Belki birinin işine yarar.
Chrome'da (belki chrome tabanlı diğer tarayıcılarda da çalışır) chrome://flags/#playback-speed-button özelliğiniı etkinleştirince html tabanlı videolarda hızlandırma geliyor.
#chrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gelişmiş pano yöneticisi. Kopyaladığınız tüm öğelere daha sonra da erişmek için. Linux, Windows ve Mac sürümleri mevcut.( QT sağolsun 😀 )
https://hluk.github.io/CopyQ/

CopyQ

CopyQ : Clipboard Manager with Advanced Features
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Az önce uydudan aldığım görüntüyü paylaşacağım demiştim, tabi beklenti biraz yükselmiş olabilir ama bunun siyah beyaz bir görüntü olduğunu söylemeliyim sağdaki IR yani kızıl ötesi, soldaki ise görünür kanal. Bir sonraki geçişte daha kaliteli bir görüntü almak için dışarıya çıkıp daha açık bir alanda deneyeceğim ama şimdilik sonuçtan çok memnunum analog bir sinyal ile bu kadar oluyor. Rusların dijital gönderim yapan meteor m2 uydusundan da görüntü almayı deneyeceğim o çok daha iyi bir sonuç verecektir diye umuyorum 😀 Bu arada neresi olduğunu çözemedim ama ben, çözebilen var mı? 😀 #amatörtelsizcilik #NOAA19
https://teknoseyir.com/durum/1377152

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tesadüfen gördüm. 2008 yılında Çizgi Elektronik @niyazi-saral işlemci tasarım yarışması düzenlemiş 😀 https://www.mcu-turkey.com/category/cpu-turkey-2008/ Hepsini inceledim, mükemmel projeler. Hatta bir de eğitim serisi çekmiş işlemci yapımı için. Baya bi döküman var. https://www.mcu-turkey.com/sep-islemcisinin-tasarimi/ Resmen büyülendim. Keşke o zaman çocuk olmasaymışım. Ben de kendi çabamla bu konuları öğrendim. Bi fiziksel, bi de fpga üzerinde işlemci geliştirdim. Ben de böyle bir yarışma düzenlemek istiyodum üniversiteler arası. Şu an ağzım açık bakıyorum 2008 de yapılanlara. Niyazi beye olan saygım göklere çıktı. Adamsınız 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hiç kimsenin izlemediği twitch yayınlarına bağlıyor. Resmen birebir sohbet ediyorsunuz, ilginç bir şey 🙂

https://nobody.live

Watch streamers with no audience

Become the entire audience of a lonely streamer broadcasting to zero viewers
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

#İngilizce #IELTS
Eğer bir şekilde IELTS sınavına hazırlanıyorsanız ve speaking puanımı nasıl yükseltirim diyorsanız bir-iki küçük ama faydalı ipucu var. Eskiden podcastlerini dinliyordum ama artık takip edemiyorum. Kanalın adı All Ears English.
https://www.youtube.com/watch?v=YIQyLobVrkY&feature=emb_logo

It's no Conundrum when Speaking Part 2 Answers Score 7

Today you will hear why my Part 2 answer about social conventions would score highly on IELTS Speaking. Go to allearsenglish.com/ieltsquiz for your free esti...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotograf düzenleme programina ihityaci olan varsa buradan formu doldurup ücretsiz olarak Luminar 3 programina sahip olabilirsiniz. Biryerlerde karsima cikti, isine yarayan olur belki.

https://skylum.com/fr/luminar-3-for-free

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SamsungGalaxyzfold2 #SamsungGalaxyFold

Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Birinci nesli görmedim canlı canlı o yüzden kıyaslama yapamayacağım, bu modeli değerlendireceğim.

Öncelikle bir ara Note 20 ultra kullandığımı da söylemek isterim, çünkü bu telefondaki işlemci Exynos değil SD 865, haliyle aradaki farkı o kadar bariz gördüm ki, bir daha biri exynos'lu samsung almak isterse uyarma kararı aldım.

İşlemci gerçekten çok hızlı, hiçbir takılma, aksama, donma, kitlenme, tipik Exynos'lu samsungun üst düzey telefonlarında olan sorunlardan yok. Yağ gibi akıyor. üstelik, kamera performansı da çok ama çok daha iyi. Note'tan iyi bariz şekilde.

Gece çekimleri olsun, video başarımı olsun, çoklu fotoğraf çekme olsun, slow çekimleri olsun hepsinde çok ama çok iyi. Özellikle hdr işlemesini beğendim, çok hızlı çalışıyor. Gcam kuruluyor, o da düzgün çalışıyor.

Telefonun ekranı açılırken garip gurup sesler çıkartıyor ama bir kere bile olsun bir sorun yaşamadım. Ön ekrandan arka ekrana geçişler kusursuz nitelikte. Tek sıkıntısı "ekranı" açmaya çalışırken bir kaç sefer düşürecek gibi oldum, oldukça sağlam bir mıknatıs kullanmışlar.

Ekranda garip bir kaplama var. Çok kötü bir kaplama, parmak kaydırmıyor, sürekli pisleniyor. İnternette sökenleri gördüm, bir sorun yaşamamışlar. Bende söküp sökmeme arasındayım, çünkü kaymıyor parmak bazen. Her gün silmek zorunda kalıyorum.

Araya toz falan kaçmıyor, pislik olmuyor, cebimde duruyor tüy ya da yumak toplamıyor, bende olmadı en azından. Parmak izi okuyucu "eh" işte levelinde bence.. neyse ki smartlock var, hiç gerek kalmıyor.

Pili, büyük ekranda bir günü çıkartıyor. Netice de büyük olunca ister istemez daha çok içerik tüketiyorsunuz. İnstagram'daki saçma oran dışında sorun görmedim, uygulamalar sorunsuz açlıyor, banka uygulamaları, devlet uygulamaları, oyunlar, hiçbir sorun görmedim.

Ön ekran küçük değil ama klavye küçük oluyor. Samsung'un kendi klavyesi nedense ön tarafta türkçe desteklemiyor. İçte destek var. Dışta türkçe açılınca klavye küçülüyor sanırım o yüzden. Sesle yazıyorum sorun olmuyor.

Kablosuz şarj kapalı açık her şekilde çalışıyor, sorun yaşamadım. Sesi gerçekten "çok" güçlü bir çok yerde sadece bunu kullandım hoparlör olarak. Gerçekten güzel çıkıyor sesi.

E kitap okumak, pdf okumak falan çok keyifli. En çok onun için kullanıyorum.

Ekranın ortasındaki "katlama yerini" bir yerden sonra görmüyorsunuz bile, unutuyorsunuz. Eksileri yok mu var tabi, telefon kayıyor adamın elinden, kılıf falan yok. Ağırlık olarak çok ağır, kapalıyken bayağı kalın duruyor ama kullanımı çok ama çok keyifli bir telefon. Gimble'lara olmuyor, dengesiz bir cihaz biraz. Eksik olarak "kalem" bence, bu ekrana kalem yakışırdı bence bir sonraki yıl onu yapacaklar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, yarın zaman bulursam hem gündüz hem de gece bir kaç fotoğraf çekip ekleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 29

Hafta Sonu SSD İndirimlerimizi Kaçırmayın.
https://bilendenal.com/Urunler/Notebook-SSD/Kingston/Samsung.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16