Birkaç gündür siteye girmemiştim, neler olmuş neler!.. Ülkenin siyasi gündemi hareketlendiğinde olayların buraya taşmasını anlıyorum. Ancak günün sonunda TS bir teknoloji sitesi, farkındayız değil mi? Benim asıl üzüldüğüm nokta sitede istemediği, hoşuna gitmeyen her meselede "plus'ı iptal ederim haa" diye parmak sallayan arkadaşların olması. Kusura bakmayın ama bu tavrı bir hizmet satın aldığı zaman hizmeti sunan insanı da satın aldığını sanan insanların tavrına benzetiyorum. Bunu yapmak yerine burada çeşit çeşit insan olduğunu kabullensek ve bizim gibi olmayanlara asgari düzeyde saygı duymayı öğrensek sorun kalmayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @flashock

  Sitede kimse istediği olmadı diye parmak sallamadı. Siteye girmediğinizden olayları sonundan anlamaya çalıştığınız için öyle görmüş olabilirsiniz.

  Esas sorun ciddi manada kuralların adam akıllı işletilmesi, ceza kesilirken kantarın topuzunun kaçırılması ve saçma sapan şahıslara anlamsız kol kanat germe.

  • Gökhan Kabacaoğlu @gkabacaoglu

   Bazı içerikler silindiğinden olan bitene tam olarak hakim olamadığım doğrudur. Ancak dünden bugüne paylaşılmış pek çok şey okudum ve olan biten yine de bana parmak sallama gibi duruyor. İsteyen parmak da sallayabilir bu arada, bununla ilgili doğrudan bir derdim yok. Ancak pek çok kişi sitede şikayet ettiği ortamı kendisi yaratıyor veya bu ortamın yaratılmasına katkıda bulunuyor. Çuvaldızı başkasına batırmadan önce iğneyi kendimize batırmasını bilelim istiyorum.

Ubisoft Notre-Dame Katedrali'nin restorasyonu için 500 bin Euro bağışlamış. Ayrıca Assassin's Creed Unity oyununu da UPlay üzerinden bir hafta boyunca ücretsiz dağıtıyorlar. Fransız İhtilâli döneminde Paris'te geçen oyunda Notre-Dam bütün heybetiyle yer alıyordu. Oyun firmalarının bu tür üzücü olaylarda duyarlı davranması mutluluk verici. Umarım bu çabalar sonuç verir ve Notre-Dame eski şaşalı günlerine kavuşur. #oyun #notre-dame #ubisoft

Supporting Notre-Dame de Paris

We stand in solidarité with our fellow Parisians and everyone around the world moved by the devastation the fire caused.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • mcm @saturasyon

  Duyarlılık dediğin harika bir reklam, harika bir fırsat. Üstelik Ubisoft Fransız firması, uzun vadede devlet destekleri konusunda ne gibi güzellikler yapılır bilinmez.

  Elin oğlu Avrupalı, yapmaz öyle şeyler demeyin, yaparlar.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Duyarlılıktan öte PR bu. Yoksa duyrulmazdı.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Oyunu 1 hafta süresince indirip istediğimiz zaman oynayabiliyor muyuz yoksa sadece 1 haftalığına mı oynayableceğiz?

 • Gökhan Kabacaoğlu @gkabacaoglu

  Bu bir PR çalışması diyen arkadaşlar fazlaca önyargılı bakıyor meseleye. Kısaca birkaç cevap vereyim. Öncelikle Ubisoft'un neden böyle bir PR çalışmasına ihtiyacı olsun ki. Örneğin şu anda ciddi bir imaj problemi mi var? Varsa da bu oyun satışlarını nasıl etkiliyor mesela? Ubisoft böyle bir duyarlılık gösterdi diye beğenmediğim halde Far Cry'ın son oyununu mu satın alıyorum? Oyun piyasası pek böyle bir piyasa değil. Evet oyun şirketleri için PR önemli olabilir ancak PR'ın satışları etkileyen kısmı doğrudan oyunlarla ilgili şeyler. Oyunun kendisi veya ceplerinden çıkan para dışındaki faktörleri oyuncular pek umursamıyor. Örneğin belirli şirketlerdeki crunch kültürü bu şirketlerin imajını olumsuz etkilese de muhtemelen satış başarımı anlamında hiçbir şeyi değiştirmiyor. Dolayısıyla "Ubisoft da iyi reklam yaptı" denecek bir durum yok sanki.

  Hadi velev ki PR çalışması olsun. Halen yapılan şeyin kıymetini azaltmaz bence. 500 bin euroyu beğenmeyen bir arkadaş olmuş. O kadar da kötü değil be! Oyun şirketlerini ekonomik anlamda fazla gözümüzde büyütmemek lazım. En büyülerden biri olsa dahi, Ubisoft'u Total ve Loreal gibi devasa şirketlerle kıyaslamak bayağı abes. Bir de mesele burada sadece para vermek değil. AC Unity dağıtma işine salt "beleş oyun verdiler" gözüyle baksak da aslında oyunculara şunu diyorlar: Biz size bunu bedava veriyoruz, siz de oyuncular olarak karşılığında gönlünüzden ne koparsa katedrale bağışlayın. 3-5 kuruş da oyuncular bağışlasa bir şeydir yine de.

  Son olarak Fransız şirketi olmasına takılmayı da anlamadım. Tabi ki Bulgaristan'da olsa yapmazdı, normal, çünkü Fransız şirketi. Bulgaristan'da benzer olay olsa ve Bulgar şirketleri de bu tür bağışlarda bulunsa "ama Fransa'da olsa yapmazlardı" mı diyeceğiz? Eee... Devlet de karşılığında destek verirmiş, arka çıkarmış, falan... Ubisoft Fransız devleti için önemliyse zaten destek veriyordur. Destek vermiyorsa da devlet yetkilileri bir anda "biz de sizi görelim" mi diyecek? Ulusal meseleleri bu kadar mı karşılıklı çıkarlar üzerinden kurguluyorlar? Böyle fantastik şeyler nispeten medeni ülkelerde pek olmuyor sanki. Hatta Türkiye'de dahi böylesinin olacağını sanmam.

  Neyse, lafı fazla uzattım. Burada "Ubisoft harika şirket, kendilerine şapka çıkarmalıyız" gibi bir şey söylemiyorum. Hatta ideolojik nedenlerle çok uluslu şirketlerden de pek haz ettiğim söylenemez. Ama iyi şeyleri takdir etmeyi bilelim istiyorum. Öküz altında buzağı aramanın pek anlamı yok.

Merhaba Arkadaşlar, Xiaomi Mi 6 ile ilgili bir sorum var. 4G ile sorun yok ama internet bağlantısı 3G'ye düştüğü zaman hotspot kullanamıyorum. Şöyle ki, cihaz telefona bağlanıyor ama internet yok diyor. Üç dört gündür forumları araştırıp çeşitli çözümleri denedim ama işe yaramadı. Benzer bir problem yaşayıp çözen arkadaşlar varsa önerilerini duymak isterim.
Not: Vodafone kullanıyorum.
#TeknoYardım #XiaomiMi6 #Hotspot

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç gün önce emektar Samsung S4'ümü bırakıp Xiaomi Mi 6 aldım. Fiyat/performans açısından kesinlikle çok iyi telefon. Sıkıntı yaşadığım iki konu var şimdilik. Birincisi amoled ekranın doygun renklerine çok alışmışım, bunun ekranı fazla solgun geliyor gözüme. Bir de MIUI'a alışamadım. Uygulama çekmecesinin olmaması rahatsız etti biraz. Arayüzü özelleştirme kısmı da biraz sınırlı sanki. Şu ana kadar 8. sürümle kullandım ama stable sürümü bekleyemeden birazdan 9'a geçiş yapacağım. Bakalım ciddi bir fark olacak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir PC'de Assasin's Creed 3 oynuyorum. 5 senelik oyun olmasına rağmen çok fazla takılma (stuttering) yaşıyordum. Birkaç forumda hyperthreading'i kapatmanın sorunu çözdüğü yazıyordu. Gerçekten de hyperthreading'i kapatınca oyun yağ gibi akmaya başladı. Daha sonra başka pek çok oyunun da hyperthreading ile arasının iyi olmadığını öğrendim. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar kırılan Samsung Galaxy Note 4 ekranını tamir ettirmek kaça patlar, fikriniz var mı?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar,

İnternet bağlantımla ilgili garip bir sorunla karşı karşıyayım, neden kaynaklandığına ve/veya nasıl çözebileceğime dair fikrinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Öncelikle sorundan bahsedeyim. Kablonet'in 25 mbps paketini kullanıyorum. Malumunuz yeni düzenlemeyle AKK aşımında bu paket 16 mbps'ye düşüyor ve gece 2-8 arası da kotadan sayılmadığı için hız tekrar 25 mbps'ye çıkıyor. Evde aktif olarak kullandığım 2 dizüstü bilgisayar, 1 tablet ve 1 telefon var. Bilgisayarların birinde (ki kendisi 6-7 senelik Asus marka bir bilgisayardır), tablet ve telefonda herhangi bir sorun yok. Yukarıda yazdığım duruma uygun şekilde bağlantı kuruyorum (en azından speedtest öyle söylüyor). Ancak kullandığım ana bilgisayar olan MSI GS60'da şöyle bir durumla karşılaşıyorum. AKK'yi aştığım dönemde gece 2-8 arasında bile speedtest hızımı 16 mbps gösteriyor. Bu bilgisayardan yaptığım torrent, vb. indirmelerin hızı da speedtest sonucunu doğrular nitelikte. Özetle diğer cihazlar 25 mbps bağlanırken, bu bilgisayar 16 mbps'ta kalıyor. Bu sadece kablosuz bağlantıda geçerli. Kablo ile bağlandığımda sorun ortadan kalkıyor.

Sorunu çözmek için şu ana kadar yaptıklarımı sıralayayım:
-Sürücüleri güncelleştirdim, yetmedi tamamen kaldırıp tekrar kurdum....
-Elle IP atadım, farklı DNS'ler denedim...
-Killer Network Manager kuruluydu. Kaldırdım denedim, tekrar kurdum tekrar denedim...
-Modem ayarlarını sıfırladım (Kablonet'in kendi verdiği modemi kullanıyorum, arada router yok)
-Kablosuz ağ ismini, şifresini vs. değiştirdim...

Tüm bunlara rağmen sıkıntı hala devam ediyor. İşin garip tarafı bu sorun her zaman da oluşmuyor. Bazen kabloyla modeme bağlamak sorunu çözüyor, bazen çözmüyor. Anlamadım gitti... Bir yerde yanlış mı yapıyorum acaba diye kendimi sorgulamaya başladım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam yaz indirimleri bu sene de üzdü...

BeğenFavori PaylaşYorum yap