Merhaba arkadaşar bugün Türknet ile 100mbps lik 150gb kotalı 1k telefon görüşmeli işte standart paketini görüştüm
-adres kontrolü yapıldıktan sonra bana 24mbps lik bir hız olacağı bilgisini verdiler
-ben bu hız nasıl arttırılır dediğimde altyapının buna müsait olmadığı ve bu çalışmaların çok maliyetli olduğu bilgisi verildi (haklı olarak)
-telekoma olan mesafem max 1km bile değil lakin yinede 100mbps hız verilemiyor
-konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim bazı yerlerde 50-70 civarı hız alınabildiğini gördüm keza onlarda telekoma yakın olan kişiler.
- bilindiği gibi hala türksat aboneliğim devam etmekte arayışlardayım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Kablonun uzunluğu önemli olan, binanın dibinde olsanız ama kablo size iki km öteden geliyorsa yapacakları bir şey yok. Uygun bir alana saha dolabı koyarak çözebilirler anca.

 • figyelem @figyelem

  Önce alman lazım sonra router'ın da maximum çıkılabilecek kapasiteyi gösteriyorsa görebilirsin. Telekom binasının nerede olduğu önemli değil turknet'in bölgendeki dslam cihazları nerede o önemli ya da turk telekomdan hizmet alıyorsa sana ait olanlar nerede vs.

 • RMD @rmd

  bana da maks 50 alirsiniz dediler bu sekulde gectim modeme de 40 mbps tanimlamislardi 38 aliyodum hiz testistinden daha sonra modem bilgilerimi donanimhaberdeki destek heaabina yolladim suan hattima 73 mbps tanimladilar tabi akk oldugum icin ne kadar hiz aldigimi aksam gorucem bir de Vodafone altyai sorgulamadan bak genelde dogru olan o oluyor detskteki arkadas sizin hattiniz 67 destekliyor demisti vodafone sayfasinda da maks o kadar gozukuyor ama turknet siteainde 50 bakalim suanlik kopma felan yok vodafone sayfasindan kontrol etmekte fayda var

 • Emre @emre1393

  Saha dolabı evin önünde değilse 100mbit mümkün değil, 10mt ötede olan dolaptan 97mbit geliyordu bizim eve.