Yaklaşık 1 2 hafta boyunca Turknet Müşteri hizmetleri ile yaşadığım maceralar sonucu sorunuma herhangi bir çözüm bulamadıkları için bu maceramı sizle paylaşmak istiyorum. Paylaştığım yazı bizzat Turknet Müşteri Hizmetleri'ne gönderdiğim bir arıza kaydıdır. Fakat ne yazık ki bu yazımdan sonra da sorunuma herhangi bir çözüm bulunamadı. En sonda bu yazıma verdikleri cevabı da paylaşacağım. Önce yazıyı paylaşıyim:

Merhaba,
Öncelikle biraz agresif bir arıza kaydı olabilir. Bunun için özür dilerim büyük ihtimal bunu okuyan hiç kimsenin bu yaşadığım sorunlarla bir ilgisi yok. Ama gerçekten insanın aptal veya yalancı yerine koyulması sinir ediyor. En baştan başlıyorum çünkü sanırım her şeyi tane tane anlatmazsak bazı iş arkadaşlarınız kafasına göre destek kaydını kapatabiliyorlar bir sorununuz yok veya yapabileceğimiz bir şey yok diyerek.
Öncelikle hız problemimden bahsediyim. Bu kısmı hızlı geçicem çünkü çok sıkıldım. Modem arayüzünde şuanda aldığım hız 6-7 Mbps gözükürken, bizzat sizin sitenizde alabileceğim hız 75Mbps (https://hizliresim.com/At58GH) eğer bu arıza kaydımda da sorunu çözmezseniz geçeceğim millenicom’un sitesinde ise 82 Mbps gözükmekte (https://hizliresim.com/BTkRK1).
İlk destek kaydım olan ******* numaralı destek kaydımda herhangi bir sıkıntı yoktu Kübra hanım son derece ilgili bir şekilde bana sorunun neden kaynaklanabileceğini söyleyip alternatif çözüm önerilerinde bulundu. Bu önerilerinden biri de altyapımı YAPA altyapısından VAE’ye değiştirmekti. Bu konu hakkında düşüneceğimi kendisine belirtip teşekkür ettim. O da arıza kaydını kapatacağını fakat VAE altyapısına geçiş kararı alırsam yeniden bir arıza kaydı açarsam bana yardımcı olunabileceğini söyledi.(https://hizliresim.com/QZv66e)
İkinci destek kaydım olan ******** numaralı destek kaydım tam bir fiyaskoydu. Bunu yazıyla bile anlatmak istemiyorum direkt ekran görüntülerini paylaşıyorum.
https://hizliresim.com/5uzWrn
https://hizliresim.com/jCwb0O
Şimdi benim bir sorum var. Ben mi Türkçe bilmiyorum ve kendimi ifade etmekte zorluk çekiyorum? Yoksa Hasan Bey Türkçe bilmemesine rağmen müşteri hizmetlerinde çalışıp bir de insanların sorunlarını mı çözmeye çalışıyor?

Bu absürd ve saçma cevabın hemen ardından 25.03.2020 tarihinde saat 18.12’de arıza kaydını tekrar açtım ve VAE’ye geçmek istediğimi belirttim. (https://hizliresim.com/s8WcUS) Fakat sanırım üst üste çok fazla destek kaydı açtığımdan olsa gerek cevap ancak 31.03.2020 14.11’de geldi ve bana gönderilen cevapta YAPA - VAE altyapı atamalarının otamatik olduğu ve bunun değiştirilemediği söylendi.

Şimdi benim bu noktada yine bir sorum daha var. Nasıl oluyor da Kübra hanım bana VAE altyapısına geçebileceğimi söylerken, Esra hanım bu işlemin gerçekleştirilemiyeceğini sistemin bunu otomatik olarak ayarladığını söylüyor? Şimdi bu durumda Kübra hanım mı Turknet çalışanı değil yoksa Esra hanım mı?

Belki öncesinde yazdığım yaklaşık 300 kelimelik yazıdan ne istediğim tam anlaşılmamıştır. Son paragrafta özetlemek gerekirse: Hızım 8Mbps ama internetten altyapı sorgulattığımda 75-80 Mbps’a kadar hız alabileceğim gözüküyor. Bu sorunun çözümü olarak Kübra hanım VAE altyapısına geçersem bir şeylerin değişebileceğini söyledi. Ben de şuanda VAE altyapısına geçmek veya hız sorunumu çözebilecek daha iyi bir öneriniz varsa onu gerçekleştirmek istiyorum.
Saygılarımla.

Bu arıza kaydına gelen cevap ise: https://hizliresim.com/UynDsW

Turknet kullanmak sanırım tam bir kumar. Eğer şansınız yaver giderse ve kumarı kazanabilirseniz hiç sıkıntısız bir şekilde yüksek hızlı internetin keyfini çıkarabiliyorsunuz. Fakat şansınız kötü ve oynadığınız kumarı kaybederseniz vay halinize.

#turknet #turknetpişmanlıktır #Turknetdestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aranızda Turknet'de YAPA alt yapısından VAE alt yapısına geçiş yapan oldu mu? Eğer olduysa müşteri hizmetlerini bu işlem için nasıl ikna ettiniz? #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Hiçbir şekilde geçiş yapmıyorlar. Boşuna uğraşmayın. Anca iptal edip, yeniden abonelik almak istediğinizde Yapa doluysa Vae ye geçirirler ama yer açılır açılmaz tekrar Yapa ya çekerler.

 • Mustafa @uaee

  Ben geçtim, online işlemlerden Paket/Tarife Değişikliği kısmından kayıt açın ve durum anlatın.VDSL altyapısı kurulmuştu, kayıt açarak YAPA ADSL’den VAE VDSL’ye geçtim.

 • ad33p @ad33p

  --Şimdi paylaştığınız iletiyi okudum da neredeyse aynı durumdasınız, kuzein de 6-7 mbit alıyordu ve ona da önce direndiler sonra geçirdiler.
  Ben kuzenimi Türknetli yapmıştım, 35mbit Vae ile başladılar sonra bir gün hızımız çok az dedi. Baktım online işlemlere 7 mbit Yapa olmuş. Müşteri hizmetlerine yazdım (aşağıda ekran görüntülerini ekledim) önce işte hattınızın alabileceği maksimum vs dedi kaydı kapattı geri açtım. Ben de eğer çözülmezse hattı kapatacağım dedim. Bir iki defa Telekom ekiplerine arıza kaydı bıraktılar. Sonra düzelteceğiz ama yeni satış ve numara verilecek dedi. Ben de tamam dedim düzelttiler. Fazladan bir fatura vs çıkmadı.

Yaptığımız bir uygulamanın google play markette üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlayabliriz? İlk defa bir uygulama yaptım ve markete koydum fakat arama sıralamalarında çok aşağılarda çıkıyorum. Daha önce tecrübesi olan biri var mı?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 42

2 3 yıllık laptobumun pili öldü. Yeni pil almam lazım ama nereden ve nasıl almam gerektiği konusunda çekincelerim var. Gittigidiyordan bir satıcıdan alsam ne kadar güvenilir olur?

Laptopumun marka modeli: Sony Vaio svf1532vstb
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 1 yıldır java öğrenmeye çalışıyorum. Fakat ne yazık ki looplardan ötesine geçemedim. Classlar hakkında az biraz fikrim olsa da yeterince hakim değilim. Öğrenirken biraz yanlış bir yol izledim sanırım. Çünkü 2 3 ayda bir öğrenmeye hep en başından başlayıp fazla ilerleyemeden bırakıyordum. Ama bu sefer artık iyice öğrenmek istiyorum. Elimde "Kim Korkar Java'dan" ve "Java a Beginner's Guide" kitabı var. Sizce bu kitaplardan öğrenmeye devam mı etmeliyim. Yoksa internetten öğrenmek istediğim konuları öğrenerek devam etmem daha mı sağlıklı olur? Eğer kitapları boşver internetten devam et derseniz nasıl bir yol izlemeliyim. Çünkü Java ilk öğrendiğim dil olduğu için ne öğrenmem gerektiğini de tam olarak bilmiyorum açıkçası.

#TeknoYardım #Java

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bilim ve teknoloji alanında takip ettiğiniz siteler nelerdir? İngilizce ya da Türkçe olabilir. Daha çok makale tarzı yazı yayını yapan.

Benim bildiğim şu anlık sadece Evrim Ağacı(http://delta.evrimagaci.org/) var. Ayrıca sizin Evrim Ağacı hakkında görüşlerinizi de duymayı isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modem arayüzünde ki ulaşılabilir maksimum hız neredeyse her hafta değişiyor. Sebebi ne olabilir? Orada ki hızı iss in değiştirme yetkisi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
tjwh paylaştı.

Şu modemi nasıl bilirsiniz?
200 TL'ye kadar VDSL2 destekli modem router önerisi de alabilirim.

ZYXEL VMG1312-B10D 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM

ZYXEL VMG1312-B10D 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Java'da bir sayının asal olup olmamasını kontrol etmek için sonuç1 ve sonuç2 şeklinde 2 tane değer atadım. Biri float biri integer, her ikisini de sırayla bölen sayısına böldürtüyorum. Bölen 1 den başlayıp kullanıcının girdiği sayı değerine kadar 1 artarak sayıyı 2 kere bölüyor. Sonuç1 ve sonuç2 değerleri aynı olduğu anda ölçer diye atadığım değer 1 artıyor. Bölme işlemleri bittikten sonra eğer ölçer sayısı 3 den küçükse sayı asal oluyor.( 1 sayısı istisna ) Böyle bir sistem oluşturduğumda doğru cevabı bulamıyorum. Kurduğum mantık doğru mudur? Kafamda oluşturduğum mantık; integer veri tipi virgüllü sayıların virgülden sonrasını atıp virgülden öncesine baktığı için asal sayılarda sonuç1 ve sonuç2 değerleri sadece 2 kere eşit olur. O da 1 le ve kendisiyle bölündüğü zaman. Ama dediğim gibi doğru çalışmıyor.

edit.

---------------
import java.util.Scanner;

public class denemeAsalSayı {

public static void main (String[] args)
{
Scanner scan = new Scanner(System.in);

int sayı ;
float sonuç ;
int sonuç2 ;
int bölen;
int ölçer = 0 ;
int durum = 1 ;

bölen =1;

System.out.println("Sayıyı giriniz.");

sayı = scan.nextInt();

for ( durum = 1 ; bölen < sayı + 1 ; bölen ++ )
{

sonuç = sayı / bölen ;
sonuç2 = sayı/ bölen ;

if(sonuç == sonuç2)
{
ölçer ++;
}

}

if(ölçer <=2 || sayı == 1 )
{
System.out.println("Sayı asal!");

}
else
System.out.println("Sayı asal değil.");
}

}

---------------

#akış @ozgurg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15