun. En azından güvenilirliği düşük satıcılardan bir şey alınmayacağını öğrenmiş oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#Amazon #AlışVeriş Amazon'dan alış-veriş yapan arkadaşlar, 225 Dolarlık bir ürün için gümrükte ne kadar alırlar, bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#GalaxyNote2 #SoruCevap Merhabalar, Note 2 klavyesinde girilen sözcükleri öğrenen bir ayar var mı? Swiftkey'de otomatik çıkmayan sözcükleri tek tek yazınca sözlüğüne ekliyordu, sonradan çıkıyordu. Samsung'un kendi klavyesinde bu özelliğin olup olmadığını bilen var mı? Tabi varsa yerini soracağım. Şimdiden teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#WebTasarım #Opera #wordpress Uzun zamandır inatla kullanmayı sürdürdüğüm Opera sonunda cortladı. WordPress teması düzenlerken hata yapmaya başladı. Açılması için gerekli zamanı bekledikten sonra Internet Explorer ile sorun halloldu ama Opera'nın PC'de sonunun yaklaştığını görmek üzücü...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Emrah @emrahy

    Maalesef bazı bankalar ve birçok devlet kuruluşu web sitelerini hala Opera için uygunlaştırmıyorlar. O nedenle bazı durumlarda diğer tarayıcılara mecbur kalınıyor. Yaklaşık bir senedir tasarım sırasında ufak tefek sorunlar oluyordu, idare ediyordum ama bugün keşfettiğim sorun iyice zorladı beni. Yoksa kolay kolay bırakmam.