Arkadaşım Android telefonundan iphoneye whatsappı ikincil cihaz (wp web mantığı) ile geçiş yaptı ama iphone birincil cihaz olması için ne yapması lazım? Mesela iphoneda icloud yedeklemesi alsa whatsapp için, daha sonra çıkış yapıp bu sefer numara ile girse iphoneda, icloud yedeği gelir mi? Yoksa mecbur ikincil cihaz olarak mı kalacak hep iphone eski sohbetleri aktaramadığı için?
Edit: gerçi icloud yedeklemesi de olmuyor galiba. Çünkü iphoneda wpye girince sohbetler kısmında yedek butonu görünmüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafoneda ne güzel 2023 sonlarına doğru yt wp insta vs sınırsız tarifeler vardı, nasıl olsa devam eder, evde de internet var acele yok diye geçmedim. Şimdi hiçbir paket yok. Geçici birkaç ay kalacağım yerde de internet yok. Superbox illetinden yeni kurtulmuştum. Onlar da ayrı bir dert. Taahhütsüz bakıyorum o da yok gibi. Olsa da galiba dal alt yapıya yapmıyorlar. Fiber lazım. Mecbur Ek paket ala ala devam edicez galiba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir şey soracağım konu dışı. Dün baktığımda 31 aralık 2024e kadar yoklama döneminde görünüyordum bugün baktım 1 ocak 24ten itibaren yoklama kaçağı görünüyorsunuz yazıyor? Neden böyle oldu ve ne yapmam gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Vowifi kullanmak için ne olursa olsun telefonda sim kart olmak zorunda galiba değil mi? Çünkü kayıtsız telefonumun süresi dolunca sim kartı eski telefonuma takıp onun internetini yeni telefona paylaşınca vowifi aktif olmuyor. Olsa da gelen arama iki telefonda da mı çalacak gibi saçma bi durum olacak. Mecbur sadece arama için bir ay eski telefonu da yanda taşicaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • umut666 @umut666

    Evet anlık bi acaba olur mu dedim de olmuyormuş. Yönlendirme falan da olmuyor haliyle. Her türlü yanda eski telefon da taşınacak. Aramalar da artık ya onla ya da wp vs. Turkcellin bi uygulaması vardı onunla normal arama yapılıyordu mesela. Vodafoneda yok galiba. Hesap üzerinden keşke öyle bi şey yapsalar.

  • wilhem @wilhem

    Baz istasyonuna baglanirken NAS adinda bir metodla dogrulama yapiliyor. Bunun icin sim kartin uzerindeki cip ile olusturulan anahtar kullaniliyor. Bunun aynisi wowifi icin de gecerli. Ayni dogrulama internet uzerinden operator EPC'sine yapiliyor ama yine sim karttan alinan veri dogrultusunda yapiliyor. Yani baz istasyonuna degil de baz istasyonunun baglandigi ana altyapiya direk internetten cikma soz konusu. Dolayisi ile sim kartin icinde olmasi gerekli.

Büyük ihtimal dolandırıcı ama mesele o değil. Malumburada sitesinden yurtdışı siparişi yaptım. Tabi onlarda gümrük cart curt vergileri dahil. Ekstra böyle bi vergi çıkacağını sanmıyorum ama yine de gönderdim sordum. Böyle bi mail geldi bu az önce. Ne tesadüf verdiğim kargo da bugün kargoya verilmiş çinde mi nerdeyse artık. Mailde vergiyi düşemedik 60 TL öde yazıyor tıklayınca da iletişim ve kart bilgileri isteyen bi sayfaya yönlendiriyor. Logo da zaten PTT. Yüzde 1 de olsa şüphem var aslında doğru olabilir diye sırf bu tarihler uyuşuyor, sipariş ve bu mail aynı anda denk gelmesi vs. Ama dolandırıcıysa bu bir tesadüf mü yoksa benim yd alışveriş yaptığımı bildikleri için mi beni seçtiler ve bu bilgiyi nasıl, hangi kanal aracılığıyla aldılar? İşin de asıl vahim tarafı bu. Neyse böyle bi yöntem de varmış, kulağımıza küpe oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vallahi çıldırmak yav. Amazon çözüm bulmuyor, bankaları arıyorum onlar da yapmıyor bi şey. La para verecez alan yok böyle saçma şey mi var ya 😁🤦
Siparişi veriyorum 3d secure kodu giriyorum beyaz ekran sonra dönüyorum siteye ödeme seçeneklerinde düzenleme cart curt diyor tamam diyorum sipariş verildi görünüyor 10dk sonra iptal. Amazon diyor ki banka Ek güvenlik istiyor, 3d secure sorun olabilir, limit izin vs sorunu zaten yok, banka diyor ki bizde öyle bi işlem yok. Çıldırmalık yav.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google play store da 2 gündür uygulama içi satın alım yapamıyorum. Farklı uygulamalarda 2 farklı banka kartımla da olmadı. Kartlar başka alışveriş sitelerinde vs çalışıyor ama Google play ödemesi kabul etmiyor. Bi sorun mu var genel yoksa bende mi sorun var acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Mi 13 cihazda şöyle bi sorunum var ki eğer bi sorun değilse bu çok saçma bi özellik.
Always on Display ve bildirim animasyonu gece çalışmıyor. Daha doğrusu ışık az olduğu zaman tıpkı ekran parlaklığı gibi sensör tarafından algılanıp aod ve bildirimi açmıyor. Ama mesela gece telefonun ışığını tutuyorum veya odanın ışığı açınca anında yanıyor aod. Yapmadığım bakmadığı ince genel sıfırlama ayar vs kalmadı. Hadi aodyi de geçtim. Bildirim ışığı yansın bari sonuçta bildirim ledi yok bu telefonda. E ekranda bildirim ışığı da yanmşcaksa ne anladım bu işten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Normalde mi 12t resmi almayı düşünüyordum fakat malum gruplarda mi13ün de aşağı yukarı aynı fiyatlarda olduğuna denk geldim. Kafam biraz karıştı. Sizce bu direnç vs olayına güvenilir mi? Bazı yorumlarda daha sonradan WiFi, kendi kendine kapanma vs gibi sorunlar çıktığı söyleniyor. Bazen de şeytan diyor al s23 geç uğraşma bu markayla. 9 10 K fazla verecen ama kafan rahat olacak. Pil vs sorunu da halletmişler görünüyor ama işte ha diyince de verilmiyor o 10k fark. Piyasa öyle saçma olmuş ki insanın kafası bi milyon oluyo bi şey almaya çalışırken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

S23+ almak mantıksız deniliyor genelde ama bana da tam tersi gibi geliyor. S23 pil olarak zaten tercihim dışı olur. 23+ ile ultra arasında da 10 15k fiyat farkı var. Kendi kullanımım açısından düşünüyorum, pil perf olarak aynı gibiler. Kamera tercih sebebi değil benim için. Çok kullanmıyorum, zaten hepsi belli kalitenin baya üzerinde. Ekran teknolojilerinde fark var sanırım. O da üst düzeyde, kamera gibi ekstra özellik farkına giriyor bence. Bi nevi lüks yani net bi tercih sebebi olmamalı farkları. Bi kalem kalıyor. Hiç deneyimim olmadı kalemle. Belki çok severim çok işime yarar bilmiyorum. Kağıt üstünde 1.5kat fark var ama işte o 1.5 kat 3k 5k TL değil, 15 bin tlye yakın bi fark. S23 serisiyle ilgili kararsız kalan biri bence s23+ en makul seçenek olarak değerlendirmesi mantıklı bence, tabi fiyat konusunda derdi varsa yoksa al geç tabi 😁
Özetle s23+ bence hak etmediği bi görmezden gelme durumunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8