Herkese merhaba ,
Tek bir Hdmi girişi olan monitörümde , Series S konsolumu ve bilgisayarımı kablo çıkar tak yapmadan ve 144Hz 1440p görüntü kalitesinden ödün vermeden kullanabileceğim bir Hdmi Switch arıyorum. Daha önce bu durumu tecrübe eden ve düzgün bir ürün bulabilen var mı acaba ?
Biraz araştırma yaptığımda bu tarz aparatların genelinde olduğu gibi pazar yeri siteler çöp ürünlerle dolu.

Monitör Samsung Odyssey G5 32" 144Hz 1440p

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba ,
Türktelekom ile ilgili yaşadığım bir sıkıntıyı TeknoSeyir ailesi ile paylaşmak istedim. Belki aynı sıkıntıyı yaşayıp çözüme ulaşmış biri vardır , yol gösterir diye ümit ediyorum.

Yaklaşık bir ay kadar önce evimi taşıdım , taşındığım bina yeni olduğu için alt yapı yok. Turktelekomla görüştüğümde , nakil talebinde bulundum , istedikleri evrakları gönderdim ve 6 içinde geleceklerini söylediler ( yaşadığımız yıl itibari ile 6 ay çok büyük bir rezillik ). Daha sonra tekrar müşteri hizmetlerini aradığımda , port olmadığını ve sadece port açılıp binaya kablo çekileceğini söylediler , alt yapı var port yok gibi bir cümle kurdu çalışan.

Yaşadığım bu durumu hızlandırmanın her hangi bir yolu var mı ? Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı ? Firmanın umursamazlığından , sürecin sonunda biz yapamadık aboneliğini kapat derler diye çekiniyorum. Tek El oldukları için başka kapıyada gidemiyorum...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Kullanan var ise , Samsung Odyssey g5 32" monitör almayı düşünüyorum. VA panel olması çok içimi kararttı. Yorumlarda bir iyi bir kötü. Kullanan ve deneyimlerini aktarmak isteyecek kimse var mı ? Bir ihtimal @umtk abi yardımcı olur musun ? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sinemalar ile ilgili bir sorunum var. Kocaeli-İzmit'te yaşıyorum. Spiderman ve Matrix çıktığı için, gündemler ve muhabbet bölümlerinde Murat abi ve Levent abinin sürekli sinemalardan şikayetçi olması benide tedirgin etti ve iki filme de gitmiş olan abime , daha sonrada adaşlarıma sorduğumda filmin bulanık , karanlık olduğu gibi şikayetlerde bulundular. İstisnasız şehirdeki her salondan aynı şikayetler var. Şimdi ben bir tüketici olarak bu filmleri parasını verip sinemada düzgün bir şekilde izleyemiyorum. Bundan ötürü yeter artık dedim ve korsana başvurdum fakat sinema çekimi oldukları için ondan vazgeçtim. Zaten gönlümde rahat değildi. Sonra kendi kendime düşündüm. Eskiden Digitürk'te filmin parasını öder seyrederdik. Böyle bir site , böyle bir mecra varmı diye araştırdım fakat bunu da bulamadım. Yahu kardeşim biz hakkını vererekte olsa illegal yollada olsa birşeye neden kaliteli bir şekilde erişemiyoruz ? Ben sinemaya vereceğim 50 TL'yi vereyim dvdsini alayım yok yok yok. Bir çözüm bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • sawgent @sawgent

  Dijital kopyalar sinemalarda popüleritesi düşüp hasılatlarını yaptıktan sonra piyasaya sürülüyorlar. Bu da 2-3 ay kadar sürebiliyor. Bu her zaman böyleydi. Pandeminin etkisi ile son dönemde bazı filmler sinema ile aynı anda dijital platformlarda yayınlandı sadece. Genel uygulama hâlâ aynı şekilde devam ettiriliyor. Evinin rahatlığında dertsiz tasasız izlemek için bu süreyi beklemek zorundasın.

 • Nakahella @nakah

  Yasal yollardan izlenmeye açıldıklarında Torrent’e de yüksek çözünürlüklü şekilde geliyorlar. Matrix zaten yüksek çözünürlükle var. Spider bir süre daha gelmez, beklemeniz lazım.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Matrix sinema çekim değil, Dolby Atmos'lu sürümü bile mevcut. Yabancı dilini geliştirerek, yurtdışı stream servislerine üye olabilirsin. Bildiğim kadarı ile HBO Max, Matrix filmini yayınladı. Çıktığı gün içeriği tüketmek yerine, platformlara gelmesini beklemek zorundasın.

 • Ozan Yanık @ozanynk

  Matrix var ama Türkçe altyazı desteği yok. Amacım burada korsan site önerisi almak değil. Herkese yorumları için teşekkür ederim. Ben sadece parasını verdiğimiz birşeyi , satın alma yolu ilede olsa elde edememekten yakınıyorum 😔

Muhteşem bir sorunla daha karşınızdayım. Arkadaki yeşil ekran televizyon. Laptop'ı Hdmi ile Tv'ye bağladığımda böyle oluyor. Farklı kablolarla denedim , kabloyu farklı cihazlarda denedim , tvyi xbox ile denedim. Sadece laptop bağlı iken böyle oluyor. Sebebi nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar herkese merhaba , Dijitsu tv kullanıp , android telefonda kumanda uygulaması kullanıp verim alabilen var mı ? Markette bulunan hiç bir uygulamayı tv ile eşleştiremedim. Marka listelerinde Dijitsu yok. Evrensel olarak kullanılanlar da ise hiç bir şekilde eşleştiremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Sevgili Teknoseyir ailesi , internette uzun aramalar yapıp cevabını bulamadığım, kendim uğraşarakta çözemediğim bir sorunun cevabı için buradayım. XBOX kullanıcıları ; gamepad'i kullanmadığımız zaman otomatik olarak belli bir süre sonra kapanıyor. Bunun bir ayarı , kapanmamasını sağlamanın bir yolu var mı ? 3.5mm jaklı kulaklık gamepade takılı bir halde , mouse ve klavye kullanarak Warzone oynuyorum, fakat gamepad 10-15 dk sonra kapanıyor ses gidiyor sonra tekrar açmak zorunda kalıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok değerli Teknoseyir ailesi , sadece Usb çıkışı olan James Donkey 710 kulaklığımı , xbox gamepad için 3.5mm jak girişine çevirmemin sağlıklı bir yolu varmıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok saygıdeğer Teknoseyir ailesi ufak bir sorum var. Xbox series s aldım şuan kargoda , James Donkey 710 7.1 kulaklık sahibiyim. Sadece tek bir Usb girişi olan bu kulaklığı Xbox kasasında bulunan usb girişlerinden birine bağlayarak kullanabilir miyim ? Yoksa gamepade bağlamak için 3.5mm girişe sahip bir kulaklık edinmem mi gerekecek ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Herkese merhaba ,
Yeni evime taşındım , daha önce oturdum ev tek katlı iken şimdi taşındığım ev dubleks. Bir tane alt katta bir tane üst katta olmak üzere 2 adet internet giriş noktası var. Bu iki internet girişine de birer modem takarak aynı aboneliğe ait internet hizmetimi kullanabilir miyim ? Lütfen fikri olanlar değil bilgisi olanlar yanıtlasın , şimdiden çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12