Türksat internet hizmeti kullananların dikkatine bazı değişiklikler yapıldı mevcut kullanıcılar için önemli (türksatkablo resmi sitesinden alınmıştır)
resmi link : https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

1 Mayıs 2017 Tarife Değişikliği Hakkında BilgilendirmeAçıklama

Kablonet hizmetimizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Kurul Kararı* kapsamında Adil Kullanım Noktası (AKN) sonrası hızlarda artışlar yapılmış olup tarifelerde çeşitlendirmeler yapılmıştır. 1 Mayıs’tan itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacaktır.

*07.12.2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı Adil Kullanım Noktası (AKN) konulu BTK Kurul Kararı

1- Belirli saatler arası AKN’den sayılmıyor…
AKN’li Eko-sınırsız tarifelerindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifelerdeki müşterilerimizin, 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN’ ye dahil edilmeyecektir, ayrıca AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN sonrası indirme hızı kısıtları uygulanmayacaktır.

2- AKN sonrası indirme hızları artıyor…
AKN’li Eko-sınırsız tarifesindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifesindeki müşterilerimizin ay içerisinde AKN’leri dolduktan sonra indirme hızları aşağıdaki tabloya göre düzenlenecektir. Örneğin 25 Mbps’ye kadar AKN’li Ekosınırsız tarifesindeki bir müşterimiz AKN’yi aştıktan sonra indirme hızı 16 Mbps’ye kadar hızına düşecektir.
Hız (Mbps ve üzeri) AKN Sonrası (Mbps ve üzeri)
10 5
20 8
24 8
25 16
50 16
100 24

3- Tarife değişimi zorunluluğu yok…
Taahhütlü abonelerimiz, taahhüt bitimlerinde dilerse kampanyasız tarife ücreti ile tarifelerini 31.12.2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirler. Kampanyasız tarife ücretleri ile ilgili Süresi Biten Tarifeler sayfasından bilgi alınabilecektir.

4- Kota aşım ücretleri düşüyor…
Kotalı tarifelerdeki müşterilerimiz kota aşımında GB başına alınan 3 TL ücrette indirime gidilmiştir. Söz konusu ücret 0,50 TL/ GB olarak güncellenmiştir. Kota aşımı ücretlendirmesinden sadece kotalı tarifedeki müşterilerimiz etkilenecek olup, AKN’li Ekosınırsız tarifedeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifedeki müşterilerimiz etkilenmeyecektir.

5- Servislerde değişiklik yok…
Uyku Yok ve Uyku Yok Plus gibi Kablonet servislerinde bir değişiklik bulunmayıp, hizmet sunumuna devam edilecektir.

6- Tamamen Sınırsız ve AKN İçermeyen Yeni Tarifelerimiz…
Müşterilerimiz Akıllı Sınırsız tarifeler ile tamamen sınırsız olarak internet hizmetlerimizden faydalanabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • micron @micron

  Bildiğiniz gibi öncesinde kota aşımından sonra gb başına 2-3 tl ücretlendirme vardı bu 0,50 ye çekilmiş ve mevcut kullanıcıların 2018 aralık ayına kadar sözleşmelerindeki fiyatlar doğrultusunda mağdur edilmeden devam edebilecekleri ve güncel kota aşımı sonrası hızlarının 3mb dan yukarda olacağı vurgusu yapılımış, sevindirici diyemiyorum sanırım

 • micron @micron

  şöyleki ben dahil eğerki kota aşımı sonrası benden para istenecekse hizmeti kapattırmaya giderim bu bir mağduriyettir haliyle diğer firmalara yönelmeler başlayacaktır türksatın zararına olur.

 • Nakahella @nakah

  Hiç utanmıyorlar. Sevindirici falan diyerek lütfen canımı sıkmayın. Tam olarak rezalet bir durum şu.

  Özeti şu: Şu an gidip kablonet aboneliği almak isterseniz, kota istemiyorsanız 20mbps hıza 200 lira vereceksiniz. Kotalı olsun derseniz 75 GB kotalı 25 mbps hız 60 lira, 60 gb'tan sonra her 10 gb için 5 lira alacaklar.

  Çok sevindirici @micron harika bir haber hem de.

  Şu an taahhütü bulunan aboneler zaten yasal olarak güvence altında, sizin fiyatı yükseltiyoruz diyemezler. Yaptıkları tek şey taahhütü bitenlere yüksek fiyatla aynı tarifelerinden devam ettirmeleri. Bu da rezillik zaten.

 • Burak @burakk

  3 tl indirime mi gidilmiş? e ama 2 TL idi 3 gün öyle kaldı sitelerinde 2 TL / GB diye. ben 3 TL'lik bir indirim göremedim 50 kuruş yapınca.
  Her şey yalan her firma büyük bir oyun oynuyor resmen dalga geçiyorlar.

 • micron @micron

  evet arkadaşlar az önce türksat ile görüştüm mevcut tarifem 25mb 50gb kota sonrası 3mb düşüş ve tv üst paket net 43 tl ödemekteyim, sözleşmem 2017 haziran 15 inde doluyor
  dedimki ne alabilirim, ya dediler kota aşımı sonrası gb başına işte indirim yaptık 0,50 tl ödeyin yada işte şu an kullandığınız hız ve hizmet i bozmadan ama internet hızınızda hani 25 mb dan 16 ya düşecek işte 70 küsür tl bir para söylendi yani 43 tl lik paketim sırf internet hızım kota sonrası hızlanacak diye 70 tl küsür bir para yani 43 tl nere o para nere, dedim inşallah bu karar türksat için hayırlı olur 🙂 2006 senesinden beri öve öve kullandığım türksat hizmetlerini kapatacağım sanırım bir değişiklik yapmazlarsa.

 • kman @kman

  Kota aşım ücretinde 1GB/0.1TL bile olsa yine çok, akıllı tarife 50/4-25/4 olsa bile ayda 90TL yine çok.

  Umutlar Türk.net'in sağlam durmasına kaldı.