Şu aralar laptop bakıyorum, hafif diye Matebook 14 kafama yatıyor. Sizce çok ağır olmayan 3 boyutlu modellerde (revit, rhino ağırlıkla) ve cad uygulamalarında kullanabilir miyim? Photoshop ve indesign gibi uygulamalar da kullanıyorum, onlarda sorun yaşatmaz diye düşünüyorum. Karar vermeden burada da sormak istedim, fikirlerinizi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mrx @mrx

  ben kullanıyorum matebook 14, rahatlıkla her işinizi görür. Ben eda (devre tasarımı ve çizimi), web mobil gömülü yazılım geliştirme, 3d modelleme , fotoğraf düzenleme, vektör tasarım için kullandım severek de kullanıyorum ama bazen keşke ekran daha büyük olsa dediğim oluyor. 14 ile 15.6 arasında fark hissedilir derecede büyük.

 • My_Techno @my_techno

  Eğer alacaksan hemen al derim, bir süredir radarımda benimde ve şu an en düşük fiyatında trendyolda biri 7129₺ ye satıyor profilimde son gönderide var link. Ekranın 3:2 14 inç olması dışında tam sana göre olur. 9K ya çıkarım dersen lenovo idepad gaming 3 var harici ekran kartlı itopya da onun hem işlemci artısı hem ekran artısı hemde harici ekran kartı artısı var ona da bir bak derim.

 • Kesb-i @kesb-i

  Ben kullanıyorum. Şuan ondan yazıyorum. Bence işinizi görür. Tabi 16-512 olanı almak şartıyla. d16 da var ama görsel tasarım yapıyorsanız 2k ekran daha elzem olduğundan d14 daha mantıklı. Renk doğruluğu tabiki bir apple kadar olmasa da fena değil.

  • secota @secota

   Aynen 16-512 düşünüyorum zaten, öbür türlüsü çok az olurdu zaten. Mimarlıkta poster hazırlamada kullanacağım zaten, görsellerde çok da renk doğruluğuna ihtiyaç yok diyebilirim. Ne ekranlarla çalıştım bunun bu kadar renk doğruluğu yeter 🙂

Bugün eve zarf şeklinde olanlardan bir yurt dışı kargosu gelmiş. Annem de sipariş verdiğimi düşünüp almış fakat herhangi bir sipariş yoktu. Üstelik zarfın içinden sadece kullanma kılavuzu çıkmış 😀 Ürün de anladığım kadarıyla ekran koruyucu cam. Şimdi ben sipariş vermediğim, üstelik 16,5 TL gümrük vergisi ödediğim ama sadece kullanma kılavuzunu aldığım bu "ürünüm" için hakkımı nerede arayabilirim? Çok anlamsız, çok saçma gelen bir durum ya 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 30

Henüz izleyemedim ama aşı verimliliği üzerine bir video gördüm, belki ele almak istersiniz @hkellecioglu @zisegned
https://www.youtube.com/watch?v=K3odScka55A
#teknolojivebilimnotlarınamalzeme #BilimGündemineMalzeme

Why you can't compare Covid-19 vaccines

What a vaccine's "efficacy rate" actually means.Sign up for our newsletter: http://www.vox.com/video-newsletterIn the US, the first two available Covid-19 va...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aynı dairede 2 farklı internet bağlantısı kullanan, gören, duyan var mı? Vodafone müşteri hizmetleri olur dedi fakat emin olamadım bi de burada sorayım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bi arkadaşım mate 20 lite almış, daha bugün kutusundan çıkardı ve arka kamera çok kötü çekiyor diyor. Bulanık ve çok kötü diyor çektiği fotoğraflara. Hiç kullanan, böyle bi sorun yaşayan veya duyan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi arkadaşım televizyonunu duvara takarak kullanmıştı, şimdi sehpa üzerinde kullanmak istiyor ama ayağını bulamadı 😀 İnternette bulabileceğim bi yer var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, ben basit bi aktivite takip bilekliği arıyorum çok cafcaflı olmasına gerek yok, doğru adım saysın kalp atışı kalori hesabı gibi şeyler de olursa güzel olur. Aslında öylesine diyebilirim spor için falan değil, çok bi özelliğe ihtiyacım yok. Hangi ürünleri önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Amazon'dan alışveriş yaparken kredi kartımın döviz birimi Türk Lirası olarak mı kalmalı yoksa Euro mu seçeyim? Banka Vakıfbank.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TwoCenk @twocenk

  Bankaların kendi kurları daha insaflı oluyor. Amazonda kurdaki dalgalanmaya göz önüne alarak büyükçe bir komisyon farkı ekliyor. Ama derseniz dolar para çekilene kadar ( bazen hemen çekmiyor parayı. ) amazon kurunu geçer o zaman TL alabilirsiniz. ( Ek not, genel olarak kredi kartları Euro ile çalışmıyor, büyük ölçüde bire bir oranda dolara çevirip, sonra türk lirasına kendi kurlarıyla hesaplayıp gösteriyorlar. Buna da dikkat edebilirsiniz. )

  • secota @secota

   Euro üzerinden aldım. Kur şu ara fena değil gibi çok artmıyor en azından o yüzden birkaç güne de çok artacağını sanmıyorum açıkçası (paranın birkaç gün içinde çekileceğini düşünürsek). Şimdi ürünü bekleyeyim 😀

 • Orkun @orkkoc

  Bankalar bütün para birimlerini Euro'da olsa önce dolara çevirip dolar kuru ile TL'ye çeviriyorlar. O üzden imkan varsa direk dolar kullanın. Enpara ve İşbankasında süreç böyle işliyor muhtemelen diğer bankalarda da öyledir. Alışveriş yaparken bankanızın belirlediği döviz kuruna dikkat edin hepsi merkez bankasını baz almıyor maalesef.