Selamlar TeknoSeyir ahalisi kendimce Türkiye'de gezilip görülmesi gereken yerleri Google haritalardan işaretliyorum eğer sizin bildiğiniz bir yer varsa ekleyebilirim takip'e de alabilirsiniz. 😃😃 #TürkiyedeGezilicekYerler

Gitmek istiyorum
https://maps.app.goo.gl/yhLEprBiAgR4rFXY9

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir ders çalışırkan vs iyi dinleyemediğimi farkettim. biraz youtube araştıması ile bu videoyu gördüm. abatısız söylüyorum videoyu izlerken iyi dinlemediğim için sürekli geri sarıyordum videoyu 🙂 7 dakikalık videoyu yarım saatte bitirdim. böylece gerçekten iyi bir dinleyici olmadığımı kendime kanıtlmış oldum. adamın anlattıkları çok güzel. bi de not aldım söylediklerini.

İYİ DİNLEMENİN 5 YOLU:
1. günde en az 3 dakikalık sessizlik

2. doğada ki seslerin hepsini ayrı ayrı nereden geldiğini anlamaya çalışmak, dinlemek.

3. günlük hayattaki normal sesleri birer müzikmiş gibi, tadını çıkararak, zevkle dinlemek.

4. dinleme pozisyonunuzu dinlediğiniz şeye uygun şekilde değişterebilirsiniz. beynimizin normalde otomatikleştirdiği dinleme pozisyonlarıyla(alışkanlıklarıyla) oynamayı öğrenmek, beynimizin dinleme pozisyonlarını değiştirebilme yetisini kazanmak. bu pozisyonlar: a)aktif-pasif
b)daraltıcı-genişletici c) kritik-empatik
(bu en zoruydu, bunun için eğitim almak gerekebilir.)

5. RASA: a)Receive- dinlediğin şeyi alma
b)Appreciate-anlatıcıyı takdir etme
c)Summarise- anlatıcının anlattıklarını özetleme
d)Ask- soru sorma

https://www.youtube.com/watch?v=emtIg9DEHnw

TED Konuşmaları – Daha İyi Dinlemenin 5 yolu

Treasure, bu kısa, etkileyici konuşmada, etrafınızdaki diğer insanları ve dünyayı bilinçli dinlemek için kulaklarınızı yeniden akort etmenin 5 yöntemini payl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  4. madde üzerine biraz kafa yormalıymışım gibi hissettim... diğerleri doğal olarak var...

 • Rasko @rasko

  Detaylara takıntı derecesinde önem veren biri olduğum için hiç böyle bir sorun yaşamadım. Haliyle dinlemeyi bilmeyen insanlarla anlaşmakta büyük sıkıntılar yaşıyorum ve agresifleşiyorum. Yeni nesilde bu sorun bariz şekilde daha yaygın. İşyerine yeni bir eleman aldik, 20 yaşında, tane tane anlattığım şeyleri bile dinlemiyor. 10 saniye önce söylediğim şeyleri tekrar tekrar soruyor. Çok sinir bozucu gerçekten.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Benimle Tekstil boyacılığı dersine gir, O zaman nasıl ders dinlenir anlarsın 😀 50 Dakika boyunca soluksuz dakikada 90-120 kelime konuşabiliyor hoca. Hepsi de alman gereken bilgi 😀 Algıları o kadar açıyorsun ki nefes alma, yutkunma gibi otomatik şeyler bile yarım kalıyor 😀

Merhaba, Türkiye de bu ürünü bulabileceğim bir yer bilen var mı? Çin'den aldım ama gelmedi muhtemelen gümrük sıkıntısı. Yurt içinden almak istiyorum artık. Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilmediğim İngilizce kelimeleri ve karşılıklarını girip istediğim zaman bunlara çalışabileceğim bir Android uygulaması var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Xiaomi Mi Band 4 için Özel Tema Yükleme Rehberi

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Xiaomi bu modelde Mi Band ürününe renkli ekran ekledi fakat kendi MiFit uygulamasının içerisindeki temalar çok kısıtlı ve haliyle herkese hitap etmeyebilir. Bir grup meraklı insan da bunu özelleştirmenin yolunu bulmuşlar ve yüzlerce farklı saat temasının yüklenebilmesine olanak sağlamışlar. Vakit kaybetmeden yöntemi anlatayım.

NOT: Bende Mi Band 4 olmadığı için bu yöntemi bizzat deneyemedim fakat birçok kişinin kullandığı bir yöntem olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Uygulama yardımıyla yüklemek

Eğer "ben manuel olarak uğraşmakla istemiyorum, tek tıklamayla kurmak istiyorum" diyorsanız, Google Play'den şu uygulamayı kurup, kolayca kullanabilirsiniz:

MiBand4 - WatchFace for Xiaomi Mi Band 4

iOS üzerinden özel firmware, font ve tema yüklemek için: AmazTools (Vaktim olursa bunun için de bir rehber hazırlayacağım)

Manuel olarak yükleme

Eğer "yok ben uygulama ile yapmayı sevmiyorum, kendim elle yaparım" diyorsanız ya da yukarıdaki uygulama marketten kaldırılırsa, aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz:

Eğer henüz yapmadıysanız öncelikle:

 1. MiFit uygulamasını kurun, Mi Band 4 ile bağlantısını yapın ve varsa son güncellemeleri alın.
 2. MiFit uygulamasını açın ve herhangi bir temayı uygulayın.

Temayı yüklemek için:

 1. Bu adresdeki sayfadan kendi zevkinize uygun temayı bulun ve bilgisayarınıza indirin. (Tema dosyaları genelde .BIN uzantılı olurlar, eğer bir ZIP arşivi indirdiyseniz önce onu dışarı çıkartın)
 2. Daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve şu dosya yoluna gidin: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/
 3. Burada şu anda Mi Band 4 cihazınızda uygulanmış olan temanın .BIN uzantılı dosyasını göreceksiniz. Öncelikle her ihtimale karşı bu dosyayı bilgisayarımızda bir yere yedekleleyin daha sonra telefondaki dosyayı silin.
 4. İndirdiğiniz dosyanın ismini, 3.adımda yedeklediğiniz dosyanın ismiyle değiştirin.
 5. İndirdiğiniz ve ismini değiştirdiğiniz dosyayı 2.adımdaki dosya yoluna kopyalayın.
 6. MiFit uygulamasını açın ve aynı temayı tekrar uygulayın.

Bu adımlardan sonra Mi Band 4 cihazınızda indirdiğiniz temayı görmeniz gerekiyor.

Animasyonlu tema yüklemek

Yandaki gibi bir animasyonlu tema yüklemek için biraz daha uğraşmak gerekiyor (Bazı animasyonlu temalarda bu işlemler zaten yapılmış oluyor buna dikkat edelim):

 1. Bu adresdeki online HEX Editor uygulamasıyla, indirdiğimiz BIN uzantılı dosyayı açın. (İsterseniz kendi kullanmak istediğiniz HEX Editor ile de yapabilirsiniz)
 2. Açtığınız BIN dosyasının 2.satırının ilk kısmındaki FF FF FF FF FF FF FF FF ifadesini seçin ve satırın başındaki FF ifadesine tıklayın.
 3. Bu ifadeyi kopyalayın: 24 00 d0 03 00 00 3d 78
 4. HEX Editor'e geçip, CTRL + V tuşlarına basın ve gelen pencereden "Overwrite the bytes at the cursor position" kutucuğunu seçip, altındaki listeden de "Hexadecimal Values" ifadesini seçin ve Apply düğmesine basın.
 5. İlgili satırın değiştiğini gördüğünüzde, düzenlenmiş BIN dosyanızı "Export" düğmesine tıklayarak indirip yukarıdaki "Manuel olarak yükleme" başlığındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yazının başındaki görseldeki temalar sırasıyla:

 1. GB_M.Casper
 2. Mario Odyssey Animated
 3. Tetris Brick Game
 4. Fallout PipBoy
 5. Activity
 6. Commodore 64
 7. The Witcher

Bir başka yazıda görüşmek üzere,
Kendinize iyi bakın...

Etiketler: #xiaomi #miband4 #custom #firmware #tema

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Windows 10 da masaüstünde,başlat çubuğunda yada herhangi bir yerde ağ kullanım trafiği ve miktarını görebileceğim bir araç var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Film tavsiyeniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Komandonuz @komandonuz

  ROM bellekte tutulmuyor mu MAC adresi?
  Sadece o makinaya özel mi değiştiriyor bu sistem nasıl oluyor?
  Veya bir manipülasyon mu var?

  • TR_TR_Turkish @tr_tr_turkish

   @tunakaner @komandonuz
   Görsle ekledim öncesi ve sonrası... Bu tür programların kullanım amacı illegal işler için. Ör: Herhangi bir Wi-Fi ağının illegal yöntemlerle şifresini elde ettiniz ve bir süre sonra bu durum anlaşıldı ve modemden MAC adresi üzerinden engellendiniz. Bu durumda yapılacak yöntemlerden bir tanesi bu tür programlarla MAc adresini değiştirmek olur.

  • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

   @tr_tr_turkish Aman hocam illegal şeyler bize gelmez 🙂

  • dmnokia @dmnokia

   Merhabalar,

   1- MAC adresi donanıma özeldir, silinemez ve değiştirilmez bir yerdedir. Üreticisi ve üreticinin kendi verdiği seri numararasının kombinasyonundan oluşan 48 bit den oluşur.

   2- İşletim sistemi açılırken donanımdan bu adresi okur ve bir registry'e koyar. Bundan sonra bir program mac adresine ihtiyaç duyduğunda işletim sistemi bu registry kaydını ilgili alandan okur ve onu iletir. Eğer bu registry içeriğini değiştirirseniz sanki mac adresini değiştirmiş olursunuz, gerçekte sadece bir kaydı değiştirmiş oldunuz. İlgili cihaz açılıp tekrar başlatılırsa her şey başa döner. Yani MAC adresini gerçekten değiştirme imkanı yok, yapılan işlem yazılım ile bir registry içeriğini değiştirmektir.

   DM

  • TR_TR_Turkish @tr_tr_turkish

   @dmnokia
   Biliyorum. KAyıt içeriğini değiştirmek zaten yetiyor. 😉