Yaptığımız bir uygulamanın google play markette üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlayabliriz? İlk defa bir uygulama yaptım ve markete koydum fakat arama sıralamalarında çok aşağılarda çıkıyorum. Daha önce tecrübesi olan biri var mı?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

2 3 yıllık laptobumun pili öldü. Yeni pil almam lazım ama nereden ve nasıl almam gerektiği konusunda çekincelerim var. Gittigidiyordan bir satıcıdan alsam ne kadar güvenilir olur?

Laptopumun marka modeli: Sony Vaio svf1532vstb
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 1 yıldır java öğrenmeye çalışıyorum. Fakat ne yazık ki looplardan ötesine geçemedim. Classlar hakkında az biraz fikrim olsa da yeterince hakim değilim. Öğrenirken biraz yanlış bir yol izledim sanırım. Çünkü 2 3 ayda bir öğrenmeye hep en başından başlayıp fazla ilerleyemeden bırakıyordum. Ama bu sefer artık iyice öğrenmek istiyorum. Elimde "Kim Korkar Java'dan" ve "Java a Beginner's Guide" kitabı var. Sizce bu kitaplardan öğrenmeye devam mı etmeliyim. Yoksa internetten öğrenmek istediğim konuları öğrenerek devam etmem daha mı sağlıklı olur? Eğer kitapları boşver internetten devam et derseniz nasıl bir yol izlemeliyim. Çünkü Java ilk öğrendiğim dil olduğu için ne öğrenmem gerektiğini de tam olarak bilmiyorum açıkçası.

#TeknoYardım #Java

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bilim ve teknoloji alanında takip ettiğiniz siteler nelerdir? İngilizce ya da Türkçe olabilir. Daha çok makale tarzı yazı yayını yapan.

Benim bildiğim şu anlık sadece Evrim Ağacı(http://delta.evrimagaci.org/) var. Ayrıca sizin Evrim Ağacı hakkında görüşlerinizi de duymayı isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modem arayüzünde ki ulaşılabilir maksimum hız neredeyse her hafta değişiyor. Sebebi ne olabilir? Orada ki hızı iss in değiştirme yetkisi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
tjwh paylaştı.

Şu modemi nasıl bilirsiniz?
200 TL'ye kadar VDSL2 destekli modem router önerisi de alabilirim.

ZYXEL VMG1312-B10D 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM

ZYXEL VMG1312-B10D 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Java'da bir sayının asal olup olmamasını kontrol etmek için sonuç1 ve sonuç2 şeklinde 2 tane değer atadım. Biri float biri integer, her ikisini de sırayla bölen sayısına böldürtüyorum. Bölen 1 den başlayıp kullanıcının girdiği sayı değerine kadar 1 artarak sayıyı 2 kere bölüyor. Sonuç1 ve sonuç2 değerleri aynı olduğu anda ölçer diye atadığım değer 1 artıyor. Bölme işlemleri bittikten sonra eğer ölçer sayısı 3 den küçükse sayı asal oluyor.( 1 sayısı istisna ) Böyle bir sistem oluşturduğumda doğru cevabı bulamıyorum. Kurduğum mantık doğru mudur? Kafamda oluşturduğum mantık; integer veri tipi virgüllü sayıların virgülden sonrasını atıp virgülden öncesine baktığı için asal sayılarda sonuç1 ve sonuç2 değerleri sadece 2 kere eşit olur. O da 1 le ve kendisiyle bölündüğü zaman. Ama dediğim gibi doğru çalışmıyor.

edit.

---------------
import java.util.Scanner;

public class denemeAsalSayı {

public static void main (String[] args)
{
Scanner scan = new Scanner(System.in);

int sayı ;
float sonuç ;
int sonuç2 ;
int bölen;
int ölçer = 0 ;
int durum = 1 ;

bölen =1;

System.out.println("Sayıyı giriniz.");

sayı = scan.nextInt();

for ( durum = 1 ; bölen < sayı + 1 ; bölen ++ )
{

sonuç = sayı / bölen ;
sonuç2 = sayı/ bölen ;

if(sonuç == sonuç2)
{
ölçer ++;
}

}

if(ölçer <=2 || sayı == 1 )
{
System.out.println("Sayı asal!");

}
else
System.out.println("Sayı asal değil.");
}

}

---------------

#akış @ozgurg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

Programlamaya yeni başlayan birinin yapabileceği kolay program örnekleri verir misiniz? Kendim yapmaya çalışacağım da. Şuana kadar kullanıcının girdiği 2 sayıya 4 işlem uygulayabilen hesap makinesi. Makinenin tuttuğu sayıyı tahmin oyunu. Ve girilen sayının kaç basamaklı olduğunu söyleyen bir uygulama yaptım. Başka neler önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Not: Programlama dili olarak Java kullanıyorum.
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Superonline dan Turknet'e geçmeyi düşünüyorum. Daha önce hiç böyle bir geçiş yapmadım. Geçişi yapmadan önce Superonline ı iptal ettirmem mi gerekiyor? Yoksa Turknet bağlanınca Superonline otomatik iptal olur mu? Ve başvuru yapıldıktan kaç gün sonra Turknet bağlanır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8