Merhaba TeknoSeyir takipçileri, bir konuda sizin fikrinizi ve görüşlerinizi almak istiyorum. Yeni mezun birisi olarak bir firma ile anlaştım. İşveren 3 senelik bir sözleşme yapmak istiyor, bu sözleşmede dikkat etmem gereken hususlar nedir? Nelere dikkat etmeliyim? Görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim 🙂

#iş #kariyer #sözleşme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğuş @dogus

  mevcut iş yerinden ayrılmanız durumunda sonraki iş süreçleri için kısıtlamalar koyulmuşsa dikkat etmenizi öneririm. Mesela x firmasındasınızdır ve y firması daha iyidir 3 senenin sonunda bir teklif gelirse gitmek isteyebilirsiniz. Ancak bazı şirketler bunu önlemek için sözleşmelere madde olarak ekliyorlar.

Merhaba @turknetdestek, sitenizde altyapı sorguladığım ekranda daha önce yaptığım sorgulamalarda telefon numarası ile sorgulama yaptığımda alabileceğim hız olarak 16 mbps görürken şu an yaptığım sorgulamada 75 Mbps olarak görmekteyim. Ayrıca altyapı da port eksikliği olduğu yazıyordu. Güvenilir midir bu değerler, ne önerirsiniz?

#turknet #YAPA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, Windows 10 yüklü bilgisayarımda SSD takılı halde, aynı zamanda normal hard-disk'de takılı. Ben bu bilgisayara Windows ile birlikte Ubuntu kurmak istiyorum. SSD bölümlendirmenin bir zararı olur mu, yoksa SSD üzerinde kurulumu gerçekleştireyim mi?

#ssd #ubuntu #windows10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  hicbir zarari olmaz, merak etme
  sadece windows yedegini al, olasi bir sorunda tum diski sifirlar yeniden kurarsin
  ayrica her hatada hemen formati basma, bazen iki sistem yanyana boot sorunu cikarir biraz google arastirmasi ile genelde cözersin

  • levante @levante

   Teşekkürler, daha önce kurdum ama SSD üzerinde değildi, ki Ubuntu'da bu tarz sorunlarla pek karşılaşılmıyor anladığım kadarıyla.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @levante Ubuntu ve o tabanı kullanan Mint gibi dağıtımlarda son kullanıcıya daha hitap eder şekilde kurulum ve kullanım süreçleri var ve bu yüzden kullanıcılar daha az hata yapıyor.Yoksa diğer tabanlarda da (Arch,Debian-aslında Ubuntu Debian tabanlı ama bu başka bir konu-) ne yaptığınızı bilirseniz sorun olmaz.

   Kısaca bu tarz sorunların çoğu kullanıcı kaynaklı oluyor.Çünkü herşeyi Windows'ta olduğu gibi bekliyoruz ve ona göre hamleler yapıyoruz ama tamamen farklı bir yapı var.

 • fsh77 @fsh77

  o şekilde kurarsan w10 açılmaz boot manager kurman lazım yani win. kurulu makinaya sonradan linux kurarsan.

2 gün önce aldığım ve kullandığım Arduino Uno R3'de port hatası alıyorum, farklı bir bilgisayarda da denememe rağmen hatayı almayı devam etmekteyim. Daha önce kurduğum devreyi sorunsuz olarak çalıştırıyor, fakat tekrar bir kod derlemesi yapamıyorum. Aynı zamanda Tools > Port seçeneğini kullanamıyorum. Sebebi ne olabilir? USB portu mu arızalıdır ya da benim hatam dahilinde olan bir şey midir sizce?

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM5": The system cannot find the file specified.

Problem uploading to board. See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.

#akış #arduino

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'ın paylaştığı görsel.

#akış #akk

BeğenFavori PaylaşYorum yap