Selamlar, yurtdışı siparişleri için güncel sınır kaç euro? O kadar çok şey değişti ki takip edemedim :). Yaklaşık 60 euroluk bir siparişim olacak Amazon üzerinden, sorun yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir
Nissan Micra 2011 1.2 Tekna, CVT otomatik araç hakkında düşünceleriniz neler, kullanan tecrübe eden oldu mu? 26.000 km'de, oldukça temiz, kazasız, hasar kayıtsız bir tane buldum, almayı düşünüyorum. Araçtan tek beklentim, beni A noktasından B noktasına başıma bela açmadan taşıması, ve gerektiğinde aylarca beklemeden satabilmem? Sizce uygun bir araç mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Suicide @suicide

  sorunsuz otomatik arıyorsanız eat yi de degerlendirebilirsiniz.

 • faati @faati

  uzun süre kullandığım bir araçtı bu. şehiriçinde kullanım için birebir. yakıtı az. 6 litre civarlarında yakıyor. cvt şanzumanı o motorla harika uyuma sahip. tavanı yüksek içi geniş. jant kapaklı modelinde bile bluetooth bağlantısı var. araç parkı çok kolay. a'dan b'ye gitmek için mükemmel bir araç.
  şehirlerarasında yüksekliği ve ince lastiği nedeniyle yanal rüzgaraları hissettiriyor. kamyon, otobüs geçerken de aynı durum söz konusu. o kilometrede de olaiblir. bizim aldığım araç da 6 yıllık 14bin kilometredeydi. dikkat edilecek hususlar lpg takılı mı lpg bu 3 silindirli motorlara uyumlu değil. atkinson çevrimi tipi çalıştıkları için. bir ön takımları çok hassas. tam sağ veya tam sol yapıp gaz vrince tık tık ses gelebilir. titreyebilir. buna bakılabilir. @koios

5-6 sene önce izleyip, gülüp geçtiğim bir videoya rastladım bugün. Tekrar izledim, şok oldum, adamlar geleceği görmüşler 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

Modern Educayshun

Written and Directed by Neel KolhatkarCastNeel KolhatkarCait Burley (Insta cait.bonnie)Caspar HardakerRomy BartzJonathan LoJess Sobanski
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Lehimli At @at

  he he çok komik, toplumda çoğunluk olduğun için sana verilen ayrıcalıklarının gideceği için korkuyorsun. Kadınlar avlanıyor bu ülkede gelmiş hala neler saçmalıyorsun. Altını çizeyim "avlanıyorlar". Tasarlanıp, kurgulanarak öldürüyorlar. Erkek adalet ise hiçbir ceza vermiyor.

  • Mert Saraçoğlu @koios

   Bana niye atarlanıyorsun sevgili at? "Kadınlar avlanıyor bu ülkede gelmiş hala neler saçmalıyorsun" yazmışsın. Ne saçmaladığımı gösterebilir misin bana lütfen? Sadece gelip bir video paylaştım, videonun içindekilerden yola çıkarak gelip bana saldırıyorsun. Ayrıca videonun içeriğini de kadın cinayetlerine bağlamak için ekstra çaba sarf etmiş olmalısın, pek de bir alakası yok çünkü. Paylaştığım içeriği düzgünce izleyip anladığından emin misin? Bi değişiksin hakikaten.

  • Mert Saraçoğlu @koios

   Komiktir ki, video da tam olarak senin gibi, içeriği ve ne olduğunu anlamadan, sosyal eşitlik savaşçılığı yapmaya çalışan insanlara bir eleştiri getirmiş. Güzel bir tesadüf oldu.

  • Lehimli At @at

   @koios " toplumda çoğunluk olduğun için sana verilen ayrıcalıklarının gideceği için korkuyorsun"

  • Mert Saraçoğlu @koios

   @at Tam olarak benim yazdığım hangi şeye cevap bu? Ayrıca benim böyle bir düşünceye sahip olduğumdan nasıl bu kadar eminsin? Merak ettim gerçekten.

  • Lehimli At @at

   @koios cahil olduğun için bu basit şeyi bile anlamazsın. Ataerkil heteronormatif bir toplumda bile yaşadığını fark etmemişsin sen çünkü ayrıcalıklı sınıftasın.

  • Mert Saraçoğlu @koios

   @at En azından ad hominem yapmayacak kadar cahil değilim canım benim. Bana karşı yönelttiğin iddialar, kendi kendine uydurduğun, ne benim paylaştığım videonun, ne de yorumlarımın içeriğini oluşturmayan iddialar. Ben, sana hakaret etmeden, düzgünce argümanlarımı sunup sana sorular yöneltirken, sen ise son mesajınla beraber hakaret etmeye başladın. Bundan önce de tamamen alakasız konularla bana saldırdın zaten, ki orasını saymıyorum bile. Ben eğitimli ve sorgulayıcı olduğumun, ve bir tartışmayı nasıl yürütmem gerektiğini bildiğimin farkındayım. Sen bana cahil demişsin, dememişsin ne fark eder. Kimin nasıl bir tavır takındığının takdiri, bu yorumları okuyan, olursa eğer, Teknoseyir ahalisinin. Ben yine de, bu mantık ve medeniyet dışı tartışma için sana teşekkür eder, hastalıklı olduğunu düşündüğüm saldırganlığın ve sana esenlikler dilerim.

 • Erhan M. @erhanm

  Çoğunluğun koyduğu kurallara göre yaşamak zorunda kalan insanların haklarını ararken doğrudan sapmaları beklenen bir şeydir. Çünkü azınlık, hakkını kimseye zarar vermeden, sesini yükseltmeden ararsa sonuca ulaşamayacağını bilir. Fakat bu onların doğru yolda olduğunu göstermez. Bugün teröristlerin çoğu bu motivasyon ile kendilerini haklı görüyor.

  Peki çözüm ne? Ben bilmiyorum ama zamana yayarak eğitim ile çözüleceğine inanıyorum.

  Fakat bu videoda da karikatürize edildiği gibi bunu eskiyi tek seferde silip, aşırıcı bir yöntemle yapmaya çalışırsanız o da geri teper.

  İletişimin bu kadar ucuz, kolay ve hızlı olduğu bir zaman diliminde bunu yapmak hem çok kolay hem de çok zor. Manipülasyon, popülizmden sıyrılmak kolay değil.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Modern hayat ile kültürel geçmiş çok fazla ayrıştırılıyor ve birbirini güncellemesine izin verilmiyor. Eğitim ile alakası yok toplumsal bir hafıza bu; yani, aslında Dünya üzerinde yaşayan kültürel toplulukların hepsi tutucu toplumlardır. En Batıcı toplum bile tutucu bir toplumdur.

 • cgdincer @cgdincer

  Ticari kaygılar ile büyük firmaların insanlara empoze ettiği saçmalıkların bir kültür haline gelmesi.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Tek kelimeyle harika. Bu arada eklemeliyim ki bunlar gerçek. Arkadaşım (kız) cinsiyet eşitliği diye bir ders almış zamanında seçmeli ve hoca sadece kadın haklarından, kadınların yaşadığı zorluklardan vs. bahsediyormuş. Birkaç gün sonra erkek öğrencilerden biri sormuş (zaten 100 kişide 4 tane erkek varmış sınıfta) hocam biraz da erkeklerden mi bahsetsek vs. diye. Hoca azatlamış, bağırmaya çağırmaya başlamış. Sınıftaki diğer kız öğrencilerde hocaya itiraz edince biraz kendine çeki düzen vermiş.

  SJW kanser kitleden gerçekten nefret ediyorum.

#TeknoYardım

Bir ucu Micro USB, bir ucu Type-C kabloya ihtiyacım var. Kabaca araştırdım ancak göremedim böyle bir kablo, muhakkak vardır ama nasıl ve nerede aramam lazım? Daha önce böyle bir kablo gören duyan oldu mu? Tercihen aliexpressle vs. uğraşmadan yurtiçinden almak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Daha önce hiç 60 Hz üzeri monitör kullanmadım, RTX2060 ve R7 3700x'li bir sistem toplayacağım, çoğunlukla iş, programlama, mühendislik çizimleri vs. gibi şeyler için kullanacağım ama tabii ki zaman zaman oyun da oynarım. Bu kasaya eşlik etmesi için,

27" 4K 60 Hz IPS Panel
veya
27" 2K 165 Hz VA Panel

monitör arasında kalıyorum. Bana kalsa 4K 60 Hz alacağım ama birkaç arkadaşım 144/165 Hz'in çok şey değiştirdiğini, bi kere kullandıktan sonra 60 Hz'e bidaha bakmayacağımı vs. söylüyor. Gerçekten bu kadar etkiliyor mu? Hangisini tercih etmek lazım benim kullanım senaryomda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

#TeknoYardım

Lenovo Yoga Slim 7 laptopum var, yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Bugün fark ettim ki, cihaz şarja takılıyken, klavyenin altından şarj portuna doğru, yani pile fanlara oldukça yakın bir yerden ince ince cızırtı,çıtırtı sesi geliyor. Şarjdan çıkarttım şimdi. Ne yapabilirim bunun için? Normal bir şey midir? Garantisi var cihazın ama, garantiye göndersem ciddiye alırlar mı yoksa cihaz çalışıyor işte diyip geri mi gönderirler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Babazula @babazula

  Şarj aletlerini de uzun süre kullanınca çınlama gibi ses çıkarıyor. Teknik bir problem olduğunu sanmıyorum ama içinizin rahat etmesi için garantisi bitmeden bir şansınızı deneyebilirsiniz

#TeknoYardım

Günlük kullanım için mekanik klavye arayışındayım. Tek amacım günlük kullanımda rahat ve kaliteli bir klavye kullanmak, oyuncu değilim. Tavsiye edebileceğiniz, RGB ışığı olmayan, numpadi olan fiyatı da çok absürd olmayan mekanik klavye var mı? Türkçe klavye düzeninde olmak zorunda değil, gerekirse standart İngilizce klavye düzeninde de olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.hepsiburada.com/simtech-km-1717-duvar-tipi-seramik-istici-p-HBV00000AIPYU

Bunun gibi bir ürün kullanan var mı aramızda? Ankara'da bir öğrenci evinde, yaklaşık 15-18 metrekarelik bir odada kullanılacak. Isıtması vs. nasıl tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Hoparlör

Selamlar, elimde iki adet pasif kabin ve Behringer PP400 amfi var. Bilgisayardan, 3.5mm ile beslemek istiyorum hoparlörleri. 3.5mm -> lale jack ile bilgisayardan aldığım çıkışı amfiye giriyorum. Ancak amfinin lale çıkışlarını pasif kabinlere bağlarken nasıl bir kablolama yapmam lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Dostlar selam, bir dizüstü bilgisayar alacağım, kabaca seçimimi yaptım ancak beğendim modelin iki farklı konfigürasyonu var. Fiyatları oldukça yakın.

Biri Ryzen 7 4800U + 1TB SSD
Biri 1065G7 + MX350 + 512 GB SSD

Günlük kullanıma ek, ağır iş olarak programlama, 3D çizim, mühendislik analizleri gibi işler için kullanırım. Ayda yılda bir canım sıkılırsa LoL, World of Tanks gibi bikaç arcade oyun oynarım. Gönlüm Ryzenli versyiondan yana, hem analiz, çizim gibi konularda çoklu çekirdek performansına bel bağlıyorum hem de APU'sunun benim basit oyun ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum. Ama minik bir korku da yok değil içimde. Ryzen'li laptoplar güven veriyor mu size?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12