Ekranı kırık bi reeder w7ic tabletim vardı. Anakartı ve pili söküp, bozuk bi modemin kutusuna yerleştirdim. İşlemcinin üzerine termal macunla beraber soğutucu yapıştırdım. Anten kablosunu modemin antenine lehimledim. Açma kapama için büyük bir buton ekledim ve tableti mini pcye dönüştürdüm 😀
Full hd televizyonda kullanıyorum, windows 10la beraber akıyor cihaz. Internet, ofis, müzik, film için kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmıyor. Bluetooth klavye ve mouse kullanıyorum şarj sıkıntısı da yok. Hayatımda kullandığım en iyi fiyat performans cihazı diyebilirim 😀
#akış #reeder #w7ic #minipc

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

#kitaptavsiyesi #15saniye #akış soluksuz okuduğum, bitmesine üzüldüğüm bir kitap. kesinlikle okumalısınız. harika kurgulanmış, mükemmel bir hikayesi var. genel olarak polisiye tarzında. aranızda mutlaka baba olan abilerim vardır, onların okumasını ayrıca tavsiye ederim. hatta ben kitabi bitirir bitirmez hemen yazarın diğer kitabı kupa valesini sipariş verdim.
http://www.dr.com.tr/kitap/15-saniye/andrew-gross/edebiyat/roman/dunya-roman/urunno=0000000586233

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kitaptavsiyesi #KİTAP #Okunulasıkitaplar daha önce Andrew gross'un 15 saniye adlı kitabını okumuş ve burada paylaşmıştım ayrıca yazarın diğer kitabı olan kupa valesini de sipariş ettiğimi belirtmiştim. Nihayet sınavlar ve okul bitti ve kitabı okuma fırsatı buldum. Kitabı dün bitirdim. Herkeze şiddetle tasiye ederim. on numara kitap. polisiye tarzında. charlie geçmişte yaptığı büyük bir hatayı unutup artık kendine yeni bir hayat kurmuştur. Fakat unuttuğunu sandığı hata hiçbir zaman peşini bırakmamıştır. Ve charlie'nin kardeşi doktor jay erlich bu hatanın doğurduğu sonuçlardan yola çıkarak, herşeyi günyüzüne çıkarmak için hayatı pahasına uğraşmıştır. spoiler vermeden kitabı bu şekilde özetleyebilirim. Bu kitabı okumadan ölmeyin. @manikdepresif
(resim alıntıdır)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI Z170 GAMING Anakartlarla Kaderinizi Siz Belirleyin
Her seviyedeki oyuna hükmedecek mükemmel silahlar

MSI, yepyeni Z170 GAMING anakarlarla oyuna yeni bir seviye kazandırıyor. MSI Z170 GAMING anakartlar 3 seride geliyor:

İleri seviyede, rekabetçi oyuncular için sınıfının en iyi GAMING anakartları olan Enthusiast GAMING serisi;

Benzersiz RGB LED ışıkları ile özelleştirilebilir tasarım ve baş döndürücü performans sunan Performance GAMING serisi;

Hem online, hem de offline oyunlarda sınırsız bir oyun keyfi sunan Arsenal GAMING serisi.

Her seride GAMING LAN, Audio Boost, USB 3.1 gibi hız, ses ve kararlılığı optimize eden, oyunculara yönelik birçok GAMING özelliği bulunuyor. Tüm MSI Z170 GAMING anakartlar, izole bellek devresi ve optimize edilmiş hatlar ile DDR4 Boost teknolojisine sahip. Bu tasarım, bellek sinyallerinin diğer bileşenlerden gelen sinyallerden etkilenmeden saf olarak iletilmesini ve en iyi performans ve kararlılığı sunmasını sağlıyor.

DDR4 Boost & XMP LED
DDR4 Boost teknolojisi bellek hatlarını optimize ederek bellek devresini tamamen izole
eder. Bu tasarım bellek sinyallerinin en iyi performans ve kararlılık için saf bir
şekilde iletilmesini sağlar. Bazı modellerde bulunan ek XMP LED ışığı, Extreme Memory Profile teknolojisinin en iyi bellek hızı ve kararlılık ayarları ile devrede olduğunu gösterir.

Audio Boost 3 & Nahimic
Oyuncular için en iyi ses çözümü, Nahimic Audio Enhancer ile güçlendirildi. Çift OPA1652 amplifikatörler ve metal EMI koruması ile nefes kesen bir ses kalitesi deneyimleyeceksiniz.

MSI GAMING LAN & LAN Protect
MSI GAMING LAN, KillerTM LAN E2400 ve akıllı ASD 2.0 teknolojisi ile birlikte geliyor. Bu çözüm oyunlara diğer uygulamalardan daha yüksek öncelik tanıyor. LED ile aydınlatılan LAN konnektörü ayrıca 15KV'lık bir yüksek akım korumasına sahip.

Gaming Hotkey & Game Boost
Oyun deneyiminizi kendi donanımınızı kullanarak geliştirmeki için PC'nizi veya oyununuzu Gaming Hotkey ile başlatabilir ya da Game Boost düğmesini istediğiniz ayara getirerek kotomatik bir hızaşırtma ile sisteminizi 5GHz'e kadar hızlandırabilirsiniz.

Steel Armor
MSI Z170 GAMING anakartlar, Steel Armor ile güçlendirilmiş PCI-e konnektörlerine sahiptir. Böylece Multi-GPU kurulumlarında en ağır ekran kartlarını bile rahatlıkla taşıyabilir.

Military Class V
Yüksek kaliteli bileşenlerde yepyeni bir standart. Yepyeni Titanyum bobinler sağlam yapıları ile en yüksek sıcaklıklara bile dayanabilirken aynı zamanda çok daha verimli bir ısı dağılımı sağlıyor ve daha uzun bir parça ömrü sunuyorlar.

MSI Z170 Enthusiast GAMING serisi ile Oyuna Hükmedin:

Yeni MSI Enthusiast GAMING serisi anakartlar, oyunculara en iyi oyun deneyimi sunabilmek için tasarlandı. Uzman seviyesi hızaşırtma ve oyun için üretilen Z170A XPOWER GAMING TITANIUM modelinden profesyonel oyun için tasarlanan Z170A GAMING M9 ACK modeline, en popüler oyunları rahatlıkla oynayan Z170A GAMING M7 ve M5 modellerine kadar MSI Z170 Enthusiast GAMING serisi anakartların ortak özellikleri şöyle:

Audio Boost 3 ve Nahimic Audio Enhancer ile en kapsayıcı ve saf ses deneyimi
Twin Turbo M.2 ile 64Gb/sn'ye kadar ulaşan baş döndürücü depolama hızları
Saat frekanslarını arttırmak için Game Boost düğmesini çevirmek yeterli.
Kendi özel tuşlarınızı yaratarak Gaming Hotkey ile PC'nizi açabilir, oyunları tek bir tuşla başlatabilirsiniz.
Güçlendirilmiş Steel Armor PCI-e konnektörleri ile en ağır ekran kartlarını bile taşıyabilecek tasarım

MSI Z170 Performance GAMING serisi ile Oyunda stilinizi konuşturun:

Hem çarpıcı bir oyun deneyimi, hem de benzersiz bir görüntü için tasarlanan MSI Z170 Performance GAMING serisi, size hava atmak için birçok sebep sunuyor. MSI Z170A GAMING PRO, son derece özelleştirilebilir bir platform. Mystic Light ile özgün stilinizi gözler önüne sererken aynı anda birçok oyun özelliğini de emrinizie sunuyor. Şık siyah-beyaz renk tasarımı ile MSI Z170A KRAIT GAMING en havalı oyun deneyimini muhteşem bir tasarımla birleştiriyor.

MSI Z170 Performance GAMING serisi anakartların ortak özellikleri şöyle:
Mystic Light ile kendi renk şemanızı oluşturun, PC'niz her zaman yepyeni görünsün!
Oyunlarınızı Turbo M.2 ile 32Gb/sn'ye kadar hızla yükleyin.
Audio Boost 3 ile kristal berraklığında bir ses kalitesi
Mouse Master yazılımı ile farenizin DPI ve hassasiyet ayarlarını bir saniyede değiştirin.
Kendi özel tuşlarınızı yaratarak Gaming Hotkey ile PC'nizi açın, oyunları tek bir tuşla başlatın.
Güçlendirilmiş Steel Armor PCI-e konnektörleri ile en ağır ekran kartlarını bile taşımaya hazır
Intel tarafından güçlendirilen süper hızlı MSI GAMING LAN ile oyunlara hükmedin.

MSI Z170 Arsenal GAMING serisi ile kendinizi aksiyonun tam ortasına atın:

MSI Z170 Arsenal GAMING serisi, yaşamsal değerde birçok oyun özelliği ile durmak bilmeyen oyun tutkunları için üretildi. MSI GAMING LAN ile rakiplerinizden her zaman bir adım önde olun; Audio Boost ile tertemiz bir ses deneyimi yaşayın; Ambient Light ile kendi oyun ortamanızı belirleyin. Z170A TOMAHAWK modeli, üstün grafik detayları için Crossfire desteği ile gelen bir ATX anakart. Sıradan USB3.0 arayüzüne göre 2 kat daha hızlı USB3.1 Gen2 konnektörleri, Turbo M.2 ile son derece hızlı yükleme süreleri sunuyor. Daha ufak ve sessiz oyun sistemleri için özel olarak üretilmiş mATX boyutlu MSI Z170M MORTAR ise geleneksel oyun tutkunlarına eksiksiz bir oyun deneyimi yaşatacak tüm özelliklere sahip.

MSI Z170 Arsenal GAMING serisinde öne çıkan özellikler şöyle:
Ambient Light ile ortamınızı ruh halinize göre değiştirin ya da tamamen karanlıkta oynayın
GAMING LAN ile rakiplerinizden bir adım önde olun, oyun trafiğinize öncelik tanıyın.
Audio Boost ile hatasız bir ses deneyiminin keyfini tadın.
Mouse Master yazılımı ile farenizin DPI ve hassasiyet ayarlarını bir saniyede değiştirin
Kendi özel tuşlarınızı yaratarak Gaming Hotkey ile PC'nizi açın, oyunları tek bir tuşla başlatın.
Güçlendirilmiş VGA Armor PCI-e konnektörleri ile en ağır ekran kartlarını bile taşımaya hazır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir youtube kanalı buldum. Tekno oyun ismini koymuşlar. Gençler çeşitli cihazlar yapıyor devrelerle vs. 3d yazıcı yapımı, evde müzik kutusu yapımı gibi hoş şeyler yapmışlar. Çabaları ve yaptıkları güzel. Aslında böyle bir şeyi teknoseyir çatısı altında görmek güzel olurdu. @gamsizm @leventp @hkellecioglu

https://www.youtube.com/channel/UC8RKKjeIXolqF6Qne60zivQ

Tekno Oyun

Merhaba Arkadaşlar Bizi Takip Eden Abone Olan Videolarımızı Beğenip Paylaşan Herkese Teşekkür Ederiz Yeni Videolarda Görüşmek Üzere..
BeğenFavori PaylaşYorum yap

T.VST29.03 TV KIT DIY Notebook Panelini TV'ye dönüştürmek

Mod çalışmalarımız devam ediyor.

 

GÜNCELLEME: Fat32 formatında USB 2.0 bir flash hazırlayın. https://drive.google.com/file/d/0BxSj_zgPes0yLVE5cGFGR0pKbjA/view

Buradaki 400mb'lık panel FW'lerini indirin. Panelinizin kodunu ve çözünürlüğünü öğrenin. Panelinizle birebir uyan koda ait FW'yi veya aynı çözünürlüğe ait FW'yi (BIN uzantılı ISO kalıbında) flash'a atın. Anakartın adaptörünü sökün, anakartta güç yokken USB'ye flash'ı takın. Sonra adaptörü takıp güç verin. Kumanda sensörünün led'i yanıp sönmeye başlayacak. Işık sabitlenince panel açılacak. Görüntü hala sorunluysa kumandadan menü tuşuna basıp 1147 tuşlayın, net görüntü alana kadar renk modlarını deneyin. Olmazsa aynı çözünürlüğe sahip diğer fw'leri flash'a atıp ilk başta saydığım işlemleri tekrar edin.

 

Benim güncel favori satıcım burada: https://tr.aliexpress.com/item/free-shipping-V59-Universal-LCD-TV-Controller-Driver-Board-PC-VGA-HDMI-USB-Interface-7-key/32619651621.html?spm=2114.13010708.0.0.FVBUgc

Sonunda bir video çekerek Notebook panelini TV'ye nasıl dönüştüreceğinizi kısa bir video ile sizlerle buluşturmayı başardım. Olayın iki aşaması var. Birincisi doğru ürünü en uygun fiyatla, güvenilir bir satıcıdan satın almak. İkincisi ise montajını basitçe tamamlayıp keyfinize bakmak.

Bağlantılar:
VGA
HDMI
USB
12V 2A Adaptör
Speaker (Anten girişinin üstündeki 4 pin soket, herhangi bir elektronikçiden alınacak dahili spekaer bağlamanızı sağlıyor. Bunu yaptıktan sonra HDMI ile görüntü aktardığınızda bu speaker'lardan ses almanız mümkün) Buna karşın ses entegresi fazla ısındığı için dahili hoparlör kullanmak sorun yaratıyor.
Kulaklık + Hoparlör
TV Ses
Anten

Kit ile ilgili ilk montaj denememde, 2.5TL'ye satılan dandik bir adaptör yüzünden inventer'i yakmıştım. Anakart voltaj korumasına sahip ancak inventer de bu iddiaya sahip olmasına rağmen, + - ayarlı olan ucuz adaptör tarafından bozuldu. Ben de bunun üzerine http://www.aliexpress.com/item/10-28V-Wide-voltage-single-sips-of-high-pressure-AVT1028A-Single-small-mouth-of-general-high/32249773796.html universal - her tek floresanlı paneli tetiklemek için kullanılabilen linkteki inventer'lardan iki tane aldım. Dedim ki ne olur ne olmaz, elimin altında bulunsun. Çünkü voltaj oynamalarında anakartın bozulma ihtimali çok düşük ancak inventer bu konuda daha hassas. Elektronikçilerde de bulunabiliyor ama benim tecrübelerim en ucuz 25 TL civarında oldukları. Bu arada Doris bana gönderdiği ikinci kitte bu inventer'dan 1 ve bu linkteki inventer'dan http://www.aliexpress.com/item/Universal-CCFL-Inverter-LCD-Monitor-Inverter-Board-10-28V-4-Lamp-for-15-22-Widescreen-090724/527844105.html bir tane daha eklemişti. Yani mağazanın yaptığı kıyak çok ciddi idi 🙂

Üstüne benim aldığım 3 adet inventer'ı da eklersek elimde fazladan 5 inventer var. Elektronikçilere satsam yaptığım masrafı çıkaracağım neredeyse... Dikkat edeceğiniz tek unsur alacağınız adaptörün düzgün bir şey olmasına dikkat etmek. Adaptör kitle gelmiyor. onu da ekletebilmeniz için daha kapsamlı bir ürün linki bulmanız lazım. Ben adaptör işini eldeki atıl notebook adaptörlerinden biriyle hallettim. Ayrıca 2 adaptör daha aldım ki diğer panellerde de kullanabileyim diye...

Lafı daha fazla uzatmadan bu ürün, çöpe gitmek üzere olan notebook için muazzam faydalı bir kit. ben 7 yıllık Core 2 notebook'tan bir adet harici disk bir adet de harici optik sürücü elde etmiş oldum.

Eskimiş teknoloji çöpe gidince içim cız ediyor. Bunun yerine hem hobi edinip merak gidermek hem de o eskimiş üründen farklı bir alanda başka bir performans elde etmek çok çekici geliyor.

Söylemeyi unuttum. Inventer hem yüksek voltaj hem de ısı ürettiği için plastik bir koruyucu içinde gelir. Bendeniz ilk inventer'i yaktıktan sonra kılıfı da söküp tekrar çalıştırmak için uğraştığımda, tam da göbeğinden tuttuğum iki parmağımın uçlarını yarı pişmiş hale getirdim. Aman dikkat 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 339

Arkadaşlar ben parolayı da kaldirdim sormamasi için ama kapatıp açarken yine böyle bir ekran geliyor ve sol alt tarafta iki tane hesap çıkıyor anlamadim ki bir yanlışlık var. Normalde solda en üstteki esas hesabim ama onun altındaki nerden geldi bilemedim ki #windows10 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çizgi Tagem bütün http://www.mcu-turkey.com platformu içeriğini
ve eğitim DVD’lerini download edilebilir şekilde paylaşıyor.
http://transfer.cizgitagem.org/nsaral/mcu-turkey/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20
 • homosapien @biggestliar

  İşte budur hocam... Ellerinize ve emeğinize sağlık... Şahsen hepsini indirecegim.

 • homosapien @biggestliar

  Hocam bu FTP'de bazıları klasör klasör ve hala çoğunun dibini bulamadım... Biliyorum çok oluyorum (affınıza sığınarak) ama, acaba tek bir dosya haline getirme gibi bir şansımız var mı? Böyle bir arşivi bizim ülkemizde arasanız zor bulursunuz, şimdi ayağımıza gelmiş ve kaçırmak istemiyorum ama kafam karıştı ne, neyin içindeydi ya da nasıl arşivlemeliyim gibi.

 • civilization @civilization

  Ne zamndır yazacam denk gelmiyor. Çizgi elektronik telefon üretse kötü mü olur. One plus örnek alınabilir. Şirket içinde ts içerisinden destek alınabilir. Destek derken pek iyi örnek olmasada kombassan örnek olabilir. Biz elimizden geldiğince para ile kurulacak şirkete ortak oluruz. 2 senede ortaya süper bi firma çıkabilir 🙂 banada bi başkanlık falan verilse süper olur yani 🙂

  • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

   Uzun uzun yazamıyorum. Akıllı telefon bana göre değil. Bunu ciddi cevaplamak ve ortaya karışık bir eleştiri koymak isterim.

  • tbpmlk @tbpmlk

   Sayın Hocam, bu öneriye cevabınızı merakla bekliyorum açıkçası. Yazılım tarafı zorlayıcı olmakla birlikte Türkiye'ye yönelik kullanıcı dostu ve "müşterisini hafife almayan" bir ürün ortaya koyulabilir diye düşünüyorum. Özellikle vergi avantajı ve teşviklerle performans/fiyat oranı yüksek bir ürün hedeflenebilir.

  • civilization @civilization

   vestelin, telpanın ne yaptıkları ortada. firmaların tepelerinde bütün işi para için yapan bu sebeplede çıkarttıkları ürünlerde bir ruh olmayan firmalar. bu eksikliği bizler biliyoruz ama toplumun geri kalanına nazaran azınlıkta olduğumuzdan firmaların çok da ilgisini çekmiyoruz. işte burada bizden bir firmanın olması çok işimize yarar. hem biz hemde toplum kazanır düşüncesindeyim. tabi bir ürün hazırlamak sadece ön hazırlığında bile çok zahmetli olan bir süreç. bu süreci sanayi bakanlığının tgsd programında bizzat yaşadım.

   çizgi elektronik hem sektördeki başarısı hemde Niyazi Bey'in (Abimizin) buradaki içtenliği ve samimiliği ile bu işte başarılı olacığını umuyorum. sürecin zahmetli ve maliyetli de olduğunu biliyorum şahsen bende tek başıma böyle bir işe girişmek istemezdim. işte burada her ne kadar sonu başarılı olmasada kombassan yimpaş örnekeri aklıma geliyor. bir anonim şirketi kurulur bizler 100 er 200 er liralarla (duruma göre daha fazlada olabilir) ortaya para koyarız ve verdiğimiz para kadar hissedar oluruz. geri kalanında sanayi bakanlığının destekleri kullanırlır ki sanayi bakanlığının üretim bölümünde milyon liralık destekleri var. ortaya bizlerin istediği segmentlerde hiç olmazsa ruhu olan cihazlar çıkmış olur.

   tabi bu fikrim biraz ütopik gerçekleşme ihtimali sıfır gibi birşey. ama olursada güzel olur. naçizane bana da ceo cfo cio cto cso ciso cso coo cno gibi afili kısaltması olan bir iş verilebilir 😀

  • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

   Öncelikle iyi niyetiniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bir kişi bile olsa her zaman takdir topluyor olmak insan gurur veriyor. sağ olun.

   Ancak 2 ayrı konuda yanılıyorsunuz veya bizim insanımızı tanımıyorsunuz. Öncelikle bizim insanımız hani o fıkradaki gibi nefes almaya çıkanı ayağından çeker. Bu gerçektir; ve bu gerçeği öğrenmek canınızı acıtır. örnekler vermeyeceğim ama eminim birçok arkadaş size kendi anılarını anlatabilir.

   Bundan da öte Türkiye'de birlik beraberlik yoktur. Kickstar örneği uygulamalar veya kooperatif tarzı kurum veya kuruluşlar bizim insanımızla olmaz. Biz birbirimizin yumuşak karnını oymayı biliriz; hele internet ortamında bıraksanız adam öldürürüz. Onun için hani bir proje için toplu destek veya ortaklık...bunlar sadece samimi ancak saf duygular olabilir. Umarım aşırı gerçekçi cümlelerimi hoş görürsünüz.

   İkince olarak da teknoloji üretmek veya sanayi geliştirmek hiç de sizlerin bildiği gibi veya siyasilerin bahsettiği gibi değildir. Vestel veya General Mobile hikayeleri farklı farklıdır. Anlatması da zordur; siyasi yorum anlamına gelir. Bize gelmez.

   Saygılar,

  • tbpmlk @tbpmlk

   Sayın Hocam,

   özellikle ikinci paragrafta yazdıklarınız kesinlikle bir Türkiye gerçeği. Ancak burada ülke genelini kapsayacak bir birliktelik kurulması şart değil kanımca.

   Sizin önderliğiniz ve yönetiminiz ile çevrenizde teşekkül edecek bir "gönüllü" ekip bu yükün altından kalkabilir. Üstelik piyasayı sadece yurtiçi olarak da düşünmemek gerek. Hem donanımda hem yazılımda doğru işlerle güçlü piyasa etkinliği elde eden küçük firmalar oldu son yıllarda (oneplus vb.). Bugün eski Nokia'ların eksikliği hala piyasada kendini belli ediyor (taksiciler telefonları değiştirmedi mesela).

  • civilization @civilization

   @niyazi-saral yazdıklarınıza üzülerek katılıyorum. Zaten fikrimin ütopik olduğunu belirtmiştim. Hatta acı bir gerçek ki şu anda ts de abonelik gelse çoğu kişi para vermek istemiyecektir.

   Teknoloji geliştirme konusunda da haklısınız. Pek bir bilgim yok. Belki webrazzideki havada uçuşan milyon dolarlar etkiledi beni 🙂

   Neyse hasbelkader böyle bi oluşum olursa yukardaki yorumumda yazdığım pozisyonlardan birine talibim 🙂

 • homosapien @biggestliar

  "BEN DE BILGISAYARCI OLDUM" adında basılmamış bir kitap var. İnternette PDF halini rahat bulabilirsiniz Sanırım oradaki gerçekler pek çok şeyi anlatır. Hocam "kesin okumuştur"...

  Edit: kitabı okumak isteyenler için
  http://www.niyazisaral.net/wp-content/uploads/2013/04/Niyazi-Saral-Ben-de-Bilgisayarci-Oldum.pdf

http://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-17-22-aralik-2012 bilmeyenlere ts tarihinin en uzun ve en gırgır gündem değerlendirmesi 😀 ara ara uzun yolda falan dinlerim çok eğlenceli muhabbet var 😀 #akış

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (17 – 22 Aralık 2012)

Kıyametin kopması beklenen saatlerde, hayli gergin bir atmosferde gerçekleştirdiğimiz gündem değerlendirmesi kaydımız 2 saat kadar sürdü. Fazlasıyla eğlendiğimiz bu gündem değerlendirmesinde konuklarımız Burak Akmenek, Can Akbulut ve çok özel katılımıyla Scarlett Johansson.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7