TeknoSeyir Müzik Keşifleri Listesi

Amacı, yeni şarkılar, yeni türler, yeni sanatçılar keşfetmemize vesilesi yanında da tabii vazgeçilmezleri de anımsamak olacak bu listeye sizler de sevdiğiniz şarkıları ekleyebilirsiniz. Liste herkese açıktır, sizlerin yeni şarkılar ekleme yetkisi vardır. Şöyle tüm TeknoSeyir ailesinden; keyifli olur, unutulmazlardan olur, arka planda kalmışlardan olur, kısacası dinlemekten keyif aldığımız her şeyi bir arada tutacak güzel parçalar bekliyorum 🙂

  • Mümkün olduğunca paylaşın ki herkese ulaşsın.
  • Spotify Premium ( ücretli üyelik ) gerektirmez. Tamamen ücretsiz çalışır.
  • Ekleme sınırı yoktur, ancak albüm başına maksimum 2 şarkı eklemeniz rica olunur.
  • Buradakiler tarzımdır, tarzım değildir demeyin. Siz de sevdiğiniz neler varsa ekleyin biz de sizin zevkinizi ve tarzınızı keşfedelim, müzik büyük bir dünya 😉
  • Bu bir hizmet değil, etkinliktir. Katılımcılar içerikleri üretir.
  • Konu ile ilgili eski tartışmalarımızı görmek için buraya tıklayın.
  • Keşfedilmeyi bekleyen yaklaşık müzik sayısı: 1137.

Doğrudan Link: Keşif Listesi için buraya tıklayın.

 

Siz de tamamını keşfetmek ve müzik eklemek istiyorsanız: yukarıdaki doğrudan link'e tıklayın veya aşağıdaki spotify kodunu okutun. Ayrıca müzik dinlerken bir şeyler okumayı severim diyorsanız sizi #TeknoSeyirOkumaKulübü'ne bekleriz.

 

#Spotify ile #BirazMüzik

 

Son düzenleme: 28.05.2020

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

arkadaşlar flightradar gibi hava durumlarını görebileceğimiz bir uygulama var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

çözünürlüğü önce 1440'tan 1920'ye sonra tekrar 1440'a alınca simgeler karışıyor resmen saçmalık yahu. Düzeni kaydedecek bir eklenti lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yıllar boyunca Türk Telekom'un kendi özel (her yeri kısıtlı, sansürlü & kullanıcı tarafından erişilemez!) firmware'i ile itelediği garabet modem router'ından sonra Keenetic Extra DSL ile gerekli ince ayarları kotarıp çevrimiçi hız & güvenliği gerçekten sağlayabilmek şahane ötesi.

ikinci test ekranında "Using DNS over WARP No" olarak gözüken Cloudflare'ın kendi isteğe bağlı VPN'i (benim ömür boyu Premium hesabım olan farklı bir VPN'im mevcut) ve "2606:4700:4700::1111No" ile "2606:4700:4700::1001No" olarak gözükenler de Türkiye'de desteklenmeyen IPv6 DNS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix izlerken dil öğrenmeyi sağlayan bir chrome eklentisi varmış çok faydalı olabilir: https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm

Birisi de ön incelemesini yapmış: https://youtu.be/9zbKmHRw3eM

Language Learning with Netflix

Çalışmakta olduğunuz dilde film ve dizi izleyerek becerilerinizi kendi başınıza, etkin ve zevkli bir şekilde geliştirin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

HDD'deki resim arşivim iyice karıştı. Muhtemelen aynı dosyalardan 3-5 kez vardır. Bunları tarayıp aynılarını elememi sağlayacak bir program var mı? Konuşuluyordu sanki bir ara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

SpaceX - ISS Kenetlenme Simülatörü uzayda üç eksene de hareket edebilen ve üç eksende dönebilen bir aracı elle kontrol etmenin ne kadar karmaşık olduğunu gayet güzel hissettiriyor. 😃 https://iss-sim.spacex.com/

SPACEX - ISS Docking Simulator

This simulator will familiarize you with the controls of the actual interface used by NASA Astronauts to manually pilot the SpaceX Dragon 2 vehicle to the International Space Station.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Linux için görev yöneticisi ve sistem temizleyicisi olan harika bir uygulama.

1) Yüklü paketleri görüntüleme ve kaldırma
2) Çalışan işlemleri görüntüleme ve sonlandırma
3) CPU, RAM ve internet kullanım miktarını görüntüleme
4) Başlangıç uygulamalarını görüntüleme ve değiştirme
5) Hizmetleri görüntüleme ve durdurma/başlatma
6) Sistem optimizasyonu ve temizliği

https://oguzhaninan.github.io/Stacer-Web/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vanced alternatifi; video olarak yada ses olarak indirme özelliği olan açık kaynak kodlu newpipe tavsiye ederim güzel program.
https://newpipe.schabi.org/

NewPipe - a free YouTube client

Welcome to NewPipe, the lightweight YouTube experience for Android
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#DiziTavsiyesi #Yabancıdizi Salvation. Dizi bir MIT yüksek lisans öğrencisinin Dünyaya çarpacak bir astreoidi keşfedip bir teknoloji milyarderine (Çakma Elon Musk) gitmesi ve sonradan hükümetin de dahil olması ile gelişen olayları anlatıyor. Çok iyi denemez ama bir şans verilebilir. Yalnızca bilimkurgu değil, işin içerisine hükümet girdiği için siyasi olaylar da mevcut dizide (hatta ağırlıkta). Mantık arayan arkadaşlara çok hitap etmeyebilir ama sadece eğlencesine izlenir. FX kanalında karşımıza çıktı ve ailecek izlemeye başladık. Yalnız kanalda dizi 2. sezonun ortalarında. Türkçe dublaj seçeneği sunuyorlar ve açıkçası dublaj oldukçe başarılı. Aynı zamanda Netflix'de de mevcut imiş. Imdb puanı 10 üzerinden 7.

BeğenFavori PaylaşYorum yap