Arkadaşlar selamlar geçenlerde de yazmıştım. Kulaklık alacağım bütçemi 250 liraya kadar sağladım. Airpudları düşünğyordum ama siteden biri bluetoothları önermedi. Bana da mantıklı gelmedi değil, o yüzden kablolu almayı düşünüyorum. Aradığım özellikler; Günlük kullanımda kolayca deforme olmasın, multımedya kullanımı ve metal gibi müziklerde bası verebilsin, son olarak slikonlu olmasın kulağımı rahatsız ediyor. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18
 • Halid @abdhbal

  Ben de LockpickingLawyer takip ediyorum, set fiyatlarını görünce kendim işin içine girmekten vazgeçmiştim.

  • Matil @gmatil

   O kanalı yeni öğrendim ama daha önce altın jak takmayı denedim. Evde lehim yapmam zor olacağı için yazıcıoğlunda yaptırmıştım. Bir gün sonra gene bozulmuştu 🙂 Aslında uygun alanın ve yerin varsa en güzeli kendimizin uğraşmasıdır. 50 liralık kulaklık bile alsak kendimiz jakını taksak vs hem daha keyifli olur hem de teknolojiyle ilgilenip kendimiz emek vermenin keyif başka hocam ya:)

  • Halid @abdhbal

   @gmatil Ben bu yorumu maymuncukla kilit açma konusunun altına atacaktım buraya nasıl atmışım ya haha 😀

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Merhaba,
  Ben uzun pil süresinden dolayı Sony WI-C200 https://www.akakce.com/bluetooth-kulaklik/en-ucuz-sony-wi-c200-kulak-ici-fiyati,512990850.html kullanıyorum. Fiyatı 200TL civarında. Daha uygun fiyatlı bir ürün isterseniz QCY L1 https://www.akakce.com/bluetooth-kulaklik/en-ucuz-qcy-l1-neckband-kablosuz-kulak-ici-fiyati,351049290.html 80TL civarında. İki ürünü de tavsiye ederim.
  Ek: Kusura bakmayın, dalgınlığıma gelmiş.

 • Draftx @draftx

  Bluetooth önermeme sebebi ney? Eğer kablo ile derdin yoksa tabi ki aynı fiyata daha kaliteli kulaklıl alırsın ama o konforu hiçbir kablolu kulaklık vermiyor.

  • Orcun @orcun

   Tercih meselesi, tam kablosuzlar bana mantıklı gelmiyor. Hani sorunu çözemeyen sorun gibiler.

   - Ucuzlarının şarjları kötü, yetmiyor. Birinin şarjı var öbürü bitmiş haydeee mono mu dinleyecez ?

   - Ucuz olanlarda senkron problemleri var tek tek kulaklığı eşliyorsun. Biri kopuyor vs. yetmiyor kalabalık ortamlarda sapıtıyor vs anteni ufacık vs. vs.

   - Ses kaliteleri kötü, hele bu ucuzlarda çok kötü, sadece tiz var detay yok bass zaten yok.

   - Şarj etmek için önce kutusuna takacan onun da şarjı olacak olmuyorsa kutuyu da şarj edecen o şarj olunca kulaklığı şarj edecek vs. vs. dıdısının dıdısı hani sorun çözmüyor yeni bir sorun yaratıyor.

   - Kulak içi olanlarda bir güvenlik vs. yok. Otobüs metrobüs metro vs kalabalık ortamlarda insanlar arası 30 40 cm mesafe var kulağında boncuk gibi küpe gibi duruyor çarpsan düşse inişte çıkışta haydi ara bul nereye gitti diye vs. yok işte ip varmış 2 kulaklığı birbirine bağlıyormuş silikon kepçeden destek alan uçları varmış vs. vs. anca öyle sağlıyorsun güvenliği ama ee ne anladık tam kablosuzluktan ?

   Bunları düşününce o yüzden tam kablosuz olanlar bana hala yetersiz geliyor. Ama tabi tercih meselesi airpods ile ömrünü geçirenler var mutlular vs. birşey diyemem.

  • Draftx @draftx

   @orcun ben standart kullanıcıyım ve Qcy T1 Pro kullanıyorum, ses kalitesi güzel kopmalar çok nadir oluyor. 170 TLye çok da güzel kablolu/kablosuz alternatif yok açıkçası.

  • Orcun @orcun

   @draftx Gene seninkinin tasarım güzel destekli yani biraz daha iyi ama özellikler mesela;
   Konuşma Süresi: 2-3 Saat
   Müzik Dinleme Süresi: 2-3 Saat
   Şarj Süresi: 2 Saat
   Diyelim kulakta takılı yürüyüş yapıyorum 1 2 belki 2,5 saat arada spor vs şarj bitti. Kulaklıkları aldım kabına koydum 2 saat mi sürüyor şarj olması ? yoksa bu kutunun şarj olma süresi mi ? kutunun da şansa şarjı yokmuş mesela taktım kabloyla şarj ediyorum o arada kulaklıkları şarj ediyor mu ?

Arkadaşlar selamlar, telefonu nihayet aldım. Xiaomi Mi A3 aldım. Android One olması ve kendi kişisel kullanımın multimedya oluşundan dolayı bu modeli seçtim. Yalnız Sony'nin 50 liralık kulaklığı gene bozuldu ve çok sevdiğim müzik ile podcast dinleyebilmeye ara verdim. Yeni bir kulaklık alacağım 250 liraya kadar bir bütçe oluşturuyorum. Xiaomi'nin airdotsları ilgimi çekti ama bütçeme uygun olan versiyonu slikonlu bir model. Slikonlu modellerden ziyade kulağın hava almasına izin veren kulaklıkları sağlık için tercih ediyorum. Kulanım amacım uygun fiyata müzik ile podcastleri dertsiz tasasız, bozulacak mı derdi olmadan dinleyebilmek.
Not: Bluetooth olsa güzel olur ama şart değil yeter ki kolay bozulmasın ve işimi görebilsin.
Ses çıkışı 3.5 mm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kablosuz güzel bu tam kablosuzlar ama sorun şu en babası 6 saat pil ömrü sunuyor ha fiyata göre değişiyor da ortalama 5-6 saat o da bak ama tam son ses vs değil kısığa yakın seste sunar. Okey güzel idare ettin diyelim ee kutusu var ona tekrar takıcan ki şarj olsun vs. eee o kutuy da birde şarj edecen vs. hani tamam kablosuz güzel de ekstra iş oluyor. Hani bu en kral akıllı saati takmak gibi birşey her allahın günü kolundan kayışı aç çıkart şarj'a koy vs. sabah unutmazsan al tak evden çık vs. vs. vs. hani çok elzem mi dersen ? kullanıma bağlı.

  Birde şimdi sen kulak kanalı içine girsin istemiyorsun güzel ama airpods gibi olanlarda kulaktan düşme riski çok daha yüksek oluyor otobüs kullanıyorsun metro metrobüs vs toplu taşıma derken gün içinde 30 cm dibinde insanlar oluyor oturup kalkıyorsun kulağına çarpsa birşey olsa inerken çıkarken vs düştü nasıl bulacaksın ? teki gittiği an çöp zaten, ekstra önlem alsan ipli çözümler var falan ee kulaklığı tam kablosuz diye aldın e birde ip mi takacan ? hani senin için o airpods türevleri sorun mu çözecek ? yoksa ekstra senin için sorunlar mı yaratacak ? bence bunları ölçüp biçip tartıp ona göre kablosuz kulaklığa geç derim.

  Kablolu istersen 250 liraya güzel kulaklıklar bulursun. Earpods türevi sennheiser philips vs birçok kulaklığı var gene kanal içien girmeyen tipte vs.

  • Matil @gmatil

   Peki hocam kablolularda neyi önerirsin, benim için kriter hemen bozulmasın cebime montuma koyduğumda 3 ay sonra yenisini almka zorunda olmayayım. Birde konuya hakimsin, kablolu kulaklıklara nasıl bakmak gerekir?

Selamlar arkadaşlar bir kaç gün önce tekrar yazmıştım. Aralık ayı telefon rehberi beni etkiledi. Şuan Redmi Note 8 ile Xiaomi Mi A3 arasında kala kaldım. Mİ A3'ün enerji tasarrufu, amoled ekran, kamera kalitesi ile android one olması etkiledi. Redmi Note 8 ise Kasım ayı anket sonuçlarında en çok oy aldığı için tekrar düşündürdü. Redmi'nin ürünleri var ama tr de macerası git gelli diye biliyorum. Sizlerin görüşleri nelerdir 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Draftx @draftx

  OLED ekranda atlanan nokta şu: düşük çözünürlüklerde bazı ikonlar bulanık gibi çıkıyor (en çok youtube kanal sembollerinde) ki kullandığım A50de 1080p ekran var, A3ün 720p ekranında çözünürlük dezavantajının yanında bu sorun da bence çok rahaysız edici. Ekrana önem vermiyorsan da bence A3 daha tercih edilesi.

  Gsmarena incelemesine bakabilirsin:
  https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-review-1964p3.php

  • Batuhan @achfighter

   GSM arena incelemesinde bir çok yanlış var. Parlaklık 350nit denmiş. Değil, 500ün üzerinde. Kasa alüminyum denmiş. Değil, plastik.

   Bunlar küçük hatalar değil. Yanlı bir inceleme olmuş ama ne tarafa olduğu belli değil.

 • Doğa @doga

  Android One beni de çok cezbeden bir şeydi önceden. Ama Mi A2 Lite kullanıp sonra Miui Rom'a geçince fark ettim ki çok kusurlu Android One. Google Pixel deneyimi güzel, ama Android One'ın verdiği şey Pixel deneyimi değil. Ayrıca Draft'ın bahsettiği ekran durumu var. Ne olursa olsun bu dönemde Mi A3 rakipleriyle yan yana geldiğinde düşük çözünürlük hissediliyor.

  Redmi Note 8 güzel gözüküyor her açıdan. Kamera gayet iyi, Miui tıkır tıkır çalışan ve arayüzü derli toplu bir yazılım, ekran kalitesi güzel, kasa kalitesi yeterli. Ama onda da Mediatek işlemci durumu var. Mi 9T incelemesinde de ortaya çıktı ki güç tüketiminde çok geride. Rom gibi işlere ilgisi olan biriyseniz o noktada zaten sıfır. GCam bile kurulamayacak bir cihaz. Huawei cihazlarda da bu tarz aksiyonlar olmuyor ama güç tüketiminde daha başarılı işlemciler. Mediatek ne olursa olsun hep bir soru işareti yaratıyor. Ama bu ikilemde öne çıkan cihaz yine de Redmi Note 8 derim.

 • Matil @gmatil

  Herkese teşekkür ederim. Kendi ihtiyaçlarım olan multimedya kullanım; Podcast dinlemek, müzik dinlemek, video izlemek, haberlere bakabilmek, iyi fotoğraf çekip arada instagrama yükleyebilmek, oynamasamda oyun oynayacağım zaman kara kara düşündürtmeme gibi özellikleri ön plana alınca Xiaomi Mi A3

Merhabalar, kasım ayı telefon rehberinden ilan alarak iki telefon arasında kaldım.
1.si GM9 PRO
2.si XİAOMİ Mİ A3
İkisini de tercih etme sebebim android one olmasıdır.
Gm9 Pro'yu istememin sebebi Türk malı olması ve diğerinden daha iyi ekran kalitesine sahip olmasıdır.
Xiaomi için ise GM9'a göre daha yeni bir telefon olmasıdır.
Sizlerin görüşlerini nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Beyler 2 gün içinde yeni telefon alıcam. Bütçem 2-3 bin arası maksat stock androide yakın olan kullanılabilirliği ve update i mümkün olan android telefon... Yardımcı olursanız çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap