Casper da özelleştirme olduğunu bilmiyordum yoksa kesinlikle bakardım markaya karşı çoğumuz gibi geçmişten gelen antipatim olsa da. Gittim monster a5 v15. 2 aldım.

Aynı özelliklerde bu laptop ne kadar diye baktım. İşlemci ve ekran kartı aynı. Ben 16 gb Ram yaptım ve 3000 mb/s 256 ssd koydum. 6200den 6700e geldi fiyat. Şimdi casper a baktım. 6300e geliyor aynı özelliklerde fakat sanırım ssd sata3. Yüksek hızda ssdli seçimde fiyat 50tl falan fazlaya geliyor monster a göre ama 1tb da sabit disk oluyor bu sefer.

Yani fiyat olarak her türlü daha avantajlı duruyor. Keşke bilseydim belki alırdım bunu ama üstün körü baktığımda 1 tane usb fazla monsterda. Soğutma konusunda sanırım monster daha iyi, çift fan. Casperda yok galiba. Ve casper ekranı mat değil. Gerçi araştırırken casper adını görünce hemen geçtim dediğim gibi markaya karşı sempatim olmadığı için. Hep uzak durdum 🙂 belki de düzelmişlerdir haklarını yemeyelim, yapacak bişey yok.
https://teknoseyir.com/casper-excalibur-g770-incelemesi

Casper Excalibur G770 İncelemesi

Casper'ın oyuncular için tasarladığı Excalibur G770 serisi dizüstü bilgisayarını inceliyoruz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

İlk defa başıma geldiği için tam olarak ne yapılır bilemiyorum. Sizlere bi sormak istedim. Oneplus 5 ghost screen oldu. Aslında bu adamlar güncellemeden sonra ekran parlaklığını düşürdüğü için aylardır neredeyse hep full parlaklık kullanıyorum. Korkmuyor da değildim ara ara aklıma geliyordu sonunda oldu. Garanti kapsamına girer mi bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@cemmocoba adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/cemmocoba/status/1109837772225953795?s=09

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaş kulaktıkta mı sorun var ya da bende mi ki büyük ihtimal bende bilmiyorum ama sağ kulaklık sürekli kulağımdan çıkıyor. İkisinin silikonları aynı, yer değiştiriyorum yine çıkıyor. Sanırım sağ kulağım deliği daha küçük gibi bir şey anlamadım.

Bazı kulaklıklarda böyle sorunlar oluyordu daha önce hiç bu aklıma gelmemişti. Öyleyse duymada da acaba bi sıkıntı olur mu merak ettim veya bu denge olaylarında vs..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar iphone için olan kulaklıkların ses arttırma azaltma işlevlerini Android te çalıştırmanın bir yolu var mı rootla vs?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir sorun var op5 de. Kulaklığı takınca kulaklık simgesi görünüyor, kulaklıkta tuşlar çalışıyor ama ses yok, üstelik kulaklık takılıyken videolar donuyor. Birkaç tane kulaklık denedim ve bunları başka telefonlarda sadece benimkinde çalışmıyor hiçbir kulaklık. Neden acaba, temizlemeye de çalıştım ama olmadı.
Fizikselden önce aklıma 2 tane yazılım sorunu geliyor. Biri bu akıllı tuş uygulaması falan indirdim geçenlerde sonra sildim acaba ondan olabilir mi? İkincisi telefon rootlu ve stereo hoparlör modülü yükledim. Onun bi etkisi olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar telefonu rootladım da wp ve bazı fotoları yedeklemeyi unuttum. Bir yolu var mıdır yoksa uçtu mu? Bir de rootlamadan önce Google fotoda tüm fotolar görünüyordu ki yedekleme yapmamıştım ben. Biraz da ona güvenerek yedeklemedim şimdi baktım hiçbiri yoklar, hiçbiri yoklar 🙂
Thanks

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @ebagcuvan

  Google fotoğraflar ilk girişinde yedekleme açmak ister misin diye sorar senin gördüğün büyük ihtimalle galeri sayfası tarayıcıda Google photos yaz sitede varsa yedek vardı WhatsApp için Google ayrı yedek yapıyor eğer açtıysan almadıysanız geçmiş olsun ben geçen hafta 2000 tane görsel kaybettim. Ama fotoğraf kurtarma uygulaması dene belki kurtarır.

 • Batuhan @achfighter

  Daha önceden root yapıp kaldırıp tekrar root yaptıysan gitmemiştir. İlk root ise önce başka işlemler yapmak gerektiğinden silmiş olabilirsin.

Arkadaşlar bu Win10 da kilit ekranında önce resim geliyor sonra tuşa basıp parola ekranı geliyor. Ama benim pcde sadece mause ile tıklayınca resim parola ekranına dönüşüyor, eskiden herhangi bir tuşa basınca resim kaybolup parola ekranı geliyordu. Bunu eskisi gibi yapmanın yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  O biraz buglu sanırım. Normal Win+ L tuşuyla ya da zaman aşımı ile ekran kilitlenince, her hangi bir tuş ile parola ekranına geçiyor. Ama sistem kapatılıp açıldığında, ilk açılmada illa ki fare tıklaması istiyor. Bazen de ESC tuşu da çalışıyor.
  Eğer Windows 10 Pro ise sisteminiz ve o baştaki duvarkağıdı olmadan her defasında doğrudan şifre ekranının gelmesini istiyorsanız, bir yönem var yardımcı olabilirim.

Cem Yılmaz'ın müzik-teknoloji konusunda ilgisi ve bilgisi de baya iyiymiş.
https://youtu.be/j-Q8c4dRMG0

Cem Yılmaz, müzik laboratuvarının kapılarını ilk kez Falan Filan'a açtı...

Mehmet Turgut ve Cem Yılmaz, Okan Bayülgen'in kulaklarını hangi konuda çınlattı? Yılmaz, hangi ünlü yönetmenin filminde oynamak istiyor? Ünlü komedyen, ilk a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap