Pasaporta kayıt edilen iphone pasaport sahibinin adına kayıtlı sim kart ilemi kullanılabiliyor sadece birde ne kadar süreliğine yani bir sene sonra farklı sim kart takılabiliniyormu teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • johan @johan28

  @rasko o hak her yıl sıfırlanıyor bir kontrol edin

 • Rasko @rasko

  @johan28 Telefon kullanıma kapanınca Türkiye'ye gitmek için yıl dolmasını mı bekleyelim? Hayır niye böyle bir şey ile uğraşıyoruz? Yurtdışında yaşayıp sürekli Türkiye'ye gelen onbinlerce vatandaş var. Bunların mağdur olacağı besbelli. Maksat vergi kaçırmayı önlemekse desin ki e-devletten gönder yurtdışı oturum kartını, IMEI numaranı, seni muaf tutacağız. Ondan sonra isme sim kilidi koysun sorun değil. Ama maksat milleti yolmak, onun için uğraşmıyorlar böyle bir düzenlemeyle.

 • johan @johan28

  @rasko bu dediğiniz doğru da 5-6 ayda bir TR ye geliyorum yazdığınızdan yazdım hiç daha 120 gün/ 4 ay doldurduğu olmadı bizimkilerin veya benim , ha olmasa çok daha iyi olur ama 120 gün az buz bir süre değil sonuçta burada yaşamayan kişilerin dert edeceği bir miktar da değil. Bu vergiye gelene kadar bin tane gereksiz vergi var önce onlar çözülsün bu sona bırakılsın ben razıyım 🙂

 • Rasko @rasko

  @johan28 Ben Bulgaristan'dayım. Ayda bir 4-5 günlüğüne geliyorum. Senede birkaç defa da uzun süreli (birkaç ay) kalmaya geliyorum. Şimdiye kadar 2 telefon kapattırdım dediğim gibi.

Merhaba laptop ssd takmak istiyorum içinde mekanik disk var alacağım ssd samsung 860 evo üzerinde sata 6GB/s yazıyor acaba uyumlumudur çalışırmı teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Merhaba arkadaşlar laptoba format atıyordum usb atacaktım olmadı bende cd ile deneyeyim diye biosa girdim ayarları yapıp kaydettim çıktığım laptop ekranı gelmedi simsiyah ekran harddisk ışığı yanmıyor ama açılıyor fikri olan varsa yazabilirmi teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba airties 5452 modemim var vdsl destekliyormu türknete geçecem modemin 300 mbps desteği var yardımcı olursanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar tablet almayı düşüyorum sadece youtube ve pdf açması yeterli Huawei MediaPad T3 16GB 10" almaya karar verdim sizce ihtiyacımı karşılarmı kasılma falan oluyormu kullanan arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim bide google oluşacak lisans sorunu etkilermi teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bişey danışmak istiyorum benim Türk Telekom'da 2020'ye kadar taahhütüm var açıklama yaptılar kota yok diye şimdi fatura güncellenecekmi kota olacakmı taahütüm var anlamadım bir bilgisi olan varsa yazabilirmi teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019 başında akn kalkacaktı bilen varmı ne oldu bu sene sonunda kalkacakmı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

hocam merhaba vestel leptop pili için sevise gittim 315TL istediler internette 100 civarında sizce hangisini alayım internettekini alsam bi sıkıntı çıkarmı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hocam merhaba leptopun pili öldü sanırım altta pili değiştir uyarısı veriyor 7 ay önce yine aynı hatayı veriyordu aygıt yöneticisinde ACPI kaldırıyordum düzeliyordu artık düzelmiyordu vestel laptopu kullanıyorum sizce nasıl bir pil almalıyım yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bilgisayarı açınca kullanıcı profili yüklenemedi diyor format attıp güncelleştirmeleri yaptım yine aynı sorunu alıyorum regedit girdim pek bişey anlamadım biosta sorun olabilirmi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap