Merhaba yeni anakart ve saire aldım kasa da aldım ama kasa 1 hafta sonra teslim edilecek eski kasaya taktım şuan lik paçaları. Anakart ta 2 tane fan yeri var ve çoklayıcı da yok elimde. Şuan arka fan ve cpu fanı takılı anakart da ön fanları takmadığım için çalışmıyor. Bu şekilde bir süre kullansam ısınma ile ilgili bir sorun yaşar mıyım? Genelde PC günde 10 saatten fazla açık kalıyor her gün ve aktif kullanılıyor. Küçük kardeşim sabahtan akşama kadar başında şuan da biraz tedirginim ön fan olmadığı için ısınıp yeni parçalara zarar verir diye.

Bilgili ve daha önce bu şekilde çalıştırmış tecrübesi olan birisi varsa söyleyebilir mi sorun olur mu olmaz mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Merhaba benim ufaklığa bir iki parça sipariş edicem bugün de bütçe 6.5, 7 bin TL biraz baktım ve İntel İ5 10400F işlemci gözüme çarptı sizce alınır mı iyi midir? Oyun için kullanıyor bilgisayarı sadece oyunlar da dar boğaz yapmasın yeterli.

Ekran kartı çok iyi değil 1060 6 GB var diğer parçalar çöp çok eski.

i5 10400F almayı düşünüyorum sanırım o fiyat bandına en iyisi bu sizlere de sormak istedim. 3 3.5 bin TL ye kadar başka işlemci var mı tavsiye ettiğiniz? Birde bu işlemci için önerebileceğiniz 2 2.5 bine anakart var mı?

Anakart işlemci ve ram bu 3 parçayı 6.5 7 bin TL ye halletmeye çalışıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var.

14 yaşında ki kardeşim deli gibi Roblox oynuyor ve bu oyuna bağlanmış vaziyette. Bir çok yol denedim ama yok ne oyundan kopuyor nede davranışları düzeliyor. Daha önce biraz uzak kalsın diye roblox sitesini modem üzerinden engellemiştim ama yine de bazen farklı sayfalarına giriliyordu ve özellikle Microsoft Store da ki uygulamasın dan oyuna girilebiliyordu. Bu oyunu kökten engellemek istiyorum ne sitesine, ne sunucusuna bağlansın bilgisayar.
https://www.proxydocker.com/tr/iplookup/roblox.com

Buradan İP buldum ama tam olarak ne yapmam gerek, modem den bu İP engellesem olur mu, yoksa yine de uygulamasın dan filan bağlanır mı bilmiyorum.

Kökten nasıl engelleyebilirim bilen birisi var mı? Tarayıcı dan, kendi uygulamasın dan ve saire hiç bir şekilde erişim olmasın istiyorum.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler..

Roblox.com - Domain Adresi Detayları - Domain araması -...

Domain Roblox.com Location :Amerika Birleşik Devletleri City : Last check :2024-03-22 19:51:07
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • Theo @theo

  Bu şekilde zorla engellemek daha kötü sonuçlar doğurur. İnat edip daha istemeyeceğin şeyler yapar. Zaten hepten engellemeye gerek de yok. Atıyorum 4 saat ders 1 saat oyun gibi bir çözüm olabilir. Yada benzer bir şey. Tam da ergenlik zamanları dikkatli olmak lazım.

  • Sylvie @sylvie

   @theo Denedim onları yinede sorun çıkarıyor. Az oynatsam bile online oyunlar da aşırı sinirleniyor ve bu karakterine işliyor. Zamanında bende CS, LOL gibi oyunlar oynarken yıllar önce o şekilde idim. Çok sinirli olurdum özellikle pc başında bırakınca artık çok sinirlenmiyorum. Bu yüzden istiyorum daha çok bilgisayar süresi yüzünden değil. Şuanda anlaştım zaten günde 5 saati geçmiyor ama oyunda iken farklı kişiliğe bürünüyor resmen. Annesi bir soru sorsa bile oyun oynarken basit bir soruya bile oyunda işler istemediği gibi gidiyorsa bağırıp çağırıyor bir dur ya filan gibisinden.

 • SimplePastTense @enderg

  Host dosyasına 5.6.7.8 roblox.com dns kaydını ekle ipconfig /flushdns yap. İsim çözemediğinden gidemez (her domian için yapabılırsın)

 • cgdincer @cgdincer

  Virüs bulaşmış bırak oynasın. Asıl problem arkadaş çevresi. Onu değiştirin.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  14 yaşında delemediğim yasak yoktu bence oda bir yolunu bulur zaten siz başka bir çözüm arayın.

  • Sylvie @sylvie

   @mucahitkose Bende aynı şekilde idim ve zaten benim gibi olmasın istiyorum. Bende okulu umursamadım, hep arkadaş çevresi ile takıldım önce oyun sonra sokakta en sonunda da 15 yaşında madde bağımlısı oldum çıktım. 26 yaşındayım hala ilaç içiyorum ilacı bırakmaya çalışıyorum. Onun da aynı yolu izlemesini istemiyorum. O benim gibi sokakta takılmıyor ama pc yüzünden iyice dersleri sallamaya başladı. Fen Lisesine gidiyor, Bilsem gibi zorlu bir sınavı kazandı 5. Sınıfta üstün zekalı, yetenekli öğrenci oldu bunca uğraş boşa gitsin istemiyorum. Oyun oynasın günde 4 5 saat oynuyorsa en azından 2 3 saatte ders yapsın istiyorum ve özellikle ailesine bu şekilde sinirli olup, bağırıp çağırmasın kıymet bilsin az diye uğraşıyorum. Yoksa oyun oynaması kötü bir şey değil. O oyunlar sayesinde 12 13 yaşında İngilizce videolar Takip etmeye başladı İngilizce izliyor her şeyi. Sadece hayatı ve önceliklerini anlasın diye bir süre yasaklamak istiyorum bu süre de de onunla konuşarak zaman geçirerek bazı şeyleri fark etmesine yardımcı olmak istiyorum. Kötü abi değilim yani oyun oynamasın asla demiyorum 😂

Merhaba eski bir Gmail adresime giriş yapmaya çalışıyorum şifreyi girdikten sonra benden kurtarma maili olarak kayıtlı olan maile gelen kodu girmemi istiyor. Uzun süredir kullanmadığım için istiyor bu kodu şifre doğru giriyorum ancak o kurtarma mailini yıldızlı şekilde gösteriyor ve ben hangi mail adresi olduğunu hatırlamıyorum. Telefon numarası olarak da eski kullandığım hattım kayıtlı o yüzden SMS gönder desem bile o hat kapanalı çok oldu erişimim yok. Bu maili kurtarmanın yolu var mı? Bilgileri girerek filan gönderdiğimiz bir forum vardı ancak bu maili çok eskiden açmıştım ergen zamanların da ve kişisel bilgiler olarak doğum tarihi gibi bilgileri doğru verdim mi emin olamıyorum. Ergen iken hepimiz yaşımızı büyük göstermişizdir illa ki 😂

Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monitor renk ayarların dan anlayan var mı?
Acer Nitro qg221q 100 hz 1080p bir monitor aldım ve bugün geldi taktım hdmi ile görüntüyü 1080 100hz e ayarladım ancak bana ekran renkleri biraz soluk geldi. Parlaklık yüksek güzel ancak renk ayarların da sanki sorun var gibi biraz soluk gözüküyor. İlk başta 60hz ayarlamış kendisi o zaman daha da kötüydü 100 e çekince yine biraz güzelleşti ama hala eksik sanki.

Monitor ayarların dan da hiç anlamam bilen birisi biraz tavsiye verebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba ekran beliren cisme tıklayan bir makro var mı? Mesela bir bölge arkaplan mavi ve o bölgede başka renk bir cisim belirdigi anda ona tıklayan?

Yabancı bir kişi discord da o şekilde makro ayarlaması yapabiliyorum ben demişti, bir daha görüşemedik onunla. Makro da genelde ben yaptığım işlemi tekrar ettirebiliyorum. Anlattığım şekilde cisim belirince tıklayacak bir program var mı bildiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bir tane uygulama apk indirdim ancak dosya .apks şeklinde ve direk yüklenmiyor. Rar ile açtım dosyayı içinde birden fazla apk var ve bazı dosyalar var. Apks dosyasını nasıl yükleyebilirim bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Resident Evil 2 Sadece claire kısmını oynasam yeter mi? Leon kısmını oynamasak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba web sitesin den anlayan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Bir blogger sitesi(özel alan adı olmadan Blogspot.com şeklinde) iyi optimize edilmiş ve seo çalışmaları ufak ufak yapılmış şekilde normal bir Web sitesinden üstte çıkar mı? İlla .com alan adı olmak zorunda mı yoksa siteismi.blogspot.com ismiyle de iş yapar mı?

Alan adı alacağım fakat kafamda emin olmadığım bir blog fikri var. Bu yüzden önce blogspot alan adıyla akışa başlayıp daha sonra sonuçtan tatmin olursam ona göre yol almayı planlıyorum. Ancak ücretsiz olması ve genelde ben arama yaptığımda Google da şuana kadar hiç blogspot sitesiyle karşılaşmadığım için sizlere bir sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Ali Kılıç @alinux

  öne çıkmanın en büyük etkeni sürekli yenilenen içeriktir

 • Sylvie @sylvie

  @ozgurg @alinux Teşekkürler beyler.. Emin olmak için sormak istedim. Blogger açılalı çok oldu ama Google da aramalarda hiç çıktığını görmedim bu sitelerin. Genelde niş konular da bazen bu siteler önüme çıkıyor bir terslik mi var emin olmak istedim. Tekrardan teşekkürler, iyi günler...

 • makesome @makesome

  Benim şahsi görüşüm, seo, iç linkleme, kategori=etiket mantığı dezavantaj.
  Bende şimdilik arama motorlarında blogspot görmedim çünkü çoğu seocu paravan blog olarak kullanıyor bu sistemi.
  Belki özenli elle tek tek iç linkleme ve niş konuyla bir yerlere gelebilir ama şahsi görüşüm çok zor olduğu

 • ARMv7 @armv7

  Çıkar çıkmasına da en son baktığımda blogspot un seo araçları örneğin wordpressteki seo araçlarına göre oldukça zayıftı. Rekabetin olduğu bir alanda bir site olacaksa, benzer oranda zaman ayrılmış şekilde seo çalışması yapmış bir siteninwordpress ile google'a kendini daha iyi anlatma şansı olduğu işin geriye düşebilirsiniz. Rekabetin miktarına göre dezavantajlı hale gelebilmek mümkün olabilir.

İyi Akşamlar.

Oynanış olarak tam Fallout 4 tarzında Fps veya Tps açık dünya, karakter/item geliştirmeli, loot filan yapmalı bildiğiniz önerebileceğiniz bir oyun var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap