Herbalife başladım ama bu çok tok tutmuyor sanki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • Ahmet aykök @systemnet

  Eczacı arkım kaliteli ürün dedi zararlı olsa al demez aldık bakalım derdim 10 kilo vermek

 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Kilo vermek için hepsi hikaye. Intermittent fasting metoduyla kilo verebilirsiniz. Hatta vermezseniz gelin beni dövün. O derece. Ben onunla 75 kilodan 58 kiloya inmiştim. Sonra bir süre sonra bırakıp çok yemek yemeye başladım. En son 88'e çıkmıştım şimdi tekrar başladım bu metoda ve 80'e indim, devam ediyorum. Bu yöntemle kilo vermeniz olası.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @systemnet belli tipleri var 8-12 veya 12-12 gibi. Yani 12 saat yemek yemiyor 12 saat yiyorsunuz. Oruc gibi ama cay ve su serbest. Gerisi yasak. Ben cok acikirsam bir iki salatalik yiyorum toplam o kadar.
   Kendi uygulamami anlatayim, sabah kahvalti ve oglen yemegi yok. Aksam saat cok gec olmadan(6 gibi) yemek yiyorum. Bir tabak yemek.( Birkac cesit varsa birer tabak diyebiliriz) o kadar.
   Gun icinde acikinca su icerek mideyi biraz aldatiyoruz. Yemekte de yerken arada birkac bardak su icerek mide sisiyor cabuk doyuyoruz boylece. Bu sayede gunluk alinan kalori dusmus oluyor. Atistirmalik yok. Aksam yemekten sonra cok gec olmamak sartiyla haftada bir sekerli bir sey tuketebilirsiniz. Meyve onerilir. Ama 1-2 tane/cok az tatli(cikolatali pasta varsa normal bir dilim gommeyin yani).
   Sunu ekleyeyim, bu sahsi tecrubemdir. Sagliginizi etkileyecek durumlar(bobrek rahatsizligi,seker, troit ve benzeri) varsa ben sorumlu degilim, uygulamak size kalmis.

 • tozluraflar @tozluraflar

  Kilo vermek kişinin metabolizmasına göre zor/kolay/mümkün/imkansız olabilir. Bunu ayrı koyarak şunu demek istiyorum:

  Zayıflama ilaçları, bahsettiğiniz ürünler, zart diyeti, zurt diyeti. Hepsi kocaman bir balon.

  Kellik ve zayıflama. İnsanoğlunun çaresini bulmak istediği ancak kolay bir çaresi olmayan iki şey. Bu iki şey ile ilgili her şey de hep tutar. Çünkü sonsuz bir talep var.

  Sayısız diyet var. Sayısız ilaç var.

  Matematikte sayısız formül var mı? Bir soruyu birkaç yoldan çözersin. Herkes farklı çözüm öneremez. Zayıflamada ise herkesin formülü farklı nedense.

  Zayıflamak çok çok çok çok zor bir şeydir.

  Evet, X diyetini uygulayarak zayıflarsın.
  Evet, X bilmem nesini içip zayıflarsın.

  Lütfen şunu düşünün. Herhangi bir diyet denen şeye başladığınızda vücudunuza aldığınız kalori miktarı düşüyor. Ne olursa olsun zaten kilo vereceksiniz. İlk etapta her insan çok hızlı kilo verir. Bu da diyetleri inandırıcı kılar. Sonrasında veremez ve pes eder. Herhangi bir diyete başlayanların büyük bir kısmı zaten birkaç güne bırakır. X diyetini yaparak ilk haftada 5 kilo veren birisi hemen bunu mucize diye anlatmaya başlar. Diyet programlarındaki yanılgı budur.

  Siz yeme alışkanlarınızı bozmadan (sabah akşam hamburger yemediğinizi varsayıyorum) sadece miktarını azaltıp aldığınız kaloriyi düşürerek kilo verebilirsiniz.

  Gerçekten bu işin sadece bir formülü var.

  Fark: Giren - Çıkan

  Fark: Sizin o gün içindeki kalori net değeriniz. Artı da olabilir eksi de.
  Giren: O gün içerisinde vücudunuza giren tüm besinlerden aldığınız kalori
  Çıkan: O gün içerisinde yaktığınız kalori (uyumak, spor yapmak, düşünmek, vücudun çalışması için gereken temel kalori yakımı)

  Giren < Çıkan olunca kilo veriyorsunuz. Bu kadar basit. Bunu başka açıklaması yok. Lütfen bunu kilo vermek isteyen herkes unutmasın. Kilo verme heyecanı ve isteğiyle saçma sapan şeyler yapmasınlar. Yok aç kalma diyeti yok efendim sadece bir tek besin yeme diyeti. Bırakın bunları. Onları yapınca da bu formüldeki gibi Giren < Çıkan oluyor zaten. Bunu kendiniz ayarlayın.

  Telefonunuza bir sağlık-kalori takip programı kurun ve yediklerinizi takip edin. Az bir yanılgıyla gün içerisinde aldığınız kaloriyi bulmanız çok kolay. Telefonunuzda da aktivite takip özellikleri açık olsun. Yürürken, spor yaparken sizi takip ediyor. Uyku takibi yapan aksesuarınız varsa ne ala yoksa uyku saatlerinizi de girin. Zaten telefon kaçta uyuyup kaçta uyandığınızı tahmin edip size soruyor. Onay verip geçiyorsunuz.

  Böyle yaparak kabataslak şekilde gün içerisinde ne kadar kalori alıp ne kadar yaktığınızı hesaplarsınız. Her gün 500-1000 kalori gibi ekside bitirin ve zamanla sağlıklı şekilde nasıl kalori yakıyorsunuz görün.

  Her gün 5 dilim baklava yediğinizi düşünün. Çok kilolu şişman olursunuz değil mi? Aslında kiloyu baklava mı aldırıyor?

  İş yine matematik. Baklava kalori denge hesabında "Giren" hanesini çok yükseltiyor. Çok fazla kaloriye sahip. Size fiziki olarak kilo yüklemiyor. Baklava yediniz diye ağırlığınız artmaz. Baklava yediğinizde örneğin hiç almayacakken birden bire 900 kalori aldınız diyelim. Siz gece uyurken 450 kalori ve gündüz işte masada otururken 450 kalori daha yakacaktınız. Hiçbir şey yapmadan. Ama akşam 900 kalori değerinde baklava yediğiniz için yaktığınız boşa gidecek. E haliyle "Giren" kısmında dünyanın en sağlıklı şeyini de yeseniz artık o sizin için gün sonunda "artı" kalori olarak kalacağı için kilo alacaksınız. Burada baklava, kereviz, salata, makarna hepsi değişken.

  Demek istediğim olay sadece baklava yiyerek bile kilo verirsiniz. Sadece su içerek de. Sağlıklı beslenmeye devam ederek de. Herhangi birisinin bilimsel verilere dayanarak oluşturduğu diyete uyarak da, teyzenin uydurduğu diyete uyarak da... Neyi uygularsanız uygulayın kilo verirsiniz. Çünkü bu diyetler size az yemek yedirtir.

  30 yıl boyunca özgürce istediğini yiyen birisine pat diye artık şunu şunu yiyeceksin, akşam bunu yiyeceksin gibi bir şey yapamazsınız. Bu çok saçma. O kişiye yediklerini azaltmasını söylemeniz çok daha mantıklı. Sigarayı azaltarak mı bırakırsınız yoksa birden bire mi?

  Azaltarak bırakmak daha kolaydır. Şekerli çay içenler birden bire şekersiz çay içemez. Yavaş yavaş şeker miktarını azaltırlar. Diyet programları da böyledir. Birden bire bir diyet programına uymak zordur. Elbet de çok sağlam iradeli ve hırslı birisi birden bire tüm yeme alışkanlığını değiştirebilir. Düşük bir yüzde genel kaideyi bozmaz.

  Çok kiloluyken ciddi şekilde kilo veren biri olarak,

  Hamburger de yerim, 20 tane lavaşla birlikte 10 şiş ciğer de yerim, baklava da yerim, iskender de yerim. Her şeyi yiyorum. Ama kalorimi aşağı yukarı hesaplıyorum. 1 hamburger yersem bunun bana bedelini biliyorum. 1000 kalori hamburgerden aldığımda o günü -900 kalori farkla bitirmek için spor yapmam gerektiğini hesaplayabiliyorum.

  Çok yemek ye, özgürce ye, spor yap ve aktif ol. Negatif kaloride günü bitir ve kilo ver.

  ya da

  Az yemek ye, çok kalorili şeylerden uzak dur, pasif bir hayatın olsun. Yine kilo verirsin.

  Bir sağlık uzmanı, profesyonel değilim. Kilo nasıl verilir anlatmıyorum. Demek istediğim şey kilo vermek bir matematiktir. Elbet de başka faktörler de var. Ama hepsi dönüp dolaşıp Net = Giren - Çıkan olacaktır. Bu formüle ulaşmayan hiçbir çevresel etken yok. Hiçbir şey.

  Çok doluyum bu konuda.

  Sizin sorunuza gelirsek de bahsettiğiniz şeyleri yiyip, gün içinde tok kalarak ya da kalmak zorunda hissederek kilo verirsiniz evet. Vereceksiniz. Sebebini anlattım. O yediğiniz şeyler kalorisizdir büyük ihtimalle. E haliyle başka bir şey de yemeyeceksiniz gün sonunda negatif kaloride bitireceksiniz. Kilo vereceksiniz.

  Ama o ne olduğu belli olmayan şeyleri yemeyip, yediğiniz şeyleri azaltsanız ve sağlıklı yeseniz yine kilo vereceksiniz. Karar sizin.

  İnsan para verince, bir yerden yönlendirme alınca daha motive oluyor. Dershaneye gidip sınava çalışmak, spor salonuna gidip spor yapmak gibi. İkisine de gerek yok aslında.

  Yani toparlarsam "ekmek yemedim zayıfladım" cümlesinin altında "ekmek çok kalorili, o kaloriyi almayınca otomatik olarak aldığım kalori gün içinde yaktığım kaloriden az oldu ve kilo verdim" anlamı var. Ekmek yememek zayıflatmaz. Ekmek yemek şişmanlatmaz.

  Herkesin vardır etrafında afedersiniz hayvan gibi yiyor ama şişmanlamıyor dediğiniz insanlar. E hani o şeyleri yemek şişmanlatırdı?

  Ma te ma tik

  O kişi demek ki yakıyor aldığını bir şekilde.

  (Ekmek yemek şişmanlatmaz örneğim doğrudur ancak burada ekmek yemek sağlıklıdır anlamı çıkmasın. Daha net anlayın diye hep keskin örnekler verdim. Kötü bir şey yaparak dahi kilo vermek mümkün. Demek istediğim bu. Yaptığınız şeyin sağlıklı olup olmadığını herhalde biliyorsunuz)

  Sağlıklı günler.

 • 3dfx @3dfx

  Myfitnesspal yükle bide tarti satin al, yediklerini tart kalori hedefin kadar ye catir catir verirsin böyle zamazingolara bosuna para harcama

#Podcast arama motoru. Arayüzün sadeliği, kendinize özel listeler oluşturma, clip alma gibi şahane özellikleri var.

https://www.listennotes.com/

Listen Notes: The best podcast search engine

The most comprehensive podcast database online. Discover best podcasts. Search podcast show notes and audio transcripts by people, places, or topics.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Digitaloceandan bir vdse openvpn kurmak istiyorum. Basit, güncel ve Türkçe bir kaynak öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, yurt dışında yaşıyorum. Ama Türk IP'sine ihtiyacım var. Ücretli VPN'lere ayda 5-10€ vermek istemiyorum. Arada sırada girip işlem yapmak için gerekli. Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsmini hatırlayamadığız film olduğunda bu sitenin arama bölümünde filmle ilgili herhangi bir şey yazıyorsunuz size olası tüm filmleri karşınıza getiriyor. Filmde geçen karekter isimleri,olaylar,filmi hatırlatan herhangi bir şey olabilir. Ben ''A Sound of Thunder'' filminin ismini unutmuştum, filmle alakalı hatırladığım tek şey geçmişe giden turistlerdi. ''time tourists'' yazdım şak diye buldu.
http://www.whatismymovie.com
#YararlıSiteler

What is My Movie?

Revolutionary movie search engine where you can freely describe a film you want to watch.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BirazMüzik #FaraziVKayra

Gece gece ciğerime işledi.

Vaziyetin telaffuzundan acizim desem de
Nacizane laflar imdadımda her gece

https://www.youtube.com/watch?v=KxjQhf4QqoY

Farazi V Kayra - Mevsim Olmayan Mekanlar II: Ayaz Meyhanesi feat. Vinyl Obscura

Sözler & Vokal: Kayra Altyapı & Aranje: Red Wine Killaz (Farazi & Savai) Cutz: Vinyl Obscura Mix: Sorgu
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#filmtavsiyesi Gifted 2017 ailecek izlenecek bir film.
Konusu: Frank Adler (Chris Evans), Florida'nın bir kıyı kasabasında genç yeğeni Mary'i (Mckenna Grace) yetiştiren bekar bir adamdır. Mary 7 yaşında parlak dahi bir çocuktur. Frank, Mary'nin normal bir hayat sürmesini ister fakat zorlu annesi Boston'lı Evelyn (Lindsay Duncan) Mary'nin matematiğe olan hakimiyetini fark eder ve Frank'le Mary'yi birbirinden ayırmaya çalışır. Aile gerilimleri ve kopuklukları patladığında, amca ve yeğeni, ev sahibeleri ve yakın arkadaşları olan Roberta'dan (Octavia Spencer) ve öğrencisine olan ilgisi kısa sürede amcasıyla da aralarında bağ oluşmasına sebep olan Mary'nin öğretmeni Bonnie'den (Jenny Slate) destek görürler.

https://www.imdb.com/title/tt4481414/

Gifted (2017) - IMDb

Directed by Marc Webb. With Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan, Octavia Spencer. Frank, a single man raising his child prodigy niece Mary, is drawn into a custody battle with his mother.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Beyler bayanlar selamlar. Aramızda gözlük camından anlayan var mı?
Essilor Trivex crizal camlarım 4 senenin sonunda artık beni değiştir demeye başladı.
Yakındaki yeni açılan gözlükçü Hawk plus Steel ar önerdi. Sizler ne dersiniz?
Önerilerinizi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Hamdi @hamdi

  Bende yeniledim geçen hafta. Hawk Plus için gittim, illa Hoya Maxxee yapalım dedi gözlükçü. Fiyatı daha uyguna geldi ama iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum. Önceki camlarım sıkıntılıydı. 2-3 senede bir değiştirmek gerekiyor. Çabuk yıpranıyor kaplamaları 🙁

 • Equitatus @equitatus

  Hazır siz yazmışken ben de faydalanayım. Kullandığım güneş gözlüğünün sol çerçevesinin şekli bozulmuş, camı silerken sürekli cam yerinden çıkıyor. Geri yerine oturtunca tık diye oturuyor ancak bir bölgede boşluk kalıyor. Bu çerçevenin tamiri mümkün mü? Bu camlar yapıştırılıyor mu yoksa sadece yerine mi oturtuluyor? Camların da değişmesi gerekiyor aslında, çok çizildi 7 yıldır kullanıyorum. Aranızda bu konuda tecrübesi olan varsa yorumlarını esirgemesin, teşekkürler.

 • UgurDolu @ugurdolu

  Tam gözlük camlarımı / çerçevemi değiştirmeyi düşünürken ilaç gibi gelen konu

 • Akhenaton @akhenaton

  Zeiss çok iyidir ama satan yer varmi

#FilmTavsiyesi Ucitelka (2016) Çok değişik ve sürükleyici bir filmdi. Beni taa ilkokul yıllarıma götürdü izlerken, çok şeyi sorgulattı. İzlemekten müthiş keyif aldım, gerçek bir hikayeye dayanması ayrıca hoşuma gitti. Film incelemesi / tavsiye metni yazma konusunda vasat bir insanım bu yüzden sadece bu kadarını yazıp şiddetle tavsiye ettiğimi beyan ederim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap