Türkenet Maceram 🙂

Merhaba arkadaşlar yakın zaman türksat kablo aboneliğimi sonlandırıp türknetin kotasız internetine geçmiştim.
Hız olarak 24 mbps aktif yapa altyazpısında olduğum söylendi
Bağlantı yapıldıktan 1 hafta sonra hızım 38 mbps bu beni çok sevindirdi ve sonrasındada 50 mbps leri gördüm ve upload olarakta 4 mbps lerdeydim
Yani 5 mb download 400 kbps de upload yapabiliyordum taaki 1,5 ay kullandıktan sonra
hatta kopmalar vs.. başlayınca arıza kaydı bıraktım, neyse bildiğiniz gibi tt gelerek hattı kontrol ediyor
derken bi baktım hat gitti hiç sinyal yok
11 gün boyunca türknet i aradım arıza kayıtları fln bakıyorlar bişi yok diyorlar diyorum hat yok, tt geliyor hat sağlam bunu türknet yapacak diyor.
Neyse ben aşağı inip şu ankastre kutuya bakayım dedim bi baktım benim kablolar çıkık yani tt gelip kabloyu çıkarmış yani 11 gün boşuna beklemişim.
Ardından türknet i arayıp dedim 11 gündür boşuna hat yok diye kayıt bırakmışım tt kabloyu çıkarmış dedim ve elektrikçi çağırıp bağlatmamı istediler tmm dedim.( kendi servisi yok türknetin kablolara tt bakıyor)
Derken tesisat tekrar bağlandı ve ne göreyim hız download 30mbps upload ise tam komedi 0,7 yani yok denecek kadar az 1 mbps bile değil
Neyse ben bunları aradım dedim hızım düşük fln kayıt almalar aramalar sonra işte dediler sizin telefon hatlarında sıkıntı
Bende dedim yahu 1,5 aydır ben 5mb download 4mbps upload yapıyordum o kablolarda, tmm dediler tekrar bakalım vs..
Birde benim ağustos ayında kullanmadığım 11 gün ne olacak dedim onlarda biz o 11 günü eylül faturanıza yansıtırız dediler yani indirim yapcaklardı ki
Eylül faturam 60 tl geldi ve hızlarımında yine düşük olduğunu görünce artık iptal başvurumu yaptım arkadaşlar yani çok mağdur ettiler beni.

Tabii bilinki bir çok telefon görüşmeleri ve tt nin hatlara inatla dokunmaması biz ankastreye kadar geliriz gerisi sizi bağlar gelsin türknet yapsın demeler fln
Çözüm üretilemeyince bende dedim artık türknet i kapatma vakti gelmiştir.
Evet gerçekten türknet başlarda bana 50 mbps yani vaad ettiği hattınız destekliyorsa 100 mbps ye kadar hız 59,99 tl olayınıgerçekten yaşattı.
Ama 1,5 ayın sonun da ne oldu bilmiyorum hem upload hem download malesef çok kötü oldu
Yoksa inanın o hızlardan çok memnundum bir sıkıntım yoktu ama alt yapının tt nin elinde olması türknetide zor durumda bırakıyor malesef.

Evet kısaca Türknet ile yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istedim sizinde var ise sıkıntılarınız yorumlarda yazınız arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  İptal süreci zorlu olmadıysa yine iyi 🙂

 • RMD @rmd

  superonline adsl kullanırken telekom benım de kablomu kesmışti bu telekom gitmedikçe adam gibi hizmet veremez kimse bu ülkede gerçi ben aylardır turknet kullanıyorum hıcbır sıkıntım yok ama telekom işi sıkıntı

 • TuranY @turany

  Bende yaklaşık 20 gündür uğraşıyorum. Sözde 35mbps hız alacaktım vdsl ile. Sırf onun için yeni modem aldım, 4 günde bağlantım açıldı ama vdsl kopuk, adsl bağlı görünüyor. Hızım 7 mbps max o da yani. Arıza kaydı bıraktım, TT gelecek dediler vs ama gelen giden olmadı. Sadece bir kere aradım tt evi tarif ettim gelmedi, diğer gün beni arayanı aradim kaydınız silindi bizden vs dedi. 1 saat sonra türknet aradı arızayı hallettik dedi ama hiçbir şey değişmedi tabi zaten kimse gelmedi ki neyi yapacak.
  Buraya kadar türknete göre benim Adsl bağlantım da yok görünüyordu ama şuan adsl onlara göre de bağlı görünüyor. Şimdi tekrar arıza kaydı aldılar bakalım ne olacak.