TeknoSeyir Profil İndirici'den son gelişmeler:
* Blog yazılarındaki resimleri HTML içerisinden işleyip tek satırlık linkler şeklinde göstermek kod karmaşıklığını arttıracağı için resim linklerini 'Resimler:' kısmında yazıdaki sırasına göre alt alta yazdırdım.
* Yazdığınız ürün incelemelerinde ürüne verdiğiniz puanı getiremiyorum.
* Yetki gerektiği için engellenenler listesini getiremiyorum.

1.0.0 versiyonunu bu haliyle yayınlamayı düşünüyorum arkadaşlar. WordPress API sisteminden bizimle ilgili her şeyi getirebiliyor bu haliyle, HTML tarafını işleyerek getirebileceğim bir çok veri daha var, onları da yapmaya başladım, nitekim takip edenler ve takipçiler listesini HTML tarafından getiriyorum ama ilk versiyon için daha fazla beklemek istemiyorum. İlk versiyonu çıkıp, sizlerden geri bildirimlerle küçük versiyon ilerlemeleri yapmayı, daha sonra da HTML tarafındaki verileri işlemeyi bitirdiğimde de duruma göre 2.0.0'a çıkmayı düşünüyorum. Yarın itibariyle kodlara yorum satırları eklemeye ve README dosyasını yazmaya başlayacağım. Bitirdiğimde kodları github'a atıp, buradan da blog yazısı yazarak duyuracağım.

Bu arada Github'da ve buradaki duyuruda kullanmak için banner tarzında bir görsel hazırlayabilecek arkadaşlardan katkılarını bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Renkler için arama motoru. Mesela "nature" yazıp aratırsanız doğada sık görülen renkleri görebilir ve renk kodlarını alabilirsiniz.

#FaydalıSiteler
https://picular.co/

Picular

Picular is a rocket fast primary color generator using Google’s image search. If you ever needed the perfect yellow hex code from a banana, this is the tool for you.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell Superbox 4.5G Modem Yazılımı - Stok Modem Firmware

Yüklerken kablolu bağlanarak güncelleyiniz. Olası problemlerde sorumluluk kabul etmiyorum ve olası sorunlarda sorumluluk size aittir.
Not: Bu arada zaten cihaz uygun olmayan yazılımları kurmaz ve kabul etmez. Sadece elektrik ve kablolara vs. dokunmayın işlem bitene kadar.

Otomatik güncelleme destekli sürüm 11.192 :

https://yadi.sk/d/w0ZJX116rAHBjg

Güncel ama otomatik güncelleme kapalı sürüm 11.196 :

https://yadi.sk/d/20hiJZtb6syrOQ

RSRQ: -6dB
RSRP: -92dBm
SINR: 17dB
PLMN: 28601

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir instagram sayfasındaki tüm postları indirmek:

http://insta-downloader.net/user-album

Daha pratik bir çözüm istiyorsanız şöyle bir Chrome uzantısı da var:

https://chrome.google.com/webstore/detail/downloader-for-instagram/olkpikmlhoaojbbmmpejnimiglejmboe?hl=tr

Örnek veriyorum, sevdiğiniz bir fotoğrafçının işlerini arşivleyebilirsiniz. Ben internet yemeden çalışabilmek için KPSS ders notları olan sayfalardan bütün arşivlerini çektim 🙂 Daha önce de bir Youtube kanalının bütün videolarını tek seferde indirmek için bir site paylaşmıştım, ona da buradan ulaşabilirsiniz:
https://teknoseyir.com/durum/1074971

#FaydalıSiteler

Download All Instagram Photos From Any User Online

Instagram user album downloader - Online download all Instagram photos & videos from any user at once. Save all Instagram photos to a device in 2 simple steps.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

En Kolay Haliyle iOS'da Tüm Reklamları Tünelleme Yoluyla Engelleme (Wi-Fi/Mobil Veri) (Türkiye'de İlk Defa)

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce iOS'da En Kolay Haliyle Wifi Bağlantısının Olduğu Yerlerde Nasıl Reklamlardan Kurtuluruz anlatmıştım fakat orda mobil veri için bir çözüm önerimiz yoktu. (Olanlar da ücretliydi)

Bugün sizlere hem Wi-Fi hem Mobil Veri bağlantılarda kullanabileceğiniz reklam engelleme yöntemini dilim döndüğünce anlatacağım.

Şuan anlatacağım yöntem bilinen bir yöntem değil. Zaten uygulama da yeni sayılır.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; Türkiye'de İlk Defa bir internet sitesinde bu yöntemi ben anlatıyorum.

1-Önce App Store 'a giriyoruz.

2-Aşağıdaki uygulamayı bulup indiriyoruz.

3-Uygulamayı açıp Adguard DNS'ye tıklayıp "Use this server" diyoruz. (İsteyen listeden reklam engelleme özelliği olan farklı bir DNS de seçebilir.)

4- Burda gelen uyarıya "Allow" deyip uygulamanın yapay bir VPN konfigürasyonu kurmasını sağlıyoruz.(Bu sayede Telefonun Tüm Ağ Etkinliğini Tünelleyerek Reklamları Engelleyebiliyoruz.)

5-Ardından uygulama listeden seçmiş olduğumuz DNS ye göre VPN hizmetini başlatıyor.("Starting DNS Service" yazısında takılırsa "Stop" a basıp tekrar sol üstteki Start/Stop tuşuyla hizmeti başlatabilirsiniz.

Opsiyonel olarak:

"Connect On Demand" ve "Show VPN icon" seçeneklerini açabilirsiniz.

Connect On Demand: DNS servisini sürekli olarak açık tutar ve bu sayede hiç bir zaman reklamla karşılaşmazsınız. (Uygulama kapalı olsa bile)

Show VPN Icon: DNS servisi açıkken durum çubuğunda "VPN" işaretinin gözükmesini sağlar.

Cache responses: Sitelerin hızlı açılması için sunucudan gelen cevabı hatırlar yani cache sistemini aktif eder.

"Resolvers usage rules" sekmesinden ise "Log tutma", "DNSCrypt" kullan gibi ayarları da yapabilirsiniz. (Bunlar gelişmiş ayarlar olduğu için el sürmenize gerek yok.)

Hizmet aktifken cihazda kullandığınız hiç bir uygulamada reklam görmemeniz gerekir.Hizmetin çalışıp çalışmadığını burdan anlayabilirsiniz. (Bazı uygulamalar reklamları daha önce depolamaya kaydetmiş olabilir.Reklamların gözüktüğü bir uygulama varsa silip tekrar yüklemeyi deneyin.)

NOT: "Advanced Options" kısmından kendi hosts dosyanızı programa aktarabilirsiniz.

NOT2: Aynı anda birden fazla dns yi kullanabilirsiniz.Ama gecikme yaşanabileceği için tavsiye etmem.

Bu kadar uğraşa değdiğini görmek adına ve emeğe saygı adına beğenip paylaşmanızı rica ediyorum.

Başka bir blogda görüşmek üzere.Kendinize iyi bakın.

#TempHediyesi #Temp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 54

#Firefox #DarkMode #ipucu
Firefox'ta koyu tema kullanırken, yeni sekme açınca flash yemiş gibi oluyordum. Çözümü basitmiş. Adres çubuğuna:

About:Config

yazıp üstteki arama kısmına:

browser.display.background_color

yazıp çıkan ayarın değerini HTML renk kodu girerek değiştirebilirsiniz. Ben mesela koyu gri yapmak için #2E2E2E şeklinde ayarladım. Çok tatlı oldu.
Firefox Sürümü: 66.0.3 (64 bit)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

En Kolay Haliyle iPhone/iOS'da Reklam Engelleme

Merhaba arkadaşlar,

iOS işletim sisteminde(iPhone/iPad/iPod v.s.) safari için App Store'da ücretsiz olarak bir çok reklam engelleyicisi var ancak uygulamalarda ve oyunlarda zırt pırt çıkıp sizi bekleten video reklamları engellemek istediğinizde alternatifler son derece kısıtlı.

Bunun için 2 seçenek hakkınız var.

  • 1. Yöntem

Adguard Pro, Adblock gibi bir uygulama satın almak.

  • 2. Yöntem

Menüden Ayarlara giriyoruz. Wi-Fi yazısına tıklıyoruz.

Bağlı olduğunuz Wi-Fi Ağının yanındaki "i" butonuna tıklıyoruz.

"DNS'i Ayarla" kısmına tıklıyoruz.

Sizde "Otomatik" olan ayarı "Elle" olarak ayarlayıp aşağıdaki dns adreslerini giriyoruz ve Kaydet e basıyoruz.

Bu aşamadan sonra herhangi bir uygulamayı yeniden açın.

Bu kolay yöntemle reklamlar %95 oranında engellenmiş olacak.

Başka bir blogda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Edit: DNS'ler Adguard DNS adresleridir.

#TempHediyesi #ReklamEngelleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 21

Spotify listesini metin belgesi olarak kaydetmek için bir araç.

Not :Metin belgesi olarak kaydettikten sonra Sublime Text ile açın
CTRL+A ile tüm metni seçip CTRL+Shift+L ile tüm satırlarda imleçi aktif hale getirin
Sağ yön tuşu ile satır sonlarına gelin
Tüm satırların sonuna br etiketi ekleyip .html dosyası olarak kaydedin.
Böylece sıralı liste halinde tarayıcıda görüntüleyebilirsiniz.
#PratikBilgi

http://www.playlist-converter.net/#/

Playlist Converter - Convert your music playlists

Convert playlists from different services and music formats like spotify, deezer, youtube, pls etc.. This is a free online app. No registration.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pilot v-pen (varsity) Kullan-at Dolmakalem Nasıl Doldurulur?

Efenim kalem severlerin bildiği gibi pilotun piyasada yaklaşık 20 TL civarında satılan ve ucunu (bu fiyat segmenti için ) benim ve bir çok kişinin çok beğendiği bir dolma kalemi var. Bu güzel kalemin ismi Pilot V-pen, Amerika'da varsity olarak da geçiyor. Kalemin ucu ne kadar güzel olsada doldurulabilir olmaması kalbimizde bir yara bırakıyor 😕 e tabi doğası itibariyle dolmakalemler mürekkebi çok çabuk biten şeyler, v-pende bir istisna değil. Dilimizde "dolmakalem" olarak geçen bir kalemi her seferinde bitirip, atıp 20 TL fiyatla yenisini almak pek çevreci ve cüzdan dostu bir seçim değil.

Kalemi bittiğinde atmak yerine biraz uğraşmak pahasına istediğimiz mürekkep ile yeniden doldurmak mümkün. Böyle hem her seferinde yeni kalem almayarak sadece mürekkep masrafıyla uzun süre kalemi kullanmaya devam edebiliriz, hem de dolmakalem mürekkebi dünyasının renk cümbüşü içerisinden, istediğimiz renk mürekkebi kullanabilir hale geliriz. V-pen ilginç bir şekilde diğer dolmakalemlerin aksine neredeyse bütün murekkeplerle gayet iyi anlaşıyor. Tabi şimdi neden bu kadar uğraşalım gerçek bir dolmakalem alıp geçerim diye düşünüyor olabilirsiniz, ama dediğim gibi kullananlar bilir kalemin ucu bu fiyat segmentindeki bir kalem için çok güzel, üstelik bozulsa bile üzülmeyeceğiniz bir kalemi günlük olarak kullanmak, yüzlerce lira para verilmiş bir dolmakalemi günlük kullanmaktan daha mantıklı bana kalırsa 😀  Şimdi bu kadar anlattık sizleri daha fazla sıkmadan gelelim nasıl yapılır kısmına.

Peki Nasıl Yapılır?


Bu kalemi doldurmak için iki yol var. Birincisi kalemin nib diye tabir edilen uç kısmını bir peçeteyle sarıp çıkartmak ve gövde içinde kalan haznenin içine mürekkebi bir şırınga vasıtasıyla doldurmak ve nib kısmını geri takmak. (Tık şeklinde oturma sesini duyana kadar geri itin yoksa herr taraf mürekkep içinde kalabilir 🙂 ayrıca tam doldurmayın biraz üstten boşluk kalmalı haznede) Fakat bu pek iyi bir yol değil zira bir kaç kez bu şekilde çıkar tak yaptıktan sonra kalem plastiği yorulacak ve kırılıp, bozularak akıtma yapacak. Ve kalemi çöpe atmak zorunda kalacaksınız.


Diğer yöntem ise ufak bir araç yapmayı gerektiren basınçla doldurma taktiği. Bu yöntem kalemi daha uzun süre kullanmak ve ucunu korumak için daha güvenilir bir yol. Araç sözü sizi korkutmasın bir 2.5cc şırınga ve 4 santimlik şeffaf plastik borudan bahsediyorum, bunları yerel eczane ve hırdavatçıda rahatlıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken borunun bir ucuna şırınga diğer ucuna kalemin ucunu takıp, şırınga pistonuna ufak çekme ve itme harektleri uygulamak suretiyle hazne içinde basınç değişimi yaratarak mürekkebin kaleme dolmasını sağlamak, bu yöntem ile kalemi onlarca kez doldurabilirsiniz. Nasıl olduğu linkini koyduğum videoda detaylıca gösteriliyor, izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=NQsNOTA6gTg


 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Netflix'te altyazıları (kelime ya da cümle) anlık çevirmenize yarayan güzel bir eklenti.

#YararlıSiteler

https://www.matetranslate.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap