#TeknoYardım #Yazılım

Borsa İstanbul verilerini (kağıt adı ve fiyatı) anlık şekilde çekmem gerekiyor bir proje için. Bunu bana sağlayabilecek API kimde vardır? Bankalarla vs. mi çalışmak gerekir böyle bir durumda? Investing gibi sitelere bakındım ama hiçbiri API sağlamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#TeknoYardım
Bir arkadaşımın masaüstü bilgisayarının ekran kartı gitmiş. Bana sordu nasıl bir upgrade yapabilrim diye, bilgisayar hakkında bildiğim tüm şey ekteki fotoğraf. 16gb DDR3 ram ve NVidia GT710 ekran kartı tavsiye edeyim diyorum ama darboğaz vs. sıkıntı olur mu?

Bilgisayarda sadece autocad ve günlük internetten kullanımı oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#monitörtavsiyesi

Yaklaşık 10 senedir TN panel, 23" 1080p bir monitör kullanıyorum. Yakın zamanda monitörümü yenilemeyi düşünüyorum. Aradığım özellikler başlıca şunlar :

Minimum 27", mümkünse üstü.
IPS veya AH-IPS panel
4000 lira civarı bütçe

Bu özellikler doğrultusunda şu modeli buldum : LG 27UK650-W. Ancak mümkünse daha büyük bir şey istiyorum.

Bu monitörü kullanan var mı? Varsa yorumları neler, ve bu özelliklerde ama 27"'ten büyük bir monitör öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus Rezaleti: AMD işlemcili cihazlarda bilerek kötü soğutmalar...

Konuyu Markalı PC'ler bölümüne açmıştım ama kimse görmedi sanırım. Bu konu Reddit'te ve bir çok yabancı forumda oldukça çok konuşuluyor. Asus, Ryzen i
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Commodore Amiga 500 Efsane - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da...

Commodore Amiga 500 Efsane - En ucuz Atari konsol fiyatları, Sıfır oyun konsolları ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu arkadaş neyin kafasını yaşıyor acaba 🙂 #KonuDışı

https://www.youtube.com/watch?v=DPPrBqH2K9I

https://www.youtube.com/watch?v=h7WLwHY0exM

Teknoseyir adminleri bilgisayarımı hackledi

Teknoseyir sitesinde özel bir gartic.io odası linki paylaşılıyor. Oda yeni kurulmuş içeride sadece şeker nickinde biri var. Odaya "levent pekcan(teknoseyir k...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir Peugeot 208 1.6 THP aracım var, lpg yok. Motor soğukken çalıştırdığımda hem motorun hem egzozun sesi farklı, sübap vuruntusu yapıyor gibi, ama bi 30 saniye sonra kendine geliyor. Aracı aldığımdan beri böyle bu. Hem yetkili serviste hem sanayide bakımlara ve tamire girdi çıktı araç birkaç kere ama kimse bunun bir sorun olduğundan bahsetmedi. Kimi dostlarım yapısal bir şey olduğunu kafaya takmamam gerektiğini söylüyor kimisi de hemen götür baktır diyor. İçime kurt düşürdüler 🙂 Normal midir, tecrübesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

#TeknoYardım

Yurtdışından banka kartım ile yaptığım bir alışveriş var. Ancak çıkan bir sıkıntıdan dolayı siparişi iptal ettik, ücreti kartıma iade edecekler. Daha önce benzeri bir şey yaşayan oldu mu, ortalama ne kadar sürede iade ediliyor? Yoksa banka şubeleri ve müşteri hizmetleri arasında sürünmem mi gerekecek 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Domain

Bir projemde hızlı erişebileceğim, kısa bir domaine ihtiyacım var. Açıkcası harflerin anlamın ne olduğunun hiç önemi yok, ancak domainin adının da, uzantısının da iki karakterli olmasını istiyorum. (sm.co gibi) Kendi çalıştığım ve araştırdığım diğer domain firmalarında sorguladığımda iki karakterlik domainleri kısa olduğu gerekçesiyle reddediyor, ama piyasada bir çok kişinin bu şekilde domainleri var. Anlayamadığım şey, bu insanlar bu kısa domainleri nereden alıyor 🙂 İki karakterle domain almama izin verecek hangi firma var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Bir laptop bakıyorum bir arkadaşım için, RX640 ekran kartı var. Benchmarklara bakayım dedim, hiçbir yerde doğru düzgün bilgi yok kart hakkında, ne bir benchmark ne bir karşılaştırma. Neyin nesidir bu kart? Çok mu yeni o yüzden mi bilgi yok, yoksa başka bir olayı mı var?

Arkadaşta şu an 1050ti'lı bir laptop var ama hantal kalıyor, biraz daha mobil, kolay taşınabilir bir laptopla değiştirmek istiyor. Çok fazla oyun oynayan biri değil, ayda yılda bir lol falan girer o kadar. 1050Ti (Mobil) ile kıyaslayınca performansı nedir RX640'ın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap