Merhaba, 400-500 TL aralığında sporda da kullanabileceğim (şart değil olsa güzel olur) Bluetooth kulaklık alicam. Önerileriniz neler olur?
Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, amazondan alabileceğim ve spor yaparkende kullanabileceğim bluetooth kulaklık öneriniz var mı? Bütçem 500-600 lira civarıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, Eylül'e kadar boş vaktim var. Bu yüzden bir yerde staj yaparken, bir yandan kendimi geliştirmek istiyorum. İşletme bölümü 1.sınıf öğrencisiyim(irregular olduğumdan dolayı 1.dönem olarak sayabilirsiniz) hocamla konuştuğum da Unity yerine bir yazılım dili öğrensem daha iyi olur dedi. Bende size sormak istedim. Unity için okulda oyun geliştirme klübü var daha kolay kolektif öğrenme olur diye düşündüm ama arada kaldım. İşletme bölümüne destek olması için sizce biryazılım dilini mi öğrenmeliyim Unity'den devam mı etmeliyim? Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Cenk Akay @cenk_akay08

  İşine pek yaramaz bunlar işletmede. İngilizceni geliştirebilirsin, o işine yarar. Hobi olarak unity e bakabilirsin. Sen ne yapmak istiyorsun o önemli.

 • cgdincer @cgdincer

  Ne istiyorsan onunla ilgilen. Heves en önemli motivasyon kaynağı.

 • AnilE @anile

  Unity için öncelikle C# öğrenmen lazım. En azından basit seviye olarak daha sonra Unity'e girsen daha iyi olur. Ama ileride yazılımla ilgili ne yapmak istiyorsun ona göre bir dille başlasan iyi olur.

 • Kreetwight @kreetwight

  İşletme mezunu biri olarak konuşuyorum, Unity veya bi yazılım dili okuduğum bölümle ilgili sana bişey katmaz. Ama ilgin bu alandaysa tabiki öğrenebilirsin ve bunu kariyer planı olarak da görebilirsin. okuduğun bölümle ilgili iş yapıcaksın diye bişey yok.
  Ekstradan tavsiyem, ingilizceni geliştirmen olur, eğer iyi bilmiyorsan. En azından akıcı şekilde konuşman çok önemli. Hatta bence en önemlisi, ki kolay bişey olduğunu düşündüğüm için hemen aradan çıkarıp, diğer konularda kendini geliştirmeye devam edebilirsin

Arkadaşlar selam, windows'u update edemiyorum. Bunun için hizmetlerde açmaya çalıştım. Yönetici olarak girsem de bu özelliğe erişim engeli veriyor ne yapabilirim. Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Bazı sebeleden dolayı 3 yıldır 1.sınıfta kala kaldım. Tabi bu süreçte okul dondurdum, bir yakınımı kaybettim ve bazı olaylar yaşadım. Bu sebeblerden ve sağlık sebebinden dolayı bölümümü değiştirmek istiyorum. Bu dönemi de burs hakkım gitmesin diye dondurucam. Bu süreçte ise unity çalışmayı düşünüyorum. Benim sorum şu ileride Tolga Özuygur gibi olabilmek için nasıl bir yol çizmeliyim. O da bildiğim gibi mühendis değil sonradan alaylı olarak kendisini geliştirmiş. Yeni geçeceğim bölümü bitirdikten sonra mekatronik mi okusam diye bazı düşüncelerim var. Sizin önerileriniz nelerdir? Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22
 • kei @kei

  Mekatronik okuma ben bıraktım makineye geçtim. Ana mühendisliklerden devam et. Mekatroniği bitirmeme ramak kalmıştı o yüzden rahat rahat bilmişlik taslayabilirim o bölüm %80 makine mühendisliği zaten. Hatta artık Makine mühendisliklerinde elektronik devre dersleri de gösteriyorlar. Arduino, raspberry pi vs ile bir sürü öğrenci usülü iş çıkartabiliyorsun ve internette kaynak dolu.
  Mekatronikçilerin bir çok alanda imza yetkisi sıkıntısı var ve firmalar otomasyon işlerine mekatronikçi almak istemiyorlar garip şekilde. Mekatronik bence lisans düzeyinde olmamalı, yüksek lisans için çok daha mantıklı bir bölüm.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Mühendisliğe çok ilgin varsa ve sağlığa hiç ilgin yoksa sağlıkla alakalı bir şey seçme benim gibi kafayı çizersin sonra.

  EE iyidir ama ilgin yoksa da çekilecek dert değil benim şahsen aşırı ilgim var o sebeple kötüdür diyemem. Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği düşünebilirsin ya da yapay zeka geleceği olan bir bölüm bence ama tabiki ne okursan oku kendini geliştirmen lazım.

 • wilhem @wilhem

  Bölümünüz temel mühendislik alanında kuvvetli. Mekatronik gibi alanlara ilgi duyuyorsanız bitirdikten sonra yüksek lisans gibi imkanlarla o alana yönelebilirsiniz. Elektrik-Elektronik mühendisleri genelde yazılım, mekatronik gibi alanlarda çalışıyorlar zaten. Bence bir an önce okulu aradan çıkarıp istediğiniz alana yönelecek çalışmalara başlayın. Sıfırdan yeni okul okumak yapmak istediğiniz işleri erteletmek zorunda bırakabilir.

Arkadaşlar selam xiaomi mi a3 marka telefonu sinirlendiğimden masaya fırlattım ama ekranı kırılmadı. Ne yazık ki ekran açılmıyor. Ses tuşuna basılı tutup güç tuşuna aynı anda da bastım olmadı. Neler yapabilirim? Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Arkadaşlar selamlar geçenlerde de yazmıştım. Kulaklık alacağım bütçemi 250 liraya kadar sağladım. Airpudları düşünğyordum ama siteden biri bluetoothları önermedi. Bana da mantıklı gelmedi değil, o yüzden kablolu almayı düşünüyorum. Aradığım özellikler; Günlük kullanımda kolayca deforme olmasın, multımedya kullanımı ve metal gibi müziklerde bası verebilsin, son olarak slikonlu olmasın kulağımı rahatsız ediyor. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Arkadaşlar selamlar, telefonu nihayet aldım. Xiaomi Mi A3 aldım. Android One olması ve kendi kişisel kullanımın multimedya oluşundan dolayı bu modeli seçtim. Yalnız Sony'nin 50 liralık kulaklığı gene bozuldu ve çok sevdiğim müzik ile podcast dinleyebilmeye ara verdim. Yeni bir kulaklık alacağım 250 liraya kadar bir bütçe oluşturuyorum. Xiaomi'nin airdotsları ilgimi çekti ama bütçeme uygun olan versiyonu slikonlu bir model. Slikonlu modellerden ziyade kulağın hava almasına izin veren kulaklıkları sağlık için tercih ediyorum. Kulanım amacım uygun fiyata müzik ile podcastleri dertsiz tasasız, bozulacak mı derdi olmadan dinleyebilmek.
Not: Bluetooth olsa güzel olur ama şart değil yeter ki kolay bozulmasın ve işimi görebilsin.
Ses çıkışı 3.5 mm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CyberMatil @gmatil

  Peki hocam kablolularda neyi önerirsin, benim için kriter hemen bozulmasın cebime montuma koyduğumda 3 ay sonra yenisini almka zorunda olmayayım. Birde konuya hakimsin, kablolu kulaklıklara nasıl bakmak gerekir?

Selamlar arkadaşlar bir kaç gün önce tekrar yazmıştım. Aralık ayı telefon rehberi beni etkiledi. Şuan Redmi Note 8 ile Xiaomi Mi A3 arasında kala kaldım. Mİ A3'ün enerji tasarrufu, amoled ekran, kamera kalitesi ile android one olması etkiledi. Redmi Note 8 ise Kasım ayı anket sonuçlarında en çok oy aldığı için tekrar düşündürdü. Redmi'nin ürünleri var ama tr de macerası git gelli diye biliyorum. Sizlerin görüşleri nelerdir 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Draftx @draftx

  OLED ekranda atlanan nokta şu: düşük çözünürlüklerde bazı ikonlar bulanık gibi çıkıyor (en çok youtube kanal sembollerinde) ki kullandığım A50de 1080p ekran var, A3ün 720p ekranında çözünürlük dezavantajının yanında bu sorun da bence çok rahaysız edici. Ekrana önem vermiyorsan da bence A3 daha tercih edilesi.

  Gsmarena incelemesine bakabilirsin:
  https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-review-1964p3.php

  • Batuhan @achfighter

   GSM arena incelemesinde bir çok yanlış var. Parlaklık 350nit denmiş. Değil, 500ün üzerinde. Kasa alüminyum denmiş. Değil, plastik.

   Bunlar küçük hatalar değil. Yanlı bir inceleme olmuş ama ne tarafa olduğu belli değil.

 • Doğa @doga

  Android One beni de çok cezbeden bir şeydi önceden. Ama Mi A2 Lite kullanıp sonra Miui Rom'a geçince fark ettim ki çok kusurlu Android One. Google Pixel deneyimi güzel, ama Android One'ın verdiği şey Pixel deneyimi değil. Ayrıca Draft'ın bahsettiği ekran durumu var. Ne olursa olsun bu dönemde Mi A3 rakipleriyle yan yana geldiğinde düşük çözünürlük hissediliyor.

  Redmi Note 8 güzel gözüküyor her açıdan. Kamera gayet iyi, Miui tıkır tıkır çalışan ve arayüzü derli toplu bir yazılım, ekran kalitesi güzel, kasa kalitesi yeterli. Ama onda da Mediatek işlemci durumu var. Mi 9T incelemesinde de ortaya çıktı ki güç tüketiminde çok geride. Rom gibi işlere ilgisi olan biriyseniz o noktada zaten sıfır. GCam bile kurulamayacak bir cihaz. Huawei cihazlarda da bu tarz aksiyonlar olmuyor ama güç tüketiminde daha başarılı işlemciler. Mediatek ne olursa olsun hep bir soru işareti yaratıyor. Ama bu ikilemde öne çıkan cihaz yine de Redmi Note 8 derim.

 • CyberMatil @gmatil

  Herkese teşekkür ederim. Kendi ihtiyaçlarım olan multimedya kullanım; Podcast dinlemek, müzik dinlemek, video izlemek, haberlere bakabilmek, iyi fotoğraf çekip arada instagrama yükleyebilmek, oynamasamda oyun oynayacağım zaman kara kara düşündürtmeme gibi özellikleri ön plana alınca Xiaomi Mi A3