Mail sunucusu önerisi olan var mı?

İş mailimizi google workspace üzerinden kullanıyorduk hem ucuz hem de kullanması kolay vs diye. Zaten öyle büyük bir şirket de değiliz 3 mail adresimiz var 🙂 Hiç reklam yapmıyoruz, spam mail göndermişliğimiz 0 ama bir süredir gönderdiğimiz mailler spame düşüyor bazıları geri dönüyor ip adresiniz blocklu diyerek. Google yardımcı olamadı, müşteriye söyleyin sizi whitelist'e alsınlar diyor da yüzlerce müşteriye nasıl anlatayım ben bizi whitelist'e alın diye.

Sonuç olarak google'dan taşımaya karar verdim mail işini. Outlook kullanmıyoruz, webmail arayüzü düzgün olan önerdiğiniz hosting var mı?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz karışık bir derdim var umarım anlatmayı başarabilirim.

Özet: Eve gelen Cat6 kabloyu direkt modeme girmek yerine araya bir switch koysam internetim çalışır mı?

Superonline fiber kullanıyorum, fttb denenden sanırım eve fiber değil de cat6 kablo ile geliyor internet. Evde bütün odalarda ethernet portu var, hepsine giden kabloların toplandığı ve dışardan gelen cat6 kablonun da girdiği bir elektrik panosu gibi bir yer var. Şu anki durumda dışardan gelen cat6 modemin olduğu odaya giden kablo ile bu panoda birleşiyor. Sadece modemin olduğu odadaki ethernet portu aktif, geri kalan odalardaki portları kullanamıyorum.

Merak ettiğim konu: Ben bu panoya bir switch koysam dışardan gelen ve odalara giden bütün kabloları switch'e bağlasam modem de odalardan birinde olsa sistem çalışır mı?

#TeknoYardım #TürkcellSuperOnline #Superonline

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Bina içindeki o cihazlar servis sağlayıcısına ait.
  Kafana göre müdahale edemezsin cezası var.

 • buffoon @buffoon

  Maalesef pano modemi sığdıramayacağım kadar küçük. Şu diagramdaki gibi düşünürsek, bilgisayarın nas cihazına ulaşmasında ya da tv'nin internete girmesinde bir sorun olmaz değil mi?

 • secota @secota

  Ben Ttnin eve kadar fiberini kullanıyorum, fiber kablonun girdiği cihazdan çıkan etherneti doğrudan bilgisayara taktığımda internet alamamıştım. Belki sizin evinize gelen ethernet de bu cihazdan çıkan sinyali taşıyorsa modem gerekebilir.

  Ben konut inşaatında elektrikçiye sormuştum odalardaki data prizlerini modeme veya switche bağlayabilir miyiz diye o da evet yapılır demişti, panodaki uçlarını switche takarak kullanabilirsiniz muhtemelen. Bir de şantiyede odalardaki data prizlerine telefon için 2 kablo bağlanıyordu (tesisatta cat6 kullansalar da 8 yerine 2 kablo bağlıyorlardı). Ethernet olarak gördüğünüz prizlere küçük bi müdahale gerekebilir, ethernet olarak kullanmak için.

#superonline fiber kullananlar, sorum size. Bir hız testi yapar mısınız? Bu sabah itibariyle upload hızım 20 çıkıyor. Normalde 50 download, 5 upload idi hızım. Sessiz sedasız bir güncelleme yapıp müşterilerine iyilik yapmaya mı karar verdi superonline? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Bir network sorusu:

Telekom'un verdiğin zyxel bir modem kullanıyorum, bunun üstündeki ethernet portları 100mbit hızında. Gigabit bir switch alsam ve modeme bağlasam bilgisayarları da switche bağlasam bilgisayarlar kendi aralarında gigabit hızında konuşabilir mi yoksa bütün bu iletişim modem üzerinden döneceği için yine 100mbit hıza mahkum mu kalırım?

#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Radyo kulelerine sinyal nasıl iletiliyor?

İstanbul'daki çoğu radyonun vericisi(anteni mi demek lazım?) Çamlıca'da ama Çamlıca'da stüdyosu olan radyo yok. Karnaval'ın stüdyoları Maslak'ta mesela. Maslak'tan Çamlıca'ya nasıl iletiliyor bu yayın, internet üzerinden değildir diye düşünüyorum. Hadi diyelim ki şu an internet ile çözülüyor bu iş, 50 sene önce nasıldı? O zamanlar stüdyo ile verici aynı yerdeydi desek bu sefer de aklıma canlı yayın geliyor. İstanbul stüdyosundan yapılan bir canlı yayın Erzurum'dan da dinlenebiliyordu sonuçta. Fikri olan var mı? 🙂 #TeknoYardım #akış #radyo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

VPN açıkken vimeo bu hatayı veriyor. Ben robot değilim dedikten sonra da "vimeo refused to connect" hatası veriyor. Kendi VPS'im üzerinde, sadece benim kullandığım VPN servisi ile durum bu. Bir şey yapılabilir mi? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Ben mi bir şeyi kaçırıyorum, plus abonesi görünmeme rağmen plus içerikler bende görünmüyor mu anlamadım. Dün sadece iRobot reklamı girilmiş, bugün saat 16.30 itibariyle yeni içerik yok. NDA veya başka bir sebepten bugünün içeriği geç gelecekse bunu bir post ile yazsanız fena olmaz diye düşünüyorum. Ne dersiniz? @gamsizm @leventp @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Gearbest, #Aliexpress gibi sitelerde #Amazon'da olduğu gibi vergiyi önceden ödeyip rahat etme durumu yok anladığım kadarıyla. Bir ürün almayı düşünüyorum, fiyatı 600 Dolar civarı. Satıcı sadece DHL ile gönderirim diyor. Standart gönderirim olsa kapıma #PTT ile gelecekti onlara çıkan vergiyi ödeyecektim, DHL ile olunca vergi işleri nasıl oluyor? #akış @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mısır'dan ithal edilen bir şey nasıl "yerli üretim" oluyor? Ben mi bir şeyi kaçırıyorum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10