Windows 10 sorunlarım
Merhaba arkadaşlar normal win7 kullanıcısıydım ve artık dx 12 vb.. yenilikleri kullanmak adına win10 a geçmiş bulundum.

İlk dikkatimi çeken msi 970 gaming anakartımın üzerinde dahili bulunan sound blaster ses kartının, masaüstündeki sound blaster cinema 2 programı nın çalışmaması oldu, simge görünsede tıkladığımda hiç bir tepki yok.

ikinci daha büyük sorunsa steam in çalışması, oyunlara girebilmem oynamam fakat çıktığımda siyah bir akran ve pc yi yeniden başlatmamla sonuçlandı.
steam dışındaki tüm oyunları oynayabiliyorum hiç bir sıkıntı yok keza steamin çalışmasında da bir sıkıntı yok sadece oyundan çıkınca pc kilit.

kısaca hem ses kartımın çalışmaması ve tüm ayarları güncellemeleri yapmama rağmen steam in de beni çıldırtması sonucu tekrar win 7 ye geçişe doğru yola koyuldum.

var ise sizler de win 10 la yaşadığınız uyumsuzluk vs. var ise yazınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Günther @gunther

  Karacoğlan der ki; indir yeni driver.

 • reducto @protego

  Eğer format atıp sıfır W10 kurmadıysa, yani yükseltme yaptıysan bunlar normal. Yükseltmeyle geçen çoğu kişi böyle abuk subuk sorunlar yaşadı. Bende de oldu. Çözüm basit. Tekrar W10 indir ve W10'un üstüne W10 kur. Hiçbir ayarın vs bozulmayacak. Tüm Windows dosyaları düzgünleriyle değişecek ve sorunlar ortadan kalkacak. Bu işe yaramaz diye düşünme. Ben de başta ihtimal vermemiştim ama böyle çözüldü sorunlarım. Mesela W7'den ilk geçiş yaptığımda, bir pencere açmaya çalıştığımda açılıyor, 1 saniye içinde kapanıp tekrar açılıyordu. Ses aygıtlarında sorun vardı.. W10 indrip tekrar üstüne kurunca düzeldi. Daha sonra bir güncelleme yüzünden disk %99 kullanılıyordu ve kitliyordu sistemi. Yine W10 indirip üstüne kurdum düzeldi. W10'da niyeyse böyle bir sorun var. Bazen Windows dosyaları bozuluyor. Nerde bozukluk olduğunu bulamadığın için çözüm de bulamıyorsun. Sen W10 indir, üstüne kur. Masaüstü arkaplanın bile değişmeyecek. Benim dediğim yöntemle benzer sorunlar yaşayan 2 kişi de çözüme ulaştı 😀

  • Günther @gunther

   @protego 'nun dediğini yaparken sadece Dosyaları tut 'de. Dosyalar ve ayarlar'ı tut deme, aynen problem kalmaz. Yada temiz kur. Sana kalmış. Ama üstüne kuracaksan sadece dosyaları tut demen lazım yoksa win 7 ayarları böyle meme yapıyor.

  • reducto @protego

   @gunther Hayır hocam öyle değil. Hem dosyaları, hem ayarları tutacak. O yüzden dedim ya masaüstü arkaplanı bile değişmeyecek ama sorunlar çözülecek. Ben 2 kez böyle yaptım ikisinde de sorun çözüldü. Biliyorum saçma, bana da saçma gelmişti denemeden önce ama böyle çözülüyor sorun 🙂

  • Günther @gunther

   @protego ayarları tutturmuyom ben genelde driverları elle kuruyorum sonra. win 8.1in abuk subuk ayarlarını geçirmeye çalıştıydı. dosya bulunamıyo deyip deyip durdu sonra.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Windows 10 kurulduktan sonra tüm sürücüler ve güncellemeler tamamlandıktan sonra mı oluyor bu olaylar? Üreticinin sitesinde ses ve network için w10 sürücüleri mevcut. Çalışması lazım.

 • micron @micron

  arkadaşlar birde steam yazdım tek ses kartı değil ondada steam e girebiliyor oyunları oynayabiliyorum taaki oyundan çıkınca ekran siyah kalıyor ve pc yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum, ama korsan oyunlar vs.. olsun onlarda böyle bir sorun yok. kısaca tamamen güncel olan sistemimde tekrar win7 ye dönerek bu sorunlardan kurtulacağımı sanıyorum.