TürkNet de yenilikler 🙂

evet arkadaşlar artık türknet müşteri hizmetlerini aradığınızda telefona kimse çıkmıyor sadece oto kayıt alıp işlem bitiyor derdinizi anlatamıyorsunuz gerçekten tebrikler hizmette sınır yok 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet macerasına devam 🙂

Evet arkadaşlar malum 1,5 ay 50 mbps hızlardaki mutluluğum devamında 30 mbps yine devamında (yani habire arıyorum ya bunları) 20 mbps ve dünde arayıp bu 20 mbps nedir yahu dediğimde bugün birde baktım 10 mbps yani değil vdsl resmen adsl modu yaşıyorum, tam rezillik ne diyeyim aramaktan fln bıktım, 100 mbps benim için sadece yalan oldu türknet in acilen kendi teknik servis altyapısını oluşturması lazım böyle yok telekom gelsin baksın yok elektrikçi çağır bilmem ne sıkıntı dostlar sıkıntı valla. (bu arada ankastre kutuya inerek direk pc modem bağlantısı yaptığımdan habire sorun modeminizde yada pc nizdedir diyorlar 20 küsür yıllık bilişimciyim teknik servisim diyorum sonrasında ses yok 😀 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK A. @brkadgn

  Yok yoklaya sonuç bulmaya çalışıyorlar. Karşısına bilen biri çıkınca devreler hata veriyor. Teknik altyapı ve ekibi düzgünce kurulamadıktan sonra böyle olması normal. İşi birilerine pasladığı sürece sorunlar hava asılı kalacak.

  Kablonet sözleşmesi sonra geçmeyi düşünüyordum. Burada yazanlar ve vaat edilen hızdan dolayı olmayacak gibi. TT'ye bağlı aktif hatta yok, sorun olacak gibi.

  • micron @micron

   tekrar türksat kablonet e geçeceğim çünki (stabil internet düşük ping) onların teknik elemenlar hemen 1 gün sonra gelerek yerinde müdahale ediyorlar, servis sıkıntısı yaşamıyorum, bir hevesle geçtik türknet e ve açıkcası pişmanım.

  • BURAK A. @brkadgn

   @micron Firma farketmeksizin size gelen alt yapının kalitesi önemli. Müşterisi olduğumdan beri Kablonet'in altyapısı ve teknik ekibi hiç sorun yaşatmadı. Tarifeleri düzeltse çok daha iyi olacak.

 • eSa @esa

  suçu tt ye atanlar gelmeden bir kere de ben yazayım 😀 aslında tt bırakmıyor varya tt bir bıraksa öff ama hep internet lobisi 😀

 • ad33p @ad33p

  TurkNet, diğer operatörlerin biz kullanıcılara attığı yem miydi acaba? 2019 gelmeden kullanıcılar, bu akn kalkınca, sınırsız olunca hep sorun oluyor en iyis gelmesin, desin diye kurduğu bir düzenek mi acaba? 😀

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @ad33p Merhaba, AKN’yi kaldırdıktan sonra kullanım yoğunluğu arttığı için bazı bölgelerde geçici olarak yoğunluktan dolayı hız düşüşleri yaşanabilir. Ancak biz bu durumu takip ediyor ve gerekli görülen yerlerde kapasitemizi artırıyoruz. Bu düşüş büyük ihtimal geçici olacaktır, ancak uzun süreli bir sorun yaşarsanız, incelememiz için bize bildirebilirsiniz.

Türkenet Maceram 🙂

Merhaba arkadaşlar yakın zaman türksat kablo aboneliğimi sonlandırıp türknetin kotasız internetine geçmiştim.
Hız olarak 24 mbps aktif yapa altyazpısında olduğum söylendi
Bağlantı yapıldıktan 1 hafta sonra hızım 38 mbps bu beni çok sevindirdi ve sonrasındada 50 mbps leri gördüm ve upload olarakta 4 mbps lerdeydim
Yani 5 mb download 400 kbps de upload yapabiliyordum taaki 1,5 ay kullandıktan sonra
hatta kopmalar vs.. başlayınca arıza kaydı bıraktım, neyse bildiğiniz gibi tt gelerek hattı kontrol ediyor
derken bi baktım hat gitti hiç sinyal yok
11 gün boyunca türknet i aradım arıza kayıtları fln bakıyorlar bişi yok diyorlar diyorum hat yok, tt geliyor hat sağlam bunu türknet yapacak diyor.
Neyse ben aşağı inip şu ankastre kutuya bakayım dedim bi baktım benim kablolar çıkık yani tt gelip kabloyu çıkarmış yani 11 gün boşuna beklemişim.
Ardından türknet i arayıp dedim 11 gündür boşuna hat yok diye kayıt bırakmışım tt kabloyu çıkarmış dedim ve elektrikçi çağırıp bağlatmamı istediler tmm dedim.( kendi servisi yok türknetin kablolara tt bakıyor)
Derken tesisat tekrar bağlandı ve ne göreyim hız download 30mbps upload ise tam komedi 0,7 yani yok denecek kadar az 1 mbps bile değil
Neyse ben bunları aradım dedim hızım düşük fln kayıt almalar aramalar sonra işte dediler sizin telefon hatlarında sıkıntı
Bende dedim yahu 1,5 aydır ben 5mb download 4mbps upload yapıyordum o kablolarda, tmm dediler tekrar bakalım vs..
Birde benim ağustos ayında kullanmadığım 11 gün ne olacak dedim onlarda biz o 11 günü eylül faturanıza yansıtırız dediler yani indirim yapcaklardı ki
Eylül faturam 60 tl geldi ve hızlarımında yine düşük olduğunu görünce artık iptal başvurumu yaptım arkadaşlar yani çok mağdur ettiler beni.

Tabii bilinki bir çok telefon görüşmeleri ve tt nin hatlara inatla dokunmaması biz ankastreye kadar geliriz gerisi sizi bağlar gelsin türknet yapsın demeler fln
Çözüm üretilemeyince bende dedim artık türknet i kapatma vakti gelmiştir.
Evet gerçekten türknet başlarda bana 50 mbps yani vaad ettiği hattınız destekliyorsa 100 mbps ye kadar hız 59,99 tl olayınıgerçekten yaşattı.
Ama 1,5 ayın sonun da ne oldu bilmiyorum hem upload hem download malesef çok kötü oldu
Yoksa inanın o hızlardan çok memnundum bir sıkıntım yoktu ama alt yapının tt nin elinde olması türknetide zor durumda bırakıyor malesef.

Evet kısaca Türknet ile yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istedim sizinde var ise sıkıntılarınız yorumlarda yazınız arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  İptal süreci zorlu olmadıysa yine iyi 🙂

 • RMD @rmd

  superonline adsl kullanırken telekom benım de kablomu kesmışti bu telekom gitmedikçe adam gibi hizmet veremez kimse bu ülkede gerçi ben aylardır turknet kullanıyorum hıcbır sıkıntım yok ama telekom işi sıkıntı

 • TuranY @turany

  Bende yaklaşık 20 gündür uğraşıyorum. Sözde 35mbps hız alacaktım vdsl ile. Sırf onun için yeni modem aldım, 4 günde bağlantım açıldı ama vdsl kopuk, adsl bağlı görünüyor. Hızım 7 mbps max o da yani. Arıza kaydı bıraktım, TT gelecek dediler vs ama gelen giden olmadı. Sadece bir kere aradım tt evi tarif ettim gelmedi, diğer gün beni arayanı aradim kaydınız silindi bizden vs dedi. 1 saat sonra türknet aradı arızayı hallettik dedi ama hiçbir şey değişmedi tabi zaten kimse gelmedi ki neyi yapacak.
  Buraya kadar türknete göre benim Adsl bağlantım da yok görünüyordu ama şuan adsl onlara göre de bağlı görünüyor. Şimdi tekrar arıza kaydı aldılar bakalım ne olacak.

tekrar slmlar teknoseyir ailesi dostlarım
12.06.2017 tarihinde türknete internetim hala açılmadığı için arıza başvurusu yapmıştım
13.06.2017 tarihinde hattım açılmış
sözleşmem 24 mbps kotasız 1k telefon görüşmesi idi
ve şu an yaptığım testlerde
ping:18
download: 38.16
upload : 3.94
kısacası türknet e geçmekten çok mutlu olduğumu belirtmek isterim
güle güle 2006 dan beri mutlulukla kullandığım ama 2017 de beni çok üzen türksat ailesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar 15,06,2017 tarihinde türksatla olan sözleşmem bitiyor (2006 dan beri kullanıyordum) haliyle bende türknet e başvurumu 08.06.2017 tarihinde gerçekleştirmiş bulunuyorum, hız olarak 24mbps verilecekmiş (vdsl) gönül isterdiki kampanya daki 100mbps hızı görebileyim oda santrale yakınlık vs.. durumlarını kapsıyor malesef, ve akn vs. de yok bakalım türknet maceram nası başlayacak ayrıntıları sizlerle paylaşacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşar bugün Türknet ile 100mbps lik 150gb kotalı 1k telefon görüşmeli işte standart paketini görüştüm
-adres kontrolü yapıldıktan sonra bana 24mbps lik bir hız olacağı bilgisini verdiler
-ben bu hız nasıl arttırılır dediğimde altyapının buna müsait olmadığı ve bu çalışmaların çok maliyetli olduğu bilgisi verildi (haklı olarak)
-telekoma olan mesafem max 1km bile değil lakin yinede 100mbps hız verilemiyor
-konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim bazı yerlerde 50-70 civarı hız alınabildiğini gördüm keza onlarda telekoma yakın olan kişiler.
- bilindiği gibi hala türksat aboneliğim devam etmekte arayışlardayım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK A. @brkadgn

  Kablonun uzunluğu önemli olan, binanın dibinde olsanız ama kablo size iki km öteden geliyorsa yapacakları bir şey yok. Uygun bir alana saha dolabı koyarak çözebilirler anca.

 • figyelem @figyelem

  Önce alman lazım sonra router'ın da maximum çıkılabilecek kapasiteyi gösteriyorsa görebilirsin. Telekom binasının nerede olduğu önemli değil turknet'in bölgendeki dslam cihazları nerede o önemli ya da turk telekomdan hizmet alıyorsa sana ait olanlar nerede vs.

 • RMD @rmd

  bana da maks 50 alirsiniz dediler bu sekulde gectim modeme de 40 mbps tanimlamislardi 38 aliyodum hiz testistinden daha sonra modem bilgilerimi donanimhaberdeki destek heaabina yolladim suan hattima 73 mbps tanimladilar tabi akk oldugum icin ne kadar hiz aldigimi aksam gorucem bir de Vodafone altyai sorgulamadan bak genelde dogru olan o oluyor detskteki arkadas sizin hattiniz 67 destekliyor demisti vodafone sayfasinda da maks o kadar gozukuyor ama turknet siteainde 50 bakalim suanlik kopma felan yok vodafone sayfasindan kontrol etmekte fayda var

 • Emre @emre1393

  Saha dolabı evin önünde değilse 100mbit mümkün değil, 10mt ötede olan dolaptan 97mbit geliyordu bizim eve.

Türksat internet hizmeti kullananların dikkatine bazı değişiklikler yapıldı mevcut kullanıcılar için önemli (türksatkablo resmi sitesinden alınmıştır)
resmi link : https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

1 Mayıs 2017 Tarife Değişikliği Hakkında BilgilendirmeAçıklama

Kablonet hizmetimizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Kurul Kararı* kapsamında Adil Kullanım Noktası (AKN) sonrası hızlarda artışlar yapılmış olup tarifelerde çeşitlendirmeler yapılmıştır. 1 Mayıs’tan itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacaktır.

*07.12.2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı Adil Kullanım Noktası (AKN) konulu BTK Kurul Kararı

1- Belirli saatler arası AKN’den sayılmıyor…
AKN’li Eko-sınırsız tarifelerindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifelerdeki müşterilerimizin, 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN’ ye dahil edilmeyecektir, ayrıca AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN sonrası indirme hızı kısıtları uygulanmayacaktır.

2- AKN sonrası indirme hızları artıyor…
AKN’li Eko-sınırsız tarifesindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifesindeki müşterilerimizin ay içerisinde AKN’leri dolduktan sonra indirme hızları aşağıdaki tabloya göre düzenlenecektir. Örneğin 25 Mbps’ye kadar AKN’li Ekosınırsız tarifesindeki bir müşterimiz AKN’yi aştıktan sonra indirme hızı 16 Mbps’ye kadar hızına düşecektir.
Hız (Mbps ve üzeri) AKN Sonrası (Mbps ve üzeri)
10 5
20 8
24 8
25 16
50 16
100 24

3- Tarife değişimi zorunluluğu yok…
Taahhütlü abonelerimiz, taahhüt bitimlerinde dilerse kampanyasız tarife ücreti ile tarifelerini 31.12.2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirler. Kampanyasız tarife ücretleri ile ilgili Süresi Biten Tarifeler sayfasından bilgi alınabilecektir.

4- Kota aşım ücretleri düşüyor…
Kotalı tarifelerdeki müşterilerimiz kota aşımında GB başına alınan 3 TL ücrette indirime gidilmiştir. Söz konusu ücret 0,50 TL/ GB olarak güncellenmiştir. Kota aşımı ücretlendirmesinden sadece kotalı tarifedeki müşterilerimiz etkilenecek olup, AKN’li Ekosınırsız tarifedeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifedeki müşterilerimiz etkilenmeyecektir.

5- Servislerde değişiklik yok…
Uyku Yok ve Uyku Yok Plus gibi Kablonet servislerinde bir değişiklik bulunmayıp, hizmet sunumuna devam edilecektir.

6- Tamamen Sınırsız ve AKN İçermeyen Yeni Tarifelerimiz…
Müşterilerimiz Akıllı Sınırsız tarifeler ile tamamen sınırsız olarak internet hizmetlerimizden faydalanabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • Nakahella @nakah

  Hiç utanmıyorlar. Sevindirici falan diyerek lütfen canımı sıkmayın. Tam olarak rezalet bir durum şu.

  Özeti şu: Şu an gidip kablonet aboneliği almak isterseniz, kota istemiyorsanız 20mbps hıza 200 lira vereceksiniz. Kotalı olsun derseniz 75 GB kotalı 25 mbps hız 60 lira, 60 gb'tan sonra her 10 gb için 5 lira alacaklar.

  Çok sevindirici @micron harika bir haber hem de.

  Şu an taahhütü bulunan aboneler zaten yasal olarak güvence altında, sizin fiyatı yükseltiyoruz diyemezler. Yaptıkları tek şey taahhütü bitenlere yüksek fiyatla aynı tarifelerinden devam ettirmeleri. Bu da rezillik zaten.

 • Burak @burakk

  3 tl indirime mi gidilmiş? e ama 2 TL idi 3 gün öyle kaldı sitelerinde 2 TL / GB diye. ben 3 TL'lik bir indirim göremedim 50 kuruş yapınca.
  Her şey yalan her firma büyük bir oyun oynuyor resmen dalga geçiyorlar.

 • micron @micron

  evet arkadaşlar az önce türksat ile görüştüm mevcut tarifem 25mb 50gb kota sonrası 3mb düşüş ve tv üst paket net 43 tl ödemekteyim, sözleşmem 2017 haziran 15 inde doluyor
  dedimki ne alabilirim, ya dediler kota aşımı sonrası gb başına işte indirim yaptık 0,50 tl ödeyin yada işte şu an kullandığınız hız ve hizmet i bozmadan ama internet hızınızda hani 25 mb dan 16 ya düşecek işte 70 küsür tl bir para söylendi yani 43 tl lik paketim sırf internet hızım kota sonrası hızlanacak diye 70 tl küsür bir para yani 43 tl nere o para nere, dedim inşallah bu karar türksat için hayırlı olur 🙂 2006 senesinden beri öve öve kullandığım türksat hizmetlerini kapatacağım sanırım bir değişiklik yapmazlarsa.

 • kman @kman

  Kota aşım ücretinde 1GB/0.1TL bile olsa yine çok, akıllı tarife 50/4-25/4 olsa bile ayda 90TL yine çok.

  Umutlar Türk.net'in sağlam durmasına kaldı.

Windows 10 sorunlarım
Merhaba arkadaşlar normal win7 kullanıcısıydım ve artık dx 12 vb.. yenilikleri kullanmak adına win10 a geçmiş bulundum.

İlk dikkatimi çeken msi 970 gaming anakartımın üzerinde dahili bulunan sound blaster ses kartının, masaüstündeki sound blaster cinema 2 programı nın çalışmaması oldu, simge görünsede tıkladığımda hiç bir tepki yok.

ikinci daha büyük sorunsa steam in çalışması, oyunlara girebilmem oynamam fakat çıktığımda siyah bir akran ve pc yi yeniden başlatmamla sonuçlandı.
steam dışındaki tüm oyunları oynayabiliyorum hiç bir sıkıntı yok keza steamin çalışmasında da bir sıkıntı yok sadece oyundan çıkınca pc kilit.

kısaca hem ses kartımın çalışmaması ve tüm ayarları güncellemeleri yapmama rağmen steam in de beni çıldırtması sonucu tekrar win 7 ye geçişe doğru yola koyuldum.

var ise sizler de win 10 la yaşadığınız uyumsuzluk vs. var ise yazınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Günther @gunther

  Karacoğlan der ki; indir yeni driver.

 • reducto @protego

  Eğer format atıp sıfır W10 kurmadıysa, yani yükseltme yaptıysan bunlar normal. Yükseltmeyle geçen çoğu kişi böyle abuk subuk sorunlar yaşadı. Bende de oldu. Çözüm basit. Tekrar W10 indir ve W10'un üstüne W10 kur. Hiçbir ayarın vs bozulmayacak. Tüm Windows dosyaları düzgünleriyle değişecek ve sorunlar ortadan kalkacak. Bu işe yaramaz diye düşünme. Ben de başta ihtimal vermemiştim ama böyle çözüldü sorunlarım. Mesela W7'den ilk geçiş yaptığımda, bir pencere açmaya çalıştığımda açılıyor, 1 saniye içinde kapanıp tekrar açılıyordu. Ses aygıtlarında sorun vardı.. W10 indrip tekrar üstüne kurunca düzeldi. Daha sonra bir güncelleme yüzünden disk %99 kullanılıyordu ve kitliyordu sistemi. Yine W10 indirip üstüne kurdum düzeldi. W10'da niyeyse böyle bir sorun var. Bazen Windows dosyaları bozuluyor. Nerde bozukluk olduğunu bulamadığın için çözüm de bulamıyorsun. Sen W10 indir, üstüne kur. Masaüstü arkaplanın bile değişmeyecek. Benim dediğim yöntemle benzer sorunlar yaşayan 2 kişi de çözüme ulaştı 😀

  • Günther @gunther

   @protego 'nun dediğini yaparken sadece Dosyaları tut 'de. Dosyalar ve ayarlar'ı tut deme, aynen problem kalmaz. Yada temiz kur. Sana kalmış. Ama üstüne kuracaksan sadece dosyaları tut demen lazım yoksa win 7 ayarları böyle meme yapıyor.

  • reducto @protego

   @gunther Hayır hocam öyle değil. Hem dosyaları, hem ayarları tutacak. O yüzden dedim ya masaüstü arkaplanı bile değişmeyecek ama sorunlar çözülecek. Ben 2 kez böyle yaptım ikisinde de sorun çözüldü. Biliyorum saçma, bana da saçma gelmişti denemeden önce ama böyle çözülüyor sorun 🙂

  • Günther @gunther

   @protego ayarları tutturmuyom ben genelde driverları elle kuruyorum sonra. win 8.1in abuk subuk ayarlarını geçirmeye çalıştıydı. dosya bulunamıyo deyip deyip durdu sonra.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Windows 10 kurulduktan sonra tüm sürücüler ve güncellemeler tamamlandıktan sonra mı oluyor bu olaylar? Üreticinin sitesinde ses ve network için w10 sürücüleri mevcut. Çalışması lazım.

 • micron @micron

  arkadaşlar birde steam yazdım tek ses kartı değil ondada steam e girebiliyor oyunları oynayabiliyorum taaki oyundan çıkınca ekran siyah kalıyor ve pc yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum, ama korsan oyunlar vs.. olsun onlarda böyle bir sorun yok. kısaca tamamen güncel olan sistemimde tekrar win7 ye dönerek bu sorunlardan kurtulacağımı sanıyorum.

eveet sözde polis ev telefonumu arayıp annemle görüşürlerken ver bakiim şu telefonu dedim
x emniyet müdürlüğünden arıyorlarmış
mahaşallah kimlik bilgilerimizi bir bir sıraladılar
sonrada ben geleyim görüşelim deyince sizi savcıya sevkediyorum diyor teli o alıyor ve
benden cep telefonumu ve maaşımızı aldığımız bankayı istiyor ve tabii ben vermiyorum 🙂
Diyor kapına 2 polis yollıyacağım ve sizi x memleket başsavcılığına sevkediyorum
et dedim bekliyorum 🙂

ve telefonu suratına kapatıp hemen 155 i arayıp böyle böyle dedim dediler hiç bişi olmaz bişide çıkmaz

yeni kısaca hemen uyanıp emniyeti aradım arkadaşlar
ekip çok iyi günümüz siyasetinden konuyu bağlayıp sonrada banka bilgilerine erişmeye çalışıyorlar

tabii emniyette bireysel başvuru yapmamı isteyince işte telefonu al yazı yaz başsavcılığa başvur fln filan konuyla ilgili olaydan soğudum, keza dolandırıcılarda bunu bildiğinden çok rahat arayabiliyorlar kendilerini savcı polis vs.. tanıtabiliyorlar

Siz siz olun sizi böyle birileri arayınca hemen telefonu suratına kapatın

kimlik bilgilerimiz ev adreslerimiz vs. zaten her yerde isteyen ulaşabiliyor malesef
şükür dolandırılamadık ve erken uyanıp 155 i arayarak teyid aldım yani sıkıntı yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dikkat bu yazım Türksat kablo tv aboneleri ni ilgilendirmektedir 🙂

Bu yazdıklarım tabiiki zaman bulupta tv izleyenlere veya tv izlemeyi sevenlere 🙂

Malum yeni bir yıla girdik ve Türksat beni şaşırtarak 2016 da daha öncesinde ısrarla geciktirdiği hd kanalları kanal d,cnn,star vb.. ekleyerek bizleri sevindirmişti
ve bugün kanalları incelediğimde aşağıda sıraladığım yeni kanallarında eklendiğini görüyoruz

Türksat kablo tv ye 2017 yılında yeni eklenen kanallar

Filmbox arthouse,Filmbox Turkey,Docubox,

Fightbox,Fastnbox,360Tunebox

ve arkadaşlar Funbox uhd yani 4k tvniz var ise bu kanalı izleyebilirsiniz

kanallar şu anda çalışıyor umarım bunlarıda alıp ücretli bir pakete dahil etmezler

Özellikle k1 vs.. spor severlere Fightbox kanalını öneririm ha tabii bu kanallarında hd olduğunun altını çizeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap