Merhaba. Mi 13 cihazda şöyle bi sorunum var ki eğer bi sorun değilse bu çok saçma bi özellik.
Always on Display ve bildirim animasyonu gece çalışmıyor. Daha doğrusu ışık az olduğu zaman tıpkı ekran parlaklığı gibi sensör tarafından algılanıp aod ve bildirimi açmıyor. Ama mesela gece telefonun ışığını tutuyorum veya odanın ışığı açınca anında yanıyor aod. Yapmadığım bakmadığı ince genel sıfırlama ayar vs kalmadı. Hadi aodyi de geçtim. Bildirim ışığı yansın bari sonuçta bildirim ledi yok bu telefonda. E ekranda bildirim ışığı da yanmşcaksa ne anladım bu işten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Normalde mi 12t resmi almayı düşünüyordum fakat malum gruplarda mi13ün de aşağı yukarı aynı fiyatlarda olduğuna denk geldim. Kafam biraz karıştı. Sizce bu direnç vs olayına güvenilir mi? Bazı yorumlarda daha sonradan WiFi, kendi kendine kapanma vs gibi sorunlar çıktığı söyleniyor. Bazen de şeytan diyor al s23 geç uğraşma bu markayla. 9 10 K fazla verecen ama kafan rahat olacak. Pil vs sorunu da halletmişler görünüyor ama işte ha diyince de verilmiyor o 10k fark. Piyasa öyle saçma olmuş ki insanın kafası bi milyon oluyo bi şey almaya çalışırken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

S23+ almak mantıksız deniliyor genelde ama bana da tam tersi gibi geliyor. S23 pil olarak zaten tercihim dışı olur. 23+ ile ultra arasında da 10 15k fiyat farkı var. Kendi kullanımım açısından düşünüyorum, pil perf olarak aynı gibiler. Kamera tercih sebebi değil benim için. Çok kullanmıyorum, zaten hepsi belli kalitenin baya üzerinde. Ekran teknolojilerinde fark var sanırım. O da üst düzeyde, kamera gibi ekstra özellik farkına giriyor bence. Bi nevi lüks yani net bi tercih sebebi olmamalı farkları. Bi kalem kalıyor. Hiç deneyimim olmadı kalemle. Belki çok severim çok işime yarar bilmiyorum. Kağıt üstünde 1.5kat fark var ama işte o 1.5 kat 3k 5k TL değil, 15 bin tlye yakın bi fark. S23 serisiyle ilgili kararsız kalan biri bence s23+ en makul seçenek olarak değerlendirmesi mantıklı bence, tabi fiyat konusunda derdi varsa yoksa al geç tabi 😁
Özetle s23+ bence hak etmediği bi görmezden gelme durumunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Ben telefon piyasa ve teknolojilerinden baya uzak kalmışım ya. En son 2017de oneplus 5 aldım hala kullanıyorum. Baya eskidi artık, batarya değiştirmek de çare olmuyor. Normal gezintide bile takılmalar vs. Her neyse kısaca pert oldu olacak.

Yeni telefonlara bakim dedim. Eskiden her şeyi bilir ederdim, şimdi yabancı gibiyim bakarken. Pubg sıkı oynayan biriydim, telefon oynatmadığı için 1 yıldır nadiren oynuyorum. Pubgm güzel, uzun saatler oynama sonucunda oneplus 5de olduğu gibi ekranı çöp etmeyecek yanmalarla vs ve kastırmayacak telefon önerileri nedir? 3.5mm zaten kalmamış gibi bi şey, kulaküstü ile oynarım, olsa iyi olur olmasa da adaptör ile kullanırız artık. Net bi filtre değil 3.5 mm jack. Bi de bu kaçak olayları ne durumda. İmei atılıyor mu hala her telefona, hangilerine, süresi mi var, İmei atınca güncelleme yapmama gibi şeyler vardı hala var mı vs.

İmei telefonları da şu yüzden soruyorum, işte rog phone vb resmi satılmıyor burda. Veya trde baya 18 20 22 24bin TL fln telefonları İmei şeklinde düşünebilirim. O kadar karışık ki kafam fıttıracak kalacak oneplus 5te ya da biri sormadan etmeden bi telefon hediye edecek kullanacam, bu ne böyle.

Bi de bu fiyatlar ne böyle be. 20 30 40 hatta 50 bin TL. Benim kyk borcum 19bin TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Superbox kullanıyorum. İlk zamanlarda aldığım için lokasyon değiştirme özelliği var zaten. Veya şuan kullandığım adreste normalden daha yavaş olduğunu, sorunlu olduğunu da biliyorum ama aynı yerde aynı internet, benim telefonumda ytde 480pde bile donarken diğer telefonlar pc vsde hiçbir sorun yok.
Son dönem indirdiğim uygulama vs sildim, oto yedekleme fln mı dedim onları da kapattım, dns vs denedim ama yapamadım. Tek virüs tarama yapmadım telefona. Aklıma da başka bişey gelmiyor bi de donanımsal sorun olarak telefonun WiFi kablosunda vs bi haltlar olabileceği aklıma geliyor. Neden böyle sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, superboxtan herhangi bir adsl vdsl hizmetine geçişte cayma bedelini karşılayan bi firma biliyor musunuz? Superonline fibere geçişte ücreti karşılıyor kendi ürünü de olsa bu ayrı bi saçmalık da neyse, bazı firmalara sözleşmesiz internetten geçişi destekliyor, bazıları dsl internetten geçişi istiyor. Bu lanet superboxtan cayma bedeli ödemeden kurtulmanın yolu yok mu yav?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir şey soracağım. Benim telefon oneplus 5, ben birkaç aydır stock Android kurmuştum, orada Google ın spam yönetimi vardı, mesela spam numaraları bana arattırmıyordu, ekrana düşmüyordu, kendi otomatik tespit edip, smsler direkt spama düşüyordu bahis vs. Bu özelliği başka romlarda kullanmanın bir yolu var mı? Özelikle telefon aramalarında çok işime yarıyordu, baya rahatlatmıştı şimdi yine dadandılar yok internet sözleşmeniz bitiyor yenileyelim vs.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi sorunum var da halledemedim bi türlü size de danışmak istiyorum. Ben telefon rehberimi Google a kaydediyorum. Uzaktan işlem yapmak için annemin telefonuna da başka Google hesabından kendi kişilerini kaydettim, ben de o hesapla kendi telefonumla da giriş yaptım. Sorun şu ki, ikimizde de kayıtlı aynı kişiler mesela whatsappta ondaki kayıtlı isimle görünüyor bende.
Misal bende amca diye kayıtlıysa onda Mehmet diye kayıtlı ve benim WhatsAppta Mehmet yazıyor, wp kişi listesinde amca da var ama mesaj gelince Mehmet yazıyor. Hesabı kaldırmak istemiyorum lazım çünkü ama kendimden silsem ondan da siliniyor, senkronizasyon kapatıyorum yine aynı. Çözemedim bi türlü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Berkin bozdoğan vefat etmiş. İnanılmaz üzüldüm, şok oldum. Uzun bi teknoloji arasından sonra daha geçen günlerde napıyor ne ediyor diye bakınıyordum sayfalarına vs. 🥺

BeğenFavori PaylaşYorum yap