Sen öyle adamların 5 katı fiyatına bize ürün çaktığını hergün dile getirirsen onlar da senin almanı engeller.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu google ceviri ve deepl çok işime yarıyor . bu gün 7 dilde gelen mesajlara cevap attım. ne kadar doğru orasını bilmiyorum tabi..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Sizinle bir ödüllü film daha paylaşayım.
Türkiye'de yaz tatilini geçiren bir kadının,11 yaşında video kayıt cihazı üzerinden geçmişi hatırlaması üzerine bir dram filmi. Adını duyanlarınız vardır mutlaka. Biraz ağır akan bir film ama izlenir. Kesin olarak ne olduğunu söylemese de, film sonunda ne olduğunu tahmin
edebiliyorsunuz. Yönetmen izleyiciye bırakmış bazı şeyleri.
@tarikkaya

https://www.imdb.com/title/tt19770238/

Aftersun (2022) - IMDb

Aftersun: Directed by Charlotte Wells. With Paul Mescal, Frankie Corio, Celia Rowlson-Hall, Sally Messham. Sophie reflects on the shared joy and private melancholy of a holiday she took with her...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Hayat ustunuze ustunuze gelse, cok zor bir donemden geciyor olsaniz, birkac gunlugune herseyden herkesten kacmak isteseniz, sessiz sakin kitabinizi okuyacaginiz, kafanizi dinleyeceginiz, belki dogayla ic ice belki degil bir yere gitmek isteseniz ve bunu az bir butceyle yapmak isteseniz (pansiyon tarzi) akliniza neresi gelir tavsiyelere acigim. Bir an once istanbuldan cikip boyle bir yere gitmem gerekiyor yoksa kendime zarar vermekten veya kafayi usutmekten korkuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Çılgın YouTube beni coşturuyor. Dişli menüsünü açınca otomatik oynatma açılıp kapanıyor. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trendyol'da mağaza açayım dedim. Kep adresi istiyor. Bu kep adresi işini en ucuz ve kolay nasıl halledebiliriz? Kep adresi dediği şey için e-imza mı gerekiyor? Sadece e-imza almak yeterli mi yoksa bir de kep adresi içinde mi ücret ödemem gerekiyor?
Yardımcı olabilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ibrahim @iaiauu

  https://pttkep.gov.tr/neden-kep/
  PTT'den alabilirsiniz. Ücretler:
  https://pttkep.gov.tr/ucretler/

  KEP ile ileti oluştururken e-imza gerekiyor. Aktivasyon işlemleri sırasında da gerekiyor olabilir tam hatırlamıyorum.
  Birkaç e-imza sağlayıcısı var. En uygun olanını alabilirsiniz.
  https://www.btk.gov.tr/elektronik-sertifika-hizmet-saglayicilari

  KEP ve e-imza ayrı hizmetler. Dolayısıyla ayrı ayrı ücret ödemeniz gerekiyor.

  • Azazil @azazil

   Çok teşekkür ederim. Acaba e imza şart mı işte? Direk kep satın alıp denesem mi ptt den yoksa. KEP+ e-imza birlikte mi almalıyım? Hani kampanya vs vardı belki diye. Gidipde kep filan kullanmayı bilmiyorum. Ne olduğunu, nerede lazım olacağını da bilmiyorum. Trendyol kayıt olurken istedi o yani.
   Şimdi baktımda en uygun ptt gibi aralarında. Bi deneyeceğim bakalım. Süreci ilerledikçe yazarım burada.

 • Fikri @fikri

  Eğer sadece kayıtlı e-posta okuyacaksanız, göndermeyecekseniz e-imzaya gerek yok teoride. İlk açarken bir onay gerekiyor. Onayı e-imza ile ya da şubeye gidip yapabiliyorsunuz. Ama şubelerde bilen yok.

  • Azazil @azazil

   Bir şey gönderip, okumam gerekiyor mu bilmiyorum ki. Bu hizmete daha önce ihtiyacım olmadı. Trendyol e mağaza açmak için istedi. Daha yeni öğreneceğim yani 🙂

  • Fikri @fikri

   @azazil Trendyol için yollamak gerekmiyordu. Hatta oraya sallamasyon giren çok var ama tavsiye etmem. Yeni yasayla pazar yerlerine satıcıların kep girmesi yasal zorunluluk oldu sene başında.
   Sadece okuma yeterli olur başlangıç için. İhtar çekme gibi ihtiyaçlarınız olursa ve karşı tarafın da kep adresi varsa göndermeyi de alabilirsiniz. Noter ihtarnamesinden daha ucuza gelir.

  • Azazil @azazil

   @fikri PTT den kep adresi aldım 85TL'ye. Alırken sadece "Alıcı" özelliğini açmıştım çünkü göndericii için yanlış anlamadıysam ücret çıkıyordu ekstra. Ve muhtemelen ihtiyacım olmaz dedim. Neyse başvuru bitince bi başvuru belgesi verdi. Çıktısını aldım. Ptt ye gittim. Sıra aldım. Görevli kimlik ve belgeyi aldı. Tarattı vs. İmzalarımı aldı. Ücretini ödedim bitti. 10TL lik de sms attım içine 95 TL ye kep işi bitti. Bu arada görevli sen sadece "Alıcı" açmışssın ama gönderici olmak da ücretsiz dedi. Onu da açayım mı dedi. Aç dedim. Onu da şubede açtırdım.

 • Azazil @azazil

  Kep adresi aldım ama bitmedi. Kep adresini onaylatmak için mobil imza veya e imza gerekiyormuş. E imza pahalı geldi. Dedim mobil imza alayım. Asıl kullandığım hat kendi üzerime olmayınca ona alamadım. Yedek bi hattım vardı evde. Onunla başvurayım dedim. Turkcell mobil imza sitesi kapalı. Şubeden başvurayım dedim gittim Turkcell İletişim Merkezine. Görevli tüm adımları yaptı. Herhangi bir ücret istemedi. Yeni sim kart verdi. Mobil imza için bu lazım dedi. 24 Saat içinde seni ararlar aktivasyon için dedi. Bakalım daha arayan olmadı. 13 TL aylık ücreti varmış. Hat kapanmasın diye içine 60TL attım. 30 vergileri ödedim. 1 2 ay da mobil imza kullanırız gerekiyorsa (Trendyol mağazası açılana kadar) sonra kapatırım.

Selamlar,
uzun zamandır pc de zenmate vpn kullanıyorum, ilk başlarda hızı fena sayılmazdı, iki ülkeden çıkış veriyordu romanya ve almanya, ücretlisine döndüm hızda bir değişiklik olmadı, sizin kullanıp memnun kaldığınız vpn ler hangisi tavsiye alabilirim, ücretlide olabilir.
Saygılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pot playerde altyazıda bulunan kelimeye iki kere tıklayınca web üzerinde o kelimeyi arayabiliyor. Örneğin İngilizce bir diziyi yine İngilizce altyazı ile izlerken bilmediğim kelimenin üzerine iki kere tıklayıp translate üzerinden çevirmesini sağlayabiliyorum.
Ama bunun için her seferinde web tarayıcısına gidip geri gelmem gerekiyor. Bunun yerine doğrudan uygulama içerisinde çeviri yapabilecek bir eklenti var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aida64 ile Senkronize USB LCD Ekran

 

Bugün Aliexpress'den satın aldığım 3,5 inch USB LCD ekran elime ulaştı. Fiyatı kargo dahil 20 dolar seviyelerinde. Oldukça ufak bir ekran ancak malzeme kalitesi fiyatı ile kıyaslayınca gayet yeterli. Ekran micro usb portu üzerinden bilgisayara bağlanıyor (kablo da ekranla birlikte gelmekte) ve satıcı size mail ile bu ekranın driverları ile kürekli bir Aida64'ü mail ile yolluyor. Kurulum son derece basit. Driveri kur, aida64'ü aç ve bir iki ayarı seçip istediğin skin'i yükle şeklinde. Birkaç skin de satıcının gönderdiği mailin içerisinde var.

 

 

Ekran ufak olduğundan, benim Zotac Magnus One Barebone PC'de sırıtmadı, gayet de iyi durdu hatta. Tek sıkıntı, Zotac bu sistemde fazla sensöre yer vermediği için bazı bilgiler (fan hızı mesela) Aida64 tarafından okunamıyor ve ekrana da yansımıyor. Sizin sisteminizde böyle bir sorun yoksa bu sıkıntıyı yaşamazsınız.

 

 

Kasasını şenlendirmek isteyen arkadaşlara bu ekranı tavsiye ederim. Şimdilik deneme turları olduğundan kabloyu saklayacak bir çözüm düşünmedim ancak aklımda güzel bir modifiye de var.

 

Benim aldığım ürünün linkini aşağıda paylaşıyorum, ancak zaman zaman daha iyi kampanyalar yapan satıcılar da bulabilirsiniz, ürün hepsinde aynı sonuçta.

https://a.aliexpress.com/_vs4Jh6

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13