Web ve mobil yazılımla uğraşanlar mutlaka flutter ı bir kurcalamasını tavsiye ederim 🙂

Şuan için angular ve react varken çok aşırı talep görmüyor ancak yakında fuchsia işletim sistemi çıkınca iyice talep artacak gibi duruyor.

Tek projede kodlama yapıp android, ios, linux, mac, windows, web çıktı üretebiliyor.
Örneğin React native ve react js ayrı proje olarak çalışıyor. Flutter da tek proje direkt farklı platformlara çıktı verebiliyor.

Fuchsia yakında apple ın ekosistemi gibi olmak için geliştirilebilir. Sadece telefon ve bilgisayar dışında tüm cihazları kapsıyor

Yıllar önce yaptığım flutter mobil uygulamaya sadece "flutter create ." komutunu çalıştırdım ve şuan hem linux hemde web sürümü çalışıyor 🙂

https://fuchsia.dev/
https://flutter.dev/multi-platform/web
https://gallery.flutter.dev/

Flutter Gallery

A resource to help developers evaluate and use Flutter.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Üst gövdeyi çalıştırmak için eve alınabilecek spor aleti var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününDizisi #4HitlikDizi #AmazonPrime
1. Sezon puanı 8 puan.

Dinlere inanmayan birisi olarak söylüyorum ki dizi litarütüre uyan aşırıya kaçmadan konuyu iyi bölerek anlatılan ve serumun akması gibi anlatıma sahip güzel iş. Çekim kalitesi, açıları oyunculuk gönderme yapması, nedeni ve sonucu iyi aktaran bir dizi. Uzun zamandır böylesi güzel kurguya rastlamadım. İzlediğimiz filmleri 0 noktasından değerlendirmek alının keyfi yükseltiyor. Anlatılan konunun kalitesini ortaya çıkarıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araç kameralarının montajını sigortaya bağlantı şeklinde yaparsak araç garantisini bozar mıyız acaba? Tecrübesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[Çözüldü]
Şuradan hallettim.

https://www.infinityfree.net/

HTML, CSS, JS, ve MySQL üzerinde denemeler yapabileceğim ücretsiz bi hosting arıyorum. Alan adı olmasına gerek yok ip adresi ile bağlanılabiliyor olsa da işimi görüyor. Googie bir türlü aktif etmedi.

Free Web Hosting with PHP and MySQL

Completely free website hosting with PHP, MySQL and no ads on your site!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Döviz ve kıymetli madenler, belki borsa ile alakalı yatırımları girip, kar, zarar, maliyet takibi yapabileceğimiz hem mobil, hem web sürümü olan, kullanımı kolay ve ücretsiz bir uygulama var mıdır?

Google aramasıyla Investing'de benzer bir şey buldum sanırım. https://tr.investing.com/portfolio/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
 • Pickle Rick @picklerick

  Mobilde paramla uygulaması güzel. Ben her türlü kendi exel ve makrolarımla çalışmayı seviyorum. Bi sure sonra gelişince hiç bir programı onun kadar verimli olamıyor

 • neymarfato @neymarfato

  Ben Tradingview kullanıyorum ayrıca bir kaç güzel indikatörle güzel trade Ler yapabilirsiniz not ytd 😃

 • Ali @norego

  Yatırım yapmak için mi yoksa bankadan, kuyumcudan vs aldıklarının durumunu takip etmek için mi?

  • Hamdi @hamdi

   Bankadan vs. aldıklarımın durumunu takip etmek için bakıyorum. Investing'e girmeye başladım ama daha pratik bir şey bulursam geçireceğim. Ayrıca yatırım yapılacak kanallar için de ayrıca tavsiye alabilirim ayrı olarak.

  • Ali @norego

   @hamdi investing portföy yada tradingview takip listesi kullanabilirsin.

   Yatırım kanalı için hangi ürünlerde yatırım yaptığına göre çok değişir valla. Mesela FX'de hisse senedi yada TL cinsinden emtialar yok.

   Yatırım kanalı geniş banka + Midas kullanabilirsin eğer hisse + tl varlıklarda yatırım yapıyorsan

  • Hamdi @hamdi

   @norego banka olarak İş Bankası ve Akbank kullanıyorum. Hisse senedi için İş Bankası kullanışlı geliyor. Akbank da kendi yabancı ve teknoloji portföyleri yüzünden cazip geldi. Her ne kadar getirisi çok olmasa da imkan sağlıyor en azından. 😀

   Dolar, gram altın vs. alacağım zaman genelde Kuveyt Türk tercih ediyorum. O alışkanlık yaptı, kolay oluyor kullanımı. Bilmiyorum bunlar için daha iyi bir tavsiyen var mıdır banka olarak, özellikle döviz ve kıymetli maden alımı için.

  • Hamdi @hamdi

   @norego ek olarak Midas sağlam bir ortam değil mi? Teşekkür ederim tavsiyeler için.

  • Ali @norego

   @hamdi hayatım da hiç TL varlığa yatırım yapmadım. Ne altın almışlığım var kuyumcudan ne bankadan vs dolar yada hisse. Benim bütün yatırım kısmım yurt dışı varlıklar ve FX ürünleri. O yüzden ne desem sallamış olurum. Sadece yurt dışı hisse konusunda Midas ve Türkiye'den kullanılabiliyorsa Robin Hood'a bakmanı tavsiye edeblirim.

   Ek olarak bazı yerli aracı kurumlarda da FX ürünlerin içinde hisse, gram altın vs var tl cinsinden. GCM'de vardı yanlış hatırlamıyorsam. 1:10'a kadar kaldıraç imkanı da veriyorlar. Yalnız 50 bin lira altı hesap açılmıyor.

   Kaldıraç hiç kullanmayana korkutucu gelebilir ama TL varlıklarda işlem yapılacaksa 1:2-3 tatlı bir kar artışı getirir bence.

   Yerli güvenilir kurumlardan bildiklerim: GCM, QNB Finansbank FX, İntegral, Tacirler. Ek olarak bir kaç bankanın daha TL ürünleri barındıran FX kurumu var 1:2-3 kaldıraç kullanıp çok para bağlamadan yatırım yapabileceğin

Rémi Mercier denen şahıs acaip güzel iş çıkarmış harbiden. anakartın system fan girişine yeni fanları taktım, zart tanıdı, yallah yap ayarları dedi. şunlar giderde paypal açılırsa donate yapacam kesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotoğrafçının elinde daha önce orada çektirdiğim vesikalık var (dijital olarak). Yine aynı fotoğraftan almak için gittim, 4 vesikalığa 50 lira aldı. Fotoğraf bile çekmediği işlem için fazla geldi bana. İnternette fotoğrafı yükleyip çıktısını yollayan siteler var, daha önce kullanan var mı bunlardan? Bir dahakine böyle bir yöntem kullanacağım herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akustikten anlayanlara birkaç sorum olacak. Odamın pek de ideal olmayan şeklinden vs. ötürü bas seslerde sıkıntı yaşıyorum. Telefon uygulamaları üzerinden yaptığım sine sweep ile ölçümle 120Hz civarında bir patlama oluyor. Bunu azaltmak için akustik panellere bakıyorum. Direk duvara yapıştırılan sünger tarzı olanlar ucuz ama özellikle baslarda pek işe yaramadıklarını okudum. Taşyünü bu iş için ideal gibi gözüküyor, bunların da hazır olanları pahalı. Kendim yapabilirim ama hangi materyal bu aradığım frekans için en mantıklısı olur bilemedim. Taş yünü mü yoksa camyünü olarak da geçen fiberglas mı? İzocamın sitesinde teknik özelliklerde hep ısı yalıtımı için değerleri verilmiş, ses için adam gibi değer bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap