#TeknoYardım

Bir ucu Micro USB, bir ucu Type-C kabloya ihtiyacım var. Kabaca araştırdım ancak göremedim böyle bir kablo, muhakkak vardır ama nasıl ve nerede aramam lazım? Daha önce böyle bir kablo gören duyan oldu mu? Tercihen aliexpressle vs. uğraşmadan yurtiçinden almak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Daha önce hiç 60 Hz üzeri monitör kullanmadım, RTX2060 ve R7 3700x'li bir sistem toplayacağım, çoğunlukla iş, programlama, mühendislik çizimleri vs. gibi şeyler için kullanacağım ama tabii ki zaman zaman oyun da oynarım. Bu kasaya eşlik etmesi için,

27" 4K 60 Hz IPS Panel
veya
27" 2K 165 Hz VA Panel

monitör arasında kalıyorum. Bana kalsa 4K 60 Hz alacağım ama birkaç arkadaşım 144/165 Hz'in çok şey değiştirdiğini, bi kere kullandıktan sonra 60 Hz'e bidaha bakmayacağımı vs. söylüyor. Gerçekten bu kadar etkiliyor mu? Hangisini tercih etmek lazım benim kullanım senaryomda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24

#TeknoYardım

Lenovo Yoga Slim 7 laptopum var, yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Bugün fark ettim ki, cihaz şarja takılıyken, klavyenin altından şarj portuna doğru, yani pile fanlara oldukça yakın bir yerden ince ince cızırtı,çıtırtı sesi geliyor. Şarjdan çıkarttım şimdi. Ne yapabilirim bunun için? Normal bir şey midir? Garantisi var cihazın ama, garantiye göndersem ciddiye alırlar mı yoksa cihaz çalışıyor işte diyip geri mi gönderirler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Serhan @babazula

    Şarj aletlerini de uzun süre kullanınca çınlama gibi ses çıkarıyor. Teknik bir problem olduğunu sanmıyorum ama içinizin rahat etmesi için garantisi bitmeden bir şansınızı deneyebilirsiniz

#TeknoYardım

Günlük kullanım için mekanik klavye arayışındayım. Tek amacım günlük kullanımda rahat ve kaliteli bir klavye kullanmak, oyuncu değilim. Tavsiye edebileceğiniz, RGB ışığı olmayan, numpadi olan fiyatı da çok absürd olmayan mekanik klavye var mı? Türkçe klavye düzeninde olmak zorunda değil, gerekirse standart İngilizce klavye düzeninde de olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.hepsiburada.com/simtech-km-1717-duvar-tipi-seramik-istici-p-HBV00000AIPYU

Bunun gibi bir ürün kullanan var mı aramızda? Ankara'da bir öğrenci evinde, yaklaşık 15-18 metrekarelik bir odada kullanılacak. Isıtması vs. nasıl tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Hoparlör

Selamlar, elimde iki adet pasif kabin ve Behringer PP400 amfi var. Bilgisayardan, 3.5mm ile beslemek istiyorum hoparlörleri. 3.5mm -> lale jack ile bilgisayardan aldığım çıkışı amfiye giriyorum. Ancak amfinin lale çıkışlarını pasif kabinlere bağlarken nasıl bir kablolama yapmam lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Dostlar selam, bir dizüstü bilgisayar alacağım, kabaca seçimimi yaptım ancak beğendim modelin iki farklı konfigürasyonu var. Fiyatları oldukça yakın.

Biri Ryzen 7 4800U + 1TB SSD
Biri 1065G7 + MX350 + 512 GB SSD

Günlük kullanıma ek, ağır iş olarak programlama, 3D çizim, mühendislik analizleri gibi işler için kullanırım. Ayda yılda bir canım sıkılırsa LoL, World of Tanks gibi bikaç arcade oyun oynarım. Gönlüm Ryzenli versyiondan yana, hem analiz, çizim gibi konularda çoklu çekirdek performansına bel bağlıyorum hem de APU'sunun benim basit oyun ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum. Ama minik bir korku da yok değil içimde. Ryzen'li laptoplar güven veriyor mu size?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

#TeknoYardım #Yazılım

Borsa İstanbul verilerini (kağıt adı ve fiyatı) anlık şekilde çekmem gerekiyor bir proje için. Bunu bana sağlayabilecek API kimde vardır? Bankalarla vs. mi çalışmak gerekir böyle bir durumda? Investing gibi sitelere bakındım ama hiçbiri API sağlamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#TeknoYardım
Bir arkadaşımın masaüstü bilgisayarının ekran kartı gitmiş. Bana sordu nasıl bir upgrade yapabilrim diye, bilgisayar hakkında bildiğim tüm şey ekteki fotoğraf. 16gb DDR3 ram ve NVidia GT710 ekran kartı tavsiye edeyim diyorum ama darboğaz vs. sıkıntı olur mu?

Bilgisayarda sadece autocad ve günlük internetten kullanımı oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#monitörtavsiyesi

Yaklaşık 10 senedir TN panel, 23" 1080p bir monitör kullanıyorum. Yakın zamanda monitörümü yenilemeyi düşünüyorum. Aradığım özellikler başlıca şunlar :

Minimum 27", mümkünse üstü.
IPS veya AH-IPS panel
4000 lira civarı bütçe

Bu özellikler doğrultusunda şu modeli buldum : LG 27UK650-W. Ancak mümkünse daha büyük bir şey istiyorum.

Bu monitörü kullanan var mı? Varsa yorumları neler, ve bu özelliklerde ama 27"'ten büyük bir monitör öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap